Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

40-lecie Scholi Cantorum - 02.06.2007 r. DK Szczygłowice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mruszanka



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 6

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Tak niemiłej atmosfery w chórze i wokół nie pamiętam z historii, choć nie brakowało napięć.


I pewnie przez tą niemiłą atmosferę Slavica w komplecie (od niepamiętnych czasów) poszła prosto z koncertu do restauracji, gdzie się bawili przy piwku długo po wyproszeniu ostatnich "cywilnych" gości. Zresztą (jak słyszałam) jedną z głównych rozrywek było przerzucanie się co bardziej smakowitymi cytatami z tego forum. Piszcie dalej, to naprawdę świetna rozrywka (nawet jeśli trochę perwersyjna, ale co tam).

A tak poważnie, to pogięło was do reszty? Wątek o 40 leciu Scholi a tutaj w kółko Calvi i Slavica. 99% gospodyń domowych nie widzi żadnej różnicy i ma w głębokim poważaniu, kogo wyrzucono a kto przyszedł.

M-A.
Ps. Nicka mam na cześć mojej ulubionej maskotki, jedynej w świecie profesjonalnej śpiewaczki, która.... nie występuje publicznie ani nie nagrywa :>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ERA napisał:
Ciekawe na czym opierasz osąd

Na podstawie własnych obserwacji i przemyśleń. Nie wątpię, że samopoczucie wam dopisuje, ale we własnym gronie a to już nie jest cały chór. Zapomniałeś o tych, którzy odeszli, już się nie liczą?
@MRUSZANKA: i właśnie dokładnie Twój post ilustruje to, o czym napisałem. Napastliwość, podszywanie się, wykpiwanie, wycieczki osobiste, złośliwe uwagi. Po prostu agresja. To jest to, co tworzy atmosferę wokół Calvi i Slaviki po ostatnich przemianach. Dokładnie o tym pisałem.


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Pon Cze 04, 2007 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
Wątrobian, tobie rzeczywiście coś na wątrobie leży,bo wszystkich musisz zaatakować Smile Powiem ci jedno, ze sama byłam w szoku, kiedy usłyszałam mój cytat Smile

Ja ze swojej strony podsumuję ten koncert tak - sala nie nadaje się do koncertów na taką skalę - ludzie mdleli, wykonawcy umierali na scenie. Akustyka powaliła mnie - w tę złą stronę, niestety...

Wykonawcy - za mało chóru jubilata, który był rewelacyjny (100 lat!!!)
Cytat:
za dużo Calvi
, którzy fałszowali i byli cholernie pod dźwiękiem w pierwszej części koncertu, a soliści mają duuuuuuuuuuuuuuużo do zrobienia,żeby nie śpiewać jak falseciki bez jaj... Slavici zero,mimo tak szumnie zapowiadanego występu.

Cytat:
Bez sensu byly te stare kiecki
Think

ehh i znów widzę, że jedynie Ty możesz mieć monopol na krytykę... ja w przeciwieństwie do Ciebie dostrzegam pozytywne aspekty koncertu Brick wall Domyslam się, że zacytowanie Twojego postu musiało połechtać Twoje ego i próżność, i utwierdzić w przekonaniu, ze warto rozmawiać na tak żenującym poziomie, kiedy to jestes w stanie po raz enty powtórzyć, że dostałaś się na wymarzona uczelnię - po kilku nieudanych podejściach :] Trochę pokory D'oh!
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat jest zalozony na temat SCHOLI CANTORUM tylko widze,ze większosc tego nie zauważa .Cały czas widze posty o Calvi Cantores,Slavice Musie ,o prowodyrach,zdrajcach.Jak macie cos do tych chórow zalozcie własny temat i tam się kłóccie.Z pewnoscią będzie to bardzo popularny temat:DVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy Widze tutaj dużo osób które znją się na spiewie chóralnym.Więc moze jeszce jakies oceny Scholi,uwagi co do występu ,chóru,jego dyrygentow.......
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olala



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie wiem, skąd te wszystkie zarzuty (;

liczą się chęci, poświęcony czas...
ciekawe, że ludzie potrafią tylko krytykować, a sami nie robią nic.


Jubileusz był udaną imprezą.
Łysi pokazali się z dobrej strony [mimo, jak wspomnieliście] kilku niedociągnięć. brawa Panowie (:
Panie ze Slavici dołączyły się do Scholi i pokazały, że ich głosy są w świetnej formie.


a co do Jubilata... nie mnie to oceniać (;


pozdrawiam- Ola
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:57 pm    Temat postu: koncert Odpowiedz z cytatem

Witam.

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym wspaniałym koncercie. Był to prawdziwy wieczór wspomnień. Śpiewałem w Scholi Cantorum w latach 1985 – 1990, przeżyłem z tym zespołem wiele niezapomnianych chwil, wiele z nich mogłem sobie przypomnieć dzięki okolicznościowej wystawie plakatów i zdjęć z występów w tych latach. Bardzo dobrym pomysłem było pokazanie publiczności prezentacji multimedialnej ze zdjęciami Scholi Cantorum w różnych latach swojej działalności. Szczególnie silnym przeżyciem było dla mnie wykonanie pod batutą profesora Pogockiego utworu „O ziemio polska”. Układ całego koncertu był według mnie ciekawie skonstruowany, różnorodność form muzycznych prezentowanych na scenie powodowała, że ten 2,5 godzinny koncert nie był chyba dla publiczności nużący. Duża zasługa w tym także dwójki prowadzących, Lilianny Reginek i Witolda Gałązki, którzy z humorem i dużym wyczuciem prowadzili koncert.

Z zainteresowaniem śledzę losy Scholi Cantorum, cieszę się, że kolejne pokolenia licealistów tworzą historię tego zespołu. Gratuluję koncertu, mam nadzieję, że ta historia będzie dalej trwać, tym bardziej, że pan profesor Pogocki ma wspaniałą kontynuatorkę w osobie Kamili Pająk. Zdążyłem zauważyć, że macie z panią dyrygent bardzo dobry kontakt. Życzę Wam dalszych sukcesów, wytrwałości, wielu nowych chętnych do śpiewania, wspaniałej atmosfery – słowem Wszystkiego Dobrego. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flores napisał:
mam prośbe do Admina czy można wstawić więcej zdjęć zkoncertu??


Tyle fotografów było na koncercie, że tłok się robił Smile. Mój sprzęt był z tej najniższej klasy, więc zdjęcia takie sobie, ale jak prosisz to masz Smile.



















_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuje sie oburzona faktem, że w naszej wspaniałej knurowskiej gazecie ''Przeglądzie Lokalnym''.Nie ma ani jednego zdjęcia pani dyrygent Kamilli Pająk pojawiły się tylko małe wzmianki na jej temat.Oczywiscie glowna postacią przedstawioną w naszej gazetce jest Pogocki.Który praktycznie wcale nie pracował ze Schola i brał malo aktywny udział w jej próbach przygotowujących chór do jubileuszu;/;/;/;/To pani Kamilla zasluzyla na wielkie pochwalu poniewaz to ona ''harowala'' z chorem przygotowując go do koncertu.Pogocki jedynie marudzil i psuł ludziom chorzystom humor swoich zrzędzieniem;/;/;/ZENUJąCE
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Adminowi za reszte zdjęcSmile
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miękki_krochmal



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 85

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co się orientuję to impreza była jubileuszem Scholi i Pogockiego, ktory świętował 50-lecie działalności artystycznej. Z całym szacunkiem dla Kamili Pająk, ale to był wieczór Scholi i Pogockiego. Nie umniejszam jej wkładu w przygotowanie... irytuje mnie fakt, że na siłę próbuje się szukać dziury w całym. Bo gazeta nie kondom, nie naciągnie się :] bo nie ma zdjęć takich jak na Wirtualnym Knurowie, bo nie ma ich aż tylu, bo Pogocki, bo mogłaby się pojawić krystyna szumilas, a jednak kapa, bo prowadzący byli fajni, to ich jeszcze zamieśćmy, a jesli nie, to od biedy akustyka...niech ma chlopak. Dontknow
Została wymieniona, więc w czym problem? nie ona kierowała zespolem przez 40-lat.. na 45 leciu pewnie jej twarz pojawi sie na okładce "Pani Domu" i będzie wilk syty i owca cała Mr. Green
_________________
tak kruszy się ciasteczko ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olala



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawka.
na 45lecie jej twarz będzie w telewizji.


ona wyciągnie chór.... (;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krochmal Pogocki obchodzil swoje 50-lecie poltora roku temu;]Schola spiewala 5.11.2005.Takze to nie byl jego jubileusz,ale calej Scholi.Która z kłopotów jakie miala wyciągnela wlasnie pani Kamilla Pająk:)Dlatego to jej sie naleza pochwaly.Pogocki jest przeszloscia.Owszem,legnda Scholi zawsze bedzie kojarzyla sie z jego nazwiskiem ,ale nadeszla nowa era.ERA PAJąKA:)
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
życzliwy



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flores!!!
Z tą erą Pająka to troche przesadziłeś!!!!
Zamiast gadać tutaj o pie rdołach i wywlekać w koło te same historie to zabierzcie sie do roboty i pokarzcie wszystkim na co Was młodych ze Scholi stać! Brawa za Jubileusz należa się wszystkim nie umniejszając wkładu p. Kamilli w przygotowanie was do takiego występu. p. Pogocki to legenda zrobił dużo - chłop ma swoje lata i szacunek mu się należy o czym Wy młodzi niejednokrotnie zapominacie - trochę wstyd!!!. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mruszanka



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 6

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Nie wątpię, że samopoczucie wam dopisuje, ale we własnym gronie a to już nie jest cały chór. Zapomniałeś o tych, którzy odeszli, już się nie liczą?


Oczywiście, że "we własnym gronie to cały chór". Tamci (cała trójka czy czwórka, takie ruchy kadrowe są cały czas) odeszli przecież, prawda? Nie "wyrzucono ich", nie "ogranicza się im dostęp" czy "zniechęca". Sami odeszli. Zresztą podejrzewam, że gdyby się zjawili na tej imprezie, to nikt by ich nie przepędził, wręcz przeciwnie.

Cytat:

@MRUSZANKA: i właśnie dokładnie Twój post ilustruje to, o czym napisałem. Napastliwość, podszywanie się, wykpiwanie, wycieczki osobiste, złośliwe uwagi. Po prostu agresja.


Ja głupia blondynka jestem, mogłobyś mi wskazać (z cytatami), przykłady napastliwości, podszywania się i wykpiwania? Bo wycieczkę osobistą (jedną) i złośliwą uwagę (też jedną, tym bardziej złośliwą, że opartą na fakcie) sama znajdę.

Wracając do meritum: problemem Scholi nie jest "Era Pogoca" czy "Era Pająka", tylko taka powszechnie ignorowana drobna rzecz - liceum jest trzyletnie. Czyli dzieciaki odchodzą, zanim zaczną tak naprawdę śpiewać.

Mumin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
triss



Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim występującym na Jubileuszu serdecznie gratuluję Smile
W przeciwienistwie do Was,wielkich znawców muzyki chóralnej napiszę tak...cieszmy się,że tak wiele młodych osób chce śpiewać,stara się robić to jak najlepiej,a to, że czasem nie wszystko jest udane to trudno.Trzeba przejśc nad tym dalej,doćwiczyć braki i śpiewać,śpiewać Smile Tylko ten co stoi na scenie wie,jak wiele trudu włożył w swój występ.
Więc prponuję,żeby Ci,którzy najwięcej mają do powiedzenia stanęli kiedyś,zaśpiewali a potem wysłuchali wielu opinii,a sami wtedy zauważą,jak miłe-łechce,a krytyka-oburza Mr. Green
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka