Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Apel Wyborcy!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 11:40 am    Temat postu: Apel Wyborcy! Odpowiedz z cytatem

Drodzy kandydaci do Rady Miasta, Powiatu itp.

Szukając w Internecie JAKICHKOLWIEK informacji na temat kandydatów do Rady Miasta, znalazłam dosłownie WIELKIE NIC.
Kilka szczątkowych informacji, kilka nazwisk, jakieś zdjęcia...
Mieszkam w okręgu nr 4, mam przed sobą listę. Nazwiska ,nazwiska...
Pan X ma ładny krawat, pani Y ładną bluzeczkę, a pan Z 30 lat. I co z tego? Co mi to mówi jako wyborcy? Wielkie NIC. Na jednej ze stron mamy zdjęcia kandydatów z tego komitetu. Pomyślałam -o , wreszcie ktoś się tym zajął, mamy zdjęcie plus opis krótko, bo krótko, ale zawsze coś. I co? I nic.
Bo z bodajże 8 osób opis ma tylko kilkoro, nierzadko z błędami- wiem, ja też robię literówki, zapominam kropek...ale nie jak piszę CV albo podanie, albo do mieszkańców 50 tys. miasta, żeby mnie wybrali na swojego przedstawiciela... Nie chcę się czepiać, ale szukam od kilku dni informacji na kogo mam głosować i widzę tylko uśmiechnięte twarze na zdjęciach, wymalowane piękne panie i opalonych panów..
WYBORCY - domagajmy się, aby ci ludzie, którzy chcą nas reprezentować trochę się wysilili! Nie wszyscy mają możliwość pójścia na spotkanie wyborcze (nic nie słyszałam o takowych, ale może nie miałam okazji ), ale wieczorem przy komputerze mogą spojrzeć na to, co oni mają do powiedzenia. Przeczytałam kilka dostępnych informacji na forum, ale co z tego? Wszyscy ci ludzie to są ludzie nie z mojego okręgu.
Czuję do nich jednak szacunek, bo się trochę wysilili, chociaż nierzadko forumowicze ich przycisnęli...Bronić się argumentując też trzeba umieć, jeśli chce się rządzić. Jeżeli radny lub kandydat boi się komputera, to nowoczesność nie jest jego mocną stroną. Cieszę się z debaty prezydenckiej, chętnie posłucham, bo chce wiedzieć, kogo wybieram. Potem dyskusja na forum odnośnie jakiś dziwnych sytuacji w mieście...
I jeszcze jedno. Jestem sympatykiem pewnej partii, zawsze na nią głosuję, ale w wyborach do Rady Miasta będę głosować na tego, kto ma pomysł, aby coś dla tego miasta zrobić. Kto będzie myślał o mieście w ważnych sprawach a nie o sobie, albo o tym, że inni są na tak, to ja nie mogę być na nie.
Nie wierzę również, ze nie byłoby możliwe, aby w tym dziale forum założyć wątek na stałe- kandydaci do Rady Miasta. Kandydat coś o sobie napisze, np to już zrobiłem, to chcę zrobić dzięki takiemu rozwiązaniu, nie tylko ile mam lat, dzieci , żonaty czy mężatka... Doświadczenie? Pracowałam w Radzie Rodziców- proszę Was... Lepiej napisać- nie mam doświadczenia, ale będę ciężko pracować aby je zdobyć (nie jestem broń Boże przeciwna tej Pani, o której piszę, ona krótko acz kuriozalnie chociaż napisała)...
Ewentualnie pytania można by kierować na maila, zeby forum nie zarzucać - co o tym myślicie?
p.s. Państwo Kandydaci !
Chcecie naszego poparcia, dzięki temu możecie zdobyć fajne pieniążki,
a przede wszystkim zaplecze dla ambicji i aspiracji, które niewątpliwie macie .
Przyłóżcie się, pisanie nie boli...
Z poważaniem \
Obywatelka tego Miasta. [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest Takie miejsce, gdzie bezpłatnie i co najważniejsze Bezpiecznie dla Kandydata można zamieścić swoje materiały.
Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowych wiadomości, albo ma jakieś pretensje do kandydata - załatwiają to na PW. Nad Wszystkim czuwa ADMIN - TYRAN.
Zapraszam Do zamieszczenia swoich materiałów oraz szukania "swojego" kandydata w serwisie www.wybory.knurowa.pl

W najbliższych dniach może być problem z zatwierdzaniem tematów (prezentacji), ale potem bardzo szybko zostanie to nadrobione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaglądałam tam już ale cóż, na razie niewiele tam jest...
Pani bieta reklamuje panią Potocką, głównie jako panią ze sklepu....litości - działała wspaniale....ale dokładnie gdzie, co robiła...przecież ja nie znam tej Pani ... uff. Może ktoś się chociaż podłączy pod watek pani biety i coś doda...
Popieram ją jednak za obywatelską inicjatywę...

A potem dziw się ludu, ze niektórzy na wybory nie chodzą, jak mają zero informacji...
BTW- żeby nie było, ja uczestniczę w każdych- czy to wielkie wymaganie, ze chce wiedzieć na kogo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga riannonn :

Jeżeli Twoim celem jest poznanie kandydatów, ich opinii, poglądów, pomysłów przez pryzmat dwu tygodniowego okresu poprzedzającego wybory, to pomimo Twojego przepięknego posta, bardzo rozbudowanego i pełnego optymizmu... Szczerze Ci gratuluję !

Moim zdaniem teraz, obecny czas kandydaci, spędzają w zasadzie tylko na tym, aby pokazać się ogółowi, przypomnieć, ewentualnie pokazać swoim znajomym, czy też sympatykom, że startują w owych wyborach i proszą ich o głos oddany w dobrym i skutecznym celu.

Byłbym mega optymistom żeby wierzyć, że wszystkie agonalne ruchy wykonane w okresie 14 - 20 dni , przysporzą mi jako osobie kandydującej głosów nie popartych wcześniejszymi działaniami.
Jak również gratuluję osobą kandydującym i w zasadzie nic nie robiącym do tej pory , samozaparcia i wiary w swoje możliwości perswazji, oczarowania i przekonywania potencjalnych wyborców do swojej osoby.

Poprostu : skoro przez 4 lata nie było ni widu ni słychu o potencjalnym kandydacie, czymże może się on wykazać w ostatnich gorących chwilach na finiszu ?

I nie mówię, że moje działania Smile są bardzo wyrafinowane, że działam w 100% skutecznie , że obiecam gruszki na wierzbie, a potem zakopię się w ogródku i będę opowiadał jak to fajnie było sobie startować w wyborach samorządowych.

Głupota z wywlekaniem obiecanek i ich obiecywanie, głupota z rozliczaniem ludzi nie mających wpływu na decyzje innych , mieszanie w głowach, niepotrzebne kłótnie.
Zmierzać powinniśmy do spójności. Oczywiście wiadomym jest, że gdzie 2 Polaków tam 3 zdania, ale sztuka rozmawiania. kompromisów i wyciągania tzw. złotego środka, to chyba najrozsądniejsze co może spotkać w działaniu na lokalnym rynku. I nie sprawy wielkiej polityki tylko dobro nasze, tu mieszkających, żyjących i pracujących powinno być najważniejsze.

Pozdr
Arc

Arkadiusz Łyko
kandydat do Rady Miasta
okręg II
Lista 28 KWW Zgoda i Przyszłość
poz. nr 2
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm...
obiecałam że się powstrzymam, więc jedna rzecz pominę.
Przejdę do sedna Twojej wypowiedzi, Arc.
Cieszę się, ze jest odzew, ale fakty dla Ciebie :
-ja i grono moich znajomych, w tym również udzielających SIĘ NA TYM FORUM, SZUKA OD KILKU DNI CZEGOKOLWIEK, co można by znaleźć o kandydatach. To aktywni wyborcy, szukający informacji,
bo może już nie chcą po raz 3 mieć tych samych radnych, wypalonych niektórych na pewno.
A czemu teraz? A czemu nie?
Zakładasz z góry człowieku (to do mnie ), ze jak nie wcześniej, to może ktoś się teraz pofatyguje, żeby wziąć udział w wyścigu
i jeszcze jedno
- ja nie mam znajomych radnych, wiec nie mam kogo zapytać ani nikt mi się tym bardziej NIE PRZYPOMINA , bo głosuję na sensownego kandydata, nie na kolegę, czy koleżankę.
A że długi post? Ważne, że poprawny ortograficznie.
Z harcerskim pozdrowieniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest właśnie to, że nie wiadomo nawet na kogo zagłosować... Oprócz paru osób nie wiem jaki kto ma pomysł na nasze miasto. Tyczy się to już nie tylko radnych, ale nawet samych kandydatów na prezydenta.
A co do obecnych radnych powinna być strona, gdzie byłyby zamieszczone wszystkie nazwiska radnych, a obok tego napisane co obiecali oraz co zrobili przez te 4 lata dla miasta...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam nieprecyzyjne doznania z lektury ogłoszeń/autoreklam kandydatów (kilku z nich wyręczyli inni co dla mnie osobiście jest sygnałem o lekkim ubezwłasnowolnieniu kandydata/tki). Cieszę się, że jest tu paru co podejmuje rękawice i aktywnie uczestniczy w dyskusjach i dla Nich – BRAVO! Dla Tych co wskoczą i podadzą tylko link lub linki by tylko o sobie przypomnieć – wielki minus.

Ale czy to wystarczy aby nazwać to jakimś wystarczającym wysiłkiem a jaki Autorce postu chodzi? Nie wiem czy niezbyt elegancko się tu ogłasza pan co prowadzi inny serwis wyborczy – chwała za to – jako bezpieczny dla kandydata (tutaj też jest bezpiecznie – nikt jeszcze nie strzela). Owszem zauważyłem kilka złośliwych docinków ze strony tych samych osób, ale to powiedzmy cena jaką trzeba zapłacić, jest tu moderacja a i poziom docinków jednak nie aż tak zajadły jakby można było się spodziewać. Więc nie róbmy brzydkiej gęby portalowi WK jako niebezpiecznej pułapki dla kandydatów.

Nie oczekujmy od kandydatów cudów, że od razu doświadczenie będzie miał i oprócz chęci - możliwości. Gdyby miał możliwości to robiłby biznes nie lokalną politykę.

Inną rzeczą jaką chciałbym dodać to brak w programach (ja nie zauważyłem) odniesień do problemu bezpieczeństwa. Tematów jak to w Knurku i okolicach niebezpiecznie jest od groma na naszym forum, ba nawet i są propozycje co zrobić by było bezpieczniej. Ale jak widać radni bezradni a przyszli?

P.S. mam nadzieję, że jak wygracie to nadal z nami będziecie. Wtedy z Waszymi możliwościami i naszymi pomysłami coś zmienimy. Mam nadzieję…
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marekdym napisał:
Jest Takie miejsce, gdzie bezpłatnie i co najważniejsze Bezpiecznie dla Kandydata można zamieścić swoje materiały.
Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowych wiadomości, albo ma jakieś pretensje do kandydata - załatwiają to na PW. Nad Wszystkim czuwa ADMIN - TYRAN.
Zapraszam Do zamieszczenia swoich materiałów oraz szukania "swojego" kandydata w serwisie www.wybory.knurowa.pl
W najbliższych dniach może być problem z zatwierdzaniem tematów (prezentacji), ale potem bardzo szybko zostanie to nadrobione.

Fajnie, tylko że ten portal reklamuje Adama Ramsa i Zygmunta Frankiewicza. A jeśli w tej sprawie nawet nie stara się o równowagę, to podobnie może wyglądać selekcja kandydatur na radnych (bo po co wymyślono tam "zatwierdzanie" prezentacji?). Zakaz komentarzy nieprzychylnych pod "wizytówkami" sprawia, że portal ten nie służy informowaniu, lecz po prostu propagandzie wyborczej. Oczywiście nie przekreśla go to jako źródła wiedzy, ale uczciwie byłoby to zaznaczyć podając link.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@secundo
widzę, że nie czytałeś pozamieszczanych tam wyjaśnień. Tamto Forum jest "tablicą ogłoszeń" Moderowanie ma na celu zablokowanie komentarzy, a nie blokowanie dostępu. Sylwetki (wizytówki) są zamieszczane wszystkie i to w niezmienionej formie (widzicie, że są tam ludzie z różnych stron barykad). Znasz mnie i mam nadzieję, że choć trochę ufasz Smile

To, że jest Więcej Prezydenta Ramsa wynika z Tego, że zdążyłem już dość dawno zamieścić Te materiały. Z drugiej strony nie było żadnego działania (kandydat może sam zamieścić swoje materiały, po rejestracji).

Nie jestem absolutnie konkurencją dla WK i nie szukam tu poparcia tylko za pomocą mojego medium chcę być jakimś uzupełnieniem możliwości dotarcia Kandydatów do swoich wyborców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:12 pm    Temat postu: Folder KWW Zgoda i Przyszłość Odpowiedz z cytatem

Folder i program wyborczy KWW Zgoda i Przyszłość
do obejrzenia i zapoznania się :


http://alfa-system.pl/~arttelekom/folder.pdf


Zapraszam do lektury

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie otwiera mi się ta strona, chociaż mam program do czytania pdf.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@riannonn działa, tylko plik ma 35 MB
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:45 pm    Temat postu: Re: Folder KWW Zgoda i Przyszłość Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Folder i program wyborczy KWW Zgoda i Przyszłość
do obejrzenia i zapoznania się :


http://alfa-system.pl/~arttelekom/folder.pdf


Zapraszam do lektury

Pozdr
Arc
aj ednak znalazło się coś o bezpieczeństwie: "Opracowanie skutecznego funkcjonowania Straży Miejskiej" - czyli co?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram się dograć jakąś zmniejszoną wersję

Z programem można zapoznać się na stronach oficjalnych stowarzyszenia :

www.zip.net.pl
po prawej stronie są zakładki z informacjami dotyczącymi naszego miasta.


Poniżej przedstawiam link do moich planów, zamierzeń itp.

http://arttelekom.pl/smod/index.php?id=174




Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Postaram się dograć jakąś zmniejszoną wersję

Z programem można zapoznać się na stronach oficjalnych stowarzyszenia :

www.zip.net.pl
po prawej stronie są zakładki z informacjami dotyczącymi naszego miasta.


Poniżej przedstawiam link do moich planów, zamierzeń itp.

http://arttelekom.pl/smod/index.php?id=174




Pozdr
Arc
Panie Arkadiuszu jak pan doskonale wie, problem bezpieczestwa naszego miasta jest poważny. Startuje pan z KWW Zgoda i Przyszłość, gdzie hasłem jest właśnie BEZPIECZEŃSTWO I ESTETYKA. Proszę mi i nie tylko mi (problemem jest zainteresowanych wiele osób) odpowiedzieć na pytanie dotyczące punktu czwartego Waszego Komitetu. Proszę mi wierzyć, że „przerobiłem” wielu urzędników, radnych i posłów, którzy mnie zbywali tak samo jak robi pan tutaj (tak to niestety wygląda) – „idź se pan tam poczytaj to pan będziesz wiedział”. Pytam pana wprost i zaznaczam, że nie tylko ja oczekuje odpowiedzi.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka