Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ile ofiar, ile trupów wam jeszcze potrzeba?!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:48 pm    Temat postu: Ile ofiar, ile trupów wam jeszcze potrzeba?! Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj (23.04. poniedziałek) na szkaradnym skrzyżowaniu Knurowskiej z Rybnicką przy dojeździe do A4 doszło do koszmarnego wypadku. Jedno z aut zostało uderzone bocznie (jak zwykle tam) i wyleciało jak z procy, nie wiem, czy byli zabici, ranni, ale w korku stałem pół godziny, żeby wjechać do Knurowa. To skrzyżowanie jest śmiertelnie niebezpieczne i od dawna władze przeżuwają temat obiecując, że trzeba zrobić tam światła.
Panowie samorządowcy Knurowa, Gliwic i powiatu gliwickiego! Guzik mnie obchodzą wasze porąbane argumenty o dziwnym podziale dróg i że "to do nas nie należy". Z tego skrzyżowania korzystają wszyscy mieszkańcy Knurowa i sporo z Gliwic-Bojkowa, więc niech nareszcie władze obu miast ruszą dupska i doprowadzą razem z prezydentem Frankiewiczem do szybkiego rozwiązania. Jak nie umiecie tam zbudować sygnalizacji, to wyłóżcie policji kasę, niech tam stoją i ręcznie sterują ruchem. Bo dalej tak być nie może, żeby przez waszą bezczynność i nieudacznictwo ludzie tracili w tym miejscu zdrowie, życie, dobytek! Koniec tego. Każda ofiara na tym skrzyżowaniu obciąża was osobiście jako włodarzy nic nie robiących w celu zmniejszenia zagrożenia. Tam nie da się bezpiecznie włączyć do ruchu, jest to niemożliwe przy danym natężeniu ruchu. Zgodziliście się podłączyć autostradę do Rybnickiej, opiniowaliście te plany, nie mrugnęliście okiem, że GDDKiA olała problem tego skrzyżowania i nie dała złotówki na podniesienie jego standardu. Zróbcie coś prędko, bo jeżdżę tam codziennie dwa razy i jak jeszcze raz zobaczę podobny wypadek przez waszą bezczynność (!), to nie ręczę za następne moje i innych kierowców działania a urządy miejskie w Knurowie i Gliwicach oraz powiatowy ziemski jeszcze nie są tak chronione, żebyście nie odczuli ludzkiego gniewu na sobie. Poczujecie się bene meriti a rebours (na pierdoły zawsze macie czas i kasę więc zamiast wypisywać po łacinie dyplomy, wreszcie się sami zasłużcie, urzędasy bez polotu)! (Gdyby któremuś durniowi przyszło do łba ambarasowac prokuraturę groźbami karalnymi, to z przyjemnością wyłożę swoje argumenty w sposób urzędowy, mogę nawet iść siedzieć, ale sprawę tego skrzyżowania rozwiążecie, żeby tam już nikt więcej nie zginął!) Powtarzam: już macie na sumieniu ludzkie życie, bo tam ginęli ludzie, ilu trupów jeszcze wam potrzeba, żeby zrobić, co jest waszym obowiązkiem?!!


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Pon Kwi 23, 2007 10:15 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
vogel86



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt te skrzyzowanie jest tragiczne osoby wyjezdzajace z Żernicy muszą jechac w kier Rybnika po czym zawrócic zeby jechac na Gliwice lub Knurów bo inaczej wyjechac sie z tamtad nie da, sam bylem raz swiadkiem jak wracalem z Gliwic jak rozwalony samochód stał na srodku drogi, a drugiego niebylo Not talking po czym zauwazylem jak lezy w polu obok drogi... a jest tam spad ok 1metra. Wypadków do których tam doszlo w ostatnim czasie mozna wyliczac w nieskonczoność. Takze swiatła byly by tam wskazane.
_________________
Tuning to pasja, a pasja kosztuje
www.mstuning.bazarek.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostro, ale trudno się nie zgodzić.

Zawsze jak tamtędy jadę to myślę, że nie chciałbym być na miejscu kierowcy, który musi zrobić lewoskręt z Żernicy na Gliwice. Koszmar.

Kilka blokad skrzyżowania przez mieszkańców i może by sobie o tym miejscu przypomniano. Violent
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trwało długo. W sobotę na tym skrzyżowaniu zderzyła się Astra z Golfem. Auta odjechały na lawecie aleposcy specjaliści zrobią z nich nówki sztuki, nigdy nie bite.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się zgadzam całkowicie odnośnie tego skrzyżowania ale dodałbym do tego też przedłużenie Szpitalnej do DK78 bo tam w godzinach szczytu wyjechac na Rybnik tez graniczny z cudem podobnie jak z Knurowskiej w Bojkowie. Nie wiem co lepsze - duże rondo aby nie dalo się wymusić prędkością pierszeństwa albo światła. W przypadku świateł wydaje mi się tylko, że ze zwględu na rangę drogi mogą się zdarzać wjeżdżania na czerwonym świetle bo ilekroć tam jeżdże to zawsze się znajdzie paru takich co się gdzieś spieszy i ma głęboko w d.... że tam jest ograniczenie(a przynajmniej było jak pamietam). A z tym wyjazdem z Żernicy na Rybnik aby się dostać do Knurowa to faktycznie czasem jest szybsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, tyle tylko, że ja nie zawracałem a jechałem już aż na skrzyżowanie DK78 ze Szpitalną. Osobiście na obu skrzyzowaniach widziałbym duże rondo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno wczoraj znowu był wypadek na skrzyżowaniu Knurowskiej z Rybnicką...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas, no właśnie o tym wypadku tak wzburzony pisał Secundo. Ja z kolei widziałam w sobotę po południu 4 zdemolowane auta, policję... oczywiście po stronie wjazdu do Żernicy... Całe szczęście, że się zasiedziałam w Katowicach - zawsze przerażenie mnie ogarnia, że gdybym była tam chwilkę wcześniej, to może i ja bym była poszkodowana... D'oh! Zróbmy pikietę,napiszmy jakiś apel,dajmy ludziom do podpisu- żądamy świateł na skrzyżowaniu Knurowskiej z Rybnicką!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sylwestriusz



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka w pełni się z tobą zgadzam. To skrzyżowanie jest niebezpieczne nie tylko dla samochodów ale także i dla pieszych. Czy w powiacie ktoś zastanowił się jak ludzie wysiadający na przystanku na żądanie przy tym skrzyżowaniu mają dostać się do domów które stoją przed mostem nad torami. Czasami trzeba czekać na wolne przejście nawet 15-20 min bo auta jeżdżą jak szalone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złośnica



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 15

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PODSŁYSZANE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Władze Żernicy juz od wielu lat walczą o to aby na omawianym skrzyżowaniu powsały światła, niestety komisja z drogownictwa uważa że to SKRZYŻOWANI NIE KWALIFIKUJE SIĘ DO TAKIEJ INWESTYCJI, niewiem o co im chodzi za mało osób tam zginęło, czy jest za mało uczęszczana albo szanowna komisja pojawiła sie na tej drodze w godzinach wczesno porannych lub w późnych godzinach nocnych. Może należało by zorganizować jakąś blokade omawianego skrzyżowania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
Lukas, no właśnie o tym wypadku tak wzburzony pisał Secundo.

Przepraszam, nie doczytałem, myślałem, że post Secundo jest starszy...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zlośnica napisał:
PODSŁYSZANE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Władze Żernicy juz od wielu lat walczą o to aby na omawianym skrzyżowaniu powsały światła, niestety komisja z drogownictwa uważa że to SKRZYŻOWANI NIE KWALIFIKUJE SIĘ DO TAKIEJ INWESTYCJI, niewiem o co im chodzi za mało osób tam zginęło, czy jest za mało uczęszczana albo szanowna komisja pojawiła sie na tej drodze w godzinach wczesno porannych lub w późnych godzinach nocnych

Nie wydaje mi się,żeby decyzje odnośnie takiej sprawy podejmowała jakaś komisja z drogówki, tylko samorząd - włodarze danego miasta,powiatu lub też osoby prywatne.
Lukas, a za co mnie przepraszasz? ja się nie obraziłam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:

Lukas, a za co mnie przepraszasz? ja się nie obraziłam Wink

Przepraszam za mój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem WinkRazz
Ciesze sie, że sie nie obraziłaś hehe Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dalej jak 2 godziny temu wróciłam z Katowic. Oczywiście przez Rybnicką, bo z autostrady w koncu kiedyś trzeba zjechać... O mały włos, a przed maską mojego samochodu byłby wypadek, bo gdy stałam na skrzyżowaniu z zamiarem lewoskrętu, z mojej lewej strony wyjechało auto - pasem na wprost, byle szybko do Żernicy!!! Za chwilę słyszę ostre hamowanie - bo kierowca nie zauważył auta jadącego z Gliwic na wprost w kier. Rybnika.... Dlatego już wcale się nie dziwię,że dochodzi tam do tak częstych wypadków. I żeby to tylko ten jeden kierowca tak hamował, ale stałam dobrą chwilę i było ich dwoje.... do kogo apelować o te światła? Dontknow Prayer Prayer Prayer Prayer Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zorganizowanie blokady tego skrzyżowania to bardzo dobra metoda. Poczekamy - zrobimy?
Przysyłanie komisji, które niczego nie stwierdzają, to stara biurokratyczna metoda na nicnierobienie. Urzędasy odhaczają w papierach, dokumentują pozorowaną aktywność, wszystko po to, żeby nie wziąć się za ROZWIĄZANIE problemu. Rozwiązanie problemu wymaga zdobycia pieniędzy, podejmowania decyzji, brania odpowiedzialności, czyli rzeczy, których biurokraci najbardziej się boją. Niestety rządzą nami biurokraci i darmozjady, przypuszczam, że za 2-3 miesięczny budżet płac urzędasów z powiatu ziemskiego można by tam zbudować wspaniałe rondo (nie mówiąc o światłach).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypadek z poniedzialku widzialem. na szczescie nie na wlasne oczy... najwiekszy problem to rozpedzone fury jadace z Rybnika jako ze tam mozna sie rozpedzic. niektorzy nie zwalniaja i 110 maja na skrzyzowaniu... a jak wiekszy *** to i 150 sie trafi... jak wyjezdzam od strony zernicy i mam jechac prosto to wole skrecic w prawo i bezpiecznie dojechac chociaz nieco dluzej. Ci skrecajacy w lewo nie maja tego komfortu... :/ a PL nie moze tego jakos naglosnic i uderzyc z tym gdzies? jak sie zrobi szum medialny wokol tego zrobi do tego jakas petycje i pokaze ze ludziom zalezy to moze jakims cudem... moze moj pomysl uznacie za glupi ale mysle jakby ten problem rozwiazac. a zbyt wielu chetnych na blokade raczej byscie nie znalezli a nie krakac ale to mogloby byc nawet niebezpieczne bo niektorzy nie patrza jak jada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka