Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

40-lecie Scholi Cantorum - 02.06.2007 r. DK Szczygłowice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było bardzo ważne wydarzenie kulturalne nie tylko knurowskie.
Ogólnie, pomimo kilku błędów organizacyjnych, był to bardzo ciekawy przyjemny wieczór.
Schola zaśpiewała naprawdę dobrze, piękny występ połączonych chórów Scholi i Slavici Musy. Ale hitem był dla mnie występ Calvi Cantores. "Kalinka" wymiotła.
Niestety krytyka tego zespołu bardzo nieuzasadniona i oczywiscie płynąca nie z rzetelnej oceny artystycznej tylko prawdopodobnie z jakichś wewnętrznych konfliktów i bardzo krzywdzącej niechęci.

Polecam strone: www.calvicantores.knurow.net

- opisane najblizsze występy

A jubilatowi Scholi Cantorum życzę dalszych sukcesów i utrzymania tej świetnej tendencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Arivoy napisał:
Dzięki Adminie za fotki, szczególnie też wystawy, bo musiałem jeszcze z dwoma osobami męczyć się 4 godziny, by wszystko idealnie wyglądało Smile



Wie ktoś do kiedy można tę wystawę oglądać? Zakładam, że jeszcze trochę to potrwa i że nie była tworzona na 1 wieczór.

Drugie pytanie, które się nasuwa to gdzie na codzień są przechowywane (eksponowane?) te wszystkie dyplomy, nagrody itp?

Max


Wystawa była szykowana na jeden wieczór - chyba, że Pan prof. Pogocki się zgodzi na dłużej, ale nie liczyłbym na to. Zapewne na jutro jest zaplanowane "sprzątanie".

Co do drugiego pytania, to wszystko jest własnością Pana prof. Pogockiego.

Pozdrawiam
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam prośbe do Admina czy można wstawić więcej zdjęć zkoncertu??
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 8

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie sądzę, żeby wystawa trwała dłużej. Myślę, że i tak powinniśmy być wdzięczni prof. Pogockiemu, że mogliśmy przynajmniej przez jeden dzień oglądać dyplomy, kroniki itp., ponieważ jeszcze niedawno się zastanawialiśmy czy ktokolwiek je w ogóle widział.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady napisał:
i tak powinniśmy być wdzięczni prof. Pogockiemu, że mogliśmy przynajmniej przez jeden dzień oglądać dyplomy, kroniki itp., ponieważ jeszcze niedawno się zastanawialiśmy czy ktokolwiek je w ogóle widział.


Szczerze mówiąc to nie rozumiem - przecież to jest chór szkolny i w szkole czyli w knurowskim liceum to wszystko powinno być. W całym szacunkiem dla profesora, ale te "oficjalne" dyplomy, nagrody należa do chóru a nie do dyrygenta. Strach pomyśleć co by było, gdyby profesorowi to ukradziono lub np. spadkobiercy nie chieli udostępnić. Po prostu strata dla historii miasta.

Arivoy: kurcze tele roboty na 1 wieczór Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
życzliwy



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: zabrze

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:38 pm    Temat postu: odpowiedz dla autora o ksywie "Kichnął" Odpowiedz z cytatem

Kolego krytyka "Łysych" wypływa nie z niechęci do nich ani jakichś zaszłości tylko z życzliwości. Naprawdę pomysł chóru męskiego jest bardzo dobry. Jednak repertuar nalezy dobierac do swoich umiejestności wokalno-interpretacyjnych. A znimi podczas wystepu wczorajaszego nie było dobrze!!! Brak stylu w utworach, brak muzykalności, generalnie brak brzmienia- to nie wróży zbyt dobrze zespołowi na 'szerszych wodach"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leon



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 24

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wave
A ja "LYSYCH" znam i to bardzo dobrze. Mniemanie o sobie to ONI maja, ze hej. Wszystko umieja najlepiej, oprocz spiewania, oczywiscie. Poplyncie, chlopcy, na szersze wody, tylko nie zapomnijcie zalozyc dresow, jak to "LYSI", to moze przestraszycie jakies Jury albo publike i cos tam wyskrobiecie, np. wyroznienie w kategori zespolow nierejestrowalnych z dopiskiem pozaszkolnych i pozaedukacyjnych. A moze juz zaczeliscie nas straszyc?? Moze pod practicable chowacie bejsbole, co??...
Nie wymagam tutaj zadnej odpowiedzi. A odpowiedzi konstruktywnej nie oczekuje.
ps.: Jurek! Oddaj nam nasze dyplomy i puchary!! Thumbsup to zart..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
życzliwy



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: zabrze

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:49 pm    Temat postu: do Leona i innych Odpowiedz z cytatem

Ja Łysych widziałem w "akcji" poraz pierwszy. W fachu muzycznym siedzę troche, a skoro znasz "Łysych" i podzielasz moje zdanie to miło mi. Panowie "Łysi" niekiedy należy uderzyć się w piersi i posłuchać słów krytyki..
Po jubileuszu konferansjerom powinno też sie dostać za straszne dłużyzny ale i "ściemy" na temat najwspanialszych wykonań utworu "O ziemio polska" ale widac tak w Knurowie się przyjęło, że innych nie widzą. Czas na zmiany!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ali_69



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon napisał:
Wave
Nie wymagam tutaj zadnej odpowiedzi.


Ale ja Ci odpowiem. Bo napisałeś to po to żeby nas obrazić. I pytam się za co?
Używasz sobie forum żeby nas obrażać i tyle. To jest niestety Twój poziom.
Ale cóż. Choćbyś wypisywał najgłupsze pierdoły i tak będziemy robić swoje a Ty jedynie możesz nam zazdrościć że możemy sobie pośpiewać.
My śpiewamy od kilkunastu lat, dla własnej przyjemności. I żadne opinie tego nie zmienią. Obyś Ty kiedykolwiek coś robił coś takiego jak my. Czego Ci z całego serca życzę.
I tak na koniec .... Wcale nas nie znasz. Nie masz o nas zielonego pojęcia.

Dobranoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Lady napisał:
i tak powinniśmy być wdzięczni prof. Pogockiemu, że mogliśmy przynajmniej przez jeden dzień oglądać dyplomy, kroniki itp., ponieważ jeszcze niedawno się zastanawialiśmy czy ktokolwiek je w ogóle widział.


Szczerze mówiąc to nie rozumiem - przecież to jest chór szkolny i w szkole czyli w knurowskim liceum to wszystko powinno być. W całym szacunkiem dla profesora, ale te "oficjalne" dyplomy, nagrody należa do chóru a nie do dyrygenta. Strach pomyśleć co by było, gdyby profesorowi to ukradziono lub np. spadkobiercy nie chieli udostępnić. Po prostu strata dla historii miasta.

Arivoy: kurcze tele roboty na 1 wieczór Sad


Ja na to wpływu nie mam Wink
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ali_69 napisał:
Dobra rada na początek:
Zanim zaczniesz komentować poziom występu chórów, zastanów się dwa razy, bo może nastąpić (hipotetycznie) taka sytuacja, że na koncercie zjawi się Twoja profesorka od śpiewu i potem na Twoje nieszczęście będzie czytać ów komentarz. No i potem będzie jej bardzo przykro, że miała takiego ucznia.

Jak mniemam, było to skierowane do mnie Smile Tak się składa, że moja pani prof jest ze mnie dumna, bo niewielu osobom ze Studium udało się dostać na prawdziwą Akademię Muzyczną. I czego ma jej być przykro? Konkretnego komentarza odnośnie wykonania koncertu? Tego, że nie zachowuję się jak wszyscy i nie głaskam was po glowce i mówię : "śliczniutko było, oby tak dalej, jesteście naj naj!!"?

Cytat:
MRUCZanka napisał:
za dużo Calvi, którzy fałszowali i byli cholernie pod dźwiękiem w pierwszej części koncertu

"Pod dźwiękiem" byliśmy nie w pierwszej części koncertu tylko w pierwszym utworze. Wyniknęło to z tego, że trochę źle się ustawiliśmy no i koledzy nie słyszeli się nawzajem (no cóż tak się czasem zdarza). Ale reszta występu była wg mnie OK. Oczywiście nigdy nie jest idealnie - jesteśmy w końcu (w przeciwieństwie do Ciebie) amatorami.


No więc kontynuując moją wypowiedż, byliście pod dżwiękiem w pierwszej części swojego występu non stop - sluch wewnętrzny różni się od słuchu zewnętrznego, co wiadomo nie od dziś, a jest bolesne do przyjęcia w momencie krytyki.


Cytat:
A tak podsumowując:
Szkoda, że komentarze nie są obiektywne, tylko służą do wylewania jadu na Slavicę i Calvi. Jad się wylewa strumieniami przez miesiące. O ile osoby takie jak Urwisek czy wheelwright mogą mieć jakieś urazy bo związane są z ostatnimi wydarzeniami w Slavice, to dziwią mnie komentarze takich osób jak:
MRUCZanka, która nie śpiewa w Slavice od lat.
Secundo, który nawet nie był członkiem Slavici.

quote]
To, że nie śpiewam w tym chórze od lat, wcale nie oznacza, że nie mogę się wypowiedzieć na wasz temat. Nie jesteście zwolnieni od krytyki i obserwacji publiczności - o ile się nie mylę, występując, jesteście osobami publicznymi, i każde słowo może zostać wypowiedziane. Najbardziej uwielbiam kiedy ktoś włazi w temat, odczyta jednego posta i wyrwie go z kontekstu całej osoby wypowiadającej się. Błagam cię, Ali, przeczytaj inne moje posty - chociażby nt Impresji kolędowych. Wówczas koncert wasz bardzo mi się spodobał, nie powiedziałam ani jednego slowa na wasz temat, ale tym razem, po prostu wam nie wyszło!!!! I żeby to było tylko moje zdanie, ale kilkoro ludzi już się wypowiedziało, a pijesz tylko do knurowian.
Cytat:
Niestety nicka FAiRLiGHT nie rozszyfrowałem, ale chyba pisał że śpiewał w Slavice (chyba też dawno temu).
Komentarze takich osób, które nie śpiewały od lat w Slavice, a które nie znają z autopsji całej sytuacji są raczej nie na miejscu.


Fajnie, że bawisz się w rozszyfrowyanie, Tomku, Bazylu tudzież Muminie. Na Mumina mi nie wyglądasz, zjadlywy aż tak nie jesteś. Nie wiedziałam, że to aż takie ważne wiedzieć, kto się ukrywa pod jakim pseudonimem - no tak, bo wtedy tylko można wiedzieć, kto za czym stoi i jak się do swoich słów podpisze. Sam się nie ujawnisz??

Poza tym wkurza mnie to, że ewidentnie w Slavico- Calvii panuje moda na głaskanie po główce, i broń boże żadnego negatywnego komentarza!!!! Ludzie!!!! Opanujcie się!!!! Spiewanie publiczne nie polega na tym, że wszyscy się z tobą zgadzają i głaszczą po głowie, ale czasem przyjęcie wiadra zimnej wody aby BYŁO LEPIEJ!!! Zamiast się oburzać, że "my jesteśy tacy wsapniali, a inni na nas krzywo patrzą i są niesprawiedliwi", weźcie sobie opinię nawet nie moją, ale chociażby Życzliwego ( z którym również się zgadzam, dobrze że on to wszystko powiedział, nie ja, bo zaś byłby bigos...)do serca i zróbcie z tym coś!!!! Macie teraz cudowną dyrygentkę, wierzę,że Edytka da radę was poprowadzić, ale jak sami czegoś od siebie nie dacie w sensie artystycznym, to będzie klapa!!!
Nigdy nie lubiliście, gdy się odzywałam na chórze, więc teraz z łaski swojej nie słuchajcie mnie jako Anię, tylko jako kogoś, kto już na tej scenie jest i ma coś do powiedznia, przynajmniej w kwestii artystycznej.

Poza tym nie wstydzę się swoich komentarzy, pod każdym podpiszę się z imienia i nazwiska, a jeśli któryś chce, to powiem prosto w oczy.
Mam nadzieję, że zejdziecie troszkę z piedestału zapatroznych w siebie amatorków i zaczniecie naprawdę pretendować do naśladowców Kingsów, bo teraz wam bardzo do tego daleko.
Pozdrawiam was bardzo serdecznie, trzymam za was kciuki,
Ania Tchórzewska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon napisał:

A ja "LYSYCH" znam i to bardzo dobrze. Mniemanie o sobie to ONI maja, ze hej. Wszystko umieja najlepiej, oprocz spiewania, oczywiscie. Poplyncie, chlopcy, na szersze wody, tylko nie zapomnijcie zalozyc dresow, jak to "LYSI", to moze przestraszycie jakies Jury albo publike i cos tam wyskrobiecie, np. wyroznienie w kategori zespolow nierejestrowalnych z dopiskiem pozaszkolnych i pozaedukacyjnych. A moze juz zaczeliscie nas straszyc?? Moze pod practicable chowacie bejsbole, co??...
Nie wymagam tutaj zadnej odpowiedzi. A odpowiedzi konstruktywnej nie oczekuje.
ps.: Jurek! Oddaj nam nasze dyplomy i puchary!! to zart..


I nie mów Aniu że to jest konstruktywna krytyka. Przecież to na kilometry trąci wyjatkową niechęcią a nie życzliwym wskazaniem błędów. Od kilku miesiecy obserwuję jakąś zmasowaną akcję zeby tylko im dokopać.
Naprawdę jest to coraz bardziej żenujace. Tym bardziej że ludzie to robią dla wspólnego celu jakim jest rozwój kultury w Knurowie i jak znam życie ani grosza z tego nie mają. Oprócz oczywiście hektolitrów jadu jaki się na nich wylewa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
życzliwy



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani chórzyści - byli członkowie Scholi. Czytając Wasze wypowiedzi na forum mam wrażenie, że niepotarficie się dogadać w prostych sprawach. Każdy chór, zespół działający rozwija kulturę danego miasta, regionu, jest formą spędzania wolnego czasu, rozwija w ludziach pasję - w tym przypadku do muzyki - nie niszczcie tego swoimi wypowiedziami. Amatorzy tworzą kulturę z pasji do muzyki a nie za chęci jakiegkolwiek zysku. Pozwólmy im pracować, rozwijać się nie podcinając skrzydeł. Jedynie powinni oni słowa krytyki dotyczące repertuaru, wykonawstwa przyjąć do siebie i starać się parcować tak aby krytyki było jak najmniej. Zyczę Wam tego!! Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety kiedy człowiek decyduje się wystąpić publicznie przed setkami widzów-słuchaczy, musi godzić się na wszelką krytykę i najokrutniejsze informacje zwrotne, nawet gdyby zdawały mu się skrajnie niesprawiedliwe lub złośliwe. Taka jest cena występu na scenie.
Chóry śpiewały bardzo, bardzo przeciętnie. I na pewno była to dla Pogockiego kwadratura koła, bo musiał uroczyście podsumować okres wielkich triumfów i wykonawczej perfekcji a miał do dyspozycji materiał, który w wielu przypadkach powinien jeszcze ćwiczyć, nie nadający się do publicznej prezentacji. "Calvi" popełniali mnóstwo błędów nie mówiąc o wyrazie i interpretacji. Rutyna ich pogrzebała. Właściwie tylko Sobierajski zaśpiewał na 100 procent.
Brakowało mi realizatora koncertu ze strony CK, który zadbałby o oświetlenie, sprzęt, dynamikę imprezy i bardzo rozczarował mnie wystrój, przy całym szacunku dla Jubilata, sala przypomina remizę... Po partyzancku i pospolitym ruszeniem profesjonalnego koncertu zrobić się nie da.
Jeszcze ogólna obserwacja: razem z pojawieniem się na horyzoncie "Calvi Cantores" i po wyrzuceniu Stefaniak z "SM" atmosfera wokół i stosunki międzyludzkie wyraźnie zgęstniały, pojawiło się dużo złośliwości, nerwów, personalnych ataków, obmawiania, niedopowiedzeń, plotek. Pojawiło się coś w rodzaju polowania na ludzi. Ci, którzy nie zgadzają się z aktywistami, są piętnowani i wykluczani z grona "swoich", różnice zdań zaczęły prowadzić do wrogości, chórzyści podzielili się na bardzo osobistym poziomie.
Osobiście uważam, że za taki styl i atmosferę odpowiadają inicjatorzy usunięcia Stefy, z których emanuje taka a nie inna energia. Tak niemiłej atmosfery w chórze i wokół nie pamiętam z historii, choć nie brakowało napięć. Przypomina mi się maksyma "Po owocach ich poznacie..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ERA



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 3

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo:
Cytat:
Jeszcze ogólna obserwacja: razem z pojawieniem się na horyzoncie "Calvi Cantores" i po wyrzuceniu Stefaniak z "SM" atmosfera wokół i stosunki międzyludzkie wyraźnie zgęstniały, pojawiło się dużo złośliwości, nerwów, personalnych ataków, obmawiania, niedopowiedzeń, plotek.


Nieprawda, atmosfera się wręcz poprawiła

Cytat:
Pojawiło się coś w rodzaju polowania na ludzi. Ci, którzy nie zgadzają się z aktywistami, są piętnowani i wykluczani z grona "swoich", różnice zdań zaczęły prowadzić do wrogości,


Jest dokładnie odwrotnie - proponuję przejrzeć wypowiedzi jak to nazwałeś "wykluczonych"


Cytat:
Osobiście uważam, że za taki styl i atmosferę odpowiadają inicjatorzy usunięcia Stefy, z których emanuje taka a nie inna energia.


Ciekawe na czym opierasz osąd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka