Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dawid Komuda startuje, mądry chłopak!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 2:57 am    Temat postu: Dawid Komuda startuje, mądry chłopak! Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałem się, że z osiedla startuje do Rady Miejskiej młody człowiek Dawid Komuda. Poznałem kiedyś tego gościa, jest to bardzo mądry, wrażliwy i utalentowany facet. Zresztą sami sobie przeczytajcie program i zobaczcie: http://dawidkomuda.dorady.org/
Uważam, że skromnością, poukładaniem i pomysłami bije na głowę 90 proc. kandydatów nie mówiąc o obecnych radnych. Skuteczności nie znam, ale biorę za plus młody wiek i energię.
Jako jedyny przedstawił dotychczas interesujący i moim zdaniem bardzo sensowny program (z naciskiem na komunikację, kulturę i zaplecze biznesowe w Knurowie).
Otwieram wątek, bo myślę, że szczegóły jego pomysłów są warte osobnej rozmowy.
Zapowiadam go tutaj, bo uaktywnia się na forum a przede wszystkim zasługuje na uwagę i niezginięcie w masie.
(O moim dla Dawida uznaniu niech zaświadczy, że nie cierpię partii, z której on startuje, a mimo to uważam, że należy mu się solidne wsparcie i zaufanie. Tak, to jest jeden z tych ludzi, na których mogę głosować z czystym sumieniem!)


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Wto Lis 02, 2010 11:38 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo pan Dawid ma konto na WK i nie trzeba bawić sie w jego managera Smile Jak będzie chciał reklame to napewno sam sobie otworzy taki wątek. Czytając posty od kandydata które od niedawna pojawiają sie na forum stwierdzam że faktycznie ma coś do zrobienia i nie jest głupi Thumbsup Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dziękuje za ciepłe słowa.
Jestem zaskoczony tym postem.
Jak napisał Knurowianin2000 nie miałem zamiaru poruszać wątku swojej kandydatury.
Forum traktuje jako kontakt z ciekawymi mieszkańcami miasta, znajomymi, ludźmi mającymi swoje zdanie. Nie można pominąć funkcji informacyjnej WK. Nie chce tego miejsca traktować instrumentalnie.

Polityką na forum nie chce się zajmować .
Jeżeli trzeba będzie omówić jakąś sprawę, odpowiedzieć na pytania, zapraszam na kawę. W takiej atmosferze na pewno będzie się lepiej rozmawiać.

Pozdrawiam

Ps. Nie jestem członkiem żadnej partii.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Secundo pan Dawid ma konto na WK i nie trzeba bawić sie w jego managera Smile Jak będzie chciał reklame to napewno sam sobie otworzy taki wątek.

Jak znam jego zasady, to nigdy by sobie sam nie otworzył wątku "reklamowego". Otwarłem wątek również po to, żeby rozmawiać o jego pomysłach na Knurów, bo są intrygujące. No i rzecz oczywista: to stary nasz forumowicz!


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Wto Lis 02, 2010 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Dawidzie, jedno małe pytanie.

Z lektury Pana dotychczasowych osiągnięć przebija praca w Bydgoszczy. Chciałem zapytać, czy nadal Pan tam mieszka i pracuje/studiuje?
A jeśli tak, to czy nie będzie problemem ewentualne uczestniczenie w pracach rady/komisji, śledzenie bieżącej sytuacji miasta, reagowanie na to, co się w Knurowie dzieje?

Ja wiem, świat się zmniejszył i to znacznie, do Bydgoszczy w sumie kilka godzin samochodem. Mimo wszystko proszę o info.
_________________
Nie ma cyprysów ani palm ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przyczyn osobistych i rodzinnych wróciłem na stałe do Knurowa.

Mimo że świat jest mały to uważam, że tego rodzaju wyzwanie wymaga ciągłej obecności i kontaktu z ludźmi. Poza tym to ogromna odpowiedzialność.

Z Teatrm Polskim w Bydgoszczy i Teatrem Lalek będę współpracował przy realizowaniu projektów nie wymagających częstego podróżowania.

Mam nadzieje że odpowiedziałem wyczerpująco.

Pozdrawiam
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takaie Pytanie. Na stronie pisze "Biznes i Kultura z dala od polityki" to nie zbyt dobre hasło jezeli startuje sie z PO obecnie najwiekszej PARTI POLITYCZNEJ. Nie pasuje mi to. Ale i tak życzę powodzenia bo osobowosc wydaje sie ciekawa...tylko to PO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że z PO Sad
Cóż, życzę powodzenia - choć nie będę ukrywał, że liczę na wielką porażkę PO w tych nadchodzących wyborach
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 2:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych wyborach na Naszym średnim stopniu samorządowym (wielkość miast) brakuje mi właśnie takich ludzi otwarcie mówiących o przynależności bądź zapatrywaniach politycznych, nie przepadam za centroprawicą (PO) ale szanuję, że człowiek się z tym nie kryje. Często ogarnia mnie pusty śmiech przeglądając listy wyborcze zgłoszonych komitetów i znajdujących się na nich nazwiskach, zbyt często i zbyt nie dawno wrogich sobie.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ESTEAM napisał:
zbyt często i zbyt nie dawno wrogich sobie.

Większość polityków jest wrogami tylko kiedy kamery są włączone Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałem wcześniej, nie jestem członkiem żadnej partii politycznej.

Uważam że przynależność do jakiejkolwiek partii nie jest konieczna.
Powinno stronić się od ideowych/politycznych sporów na szczeblu miejskim.
Przysłowiowa dziura w drodze, nie jest ani prawicowa ani lewicowa. Trzeba rozwiązać problemy dla dobra ogółu, poza polityką. Racją jest, że radni startujący z tej samej listy często są sobie nieprzychylni. Nie popierają projektów kolegów tylko dlatego, że to ktoś inny a nie on wyszedł z inicjatywą. Ale czy przynależność do partii w miastach wielkości Knurowa wprowadziła by taką dyscyplinę w popieraniu kolegów. Nie sądzę.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid Komuda napisał:
Jak już pisałem wcześniej, nie jestem członkiem żadnej partii politycznej.

Uważam że przynależność do jakiejkolwiek partii nie jest konieczna.
Powinno stronić się od ideowych/politycznych sporów na szczeblu miejskim.
(..)

Zgadzam się, jednak nadal uważam że poglądy polityczne każdy ma i nawet na szczeblu miejskim powinno się wiedzieć na kogo głos się oddaje. Hipotetycznie Dancing weźmy kogoś, kto dookoła krzyczy o swoich faszystowskich lub innych skrajnych zapatrywaniach, a przy okazji wyborów twierdzi, że jest apolityczny i startuje pod szyldem "Wspólnie z Misiem Uszatkiem zmienimy świat" przedstawia bajkowy program zostaje wybrany, szybko pokonuje szczeble samorządowe i co ? Think Mamy potem takie gwiazdy na szczeblu centralnym, jakie mamy.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko w rękach świadomych wyborców.

"Partia" nie jest skutecznym filtrem "osobników".
Wystarczy włączyć TV. A tam cała paleta barw osób, które powinny zająć się czymś innym.

Ważny jest zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji.
Dotyczy to rządzących jak i wyborców.

Może racją jest, że przynależność do danego ugrupowania ułatwia obywatelom wybór. Jednak mam wątpliwości czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla dobra miasta.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid Komuda napisał:
Wszystko w rękach świadomych wyborców.


Zgadzam się i życzę powodzenia.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partyjny, niepartyjny, bezpartyjny jak zwał tak zwał – ale założyłeś trykot (mówiąc żargonem sportowym) zespołu PO Sad.
Wybory mają to do siebie, że głosując na konkretnego kandydata oddajesz głos również na szyld z którego dany kandydat startuje.
Owszem, mówisz że jesteś bezpartyjny, ale decydując się startować z listy PO, bierzesz oczywiście pod uwagę ogólny sukces tej listy. W Końcu Ty sam tych wyborów nie wygrasz. Mamy taki a nie inny system przeliczania głosów i w pierwszej kolejności liczą się głosy oddane na listę a potem głosy oddane na kandydatów. Dobry wynik listy to większa szansa osiągnięcia sukcesu – proste jak drut. Oprócz tych korzyści ludzie niestety zapominają, że są też ujemne strony w postaci wzięcia odpowiedzialności za listę w przypadku negatywnie nastawionego do niej elektoratu. A tu niestety pojawia się wówczas tłumaczenie - „ale ja jestem bezpartyjny” Smile
Twoja bezpartyjność miałaby znaczenie gdybyś startował na Prezydenta. Startujesz do gminy a tutaj już jest gra zespołowa – liczy się po prostu większość. W pojedynkę nawet mając najlepsze pomysły nic nie osiągniesz.
Masz w pełni rację, że dziura w jezdni nie jest prawicowa ani lewicowa – ale to nie zmienia faktu, że decyzje zapadają większością głosów. Dlatego też najpierw ludzie dobierają się i wspólnie wyznaczają sobie cele, zadania które chcą razem zrealizować – to jest właśnie lista z której potem tworzą się w radzie większe lub mniejsze kluby i dalej realizacja programu - np. w przypadku PO w powiecie to była prywatyzacja szpitala.
Osobiście liczę na wielką porażkę PO. Mam nadzieje, że nikt z list PO nie wejdzie do rady. Oczywiście, Tobie życze powodzenia.
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka