Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Andrzej Pach - IV okręg wyborczy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej Pach



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 8:37 pm    Temat postu: Andrzej Pach - IV okręg wyborczy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Jestem stałym czytelnikiem forum i w związku tym, postanowiłem wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Mam nadzieję, że podołam Wink
Nazywam się Andrzej Pach, jestem kandydatem do rady miasta ze stowarzyszenia Zgoda i Przyszłość (lista nr 28, pozycja 3), okręg IV.
Czytam, że chcieliby Państwo poznać kandydatów… Te podstawowe dane można znaleźć o mnie na www.wybory.miastoknurów.pl, a program stowarzyszenia można przeczytać na stronie www.zip.net.pl.
Jestem otwarty na pytania czy też dyskusje za pośrednictwem forum. W miarę możliwości będę starał się odpowiadać na pytania. Jednocześnie, nie chciałbym, aby ta dyskusja zamieniła się w arenę drwin i obrażania kogokolwiek. Do wyborów zostało kilka dni, ale nawet w naszych pełnych pośpiechu czasach odrobina staroświeckiej kurtuazji jest czymś przyjemnym i postarajmy się w ten sposób rozmawiać.
O sobie mogę dodać tyle, że jestem „starym” samorządowcem, zawiłe procedury, regulaminy, uchwały, zarządzenia itp. Zdążyłem poznać od różnych stron. Doświadczenie i wiedzę zdobywałem na stanowiskach naczelnika wydziału komunikacji, sekretarza miasta, naczelnika wydziału organizacyjnego i kadr oraz ostatnio (od 2 lat na emeryturze), jako naczelnik biura rady miasta. Miałem do czynienia z różnymi problemami, obserwowałem różne poczynania i jak to się mówi „zagrywki”, wysłuchiwałem różnych „bolączek” ludzi, ale to wszystko było bierne, choć jako pracownik starałem się z pełnym zaangażowaniem pracować dla dobra miasta i ludzi w nim mieszkających. Starałem się być dobrym pracownikiem i szefem Smile , ale to już nie mnie oceniać, może znajdzie się ktoś kto wypowie się i na ten temat, stwierdzając jednocześnie jakim jestem człowiekiem.
Teraz chciałbym zrobić coś dla Państwa faktycznie, czynnie i jeśli Państwo uznają, że moje doświadczenie, a także ja sam, jako człowiek jestem godny Państwa zaufania, to będzie mi bardzo miło wiedząc, że mogę liczyć na Państwa głos w najbliższych wyborach.
Zapraszam i dziękuję za poświęcony czas.
_________________
Andrzej Pach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Pach... teraz pan chcesz wiele dla ludzi robić, a nie potrafiłeś pan jako szef Biura Rady Miasta przypilnować, aby w BiPie na bieżąco ukazywały się materiały dotyczące prac Rady Miasta.
Proszę się najpierw nauczyć być rzetelnym w małych sprawach, a dopiero potem brać się za duże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stały czytelnik forum a co pan dotychczas zrobił trzeba było sie wcześniej ujawnic a nie teraz sie logować na forum i pokazywać sie z najlepszej strony żeby wysepić parę głosów Evil or Very Mad
panu juz podziekujemy miał pan swoje pięć minut
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzi pan o demokratycznym usunięciu ze stołków rady miasta starych maruderów, a zastąpienie ich młodymi, energicznymi ludźmi z pomysłami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 3:36 am    Temat postu: Re: Andrzej Pach - IV okręg wyborczy Odpowiedz z cytatem

Andrzej Pach napisał:

Teraz chciałbym zrobić coś dla Państwa faktycznie, czynnie (...)

Witam Pana, mam jedno konkretne standardowe pytanie: czy byłby Pan gotów głosować za pozbawieniem radnych diet albo zrzec się diety na jakiś ważny cel publiczny? Czy mógłby Pan obiecać, że jeśli zostanie radnym, to wyjdzie Pan z taką inicjatywą, żeby radni w Knurowie pracowali społecznie i jako pierwszy da Pan przykład?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale właśnie im o tą kase chodzi max 4 cztery spotkania w miesiącu a tu min 1500 PLN wpada.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CZECHO



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 194

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 8:57 am    Temat postu: Re: Andrzej Pach - IV okręg wyborczy Odpowiedz z cytatem

Andrzej Pach napisał:
Witam serdecznie. Jestem stałym czytelnikiem forum i w związku tym, postanowiłem wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Mam nadzieję, że podołam Wink
Nazywam się Andrzej Pach, jestem kandydatem do rady miasta ze stowarzyszenia Zgoda i Przyszłość (lista nr 28, pozycja 3), okręg IV.
Czytam, że chcieliby Państwo poznać kandydatów… Te podstawowe dane można znaleźć o mnie na www.wybory.miastoknurów.pl, a program stowarzyszenia można przeczytać na stronie www.zip.net.pl.
Jestem otwarty na pytania czy też dyskusje za pośrednictwem forum. W miarę możliwości będę starał się odpowiadać na pytania. Jednocześnie, nie chciałbym, aby ta dyskusja zamieniła się w arenę drwin i obrażania kogokolwiek. Do wyborów zostało kilka dni, ale nawet w naszych pełnych pośpiechu czasach odrobina staroświeckiej kurtuazji jest czymś przyjemnym i postarajmy się w ten sposób rozmawiać.
O sobie mogę dodać tyle, że jestem „starym” samorządowcem, zawiłe procedury, regulaminy, uchwały, zarządzenia itp. Zdążyłem poznać od różnych stron. Doświadczenie i wiedzę zdobywałem na stanowiskach naczelnika wydziału komunikacji, sekretarza miasta, naczelnika wydziału organizacyjnego i kadr oraz ostatnio (od 2 lat na emeryturze), jako naczelnik biura rady miasta. Miałem do czynienia z różnymi problemami, obserwowałem różne poczynania i jak to się mówi „zagrywki”, wysłuchiwałem różnych „bolączek” ludzi, ale to wszystko było bierne, choć jako pracownik starałem się z pełnym zaangażowaniem pracować dla dobra miasta i ludzi w nim mieszkających. Starałem się być dobrym pracownikiem i szefem Smile , ale to już nie mnie oceniać, może znajdzie się ktoś kto wypowie się i na ten temat, stwierdzając jednocześnie jakim jestem człowiekiem.
Teraz chciałbym zrobić coś dla Państwa faktycznie, czynnie i jeśli Państwo uznają, że moje doświadczenie, a także ja sam, jako człowiek jestem godny Państwa zaufania, to będzie mi bardzo miło wiedząc, że mogę liczyć na Państwa głos w najbliższych wyborach.
Zapraszam i dziękuję za poświęcony czas.



Ale ściema Stały czytelnik Smile jeden pościk ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Pach



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Zdzichu_Klucznik napisał:
Panie Pach... teraz pan chcesz wiele dla ludzi robić, a nie potrafiłeś pan jako szef Biura Rady Miasta przypilnować, aby w BiPie na bieżąco ukazywały się materiały dotyczące prac Rady Miasta.
Proszę się najpierw nauczyć być rzetelnym w małych sprawach, a dopiero potem brać się za duże.


Otóż, w momencie mojego przejścia do biura rady miasta, tj. czerwiec 2006 wszystkie uchwały były wprowadzane do BIP-u przez ten wydział na bieżąco, wcześniej za ten obowiązek odpowiadały wydziały autorskie i ja jako naczelnik wydziału organizacyjnego i kadr ten obowiązek wypełniałem bez możliwości wpływu na pracę innych wydziałów.

Pan karolzet napisał:
Co sądzi pan o demokratycznym usunięciu ze stołków rady miasta starych maruderów, a zastąpienie ich młodymi, energicznymi ludźmi z pomysłami?


Uważam, że z pewnością w RM są potrzebni młodzi ludzie, o których Pan pisze, ale jednocześnie RM potrzebuje ludzi doświadczonych, znających problematykę samorządową, procedury i prace UM i RM od "środka". Osobiście, nigdy nie zasiadałem w RM, natomiast miałem okazję współpracować z wieloma obecnymi i byłymi radnymi, obserwować ich prace i wyciągać wnioski, co na pewno pozytywnie zaprocentuje w mojej pracy radnego jeśli uzyskałbym mandat.

Pan secundo napisał:
Witam Pana, mam jedno konkretne standardowe pytanie: czy byłby Pan gotów głosować za pozbawieniem radnych diet albo zrzec się diety na jakiś ważny cel publiczny? Czy mógłby Pan obiecać, że jeśli zostanie radnym, to wyjdzie Pan z taką inicjatywą, żeby radni w Knurowie pracowali społecznie i jako pierwszy da Pan przykład?


Możliwość wynagradzania radnych dała ustawa o samorządności. Będę występował z inicjatywą przekazywania mojej, a możliwie i innych diet radnych na określone, doraźne cele natomiast usilnie będę się starł o to, aby obniżać diety radnych za nieobecność na sesjach czy komisjach.

Mój post na forum podyktowany był „apelem wyborcy”, chciałem się przedstawić, napisać coś więcej, odpowiedzieć na ewentualne pytania, co niniejszym czynię.
_________________
Andrzej Pach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Andrzeju, obiecuje się Pan zająć się Szczygłowicami, Krywałdem i "Wzgórzem". Ale konkretnie w jakich kwestiach szczególnie?
Tak mi chodzi po głowie, że chce Pan skanalizować Wzgórze, a to o ile wiem jest planowane w pierwszym etapie inwestycji.
Za czym jeszcze będzie Pan lobbować ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Pach



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretne kwestie są wymienione w programie naszej grupy.Ja natomiast wiem, że w pierwszym etapie będzie kanalizowany Stary Knurów i Fińskie Domki.Lobbował natomiast będę zwłaszcza sprawę,przejęcia przez Miasto dróg prywatnych w tych rejonach wraz z planem ich kanalizacji i utwardzenia nawierzchni.
_________________
Andrzej Pach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Andrzeju. Zajrzałam do programu wyborczego i :

III. 2. Prowadzenie polityki prorodzinnej, zapewnienie opieki dzieciom matek pracujących, poprzez zwiększenie ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach - z tego, w razie uzyskania przez Pana mandatu radnego, rozliczę Pana i cały Ruch......
Aktualnie ilość miejsc w żłobku jest skandaliczna i sytuacja ta trwała przez całą też i Pańską "aktywność" jako radny.

III. 5. Zorganizowanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej dla rodzin, których status materialny nie kwalifikuje do uzyskania pomocy z MOPS-u. -o ile dobrze wiem, w MOPSie istnieje taki OIK i korzystanie z niego nie jest warunkowane kwalifikowaniem się pod względem dochodowym. Radzę sprawdzić u źródła.
_________________
Wiesz, dlaczego upadamy? Żebyśmy mogli się pozbierać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zamiast zwiększać liczbę "biorców" wsparcia MOPS (materialną i rzeczową) lepiej dać ludziom przysłowiową wędkę?

Jak długo jeszcze władza ma zamiar pieniędzmi osób pracujących zdobywać głosy nierobów poprzez różne formy wsparcia? Łatwo się obiecuje za nie swoje. Radykalnych posunięć boją się wszyscy, począwszy od Tuska a na radnych skończywszy.

MOPS powinien oferować wsparcie NAJBIEDNIEJSZYM a nie NAJSPRYTNIEJSZYM, którzy z pobierania zasiłków i darów urządzili sobie zawód. Nieraz słyszałem i widziałem jak ludzie biorą hurtowe ilości jedzenia a później to sprzedają za pół darmo, żeby mieć na 2 man down

Po pierwsze wsparcie dla dzieci - dożywianie w szkołach, pomoc w nauce.
Po drugie - pomoc niepełnosprawnym i rodzinom, które z powodu kalectwa głównego żywiciela zostały pozbawione środków do życia.
Po trzecie - zagonić leni do pracy i odciąć wszelką pomoc z NASZYCH PODATKÓW!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joasiap napisał:

Aktualnie ilość miejsc w żłobku jest skandaliczna i sytuacja ta trwała przez całą też i Pańską "aktywność" jako radny.


Think Pan Andrzej nigdy nie był radnym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, knurowskim, znanym aktywistą
_________________
Wiesz, dlaczego upadamy? Żebyśmy mogli się pozbierać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anula



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 39

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 10:44 pm    Temat postu: Re: Andrzej Pach - IV okręg wyborczy Odpowiedz z cytatem

Andrzej Pach:
"...Teraz chciałbym zrobić coś dla Państwa faktycznie, czynnie i jeśli Państwo uznają, że moje doświadczenie, a także ja sam, jako człowiek jestem godny Państwa zaufania, to będzie mi bardzo miło wiedząc, że mogę liczyć na Państwa głos w najbliższych wyborach."




bla, bla, bla.
Pracuje w centrum Knurowa (Merkury). Rzadko można spotkać któregoś z kandydatów , ale jak przychodzi do rozwieszania plakatów to nagle roi się od nich niemiłosiernie. pytanko do Pana. Czy swoje plakaty będzie Pan ściągał po wyborach? Czy jak zwykle w przypadku powyborczej makulatury będzie zalegało na ulicach? Smile Pozdrawiam i mam jednak nadzieje ze to nie kiełbasa wyborcza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka