Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolorowy Knurów (Graffiti)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Baron : Nie przesadzaj ... moim zdaniem w konkretnym graffiti nie ma nic złego. Swego czasu widziałem rewelacyjne malunki w tunelach parkowych w pewnym miasteczku w Niemczech. Jeśli chodzi o nasze miasto to jak najbardziej jestem za pod warunkiem, że będą to konkrety. Kiedyś padł pomysł stworzenia specjalnych ścianek (odmalowywanych co jakiś czas) na których można by było malować, niestety pomysł utknął gdzieś i nie wiem co się z nim teraz dzieje. Dobrze by było gdyby znalazły się miejsca gdzie legalnie można by było coś namalować, bo niestety jak teraz widzę głupawe texty typu:
"jesteś głodny zjedz biało" lub "Ruch K.....a" to takiemu "malarzowi" mam ochotę najzwyczajniej (przepraszam za wyrażenie) nakopać do dupy i kazać mu zlizywać swoje dzieła ...

Jest wyjście z sytuacji. Fani graffiti powinni założyć jakieś stowarzyszenie zwykłe (bez działalności gospodarczej) i już jako pewna organizacja udać się ze swoimi pomysłami do Centrum Kultury. Na pewno dyrekcja CK będzie otwarta na propozycje i nie odeśle nikogo z kwitkiem. Możecie również przedstawić pomysł jako osoby prywatne (bez zakładania stowarzyszenia) myślę, że to ma duże szanse powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
eligiusz_niewiadomski



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 6

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander dobrze mówi. Większość malunków jest tak koszmarna, że zbiera mi się na wymioty. Jeśli grafitti to porządne, estetyczne, oryginalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grafiti nieźle wyglada zwłaszcza na szpecących budynkach, ruinach, i innych rzeczach szpecących miasta. Powinno być to zalegalizowane
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście jestem przeciwnikiem grafiti, bo dla mnie to akt wandalizmu i budzi odrazę. Widok ładnie odrestaurowanego budynku, bloku, płotu czy sklepu a na nim napis TORCIDA, Ruch Chorzów ku..... Legia ku.... Zabrze Pany albo jakieś inne hasła mniej lub bardziej związane ze sportem burzy we mnie krew w żyłach. Jednak pomino wrogiego nastawienia do takiej grafiki, widziałem parę takich, które rzeczywiście przykuwały wzrok i to nie ze względu na wandalizm. Niestety nie kojarze gdzie to widziałem ale jednym z dość fajnie namalowanych był/jest żużlowiec w pozycji jakby przy zakręcie na torze. Wygladało fajnie i nawet nie razilo okolicy bo był to murowany, szary, brudny przystanek autobusowy. Nigdy się temu z bliska nie przygldałem ale z daleka jadąc samochodem prezentowało się dość dobrze. Wydaje mi sie, że takie szarawe murowane przystanki to w sam raz miejsca aby powstawala legalnie tam konkretna grafika, która nierzadko ożywia kolorami takie miejsca. Jednak pisanie/malowanie po scianach tudzież wagonach kolejowych powinno być ścigane i karane z dużą surowością bo oszpeca i jest wandalizmem. Do dziś pamiętam jak kiedyś w Wawie wjeżdżałem na górę Pałacu Zniewolenia, który nie dość, że na dole był wysmarowany wojnami na hasła to jeszcze na samej górze w punkcie widokowym nosił znamiona wandalizmu. Czułem się tam jak w slamsach.
Kiedyś za blokiem na Szarych Szeregów zanim powstał parking była tam duża piaskownica w w niej dość spory murek ceglany z jedną stroną otynkowaną. Mozna by powiedzieć, że jedyne przenzaczenie jego to własnie grafiti jednak poza paroma wulgarnymi przekleństwami nikt nic tam nigdy nie namalował - za to dzieci miały lekcję łaciny.


Ostatnio zmieniony przez TOM dnia Wto Kwi 24, 2007 10:29 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylicie graffiti z pisaniem wulgaryzmów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycju5z napisał:
Mylicie graffiti z pisaniem wulgaryzmów.

Prawdopodobnie masz rację jednakże trudno potwierdzić jak i zaprzeczyć, że robią to Ci sami ludzie - podobieństwo techniki - pisanie stray'em po ścianach oraz nierzadko wspólna tematyka gaficiarzy i zwykłych wandali prowadzi do tego, że zwykłym ludziom, nie interesującym się tymi sprawami, trudno jest odróżnić ich czy też w ogóle pomyśleć, że może niekoniecznie to Ci sami ludzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM , myślę,że można przyjąć pewien schemat - jeśli na świeżo odnowionym budynku widnieje bazgroła z jakimkolwiek hasłem,to jest to bezsprzecznie akt wandalizmu i odmóżdżenia tego, kto to zrobił. Jeśli natomiast zobaczysz obrazek, na jakimś szarym murze, powtarzam - obrazek - to możesz to uznać za ładą pracę twórczą. Mnie się podobały swego czasu graffitti na murze w przejściu pod wiaduktem w Katowicach. Niestety już chyba zamalowane, albo chodzę pod innym wiaduktem Think
Ja jestem za graffitti - o ile jest ładnie, z głową zrobione Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
TOM , myślę,że można przyjąć pewien schemat - jeśli na świeżo odnowionym budynku widnieje bazgroła z jakimkolwiek hasłem,to jest to bezsprzecznie akt wandalizmu i odmóżdżenia tego, kto to zrobił. Jeśli natomiast zobaczysz obrazek, na jakimś szarym murze, powtarzam - obrazek - to możesz to uznać za ładą pracę twórczą. Mnie się podobały swego czasu graffitti na murze w przejściu pod wiaduktem w Katowicach. Niestety już chyba zamalowane, albo chodzę pod innym wiaduktem Think
Ja jestem za graffitti - o ile jest ładnie, z głową zrobione Dancing


Ja nie mam problemów z odróżnianiem Smile ale słyszałem nie raz od starszej części społeczeństwa jak wszystko wrzucano do jednego worka pod tytułem "niewychowana młodzież". Generalnie dla mnie akt wandalizmu to też obraz, jeżeli jest na czymś co jest czyjąś własnością a malarz zrobił to bez zgody właściciela, dlatego użyłem w mojej wypowiedzi(2 mój post wstecz) słowo legalny jako symbol dogadania się z właścicielem "płótna" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:
patrycju5z napisał:
Mylicie graffiti z pisaniem wulgaryzmów.

Prawdopodobnie masz rację jednakże trudno potwierdzić jak i zaprzeczyć, że robią to Ci sami ludzie - podobieństwo techniki - pisanie stray'em po ścianach oraz nierzadko wspólna tematyka gaficiarzy i zwykłych wandali prowadzi do tego, że zwykłym ludziom, nie interesującym się tymi sprawami, trudno jest odróżnić ich czy też w ogóle pomyśleć, że może niekoniecznie to Ci sami ludzie.



Nie wiem czy teraz ktos robi w knurowie grafiti, ale w latach 90tych bylo kilku ludzi, ktorzy teraz zwazywszy na swoj talent pracują w dobrych agencjach graficznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotograf na fińskich ma na ścianie ładne graffiti Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawdziwych graficiarzy, a ludzi ktorzy napisza na bloku torcida, czy inne hasla laczy jedynie to, ze trzymaja w reku puszke spray'u Smile spray to tylko narzedzie, a co sie z nim zrobi to juz zalezy.... Wink
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kibic2



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 94

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gornik.zabrze.net.pl/graffiti/38.jpg
http://www.gornik.zabrze.net.pl/graffiti/1.jpg

Dlaczego w innych miastach można a u nas nie Smile i tylko nie mówcie że to brzydko wygląda Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gornik.zabrze.net.pl/graffiti/38.jpg czy to nie przypadkiem Rybnik - osiedle Nowiny? czy tylko podobne Smile bo koło mnie na takim samym typie płotu-murze właśnie namalowani są dokładnie tacy sami dwaj tylko nie kojarze tego czy dalej tam też jest ten napis?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kibic2



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 94

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:
http://www.gornik.zabrze.net.pl/graffiti/38.jpg czy to nie przypadkiem Rybnik - osiedle Nowiny? czy tylko podobne Smile bo koło mnie na takim samym typie płotu-murze właśnie namalowani są dokładnie tacy sami dwaj tylko nie kojarze tego czy dalej tam też jest ten napis?


tak to Rybnik Wink graf mistrzostwo świata Smile jak dla mnie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kibic2 napisał:

tak to Rybnik Wink graf mistrzostwo świata Smile jak dla mnie:)


Ja tam się nie znam, ale bardziej by mi pasowali piłkarze niż zamaskowani kibole. W końcu w piłce noznej chodzi bardziej o to co się dzieje na boisku niż na trybunach, nie? Smile
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka