Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy My umiemy rozmawiać, czyli kultura wypowiedzi?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Sprawy Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 1:59 pm    Temat postu: Czy My umiemy rozmawiać, czyli kultura wypowiedzi? Odpowiedz z cytatem

Witam
Czytając wypowiedzi na forum nie mogę oprzeć się wrażeniu, że My w ogóle nie umiemy… rozmawiać. Cóż to tylko wrażenie, przelotna emocja ale kiedy się czyta wątki dotyczące na przykład twórczości poetyckiej gdzie nie jedno oko krytyka wszędzie wnika a nie potrafi ogarnąć sensu całości. Gdzie pewna osoba tłumaczy swoje spostrzeżenie, że Mickiewicz to jak współczesny hiphopowiec… Dla mnie i nie tylko mnie może to i świętokradcze ale swój sens i logikę ma. Dlatego nie rozumiem dlaczego inna osoba wydająca się inteligentna poświęca tyle energii aby zdyskredytować inną i to na podstawie oślego upory by poniżyć, zbesztać i wyśmiać. W innym gdzie konfrontacja skrajnych opinii o policji i kibicach nie pozwala dostrzec wspólnego mianownika, że kibice nie zawsze zachowują się grzecznie co prowokuje policje ale i także policja, zwłaszcza służby prewencji nie jest wolna od błędów nie wspominając już o zwykłej ludzkiej uprzejmości. Ale wniosek taki, że uprzejmości brakuje obu stronom a i także wielu z nas kiedy dyskutujemy na forum. Sam padłem ofiarą incydentu kiedy osoba nie znająca się na symbolice ani religijnej ani antropologicznej sama prowokuje do takiego ataku tym bardziej wykazując się zupełną ignorancją z zakresu historii najnowszej mnie samego posądzając, że właśnie ja pisuje głupoty.
Innym razem napotykam na wątek, który napawa mnie nadzieją, bo oto kobiety dyskutują sobie o ginekologach. Nikt tam nie udaje najmądrzejszego z mądrych, nikt nie poucza, kobiety dużo sobie wyjaśniając prowadzą normalną rozmowę aż kawką chce się to … za przeproszeniem…zapić.
I jak to wszystko wygląda? Na tym tle my faceci wyglądamy blado. Jak jakieś prymitywne koguciki już nawet nie ssaki bo ptaki. A ten wątek świetnie nadaję się na to by przeprosić za moje nie fair zachowanie na forum i jeśli komuś przygadałem lub obraziłem to przepraszam.

Jak spoglądacie na to forumowicze, jakie macie zdanie a może i sam admin dorzuci spostrzeżenia dotyczące kultury wypowiedzi na forum. Forum tworzymy My więc róbmy to dobrze, zróbmy to jeszcze lepiej…

pozdrawiam
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 10:30 pm    Temat postu: Re: czy My umiemy rozmawiać? Czyli kultura wypowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Dlatego nie rozumiem dlaczego inna osoba wydająca się inteligentna poświęca tyle energii aby zdyskredytować inną i to na podstawie oślego upory by poniżyć, zbesztać i wyśmiać.

Bo "TA" osoba ma klapki na oczach i nie uznaje tego, że ktoś ma inne zdanie na dany temat, zaraz odpowiada atakiem, nierzadko na niskim poziomie. Przecież istotą forum jest wymana zdań, no chyba że się mylę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:47 pm    Temat postu: Re: czy My umiemy rozmawiać? Czyli kultura wypowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Jak spoglądacie na to forumowicze, jakie macie zdanie a może i sam admin dorzuci spostrzeżenia dotyczące kultury wypowiedzi na forum. Forum tworzymy My więc róbmy to dobrze, zróbmy to jeszcze lepiej…


Cóż ja mogę dodać? Mam nadzieję, że moje zdanie jest znane forumowiczom, jeżeli nie poprzez język regulaminu to poprzez apele i prośby wtrącane jako osobne posty w gorących tematach.

Ostatecznie zostaje mi interwencja w postaci zmień/usuń. Chciałbym móc w ogóle z tego nie korzystać. Pomożecie? Jedyna prawidłowa odpowiedź to taka, jaką otrzymał klasyk tego pytania - Edward G. Smile

Problem tak stary jak stare są grupy/listy/fora dyskusyjne, co nie oznacza, że musimy się z tym godzić (że tak jest wszędzie, to tutaj tez tak musi być).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahaha dobre spostrzeżenia Jonas...osłem się nie czuję, ale czasami denerwujące są osoby czepiające się wszystkiego...lecz taka moja podła natura że nie tłumie emocji w sobie tylko przelewam je na papier lub wyrażam je głośno osobistym zdaniem, dlatego też nie uniknione są sytuacje nieporozumienia czy też złości na innego użytkownika forum...przecież nikt z nas nie jest święty i czasami może się, mówiąc trywialnie, wkurzyć na czyjąś wypowiedź, która go obraża dobitnie lub pokątnie ;pp...


Pozdroo...BLESS


(nie z hip hopem tylko z rapem Mr. Green ...okej już siedzę cicho... Mr. Green )
_________________
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"


Bob Marley
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reggae dance napisał:
nie z hip hopem tylko z rapem Mr. Green ...okej już siedzę cicho... :mrgreen
Proszę nie przestawaj i nie siedź cicho.
Trzeba nieświadomym ludziom uświadamiać róźnice pomiędzy rapem a hiphopem bo mnie osobiście to też denerwuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jacekgliwice



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 233
Skąd: knurów / zabrze

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 7:59 am    Temat postu: Re: Czy My umiemy rozmawiać, czyli kultura wypowiedzi? Odpowiedz z cytatem

wczoraj zarejestrowałem się na tym forum... i chyba zdążyłem przejrzeć wiekszość postów.. i wiesz co? Moim skromnym zdaniem - jego poziom jest bardzo wysoki, nie tylko merytoryczny. Fakt, wszędzie dochodzic do większych lub mniejszych utarczek słownych ale uwierz mi, że bywa gorzej... Jestem userem pewnego dużego forum (znanego doskonale koledze tvardemu) i co tam się dzieje... szkoda słow.

Jestem adminem dwóch for i staram się ukręcać wszelkie kłótnie ale na szczescie nie mam na tym polu wiele do roboty. Jedyne co mnie drażni to błędy ortograficzne - ale jako syn polonistki mam po prostu na tym punkcie "zryty beret", heh.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE

http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Sprawy Forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka