Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miejska sieć komputerowa, czyli Internet od miasta?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1915
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 10:18 pm    Temat postu: Miejska sieć komputerowa, czyli Internet od miasta? Odpowiedz z cytatem

Niedawno na stronie UM Knurów www.knurow.pl pojawiła się ciekawa informacja:

Urząd Miasta Knurów zaprasza wszystkich zainteresowanych do nawiązania współpracy w zakresie stworzenia wstępnego projektu budowy społeczeństwa informacyjnego z szerokopasmowym dostępem do Internetu dla miasta Knurów.
Celem współpracy będzie analiza i zdefiniowanie zakresu inwestycji, jej opłacalności oraz opracowanie planu realizacji przedsięwzięcia.

Firmy zainteresowane tematem proszone są o kontakt z Biurem Informatyków Urzędu Miasta Knurów(...).Temat budowy przez Knurów miejskiej sieci poruszono w dzisiejszym wydaniu Dziennika Zachodniego.

Treść artykułu:

MIEJSKA SIEĆ
W Knurowie będzie tańszy i szybszy Internet


Knurowscy urzędnicy chcą zapewnić internautom dostęp do szybszego i tańszego Internetu. Są plany, by miejska sieć (administrowana przez firmy zewnętrzne) oplotła miasto przy okazji modernizacji… kanalizacji. Knurów chce wystąpić o unijne pieniądze na realizację tego pomysłu. Na razie zaproszono specjalistów, aby ocenili sytuację w mieście.

– Dostęp do Internetu w Knurowie jest drogi i wolny. Myślimy o tym, czy nie da się wybudować sieci światłowodowej, która podłączona do zewnętrznego szkieletu umożliwiłaby dostęp do naprawdę szybkiego Internetu – informuje sekretarz Knurowa, Anna Karwot.

Ideałem byłoby wykorzystanie sieci do przesyłu np. kablowej telewizji, monitoringu miasta czy sterowania sygnalizacją świetlną. Pomysł budowy sieci podoba się Markowi Ostrowskiemu, twórcy internetowej strony Wirtualny Knurów, choć podkreśla on, że pomysł ten był nowatorski kilka lat temu, gdy dostęp do Internetu był możliwy tylko przez wolne i drogie połączenie modemowe.

– Obecnie istnieje już stosunkowo bogata oferta dostępu stałego i szerokopasmowego. Jednak każdy pomysł na obniżenie kosztów zostanie przyjęty z zadowoleniem. Prekursorem takiego rozwiązania był Rzeszów, który zbudował miejską sieć przy dużym wsparciu finansowemu UE. Jeżeli udało się to dużemu miastu, tym bardziej musi się udać w Knurowie – dodaje Marek Ostrowski.

Joanna HelerDziękuję pani redaktor Joannie Heler na poruszenie na łamach DZ ciekawego tematu oraz opublikowanie mojej wypowiedzi.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz


Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1915
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ łamy prasy "nie są z gumy" (w przeciwieństwie do naszego Forum Smile), poniżej rozwinę myśl, która została "zaszczepiona" w cytowanym powyżej artykule.


Pomysł na stworzenie miejskiej sieci komputerowej ze stałym dostępem do Internetu dla knurowian pojawił się kilka lat temu. Wtedy był to pomysł nowatorski i to na skalę kraju. Powstanie wówczas takiej sieci byłoby wielkim skokiem w budowie Społeczeństwa Informacyjnego, gdyż wtedy dostęp do Internetu był bardzo ograniczony, drogi (płatny za każdy impuls jak za rozmowę telefoniczną) i wolny (poprzez modem), a jedynym usługodawcą był telekomunikacyjny monopolista.

Obecnie istnieje już stosunkowo bogata oferta dostępu stałego i szerokopasmowego. Knurowianie mogą skorzystać nie tylko z usług, działających na terenie całego kraju, dużych firm telekomunikacyjnych (np. TP SA – Neostrada, Netia – Net24), ale mają wybór spośród oferty lokalnych usługodawców (m.in. Alfa-System, GMK, Siubuk). Istnieją w mieście także lokalne, amatorskie (sąsiedzkie) sieci komputerowe zakładane przez grupy osób, które dzielą się jednym, zakupionym wspólnie, szybkim łączem internetowym. Do gry o klienta dołączyły także telewizje kablowe (Waldex, UPC). Wydaje się, że nasilająca się konkurencja sprawi, iż oferta będzie jeszcze bogatsza, parametry techniczne (prędkość połączenia) lepsze, a ceny niższe.

Tak więc dzisiaj w Knurowie problem z dostępem do nowoczesnego Internetu nie występuje, zawsze jednak każdy pomysł na obniżenie kosztów takiej usługi zostanie przyjęty z zadowoleniem. I tak jest z powrotem do pomysłu sprzed kilku lat.

Coraz więcej miast zamierza pójść wzorem jednego z prekursorów – miasta Rzeszowa, który już w 2004 r. dzięki wsparciu finansowemu UE rozpoczął budowę miejskiej sieci ResMan http://www.resman.pl . Promień działania ponad 90 punktów dostępowych (tzw. hot-spotów) pokrywa obecnie ok. 60% powierzchni miasta. W kolejnym etapie rozbudowy ResMan-a zakładane jest pełne pokrycie obszaru miasta dostępową siecią bezprzewodową.

Wdrożenie w Knurowie rozwiązania z Rzeszowa jest jak najbardziej pożądane. Sukces zostanie osiągnięty, jeżeli miejski Internet będzie powszechny (dostępny w znacznej części miasta), szybki, sprawny i darmowy. Jeżeli udało się to w tak dużym mieście, to tym bardziej musi się udać w małym Knurowie. Należy pamiętać, że miejska sieć komputerowa to nie tylko „zwykły” dostęp do Internetu. W sieci mogą funkcjonować z założenia różnorodne usługi, m.in. takie jak: monitoring ulic miasta, centralne sterowanie sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach, wewnętrzna sieć lokalna dla szkół – z oprogramowaniem do zarządzania ich budżetem, czy też telefonia internetowa.

Współczesne sieci komputerowe budowane są w technologii bezprzewodowej, tak więc pretekstem do jej zbudowania w Knurowie nie musi być modernizacja sieci wodociągowej. Zrozumiałe jest jednak „podpięcie” tematu budowy miejskiej sieci lokalnej (której fragmenty będą zbudowane w oparciu o tradycyjne okablowanie) do projektu modernizacji sieci wodociągowej, gdyż na pewno wpłynie to na zwiększenie atrakcyjności tego projektu przy ocenie merytorycznej wniosku o środki unijne.

Na koniec drobna uwaga, którą zawsze będę dodawał, gdy ktoś odwołuje się do budowy Społeczeństwa Informacyjnego. Kluczem do zbudowania Społeczeństwa Informacyjnego jest nie tylko powszechny dostęp do Internetu (medium), ale także (a może jednak: przede wszystkim) istnienie serwisów (stron) internetowych bogatych w różnorakie usługi (np. umożliwiające elektroniczne załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu) i aktualne treści (informacje) dotyczące Knurowa.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
knurowianin_007Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nawiązaniu do niniejszego artykułu...

Pomysł dobry ... lecz spóźniony o kilka lat. W chwili obecnej realia dostępu do Internetu dla każdego z nas jest na tyle bogata – TPSA, NETIA, GTS ENERGIS itd. ..(uwolnienie pętli telekomunikacyjnej – Oferta ramowa Bitstream Access) oraz oferta pomniejszych operatorów, iż wykonywanie jakichkolwiek ruchów przez władze naszego miasta na tej płaszczyźnie idealnie wpisuje się w realia polityczne dnia dzisiejszego w naszej kochanej IVRP. Wydawanie lekką ręką nie swoich pieniędzy... a pieniędzy podatników .. dla tworzenia tworów podobnych dworcowi kolejowemu Pana Gosiewskiego... Padnie stwierdzenie, iż większość środków zostanie pozyskanych poprzez FUNDUSZE UNIJNE... tak ale czy nie ma nic w tym mieście do zrobienia na co można by było pozyskać takie fundusze ??

Porównam to do czasów Rzymu.... biedni, głodni ale rozbawieni przez cyrk i gladiatorów na arenie (to odwracanie uwagi od naprawdę ważnych i istotnych kwestii które bolą nasze miasto a przy okazji nabijanie kabzy odpowiednim personom), w dokładnie taki sam sposób postępują władze miasta w kwestii problemu dostępu do Internetu... na rynku brak mieszkań, służba zdrowia pada na twarz, szpitale to umieralnie... a może za przykładem Zamościa wziąć pod zarząd szpital zrobić sp. Zoo z całościowym udziałem miasta i dbać o ludzi w tym mieście ?? tam potrafili to zrobić i co lepsze utrzymać szpital, dać ludziom godne warunki płacowe, zarabiać z dużym +... czyż takie rzeczy nie są ważniejsze ??? Zająć się tworzeniem jakieś mini strefy ekonomicznej... żeby wzrosło zatrudnienie ...

Ale nie ulepszajcie na siłę czegoś, czego nie trzeba ulepszać.... rynek sam skoryguje ofertę w tej kwestii (operatorzy będą musieli o ile już tego nie robią dostosować ofertę do potrzeb klientów - mieszkańców i to za ich własne pieniądze....) i co najważniejsze nie będzie to szło z naszych ciężko płaconych podatków !!

Biorąc pod rozwagę realia dnia dzisiejszego, to, że około 70% mieszkańców miasta żyje z dnia na dzień, to na pewno jedyne, czego pragną w chwili obecnej jest szybszy a na pewno nie tańszy dostęp do MEDIÓW (INTERNET, TELEFON, TV).


Ps. Mieszane uczucia wzbudza we mnie fakt, iż kiedyś ktoś w właściwym wtedy do tego typu przedsięwzięć czasie próbował wdrożyć w życie taki projekt ... i co dziwne ...... miasto powiedziało kategorycznie – NIE. Myślę że w miedzy czasie niewielu władnych się zmieniło we władzach miasta ... no może stołkami. Co do pomysłów i sposobu realizacji WIZJI podam przykład: projekt ... monitoring miasta ... kilka kamer, parę anten.. i całe wykonanie w sposób stricte amatorski z wykorzystaniem sprzętu do transmisji w paśmie nie licencjonowanym, który to za moment przestanie się spisywać bo eter będzie tak zaśmiecony że zamiast transmisji będzie tylko szum.. Kupa kasy była przeznaczona na ten cel ... ale kasa zamiast w profii rozwiązania poszła zapewne w czyjeś kieszenie... za wydanie papierka, uzgodnienia, projekt itd. Aż boje się tego co wyjdzie z tych zamierzeń... kilka nitek światłowodu ... kilka darmowych HOTSPOTÓW w paśmie 2,4 GHz i może w paśmie 5 GHz ( tłok na tych częstotliwościach jak ta lala bo przecież to Śląśk... miasto koło miasta nie jakiś Rzeszów gdzie miasto duże i eter jakiś taki wolny bo w koło nic tylko pola i wolna przestrzeń).

Pozdrawiam wszystkich ambitnych i skorych do wydawania naszych pieniędzy.... jak wam się kadencja skończy to nic tylko papiery do kadrowej ZUSu składajcie ............ oni tam postępują tak samo – wydają lekką ręką nie swoją kasę...

Nic lecę, nakarmić bezdomnych na dworcu Autobusowym na FOCH-u... Ironio..może pozyskam na to środki z unii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlowDołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie wczoraj w dzienniku to zauwarzylem i chciałem ten temacik założyć hehe Smile moim zdaniem jak w Rzeszowie wyszło to czemu u nas nie może? Napewno wtedy w knurowie będzie niezła konkurencja i jestem ciekaw co zrobią takie firmy jak alfa czy waldex bo netia, tepsa nie ma nic do gadania przeciesz to tylko narazie było by u nas Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PlumowskiDołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1447
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flow napisał:
no właśnie wczoraj w dzienniku to zauwarzylem i chciałem ten temacik założyć hehe Smile moim zdaniem jak w Rzeszowie wyszło to czemu u nas nie może? Napewno wtedy w knurowie będzie niezła konkurencja i jestem ciekaw co zrobią takie firmy jak alfa czy waldex bo netia, tepsa nie ma nic do gadania przeciesz to tylko narazie było by u nas SmileCo zrobią takie firmy...?
Nic, bo będzie to zapewne robione przy ich udziale.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2319
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flow napisał:
no właśnie wczoraj w dzienniku to zauwarzylem i chciałem ten temacik założyć hehe Smile moim zdaniem jak w Rzeszowie wyszło to czemu u nas nie może? Napewno wtedy w knurowie będzie niezła konkurencja i jestem ciekaw co zrobią takie firmy jak alfa czy waldex bo netia, tepsa nie ma nic do gadania przeciesz to tylko narazie było by u nas Smilehmmm już kiedyś taki pomysł w Knurowie się pojawił...

jednak ktoś nie zmierzył sił na zamiary i wszystko zakończyło się na projektach... sam projekt kosztował ponad 60 tys zł
a było to jakieś 16 km światłowodu wraz z budową odpowiedniej kanalizacji kablowej

jak już mówili poprzednicy.... pomysł spóźniony o min 5-10 lat
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowianin_007Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech "Knurowscy władni" nie biorą się za coś o czym nie mają pojęcia ...... na przykładzie RADIA FAN które było ... pożerało kasę z kiesy miasta. Nie inwestowano w Radio, nie modernizowano sprzętu - tam wyglądało i wygląda jak w 70 tych latach w radiowęźle kopalnianym - normalnie mezozoik... dopiero nowy właściciel - współudziałowiec doinwestował RADIO (KUPIŁ MODUŁ RDS Mr. Green ).... Jak to przedsięwzięcie ma wyglądać podobnie to ja pasuje ....... Technologia zmienia się z minuty na minutę ... włókno które dziś położymy jutro nie będzie już spełniać oczekiwań - będzie konieczna modernizacja itd... A sam projekt to nie będzie 60k jak pisał TVARDY a dużo, dużo więcej (projekt, uzgodnienia, wybudowanie kanalizacji, światłowody + sprzęt i ci najważniejsi technicy dbający o całość). Pieniądze z unii - Ok tyle ze wpierw miasto wyłoży KUPPPEEE KASY, a dopiero potem dostanie część jako zwrot - odpowiedni % poniesionych nakładów... w zależności pod co się podepną składając wniosek o fundusze UNIJNE.. No i kwestia tego że ma być to darmowy dostęp .... HOTSPOT, czyli www i poczta tyle będzie reszta cięta ( na co to komu - robią sztukę dla sztuki byle tylko wyborców pozyskać i budować na tym swój kapitał polityczny) i kto będzie dawał kasę - płacił za wyjście w świat (utrzymanie łącza będzie kosztować).

Ostatnio zmieniony przez knurowianin_007 dnia Sob Lut 24, 2007 11:07 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlowDołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wy tak nieoptymistycznie nastawieni? może wkońcu coś im się uda? niech się biorą za to i basta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowianin_007Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie licz na to że będą tańsze usługii i lepsza jakość....... mamy KAPITALIZM i za wszystko trzeba zapłacić ..........., a w tym wypadku koszty poniesiemy my mieszkańcy miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlowDołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno będzie choć troche taniej ale wiesz mi to powiewa przynajmniej się coś będzie dziao Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1915
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytajcie dokładnie o ResManie, a zobaczycie, że niemożliwe jest możliwe i mało tego: działa! W Rzeszowie jest: powszechny, darmowy, bezprzewodowy dostęp do Internetu (i usług internetowych).

Ze strony: http://www.resman.pl

W listopadzie 2004 r. projekt „Budowa regionalnej sieci szerokopasmowej aglomeracji rzeszowskiej ResMAN etap I” został zakwalifikowany do dofinansowania z funduszy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w wysokości 75% kosztów inwestycji w edycji naboru projektów na rok 2004. Łączna kwota nakładów sięga 8,8 mln zł, z tego dofinansowanie ZPORR to 6,6 mln zł, dofinansowanie z budżetu Państwa – 217 tys. zł, wkład własny -1 900 tys. zł. W sumie do sieci włączone jest 91 lokalizacji (budynków urzędowych i oświatowych), na których połowie zamontowane są radiowe punkty dostępu do internetu dla mieszkańców. Promień działania tych punktów to 100 – 300 m od szkół, pokrycie to ok. 60% powierzchni miasta przed rozszerzeniem. W będącym obecnie na etapie oceny merytorycznej II etapie rozbudowy sieci (ocena formalna została już pomyślnie dokonana) zakładane jest pełne pokrycie obszaru miasta dostępową siecią bezprzewodową, a także włączenie w nią obok jednostek organizacyjnych miasta także budynków miejskich spółek komunalnych.

Dokładny opis projektu:
http://www.erzeszow.pl/2925,2952/2952/

M.in. jaka jaka jest prędkość:
http://www.resman.rzeszow.pl/


Jeżeli Knurów będzie się wzorował na rozwiązaniach technicznych sieci ResMan to będzie sukces, czyli:
- nie światłowody, ale bezprzewodowość,
- nie tańszy, ale darmowy,
- nie tam gdzie będzie nowa kanalizacja, ale dostęp powszechny (dla przeważającej większości mieszkańców).

Koszty: duże, ale zobaczcie: w Rzeszowie 75% to środki z UE. To BARDZO dużo.Jedyny ewentualny minus (jeżeli będzie sukces) to upadek lub ograniczenie zysków dla obecnych usługodawców. Wydaje się jednak, że zawsze znajdą się chętni na rozwiązania komercyjne.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KrisDołączył: 25 Gru 2006
Posty: 150

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

knurowianin_007 napisał:
Nie licz na to że będą tańsze usługii .....

Moim zdaniem na pewno cena spadnie choć trochę, a im cena niższa tym więcej ludzi będzie stać na korzystanie z takich usług. Smile

knurowianin_007 napisał:
... i lepsza jakość.......

Może to w końcu wyeliminuje to kiepskich "graczy" (czytaj usługodawców), albo się poprawią, lub zostaną najlepsi.

knurowianin_007 napisał:
... mamy KAPITALIZM i za wszystko trzeba zapłacić ..........., a w tym wypadku koszty poniesiemy my mieszkańcy miasta.

Ale to chyba mieszkańcy miasta są odbiorcami końcowymi wszelkich usług Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowianin_007Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:

Jeżeli Knurów będzie się wzorował na rozwiązaniach technicznych sieci ResMan to będzie sukces, czyli:
- nie światłowody, ale bezprzewodowość


RADIO !! tym bardziej uważam to za chybiony pomysł.. czy ktoś z was ma pojęcie o czym mowa (jakie ograniczenia niesie za sobą technologia WIFI... co można w chwili obecnej ?? patrz obecne wykorzystanie eteru - to jest Śląsk, a nie Podkarpacie... a tu o super działaniu tej sieci http://groups.google.pl/group/free.pl.rzeszow/browse_thread/thread/c43e85d6243a89ef/aa3e5a01646cf5cf?lnk=st&q=resman&rnum=10&hl=pl#aa3e5a01646cf5cf

Rozumiem wdrażanie tego typu rozwiązań na terenach wiejskich .. ale tu J

Operatorzy komórkowi do końca 2010 będą dawać usługę w technologii 4G za rozsądne pieniądze - mobilność !!.

Gdy była mowa o medium jakim jest światłowód wydawało się to niepotrzebne ale możliwe i przyszłościowe... a tu rozmowa schodzi na WIFI J śmiech na sali .... niech nawet będzie 10- 20 komórek HOTSPOT na terenie miasta i 13 kanałów wg. ESTI w technologii „B;G” i 11 kanałów w technologii „A”. Całość szczelin wypełni się błyskawicznie i pozwoli co najwyżej kilkunastu może kilkudziesięciu ludziom na free dostęp........

.... jeżeli już to linki radiolinie w pasmach koncesjonowanych itd. ale to dopiero finansowy kosmos ... ( jest opcja wygonić wszystkich „operatorów” z Knurowa, zabronić ludziom korzystania z technologii WIFI bez akceptacji UM, zamknąć ETER - wybudować ekrany wokół miasta i wtedy hulaj dusza , można wdrażać takie pomysły...

Napiszcie jasno i czytelnie ...... chcemy za kase z uni zbudować sieć dla budynków urzędowych i oświatowych.

Admin napisał:

- nie tańszy, ale darmowy


tu uwarunkowania http://www.resman.pl/index.php/pl/regulamin_hotspotow/ okrojony dostęp : tylko www i poczta.. http://groups.google.pl/group/free.pl.rzeszow/browse_thread/thread/b7baca8e9e27f8ab/370e6475463679a5?lnk=st&q=resman&rnum=1&hl=pl#370e6475463679a5

Admin napisał:

- nie tam gdzie będzie nowa kanalizacja, ale dostęp powszechny (dla przeważającej większości mieszkańców).


... Patrz jak wyżej....

Admin napisał:
Koszty: duże, ale zobaczcie: w Rzeszowie 75% to środki z UE. To BARDZO dużo. ( optymiści pierwsi na stos!! Niech decyzje podejmują realnie myślący!!)Normalnie chce się płakać ......... ludzie czy wy sami czytacie co piszecie i raz jeszcze powiem ZAPÓŹNO !!!! Miasto wyda kasę i będę pierwszy który będzie za tym żeby rozstrzelać tego co „zdefrauduje” tą kasę – wyrazi zgodę na wdrożenie.. sorki wyjątkiem jest USA, ale tam teren ogromy - normalnie pustkowie...

Był ktoś za granicą z was ?? NIEMCY – ANGLIA – IRLANDIA ?? Czemu tam nie mają takich chorych pomysłów??? Czemu tak bogate kraje nie robią takich rzeczy ??

Bo po pierwsze – ktoś kogoś rozlicza z decyzji jakie podejmuje... wiedzą jakie ograniczenia niesie zabawkowa technologia WIFI... potrafią kalkulować co warto, a czego nie i jak coś robią to robią tak żeby było na lata...


Ten projekt nawet jak dojdzie do realizacji to umrze śmiercią męczennika .........

Weźcie laptopa z kartą w technologii B;G; A i przeskanujcie eter ...


Ostatnio zmieniony przez knurowianin_007 dnia Sob Lut 24, 2007 1:14 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2319
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:Jeżeli Knurów będzie się wzorował na rozwiązaniach technicznych sieci ResMan to będzie sukces, czyli:
- nie światłowody, ale bezprzewodowość,
- nie tańszy, ale darmowy,
- nie tam gdzie będzie nowa kanalizacja, ale dostęp powszechny (dla przeważającej większości mieszkańców).


No gdy Fundacja się za to brała to o bezprzewodowości nie było mowy bo koszty były kosmiczne

Admin napisał:

Koszty: duże, ale zobaczcie: w Rzeszowie 75% to środki z UE. To BARDZO dużo.


nooo zważywszy że obecnie to Biuro ds. Funduszy Strukturalnych, Współpracy z Zagranicą i Informacji raczej mało środków pozyskało z UE

Admin napisał:

Jedyny ewentualny minus (jeżeli będzie sukces) to upadek lub ograniczenie zysków dla obecnych usługodawców. Wydaje się jednak, że zawsze znajdą się chętni na rozwiązania komercyjne.


hmmm
powiem Ci że jakoś sceptycznie do tego podchodzę...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PlumowskiDołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1447
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Operatorzy komórkowi do końca 2100 będą dawać usługę w technologii 4G za rozsądne pieniądze - mobilność !!.


No to my się już nie załapiemy...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek


Ostatnio zmieniony przez Plumowski dnia Sob Lut 24, 2007 1:18 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka