Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

I Knurowska Wiosna Muzyczna
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojciechgorka



Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 41

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 9:31 am    Temat postu: I Knurowska Wiosna Muzyczna Odpowiedz z cytatem

Witam,

zapraszam w imieniu organizatorów na I Knurowską Wiosnę Muzyczną.

Wszystkie informacje na:

www.wiosnamuzyczna.knurow.net

Do zobaczenia na koncertach i

Wesołych Świąt

Wojtek Górka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydawało mi się, że Slavica Musa i Calvi Cantores również były zaproszone do projektu - tak przynajmniej pisze na stronach chórów Think

Cieszę się już na posłuchanie Oktoich - rewelacyjnie brzmią, piękne pieśni prawosławne... gratka dla konesera Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wheelwright



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak mało wypowiedzi na ten temat? Pewnie dlatego, że Wielkanoc była i dużo ludzi spędzało te święta poza domem a co za tym idzie nie mieli dostępu do internetu :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 2:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, mam spore zaległości w temacie muzyki chóralnej. O mało nie spadłem z krzesła jak przeczytałem, że Scholą dyryguje kobieta.
Czyżby prof. Pogocki przeszedł na emeryturę? Dontknow
Jak znam życie pewnie trzyma pieczę nad swoim estradowym dzieckiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 9:36 pm    Temat postu: Oktoich Odpowiedz z cytatem

No to teraz przyznać się bez bicia kto był na koncercie, bo niewielu ludzi widziałam Smile

Koncert oczywiście kapitalny, przepięknie prowadzone głosy, tylko momentami miałam wrażenie, że któryś z tenorów nieźle jedzie na gardle Think Niemniej dało się poczuć wręcz namacalnie pasyjny charakter pieśni, piękne słowo wstępne ze str.chóru.Jak (przynajmniej chórzystom) wiadomo, podczas wykonywania pieśni cerkiewnych nie klaszcze się, co zostało natychmiast wychwycone po pierwszym utworze i publiczność zmuszona była czekać z brawami na sam koniec koncertu. Małe foux pas prowadzących - powinni(nne) zapowiedzieć to na samym początku,tuż po skrócie dorobku chóralnego. Generalnie - pięknie Smile Ciekawa jestem dalszych koncertów, mam nadzieję wybrać się na jutrzejszy.

Anonimie, prof. Pogocki już podczas Impresji zajmował się tylko nagrywaniem koncertu, dyrygowała prof. Pająk, z Zabrza. Ku twojej wiedzy - dyrygentka Passionaty,zabrskiego chóru kameralnego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wheelwright



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert pierwsza klasa. Śpiew sprawił, że problemy życia codziennego zostały na zewnątrz kościoła. Piękna muzyka.
Nie zauważyłem wielu znajomych twarzy, które moim zdaniem powinny utożsamiać się z tą imprezą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojciechgorka



Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 41

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

koncert super, publicznośc dopisała.

Oby tak dalej ( ciekawe jak jutro?)

Pozdrawiam

Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barbie_bękart



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 24
Skąd: skądinąd

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to był jeden z tych dobrych pomysłów, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbie_bękart napisał:
to był jeden z tych dobrych pomysłów, nie?

Tak to był świetny pomysł! Tylko szkoda, że to już drugi, który nie do końca dobrze wypalił. Tak dla przypomnienia zorganizowanie 8 marca dziewczyną ze Slavici Musy no i teraz brak chóru Calvi i Slavica. Chyba, że coś się zmieniło i będą występować, to przepraszam za błędne informacje.
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia Św.



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 11:58 am    Temat postu: Re: Oktoich Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
No to teraz przyznać się bez bicia kto był na koncercie, bo niewielu ludzi widziałam Smile

Koncert oczywiście kapitalny, przepięknie prowadzone głosy, tylko momentami miałam wrażenie, że któryś z tenorów nieźle jedzie na gardle Think Niemniej dało się poczuć wręcz namacalnie pasyjny charakter pieśni, piękne słowo wstępne ze str.chóru.Jak (przynajmniej chórzystom) wiadomo, podczas wykonywania pieśni cerkiewnych nie klaszcze się, co zostało natychmiast wychwycone po pierwszym utworze i publiczność zmuszona była czekać z brawami na sam koniec koncertu. Małe foux pas prowadzących - powinni(nne) zapowiedzieć to na samym początku,tuż po skrócie dorobku chóralnego. Generalnie - pięknie Smile Ciekawa jestem dalszych koncertów, mam nadzieję wybrać się na jutrzejszy.


Mruczanko!
TO NIE BYŁ PASYJNY KONCERT!!!
Nie wiem czy nie wsłuchałaś się dostatecznie w to, co mówił ks. protodiakon, ale większość pieśni dotyczyła Zmartwychwstania, a pieśni pasyjne przeznaczone są na Wielki Post i Triduum Paschalne, to takie małe sprostowanie.
Pisałam tekst konferansjerki, dlatego czuję się w obowiązku wytłumaczyć panie, które prowadziły koncert. Uważam, że nie uczyniły tak wielkiego foux pas, bo w wcześniejszej rozmowie z dyrygentem na temat wprowadzenia do ich śpiewu nie padła z jego strony sugestia,aby powiedzieć słuchaczom, by oklaski zostawili na koniec. Zatem to jego i moje przeoczenie, a nie pań prowadzących koncert.

Asia Św.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, dla mnie Wielki Post i Triduum właśnie są synonimem twórczości pasyjnej.Wspomnij na Mesjasza Haendla. Śpiewamy Alleluja i Christus rssurexit, a w każdym,jakimkolwiek utworze o Zmartwychwstaniu Pana usłyszysz, że przeszedł mękę. Wcale nie powiedziałam, że to był stricte pasyjny koncert,lecz,jak sama mnie zacytowałaś:
Cytat:
Niemniej dało się poczuć wręcz namacalnie pasyjny charakter pieśni
. Istotonie, jest to różnica. Owszem, wsłuchiwałam się bardzo dokładnie w słowa ks. prodoiakona,bo w bardzo ciekawy sposób potrafił przybliżyć zwykłemu laikowi charakter i rodowód pieśni cerkiewnej.
Co do wzmianki o oklaskach - może sami księża myśleli, że u nas wszystko wiadomo co i jak się odbiera na ich koncertach Think Nie wiem, ja np. wiem, że nie wolno klaskać w cerkwiach i na koncertach muzyki cerkiewnej,stąd moja uwaga.

Pozdawiam ciepło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś jakieś zdjęcia z wczorajszego koncertu? Wink
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja fotek nie mam, ale zapisywałam każdy dźwięk w głowie, więc Ci mogę wszystko opisać Smile

Kapitalnie śpiewał chór francuski z naszą krajanką Olą (nomenomen śpiewałyśmy razem w Slavice Mr. Green Wtedy było pięęęęęęęęknie śpiewanie Thumbsup ). Do teraz brzmi mi w uszach "Immortal Bach" Knuta Nystedta, którym zaczęli koncert. Wcisnęło mnie w ławkę gdy "walnęli" dźwiękiem Mr. Green Niesamowicie podziałało specyficzne ustawienie głosów,które początkowo zmyliło publiczność. Efekty "wyjścia do widza",tak bym to nazwała Smile Poza tym generalnie wszystko dopracowane do ostaniej nuty, każdy,nawet najtrudniejszy współczesny utwór opanowany niemalże do perfekcji. Po prostu światowy poziom, rewelacyjnie wyśpiewane dysonanse,solówka czysta,liryczna,piękna.... Podejrzewam, że słuchaczom najbardziej podobało się dlatego, że śpiewała nasza Ola,bowiem poziom,jaki zaprewzentowali,był bardzo wysoki i podejrzewam, że momentami dla zwykłego słuchacza b. trudny w odbiorze. Ja byłam zachwycona Smile Mr. Green
Co do wcześniejszego występującego chóru, czy raczej dwóch połączonych... hmmm... No nie dało się ukryć, że motorem sprawczym całej tej akcji były środkowe sporany Scholi,które odwalały całą robotę.Najbardziej żal mi było 2ch krańcowych altów - przypominały mi się własne początki śpiewania, gdzie bałam się otworzyć buzię z obawy, że ktoś mnie usłyszy Wink Odwagi dziewczyny, to, że się stoi z boku chóru nie gryzie, czasem wręcz pomaga Smile Łezka w oku się pojawiła,gdy chór zaintonował "Omni die dic Mariae" Smile

Myślę,że najbardziej wzruszającymi momentami dla każdego byłego lub obecnego chórzysty jakiegokolwiek chóru było wspólnie zaśpiewanie hymnu "Gaude Mater" oraz "O ziemio Polska"...
Generalnie bardzo ładnie, cieszę się,że do Polski,a szczególnie do naszego miasteczka zawitał tak znakomity chór,jakim jest Chœur de Chambre de l'Ile-de-France.Przywieźli ze sobą powiew świeżości oraz poziom europejski śpiewanego repertuaru.

Brawa dla organizatorów za sprowadzenie tak wybitnych chórów,brawa za organizację. Mam nadzieję,że impreza nie padnie po tegorocznym wystawieniu, że przetrwa przez wiele lat i przyniesie ludziom wiele radości,a także możliwość wsłuchania się w twórczość innych.

Czekam na relacje z Jeam sessions ;>

Ps. Dlaczego w galerii na witrynie wiosny muzycznej są fotki Knurowa,a nie z koncertów??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chóry chórami, ale dlaczego nikt nie pisze na temat koncertów w KKL Sztukateria?
Dobra to może ja coś napiszę.
Piątek: Blues na wysokim poziomie. Nasza rodzima kapela The Cumples dała czadu nie wspomnę o kapeli z Krakowa. Poziom tak jak pisałem konkretny, niestety publika nie dopisała kompletnie, a szkoda.

Niedziela: Kilka godzin warsztatów z gwiazdami. Marek Raduli prowadził warsztaty gitarowe, Tomasz Łosowski (syn ex klawiszowca KOMBI - Sławomira Łosowskiego) warsztaty z instrumentów perkusyjnych i Wojciech Pilichowski warsztaty z gitary basowej czyli Szyjmy na basie gdzie tylko da się!. Wieczór upłynął pod znakiem konkretnych dźwięków z najwyższej półki. PiR2 (pisownia nieco inna ale wiadomo o co chodzi) dali konkretnego czadu. Chłopaki byli w swoim żywiole a i publika, która tym razem dopisała nawet w nadmiarze (zabrakło biletów), bawiła się świetnie o czym świadczyły liczne okrzyki i gromkie brawa na stojąco po koncercie. Krzysztof Skowroński stwierdził po koncercie, że po takiej konkretnej dawce konkretnej muzy przed snem będzie się musiał wyciszyć bo otrzymał konkretną dawkę doładowującą. Osobiście wysłuchałem koncertu z zapartym tchem podziwiając kunszt muzyków (zwłaszcza Wojtka, który z basem wyprawiał cuda). Żałuję, że nie mogłem pojawić się na warsztatach (z powodu braku sprzętu), ale z relacji naszych rodzimych muzyków wynikało, że można było nieco podpatrzeć i podłapać kilka knifów.

Na zakończenie wielkie podziękowania dla organizatorów całego przedsięwzięcia. Oby więcej takich imprez...

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander, dzięki za relacje Smile Ja nie byłam na jezzie, bo mnie te klimaty nie interesują, ale z przyjemnością poczytałam Smile Naprawdę mam głęboką nadzieję, że impreza nie upadnie, skoro udało się zorganizować koncerty na tak wysokim poziomie Thumbsup

Tylko na przyszłość radzę bardziej przyłożyć się do marketingu, bo skoro na Oktoich było średnio z publicznością, w Sztukaterii również... to jednak o czymś to świadczy. Jak dla mnie plakaty,które dziś dopiero widziałam na mieście,były troszkę zbyt mało czytelne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka