Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odejście dyrygentki ze Slavica Musa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tobie radzę napisać do poradnika ,,Samo zdrowie,, Mr. Green
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
wheelwright



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwólmy temu żyć własnym życiem. Czasu nie cofniemy. Ci co mogliby tu coś sensownego napisac siedzą cicho a po co z kimś niezainteresownaym całą sprawą wymieniać się obelgami? Bez sensu.
Może wypowie się wkrótce ktoś z chórzystów.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barbie_bękart



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 24
Skąd: skądinąd

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwisek napisał:
Tobie radzę napisać do poradnika ,,Samo zdrowie,, Mr. Green


napiszę, kiedy już zabraknie mi sił do walki z grzybem-urwiskiem, który atakuje przestrzeń między palcami moich stóp roztaczając wokół gnilną woń Mr. Green i to tyle z off-topicowania

no właśnie, a gdzie wypowiedzi chórzystów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz jedną z wypowiedzi chórzysty. Bardzo proszę nie zachowujcie się jak dzieci z przedszkola. Poza tym czytajcie dokładnie to o czym tu się piszepisze i nie odbiegajcie od tematu.

wheelwright napisał:

pan_wątrobian:
ponoć przegłosowano ją 16:4 - to o czymś świadczy

Świadczy to o tym, że chcieli się pozbyć dyrygentki i nic więcej.
Sam śpiewałem w Slavice od 96-go roku i głosowałem za tym aby Stefka została. Po całym głosowaniu wyszedłem i tyle. Całe to spotkanie miało na celu tylko i wyłącznie zmianę dyrygenta przy obecności dyrekcji Centrum Kultury. Żadnych konkretnych argumentów nie przedstawiono Stefce tyle tylko, że 16 lat temu nie pojechała do Mrągowa i w listopadzie ub. roku nie pojechała z Calvi na konkurs do Bielska.
Zgrzyt miał początek kiedy męska część chóru postanowiła założyć stowarzyszenie i odłączenie się od dyrygentki jak również od dziewczyn. Chcieli działać niezależnie od miasta i co tu ukrywać zarabiać pieniądze na koncertach. Dziewczyny nie zgodziły się na to aby wspólne próby miały miejse raz na dwa tygodnie. Po naradzie chłopcy postanowili, że próby będą tak jak do tej pory. Była awantura, narady, etc. etc. Po próbie, na której Stefka przedstawiła swoją wizję dalszego funkcjonowania chóru SLAVICA MUSA i po stwierdzeniu, że jak ktoś nie zgadza się z nią może wyjść - wyszło 4 panów a reszta została zastanawiając się dlaczego wyszli skoro miało być tak jak CALVI chciało. Powiedziano jeszcze, że nie zaśpiewamy na Wiośnie Muzycznej, ponieważ nie opanowaliśmy repertuaru.
Na następnej próbie nie było nikogo poza dyrygentką, mną i trzema dziewczynami. Przyszedł jeszcze jeden chórzysta z kwiatami do Pani dyrygent z podziękowaniami za wszystkie te lata. Okazało się potem, że wizyta ta miała jeszcze charakter szpiegowski, ponieważ ludzie, których w tym dniu z nami nie było, wszystko doskonale wiedzieli.
Później wszyscy dostali zaproszenie na walne zebranie, na którym już wiecie co było.
Sam niejednokrotnie miałem zgrzyty ze Stefką, nie podobały mi się jej humory ale chodziłem na próby bo czułem się tam jak w rodzinie. Przez 11 lat nie tylko śpiewaliśmy ale wspólnie spędzaliśmy wakacje, majówki, organizowaliśmy Wigilie gdzie wszyscy sobie dobrze życzyli. Żałuję, że tego już nie będzie.
Życzę wszystkim pozostałym, którzy opowiedzieli się za zmianą dyrygenta dużo występów i sukcesów.
Zdanie do dziewczyn: abyście nie musiały po jakimś czasie robić ze Slavici chóru żeńskiego bo jak Calvi zacznie odnościć sukcesy i za każdy koncert będą pobierać honorarium to mogą stwierdzić, że nie chcą już z Wami śpiewać za darmo.
To dla Wojtka Górki:
Dzięki za zaangażowanie się przez ostatni rok w organizacje koncertów, pomysły, repertuar. Nie rozumiem tylko całej tej rewolucji. Życzę Ci dalszej wytrwałości i abyś nie zmarnował tego dorobku. Jesteś bardzo dobrym psychologiem i to Ty będziesz w dalszym ciągu mózgiem całości.
POWODZENIA.
Do Tatiany:
Co miałaś na myśli, kiedy powiedziałaś na zebraniu "Kołodzieje górą!"???

_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barbie_bękart



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 24
Skąd: skądinąd

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwiskowa ma rację. czytajcie, co się tu piszepisze i koniec z przedszkolnym zachowaniem. niech ja jeszcze raz zobaczę, że ktoś tupie nogami, bije kolegę mini-koparką po głowie albo dłubie w nosie UT

dywagować bez sensu nie ma potrzeby - tragedii raczej nie ma, chór jak był tak jest i nie sądzę, żeby ta sytuacja miała jakiś większy wpływ na jego funkcjonowanie

będzie dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leon



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 24

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 10:44 am    Temat postu: zawodowo Odpowiedz z cytatem

Wave
Do barbie_bekarta:
mozemy sie spotkac po przedszkolu na male solo, nie ma sprawy...
a tak na powaznie. Przeciez stanowisko dyrygenta choru Slavica Musa jest jednym z etatow Centrum Kultury. Czyli wyglada na to, ze czlonkowie choru dali wypowiedzenie na pismie, w zastepstwie dyrekcji CK, Pani dyrygent! Przeciez to absurd! Ciekawe, czy tez nawiazali stosunek pracy z nowa Pania dyrygent.
Najwlasciwszym jednak bedzie wypowiedz Pani Kopec, ale trudno jej oczekiwac od razu, taki moment po 17 latach bardzo boli.
pozdrawiam Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do leona
Widzę, że podszedłeś do sprawy od innej strony i bardzo dobrze. Powiem Ci, że też mnie to zastanawiało. Niestety mało wiem na ten temat. Zapewne nasz (chórzysta 15w1) barbie_bekart, wyjaśni nam szczegóły, ponieważ jest w samym centrum informacji.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barbie_bękart



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 24
Skąd: skądinąd

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15 - oto mój szczęśliwy numerek. bożesz ty mój z wrażenia zaparzę czaju.

tak, tak urwisku przejrzałaś mnie na wylot, na wskroś i na przestrzał. jak lumbago dotarłaś do najgłębiej ukrytych części mojej tożsamości, ale... Mr. Green

ja myślę, że leon, który tak chętnie zaprezentuje nam swoje umiejętności solisty po zajęciach przedszkolnych, bardziej precyzyjnie opowie nam jakąś chórlaną historyję Mr. Green

myślicie, że pani K. się tu wypowie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leon



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 24

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 1:24 pm    Temat postu: do barbie Odpowiedz z cytatem

a co cie to obchodzi, czy Pani Kopec sie wypowie, czy tez nie. Od poczatku ten temat jest dla ciebie niepotrzebny, wiec sie wylacz z laski swojej i czesc piesni!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza wszystkimi off-topicami i przekrzykiwaniem się nawzajem,co ma doprowadzić do skłócenia towarzystwa i pokazania bagienka w każdym z ludzi, może rzeczywiście poczekajmy na jakąkolwiek wypowiedź - czy to p. Kopeć, czy kogoś obecnie śpiewającego w Slavice - a jest tych ludzi przecież bardzo dużo na naszym forum... Ja z chęcią przeczytałabym wypowiedź kogo z centrum kultury,kto był na sławetnym zgromadzeniu walnym. Może jako widz z boku powiedziałby o co tak naprawdę poszło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanko...zastanawia mnie postawa panów w Centrum Kultury, zaraz wyjaśnię Ci dlaczego. Otóż p. Kopeć była tam zatrudniona, dostawała wynagrodzenie za swoją pracę. Kiedy chórzyści zaczęłli stawiać warunki swojej dyrygentce p. Stefania ze swiom problemem zgłosiła się do jej pracodawców, co ma w takiej sytuacji robić. Panowie dyrektorzy powiedzieli tak...to Pani jest u nas zatrudniona, i to Pani jest odpowiedzialna za chór. Musi pani powiedzieć to chórzystom i basta. Więc p. Kopeć przyszła na kolejną próbe, na której nikt się jej już nie spodziewał, ponieważ za pianinem siedziała już nowa p. dyrygent. Pamietam, że ktoś wszedł na salę i rzucił hasło-,,Stefka przyjechała,, i nastała totalna cisza. P. Płonka zabrała szybciutko kawę z pianina wracając na miejsce w sopranach. Wtedy p. Stefania przedstawiła swoja wizję dalszego funkcjonowania chóru. Na koniec oznajmiła, bo tak doradzili jej panowie z CK, że jak komuś się to nie podoba, to ma wyjść i zrezygnować z dalszego śpiewania. Wyszło 4 kolegów. Reszta pozostała zgadzajac się na warunki Stefanii. Niestety po ok. 2 tygodniach, każdy z chórzystów otrzymał zawiadomienie o walnym zgromadzeniu. Pytam się jakie walne zgromadzenie..? kiedy chór nie posiadał zarządu, po drugie dlaczego na zawiadomieniu widniały podpisy tych, którzy oficjalnie z chóru zrezygowali. Trochę zaczęłam wybiegać w szczegóły, ale są one istotne. Wracam już do tego pamietnego dnia...10 kwietnia 2007. Poraz pierwszy widziałam tak liczne tłumy...byli totalnie wszyscy oprócz jednej chórzystki. Jakoś w tym dniu potrafili się zebrać. Brawo!! Co się jednak okazało...Panowie z CK mieli przedstawić swoją wizję. Mieli powiedzieć o tym, że jeden z panów miesza gdzie popadnie, i że to nie jego zatrudniają tylko p. Kopeć. Niestety na ,,walnym zgromadzeniu,, kiedy to prawnik miał tak wiele do powiedzenia( zresztą to juz nie pierwszy raz), kiedy to zaczął operować paragrafami, prawami i Bóg wie czym, to miałam wrażenie, że dyrektorzy CK robili się jakby pici pici. Wyjaśni mi ktoś dlaczego? Zresztą nie musicie, ja wiem dlaczego.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FAiRLiGHT



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 10

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List otwarty dla wszystkich chórzystów Slavici musy


Śpiewałem w chórze dobrych kilka lat, niespodziewałem się, że tak jego losy się potoczą. Kiedy słucham muzyki chóru niemoge w to uwiezyć, że p. Kopeć juz nie jest dyrygentem dla mnie jest i zawsze bedzie.
Przykro czyta sie jak takie sprawy chóru opisywane są na forum poniewaz jest to sprawa tylko i wyłącznie chóru!!!!!
Po przeczytaniu tych wypowiedzi dodam pare swoich uwag bo niektórzy nie mają pojęcia co piszą!!
Po pierwsze to p. Kopeć jest jedyną dyrygentką chóru od samego początku (a nie jak ktoś napisał 4!!!)oprócz tej sprawy która wyszła 10 kwietnia.
Po drugie zastanawia mnie fakt osób pracujących w Centrum Kultury czemu sie tak zachowali i jakie mieli podstawy żeby tak postąpić?? z resztą jak i niektórzy chórzysci tez.
Po trzecie te absurdy, że p. Kopeć niemogła pojechać na koncert bo była na macierzyńskim albo dziecko było chore--mam pytanie czy na chórze nikt nie ma dzieci i nigdy one nie chorowały??? mozna by dobrze policzyc ile dziewczyn ma juz dzieci!!!!! ile razy było tak, że na próby mało osób przychodziło bo im sie niechciało ale...jak był koncert to nagle byli wszyscy!!!!! nieczarujmy sie taka jest prawda, jak spiewaliśmy na ślubach to w jakim składzie ???PYTAM SIĘ W JAKIM!!!!! okrojonym i jakos dziwnie p. Kopeć do nikogo nie miał prtensji!!!!!!
Kolejny punkt wiadomo, że przed koncertami jest duzo prób i jakos zawsze zdążyliśmy nauczyć sie wszystkiego a teraz?? co sie z wami dzieje?? Niejest wam wstyd?? widze, że niektórzy się za przeproszeniem zeszmacili, jestem ciekaw jakie życzenia na opłatku złozyliście p. Kopeć????????????? zaczyna mi być wstyd za to, że śpiewałem z wami ale nie z p. Kopeć.


Pani Stefanio
Jest mi bardzo przykro, ze pania to spotkało po tylu latach pracy - ciężkiej pracy mam nadzieję, że sprawa szybko sie rozwiąże i znowu bedzie pani dyrygentem a wtedy to i ja zjawie sie na próbach Smile i będa koncerty, wyjazdy chóralne, imprezy, opłatek
Jest mi bardzo przykro, że tak sie stało i mam nadzieje, że sprawa szybko sie wyjasni!!!
Życze pani wytrwałości i duzo siły, obym jeszcze wrócił na chór. A co do chóru to na przyszłość życzę pani dobrze wybierać ludzi do śpiewania, jesteśmy z pania --kręciołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadro_wody_na_łeb



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAiRLiGHT napisał:
List otwarty dla wszystkich chórzystów Slavici musy


Po drugie zastanawia mnie fakt osób pracujących w Centrum Kultury czemu sie tak zachowali i jakie mieli podstawy żeby tak postąpić?? z resztą jak i niektórzy chórzysci tez.


Może Panowie z CK zwyczajnie przestraszyli się syna Prezydenta, który ponoć tak mądrze przemawiał na spotkaniu. Czyżby bali się tego, że synek pobiegnie do tatusia i Panowie z CK stracą pracę?
Pozostałym członkom jak się nie podobało to mogli założyć swój własny chór.
Pozdro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eligiusz_niewiadomski



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 6

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo smutne, gdy ktoś rozwala coś, co było tworzone przez 17 lat. Naprawdę, po prostu brak słów. Może komuś się trochę w głowie poprzewracało? Sodówa uderzyła? Hmmm? P. Kopeć włożyła w pracę nad chórem wiele chęci, serca i wolnego czasu. Ciekawe czy w PL napiszą coś na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leon



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 24

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 4:41 pm    Temat postu: gazeta Odpowiedz z cytatem

Wave
Oczywiscie, ze w naszym PL nic nie napisza, bowiem jest to tygodnik bedacy pod zarzadem "dyrekcji" centrum kultury. Jezeli jednak redaktorzy wspolnie z "derekcja" postanowili by cos wtlumaczyc nam na swych lamach, to z pewnoscia nie oczerniali by siebie nawzajem, tylko P. Kopec. A to juz sprawa dla sadu i zaden swiezo upieczony prawiczek nie da rady, a wtedy chlopcy z CK zostana tylko dezerterami...
Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka