Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odejście dyrygentki ze Slavica Musa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naronowa



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 14

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="pan_wątrobian"]hmm jakoś ostatnie występy Slavici mimo, że pod kierownictwem Płonki wcale nie ustępowały tym pod batutą Kopeć.

Zgadzam się z tą opinią. Można było zauważyć, że Pani Płonka potrafi dyrygować. Rozśpiewkę zapewne również potrafi zrobić. Tego nie można zakwestionować. Inną, ale o ileż istotniejszą, kwestią jest to, że kawałki śpiewane podczas tych koncertów były przemaglowane przez Panią Kopeć. Na razie Pani Płonka jeszcze niczego nie udowodniła. Ma naprawdę ciężką pracę do wykonania. Teraz Ona będzie odpowiedzialna za interpretacje utworów oraz ich wyuczenie. Życzę powodzenia. Szczerze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urwisku, a co to jest za wydarzenie kulturalne, że piszesz o tym w tym temacie?
Poza tym skoro wszystko, jak piszesz, odbyło się zgodnie z prawem wewnętrznym chóru z poszanowaniem woli większości to chyba nic się takiego nie stało. Z zewnątrz wygląda to tak ze chórzyści po prostu zapragnęli zmian. Naprawdę trudno jest mi podzielić Twoje zdenerwowanie, chyba jesteś zbyt zaangażowany emocjonalnie w temat.

Nie wiem ile liczy Wasz chór, ale chyba ze 20 osób co najmniej, więc odejście 4 osób nie jest aż taką tragedią. Pamiętam czasy (a śledzę wydarzenia muzyczne na Śląsku od kilkunastu lat) że Slavica występowała naprawdę w okrojonym składzie. Poza tym szczerze mówiąc Chór nie był tak dobry jak wcześniej i dopiero od jakiegoś roku Slavica znowu jakby odżywa (koncert w Szczygłowicach, potem koncert kolędowy - świetne)

Nie znam nowej pani dyrygent, ale podejrzewam że skoro cieszy się zaufaniem samych chórzystów to będzie OK. A zatem powodzenia i do przodu!

Mruczanko, to że śpiewałaś w kilku chórach i to że "zawsze tak było" to jeszcze żaden argument. Mylisz pojęcia! Moim zdaniem zespół muzyczny to nie Dyrygent, zespół to grupa osób, a jeśli chodzi o chóry to zgodnie z wewnętrznymi zasadami Dyrygenta wybierają sami chórzyści bo to Oni, a nie Dyrygent są chórem.

Więcej optymizmu Smile

PS
Gwoli ścisłosci, tak jak pisałem wiem o chórze dużo, znałem i znam wielu sposrób członków Slavici i pani Ela jeśli dobrze liczę będzie chyba conajmniej 4 dyrygentem w historii chóru, więc nie przesadzajcie ze zawsze było sielankowo Shame on you Smile
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambroży napisał:

Gwoli ścisłosci, tak jak pisałem wiem o chórze dużo, znałem i znam wielu sposrób członków Slavici i pani Ela jeśli dobrze liczę będzie chyba conajmniej 4 dyrygentem w historii chóru, więc nie przesadzajcie ze zawsze było sielankowo Shame on you Smile


Jeśli podasz mi jeszcze kogoś poza dyrygentem prowadzącym chór,podczas gdy p. Kopeć była na macierzyńskim,to jesteś mistrz Smile póki co p. Płonki nie wliczam w dyrygenckie grono.Zaliczę po pierwszym koncercie po całej tej awanturze.

Masz rację, że chór wcześniej nie był tak dobry - mnie samej ręce momentami opadały jak słyszałam rzeźby odchodzące na koncertach.Niemniej teraz włożyli dużo pracy i to na pewno nie jest całkowicie zaslugą p. Płonki. Ona robiłą zastępstwa w momencie, gdy trzeba było się zająć samymi chlopakami.

Cytat:
to że śpiewałaś w kilku chórach i to że "zawsze tak było" to jeszcze żaden argument. Mylisz pojęcia! Moim zdaniem zespół muzyczny to nie Dyrygent, zespół to grupa osób, a jeśli chodzi o chóry to zgodnie z wewnętrznymi zasadami Dyrygenta wybierają sami chórzyści bo to Oni, a nie Dyrygent są chórem.


W innych chórach też były kwasy,ale wyczulona na tym punkcie po przejściach ze Slavicą reagowałam natychmiast i dusiłam w zarodku. Jeszcze raz powtarzam - w życiu nie spotkałam się z sytuacją by to chórzyści decydowali, kto ma być dyrygentem, i to w takich okolicznościach!!! Owszem,decyzja zostaje podjęta przez nich na początku, w momencie, gdy zbiera się nowy chór i trzeba poustalać pewne rzeczy. Wewnętrzne zasady są zupełnei inne,niż myślisz. Gdybyś śpiewał w JAKIMKOLWIEK chórze, wiedziałbyś, że to dyrygent w chórze jest jak kapitan na statku pierwszy po Bogu.
Owszem, chór to grupa osób, ale podaj mi chór, który daje radę bez dyrygenta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
naronowa



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 14

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwoli ścisłosci, tak jak pisałem wiem o chórze dużo, znałem i znam wielu sposrób członków Slavici i pani Ela jeśli dobrze liczę będzie chyba conajmniej 4 dyrygentem w historii chóru, więc nie przesadzajcie ze zawsze było sielankowo Shame on you Smile[/quote]

Co za bzdura!! Pani Kopeć od początku była ze Slavicą. Była przy jego założeniu aż do teraz. Jedynie, 16 lat temu, gdy była w ciąży, przez kilka miesięcy przy prowadzeniu chóru pomagała Pani Pastuszka.

Ambroży, jeżeli jesteś tak dobrze zorientowany w sprawie tego chóru, proszę, podaj mi nazwisko rzekomego, trzeciego z kolei, dyryganta Slavici. Czyżby coś, a raczej - ktoś, mi umknął? Jeżeli tak, to ciekawe czemu tak szybko pokicał jak zając wielkanocny:) Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ambrożego
Widzę, że nie jesteś aż tak bacznym obsertwatorem, ponieważ tak jak napisała moja poprzedniczka, chór posiadał tylko jedno zastępstwo w czasie kiedy Pani Stefania była w ciąży i potem chwilę będąc na macierzyńskim. Z tego co wiem, to chórzyści ,,na kolanach,, przyszli ją prosić żeby szybko wróciła, bo na chórze zaczyna się psuć. Druga sprawa to taka, a powinieneś o tym wiedzieć, skoro interesujesz się sprawami kultury w Knurowie i na Śląsku, że istniał rok czy może dwa chór o nazwie ,,Animato,, I co się z nim stało..? A to, że pozostałosci tego chóru tworzą teraz po części Slavice Muse.
Uważasz też, że wcześniej chór nie śpiewał tak dobrze, że dopiero teraz odżył...masz rację-odżył, bo był taki moment kiedy bodaj że pięć z lepiej śpiewających Pań, prawie w jednym czasie były na macierzyńskim i była mała pustka w zespole dlatego Pani Stefania przygarneła pod swoje skrzydła pisklątka z Animato... Jeszcze jedno, jeśli byłeś na koncercie w Szczygłowicach na dniach muzyki i uważasz, że było tak cudownie to chyba ,,słoń nadepnął Ci na ucho,, Nie gniewaj się za to stwierdzenie, ale naprawdę...jeśli chcesz tego jeszcze raz posłuchać, to zapraszam na kawę, mam gdzieś nagrania z tego koncertu. Smile
Poza tym, skoro uważasz, że dyrygent nie odgrywa w chórze żadnej roli, to niech Pani Płonka wróci spowrotem na swoje miejsce jako sopran i niech śpiewają bez dyrygenta.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież pierwszym dyrygentem z tego co wiem był Leszek Plaza, (jesteście moze trochę za młodzi żeby to pamiętac), potem długie lata p. Kopeć, w przerwie właśnie Ala Pastuszka, no i teraz 4 dyrygent p. Ela. Czy nie miałem racji Smile

Szkoda ze skazujecie ten chór na przegraną, no i dlaczego? że parę osób wyleciało z niego? To się zdaża, niestety. Dobrze wiecie, skoro jeseście takimi znawcami tematu, że konflikty w takieju grupie są nieuniknione i były już wcześniej.

W ogóle nie rozumiem tego tematu i już zaczynam żałować ze się włączyłem w tą bezsensowną dyskusję. Niestety częśc wypowiadajacych się tu osób przypomina ludzi którzy są całkowicie zamknięci na jakiekolwiek zmiany ("tak ma być jak pierwej bywało i koniec", "żadnych zmian").

Sprawa dla mnie jest czysta i prosta jak obsługa cepa:
Ludziska stwierdzili, że nie chcą dyrygentki, mają do tego prawo i koniec tematu.
Gdyby było tak świetnie jak mówicie, to chór śpiewałby np. na Wiośnie Muzycznej (taka informacja była na stronach Chóru), a jak widze nie śpiewa.
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ambrożego
No właśnie, to dlaczego chór nie wystąpi na wiośnie? Dobre pytanie. Już Ci odpowiadam- bo w takim składzie nie są wstanie zaśpiewać to raz, a dwa czyżby nowa Pani dyrygent nie była jeszcze przygotowana na nowe wyzwania? O to powinieneś zapytać samych chórzystów a nie mnie.[/b]
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czymś zapomniałam. Słyszałam, że chór był znakomicie przygotowany na ten występ i co niektórzy chórzyści ze spokojem i utęsknieniem oczekiwali tego dnia. HHmm sama się zastanawiam czemu nie wystąpią..??? Think Może, któryś z chórzystów czyta to, o czym się tu pisze, a z tego co widze to biorą licznie udział na tym forum i odpowiedzą na nurtujace nas pytania...
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze doczytałem że dawna dyrygentka sama zrezygnowała co chórzyści potwierdzili głosowaniem (na marginesie interesuje mnie jaki był stosunek głosów). Ale nie ma to większego znaczenia bo i tak uważam ze grupa ma prawo do zmiany lidera. Faszyzm i komunizm coprawda twierdziły inaczej, ale to inny temat... Smile

Po drugie, przepraszam Cię serdecznie, ale jakie Ty masz prawo krytykować nową panią dyrygent? Dostała propozycję żeby objąć zwolnione stanowisko i ratować chór przed całkowitym jak rozumiem rozpadem.

Argument że p. Ela ponosi winę za nieprzygotowanie do Wiosny Muzycznej jest absurdalny, skoro prowadzi chór od 3 dni Brick wall

Możesz bronić p. Kopeć, nie twierdze że ona za coś ponosi winę, ale naskakiwanie na p. Elę jest conajmniej nieprzyzwoite.
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę nikogo krytykować. Sorry, ale naprawdę nie znasz szczegółów. Jedno jest pewne na 100% Pani Elzbieta nie zachowała się w porządku co do Pani Stefanii i ona dobrze o tym wie. Może za jakiś czas wszystko się wyjaśni i inaczej co niektórzy na to popatrzą, wyciągną inne wnioski. Mam nadzieję, że chór z nową dyrygentką będzie podnosił się do góry a z kolei Pani Stefania pokaże, że potrafi pracować z ludzmi.(Pani Kopeć, jeśli czyta to pani, to chcę Pani powiedzieć- że proszę się nie poddać!! czekamy na coś nowego, a wiem, że napewno nie spocznie Pani na ,,laurach,, Wierzę w to!!) Wiesz czego oczekiwałam pisząc pierwszy post..? Myślałam, że ktoś poda mi konkretny powód, dlaczego podziękowano jej w tak wspaniały sposób. Niestety nie doczekałam się odpowiedzi.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponoć przegłosowano ją 16:4 - to o czymś świadczy Mr. Green
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan_wątrobian napisał:
ponoć przegłosowano ją 16:4 - to o czymś świadczy Mr. Green

A no świadczy o tym, jak głupi jest polski naród panie wątrobianie. O tym jakich świetnych wyborów dokonujemy.Od pokoleń nic się nie zmieniło, przez to do tej pory tkwimy w g...ie
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
naronowa



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 14

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan_wątrobian napisał:
ponoć przegłosowano ją 16:4 - to o czymś świadczy Mr. Green


O darze manipulacji co poniektórych. I jak tu się dziwić, że np. Hitler porwał za sobą takie tłumy? Nie potrzeba żadnych argumentów, żadnej logiki - wystarczy dobre gadanie, kilka chwytów perswazyjnych, podburzanie jednych przeciwko drugim i ludzie lecą za kimś w ogień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro znasz szczegóły to po co ten cyrk? i robienie z Kopciowej męczennicy? Co rusz czynisz jakieś sugestie, które nie do końca są fair zarówno wobec chórzystów, Kopciowej jak i Płonki... wyluzuj i daj im szansę zaprezentować się, wtedy ocenisz.. Brick wall
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naronowa napisał:
pan_wątrobian napisał:
ponoć przegłosowano ją 16:4 - to o czymś świadczy Mr. Green


O darze manipulacji co poniektórych. I jak tu się dziwić, że np. Hitler porwał za sobą takie tłumy? Nie potrzeba żadnych argumentów, żadnej logiki - wystarczy dobre gadanie, kilka chwytów perswazyjnych, podburzanie jednych przeciwko drugim i ludzie lecą za kimś w ogień.

naronova...trafiłaś w dziesiątkę właśnie tak to wygladało! skąd wiedziałaś?Ja wiem, że powodem całego rozpadu był Pan, który ma nieżle gadane, potrafi swietnie manipulowac ludzmi, tylko że efekt końcowy jego starań jest żałosny. Już jest znany z wielu kontrowersyjnych sytuacji.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka