Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przegląd Lokalny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to jest gazeta od Ramsa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie mogę.
Kupiłem dzisiaj Przegląd Lokalny, czytam, oglądam i co widzę? Ewidentne naginanie prawa przez dziennikarzy i wydawcę.
Pomijając płatne ogłoszenia wyborcze, aż roi się w tej gazecie od nieudolnej kryptoreklamy kandydatów na radnych. Naczelny w osobie pana Wilka i jego zespół przechodzą samych siebie - zapewne na rozkaz prezydenta Ramsa.
Oto mamy:
1. wywiad z Jerzym Kosowskim, dyrektorem Centrum Kultury, kandydatem na radnego powiatu,
2. wywiad z rzecznikiem prasowym straży miejskiej w Gliwicach (!) Grzegorzem Alczyńskim - kandydatem na radnego,
3. relację z Jasnej Góry z udziałem Krystiana Cyprysa i Mariana Płaszczyka - kandydatami na radnych
4. wywiad z dziennikarzem PL Markiem Węgorzewskim pod pretekstem jego pasji żebrania autografów (który to już o nim artykuł w PL?) - kandydatem na radnego.
5. refleksje Piotra Skorupy, dziennikarza od sportu PL, kandydata na radnego, który nagle przed wyborami pisze o tym co myśli i wystawia swoją facjatę. Pozwolę sobie zauważyć, że w poprzednich wyborach też startował dziennikarz PL Michał Kędzierski - nota bene naczelny, ale nie przypominam sobie, żeby korzystał ze stron PL na promowanie się.
6. Kubacki Dariusz w tzw. Hyde Parku, który "przypadkowo" zapytany przez hahahaha Marka Węgorzewskiego!!!! opowiada co chciałby zmienić w Szczygłowicach. Co za zbieg okoliczności - facet startuje akurat z okręgu nr 4.
7. relację z koncertu pana Pasławskiego, kandydata na radnego do sejmiku śląskiego
8. zdjęcie z panem Piekoszowskim na kuźwa jakiejś kosiarce, którego plakat wyborczy widziałem na ulicy Koziełka
9. Krzysztofa Stolarka, dyrektora Mosiru, kandydata na radnego, który przesiewa, czesze i zamiata
10. Bogdana Litwina, kandydata na radnego razem z karciarzami
11. Zbigniewa Lewczuka, kandydata na radnego, ktory występuje jako trener i prezes klubu biegowego
12. Marina Kasprzyka, kandydata na radnego, który już w połowie listopada mówi o lodowisku

Ilości Ramsa w PL nie byłem w stanie policzyć... Kalkulator mi się zagrzał. Najważniejsze, że otwarł rondo na kilka dni przed wyborami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obrzydliwe, niezgodne z prawem i baaaardzo knurowskie. Ciekawe, jak Rams rozliczy kampanię z wykorzystaniem za free gminnego pisma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My prawie możemy Ramsa rozliczyć już w niedzielę. Prawie - bo nie ma dla niego alternatywy, a przydałaby się mu nauczka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja i to nie z przekory zapraszam na http://www.przegladlokalny.eu/ chyba nastąpiły jakieś zmiany, mam nadzieję, że to nie tylko ten nr. Dancing Co prawda dawno tam nie byłem, ale część informacji w wirtualnym wydaniu to dobry pomysł, nie wiem jak schodzi nakład papierowy, ale ja chętnie bym się przestawił na cały wirtualny numer, tak powiedzmy SMS-ik za jedną polską złotówkę, zyski gwarantowane. Obecna cena papierowego wydania wydaje mi się troszkę zawyżona. Think
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Zdzichu Applause za dogłębną analizę. Faktycznie ten numer PL wyjątkowo śmierdzi kampanią. Shame on you

Zastanawia mnie tylko jedno - jaki byłby poziom smrodu gdyby w Toi-Toiu znaleziono nie bezdomnego ale któregoś z kandydatów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adalbert.



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 141

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też widziałem ten numer. Rozumiem, że władza uzależnia ale żeby w taki sposób wykorzystywać lokalna gazetę... wstyd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
uber alles



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 11

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Obrzydliwe, niezgodne z prawem i baaaardzo knurowskie. Ciekawe, jak Rams rozliczy kampanię z wykorzystaniem za free gminnego pisma.


co wg Ciebie jest niezgodne z prawem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 2:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@secundo - Rams rozliczy tę kampanię tak jak Tusk wołający "nie róbmy polityki" - wszystko rozejdzie się po kościach. Przykład idzie z góry. Za tydzień ludzie zapomną...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uber alles napisał:
co wg Ciebie jest niezgodne z prawem?

1) Świadczenie przez "PL" darmowej reklamy, kryptoreklamy i agitacji na rzecz komitetu wyborczego Ramsa. 2) Używanie przez Ramsa w kampanii gminnej jednostki organizacyjnej - Centrum Kultury, czyli wydawcy "PL".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam art "młodzież wie czego chce" gdzie jakiś instruktor obraził ludzi pracujących na strefie ekonomicznej "wybrali łatwy pięniądz" http://www.przegladlokalny.eu/
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łatwy czy łatwiejszy? to chyba różnica Brick wall chyba praca na kopalni jest cięższa od tej na strefie, a swoją drogą - on nie mówi o całej strefie ekonomicznej, tylko drugoklasistach, którzy rezygnują z nauki i wybierają pracę na strefie Dancing
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crimson



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 477
Skąd: Knurów WP I

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan Kozdroń (instruktor) mówi o osobach, które przerywają naukę w drugiej klasie bo zobaczyli co to znaczy górnictwo i po prostu wolą łatwiejszy pieniądz Smile tam sobie pójdą, praca nie ciężka i szkoły nie trzeba Smile
_________________
"Gdybyśmy nie wygrali z Wyspami Owczymi, bylibyśmy baranami. " Jan Tomaszewski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crimson napisał:
pan Kozdroń (instruktor) mówi o osobach, które przerywają naukę w drugiej klasie bo zobaczyli co to znaczy górnictwo i po prostu wolą łatwiejszy pieniądz Smile tam sobie pójdą, praca nie ciężka i szkoły nie trzeba Smile

tak, tylko, żeby wyciągnąć tak oczywisty wniosek, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, na co niestety na strefie jest już za późno
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwastow napisał:
łatwy czy łatwiejszy? to chyba różnica Brick wall
No jest to trochę protekcjonalna i fałszywa ocena instruktora, że poza kopalnią jest "łatwiej". Myślę, że tych chłopaków co innego pcha do strefy. Tam zarobią od razu, może mniej niż później na kopalni, ale nie myślą o tym w tych kategoriach.
Moim zdaniem uczciwie byłoby tak: praca w górnictwie niekoniecznie jest trudniejsza, ale na pewno bardziej niebezpieczna (na budowach, w transporcie też są wypadki, ale mniej i nie takie, że przenośnik żywcem poda pod kruszarkę...), jest też jakaś ekstremalna trudność psychiczna, żeby codziennie włazić pod 700 metrów ziemi i skał do ciemnej nory.
Natomiast są w kopalni zalety: pewność zatrudnienia do emerytury (ciągle wcześniejszej), relatywnie większe pieniądze (dodatki, deputaty, premie, 13, 14 pensja, o których wszyscy w Polsce już musieli zapomnieć z wyjątkiem kasty urzędniczej) i prestiż zawodu. W sumie trudność życia i wynikający z niej stres budowlańca, sklepowej, kierowcy z powodu niewielkiej pensji i częstych zwolnień okażą się większe niż u górnika. Chyba dlatego miejsca pracy w górnictwie są oblężone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka