Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

40-lecie Scholi Cantorum - 02.06.2007 r. DK Szczygłowice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert udany:)
Publiczność momentami aktywnie uczestniczyła w zabawie;)

Czekam aż Admin pokaże z kilka zdjęć bo chyba dobrze widziałem, że cykał Pan zdjęcia Razz
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert trwał 3 godziny. Były wspomnienia, śpiew, emocje, brawa, 100 lat, życzenia i pełna sala ludzi. 40 lat w pigułce.

Świetne prowadzenie (tekst z poczuciem humoru) Linianny Reginek i Witolda Gałązki.

PS. Wspomniano o Internecie (w domyśle: naszym Forum) cytując wypowiedzi (Secundo, Flores, Mruczanka) z wątku dot. chóru i dyr. Pogockiego.




Prowadzący w "historycznym" stroju




Prowadzący w "oficjalnym" stroju




Schola Cantorum pod dyr. Kamili Pająk




Schola Cantorum pod dyr. Jerzego Pogockiego




Calvi Cantores




Slavica Musa i Calvi Cantores




Monika Rzeźniczek




Adam Sobierajski




Życzeniom i gratulacjom nie było końca. Na zdjęciu: poseł Krystyna Szumilas, prezydent Knurowa Adam Rams, starosta gliwicki Adam Szczypka.




Maestro




Publiczność dopisała




Publiczność dopisała




Okolicznościowa wystawa




Okolicznościowa wystawa
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sob Cze 02, 2007 11:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert trwał 3 godziny, jednak mam wrażenie że był chwilowo nużący, przegadany przez prowadzącego - i tu małe ale, o ile konferansjerka Pani Liliany była świetna, z polotem, teksty niewyuczone z kartki, to jej partner, zdaje się Pan Gałązka moim zdaniem zupełnie się nie sprawdził w tej roli. To jak żarty Karola Strasburgera z Familiady, dość przewidywalne i po uczniowsku odbebnione. Moim zdaniem konferansjerka powinna byc pozbawiona emocji, które byłyby odebrane w złym tonie. Jeśli mężczyznie na scenie łamie się głos, to powinniśmy się zastanowić, czy był to dobry wybór. Koncert bardzo udany. Rzekłbym rewelacyjny. Repertuar dobrany znakomicie, a finałowy występ przyniósł mi wiele wzruszeń. Tylko niesmak pozostał po zacytowanych postach forumowiczów - co tu owijać w bawełnę, związanych z chórem - które w domyśle miały byc postami zwykłych ludzi.. to było coś na zasadzie, że z braku laku i kit dobry.. ale nie będę dłużej komentował. Wrażenia artystyczne w zupełności mi wynagrodziły te drobne nieporozumienia.
Sto lat Schola Smile
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 8

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 11:50 pm    Temat postu: Jubileusz Odpowiedz z cytatem

Miło słyszeć, że występ się podobał. Staraliśmy się Smile Konferansjer był chyba trochę zestresowany, bo zauważyłam, że ręce Mu się trzęsły. Slavica Musa niestety miała do niedawna problemy z dyrygenturą, dlatego nie występowali oddzielnie, ale myślę, że się podniosą.
Jeśli chodzi o Scholę to faktycznie 40 lat dzięki Jerzemu Pogockiemu, ale nasz udany występ podczas koncertu jubileuszowego z całą pewnością zawdzięczamy Kamilli Pająk, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni.

PS.Małe sprostowanie do zdjęć: z tego co wiem, to solistka to Monika Rzeźniczek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Adminie za fotki, szczególnie też wystawy, bo musiałem jeszcze z dwoma osobami męczyć się 4 godziny, by wszystko idealnie wyglądało Smile

Nużące były wypowiedzi na sam koniec, niektórzy krótko zwięźle i na temat... no cóż czasem trzeba Smile

Mam wrażenie, że DK w Szczygłowicach jest strasznie wysłużony... w piątek robiąć dekoracje i sale o mały włos sobie nóg nie połamałem, wszystko się rozpada... a już nie mówie jak jest duszno w czasie jakichkolwiek występów. Trochę zamarłem, gdy trzeba było jedną osobę z Scholi ściągać pod eskortą by nie zemdlała...

Ale ogólnie było dobrze Smile
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olala



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bądź, co bądź, staraliśmy się.... (;
uwierzcie, tam temperatura nie znała litości ((;

Slavica się podniesie, tu nawet nie ma innej opcji- pod nową dyrygenturą...
Calvi Cantores pokazało na co ich stać- jestem wprost zauroczona ich występem Very Happy mmm (;

a i my wiele zawdzięczamy nowej Pani Dyrygent, Kamilli Pająk (:




... Schola Cantorum z Knurowa... niechaj żyje nam! (:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan_wątrobian napisał:
Tylko niesmak pozostał po zacytowanych postach forumowiczów - co tu owijać w bawełnę, związanych z chórem - które w domyśle miały byc postami zwykłych ludzi.. to było coś na zasadzie, że z braku laku i kit dobry.. ale nie będę dłużej komentował. Wrażenia artystyczne w zupełności mi wynagrodziły te drobne nieporozumienia.


No i co z tego, że zacytowane są nie wiem jak na temat pani Kamilli Pająk mogliby wypowiadać się zwykli ludzie skoro się nic o niej nie wiedzą,bardziej niesmaczne jest obrażanie prowadzącego który starał się jak mógł pomimo wielkiej tremy poradził sobie z konferansjerką.
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątrobian, tobie rzeczywiście coś na wątrobie leży,bo wszystkich musisz zaatakować Smile Powiem ci jedno, ze sama byłam w szoku, kiedy usłyszałam mój cytat Smile

Ja ze swojej strony podsumuję ten koncert tak - sala nie nadaje się do koncertów na taką skalę - ludzie mdleli, wykonawcy umierali na scenie. Akustyka powaliła mnie - w tę złą stronę, niestety...

Wykonawcy - za mało chóru jubilata, który był rewelacyjny (100 lat!!!) za dużo Calvi, którzy fałszowali i byli cholernie pod dźwiękiem w pierwszej części koncertu, a soliści mają duuuuuuuuuuuuuuużo do zrobienia,żeby nie śpiewać jak falseciki bez jaj... Slavici zero,mimo tak szumnie zapowiadanego występu.
Soliści jako soliści - super, jestem dumna z Moniki, która przeszła tę samą szkołę co ja,i również śpiewałą u moej profesorki ze spiewu Smile widzę w niej duży potencjał rozrywkowy, głos idealnei stworzony do roli musicalowych Thumbsup Adam- no jak to Adam, Cavaradossi jest jedną z pekniejszych i trudniejszych emocjonalnie arii tenorowych, zaśpiewal ją znakomicie Thumbsup
Życzenia dla pana profesora musiały być takie dlugie, aczkolwiek no jak to życzenia w tak dostojnym dniu- były ciut za długie. Prywata pod koniec życzeń osłabiła nerwy chyba już wszytskich gości i artustów kwitnących bezczynnie na scenie....
Rzuciło mi się w oczy, że soliści nei byli sami na scenie. Miałąm wrażenie, że Calvi zaraz odtańczy upiora Roflguy a Schola umrze wraz z Cavaradossim... Powinni schodzić ze sceny,gdy przychodzi inny wykonawca, to taka mała uwaga do organizatorów na przyszłość.
Aha, no i jeszcze stroje Slavici - czyżbyście razem z dyrygenturą oddali te przepiękne stroje? Bez sensu byly te stare kiecki Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FAiRLiGHT



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 10

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Aniu za Twój komentarz, czekałem na niego Smile


pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flores



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 34

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mojego posta odczytano:)Ciesze się bardzo, że opinie są tak przychylne.Chór pokazał,że wyszedł z kryzysu...teraz tylko czekamy na sukcesy wojewódzkie i krajowe....Smile
_________________
Florence Foster Jenkins



V.V. idolem mym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
życzliwy



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: zabrze

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 2:45 pm    Temat postu: 40 lecie Scholi Cantorum Odpowiedz z cytatem

Gratuluje pięknego koncertu jubileuszowego!!!
Po kilku godzinnym koncercie nasuwają się pewne refleksje.
Chór Schola Cantorum przygotowany przez p. K. Pająk brzmiał bardzo przyzwoicie, dobra emisja, interpretacja utworów. Brawo p. Kamillo!Chór "Łysych" Calvi Cantores - jako pomysł chóru męskiego śpiewającego muzykę "lżejszą' jest bardzo dobry, natomiast gorzej ze stroną artystyczną, wyrazową wykonywanego repertuaru. W tych paru wejściach 4 utwory zaśpiewane w podobny sposób interpretacyjny nie porywają słuchaczy /robi sie nudno/, niewyrównane głosy /tenory lepsze od basów/, mało brzmiący chór szczególnie w momentach gdzie należałoby "przyłożyć". Kalinka to zupełny niewypał pod względem interpretacji - niewiem czy to jest wina dyrygenta, czy chórzystów ale przecież Macie bogaty bagaż doświadczeń, skorzystajcie z niego. Występując na koncetrach dobierajcie repertuar tak aby był zróznicowany pod każdym względem - to może zwykłego słuchacza zachwycić.
Pozdrawiam - życzliwy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ali_69



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rada na początek:

Zanim zaczniesz komentować poziom występu chórów, zastanów się dwa razy, bo może nastąpić (hipotetycznie) taka sytuacja, że na koncercie zjawi się Twoja profesorka od śpiewu i potem na Twoje nieszczęście będzie czytać ów komentarz. No i potem będzie jej bardzo przykro, że miała takiego ucznia.

MRUCZanka napisał:
za dużo Calvi, którzy fałszowali i byli cholernie pod dźwiękiem w pierwszej części koncertu


"Pod dźwiękiem" byliśmy nie w pierwszej części koncertu tylko w pierwszym utworze. Wyniknęło to z tego, że trochę źle się ustawiliśmy no i koledzy nie słyszeli się nawzajem (no cóż tak się czasem zdarza). Ale reszta występu była wg mnie OK. Oczywiście nigdy nie jest idealnie - jesteśmy w końcu (w przeciwieństwie do Ciebie) amatorami.

MRUCZanka napisał:
Aha, no i jeszcze stroje Slavici - czyżbyście razem z dyrygenturą oddali te przepiękne stroje? Bez sensu byly te stare kiecki.


W tych przepięknych nowych strojach po prostu byłoby za ciepło, zresztą wiesz jak było na koncercie. Oto cała prawda.

A tak podsumowując:

Szkoda, że komentarze nie są obiektywne, tylko służą do wylewania jadu na Slavicę i Calvi. Jad się wylewa strumieniami przez miesiące. O ile osoby takie jak Urwisek czy wheelwright mogą mieć jakieś urazy bo związane są z ostatnimi wydarzeniami w Slavice, to dziwią mnie komentarze takich osób jak:
MRUCZanka, która nie śpiewa w Slavice od lat.
Secundo, który nawet nie był członkiem Slavici.
Niestety nicka FAiRLiGHT nie rozszyfrowałem, ale chyba pisał że śpiewał w Slavice (chyba też dawno temu).
Komentarze takich osób, które nie śpiewały od lat w Slavice, a które nie znają z autopsji całej sytuacji są raczej nie na miejscu.

To tyle.


Ostatnio zmieniony przez Ali_69 dnia Nie Cze 03, 2007 3:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie mogłem być na koncercie. W każdym razie na "Abrahama" już sobie rezerwuję czas w kalendarzu.

Jeśli chodzi o stroje - najcieplej chyba było Lili, bo te różowe wdzianka są 200% sztuczne. O ile pamiętam, na koncertach, gdzie było ciepło pot lał się strumieniami, a jak piszecie w DK był upał.

Witek raczej nie powinien był mieć tremy - w końcu kiedyś miał swój program w TV Katowice więc jest "obczaskany" z aparaturą i widownią.

No i na koniec Maesto. Oj chyba go nie widziałem z 10 lat. Ale nic się nie zmienił. Wy, którzy mieliście z nim styczność - bądźcie mu wdzięczni, że przeżyliście fajną przygodę w życiu. Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arivoy napisał:
Dzięki Adminie za fotki, szczególnie też wystawy, bo musiałem jeszcze z dwoma osobami męczyć się 4 godziny, by wszystko idealnie wyglądało Smile



Wie ktoś do kiedy można tę wystawę oglądać? Zakładam, że jeszcze trochę to potrwa i że nie była tworzona na 1 wieczór.

Drugie pytanie, które się nasuwa to gdzie na codzień są przechowywane (eksponowane?) te wszystkie dyplomy, nagrody itp?

Max
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olala



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego, co wiem, wszystkie kroniki [nie wiem jak z dyplomami, plakatami itp...] ma u siebie Prof. Pogocki... rzadko oglądają one światło dzienne ;D


a co do wystawy... hm. dobre pytanie (: obawiam się, że właśnie na ten jeden wieczór była ona zrobiona (;

ale myślę, że tu Arivoy dopowie conieco.

pozdrawiam ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka