Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remont ulicy Szpitalnej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadąc ta "nowa" Szpitalna trzęsie w samochodzie , czy to normalne ( 40-50km/h). Moim zdaniem nierówna nawierzchnia .
Miał ktos podobne odczucie .
Już wizualnie widać ze będzie to raczej bubel niż droga po remoncie z prawdziwego zdarzenia .Poczekam na zakończenie remontu , chciałbym się mylić .

No ale przynajmniej przez przez 6 miesięcy do marca nie będzie dziur
Mr. Green
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest to spowodowane dużą ilością studzienek i wpustów. Co chwilę się na coś wjeżdża Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też wczoraj jadąc zauważyłam i wyczułam straszne drgania na odcinku od targu do świateł - dodatkowo połączenie środka drogi "czarną masą" nie wróży nic dobrego po okresie zimowym - pewne dziury Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To był remont tylko za 200 tys. Wink czyli wykonanie nakładki asfaltowej Smile nie można oczekiwać cudów, lepsze to niż miałyby być dziury. Asfalt koło szkoły na Szpitalnej jeszcze się trzyma, a też był wykonany tak samo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakość asfaltu porównywalna do tej na Kapelanów koło SKOK-u. Tam jeszcze sie trzyma więc bądźmy dobrej myśli, mimo tego, że ruch na Szpitalnej jest nieporównywlnie większy.
Studzienki też mniej "wklęsłe" niż na wysokości Caritasu. Chociaż nie jest idealnie to na pewno znacznie lepiej niż dotąd.

Bardziej zastanawia mnie remont Wilsona - jakoś chaotycznie, partiami, na raty i bez ciągłości asfaltu. Nowy położą do płotu firmy Martom, a pod wiaduktem zostaną dziury. Te 20 metrów do wuklanizatora też można byłoby pociągnąć.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe za 200 czy 2000000 moim zdaniem nie zwalnia od zrobienia czegos dobrze .Bylejakosci stanowcze nie Smile

...acha i to nie studzienki tylko jest poprostu nierowno a jade Szpitalna dziennie kilkadziesiat razy .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż poradzić Dontknow
Najlepsza jest ten NOWY zapadnięty wpust deszczowy na rogu Szpitalna - Wilsona (po stronie szkoły) Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
Też wczoraj jadąc zauważyłam i wyczułam straszne drgania na odcinku od targu do świateł - dodatkowo połączenie środka drogi "czarną masą" nie wróży nic dobrego po okresie zimowym - pewne dziury Violent


połączenie środka drogi czarną masą Smile ma właśnie za zadanie nie dopuścić penetracji wody i docelowo rozsadzenia asfaltowej nawierzchni w czasie mrozu. Jest więc posunięciem jak najbardziej pozytywnym.

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam nad tym smolowaniem .
Skoro smołuja łaczenie srodka jezdni asfalt z asfaltem to dlaczego taki sam zabieg nie jest wykonywany do łaczenia ( Zabezpieczania ) krawedzi jezdni czyli asfaltu z kraweznikiem ? Woda tam sie nie dostanie ?

Co jest bardziej narazone na wode srodek jezdni czy tuz przy krawezniku? (woda spływajaca do studzienek )
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia dlaczego jeszcze nigdy ten chodnik nie był czysty. Zawsze taki zakurzony i w dodatku zapadnięty, bo jest na równo z asfaltem.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
quake



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 66

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jechałem również nowo wyremontowaną Szpitalną i prawdę mówiąc zastanawiam się jak taki bubel można było odebrać, ktoś wie komu można takie pytanie zadać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quake napisał:
Jechałem również nowo wyremontowaną Szpitalną i prawdę mówiąc zastanawiam się jak taki bubel można było odebrać, ktoś wie komu można takie pytanie zadać ?

Do Zarządu Dróg Powiatowych.
http://www.zdpgliwice.pzd.net.pl/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w nocy malowali pasy Smile i to te lepsze tzn gruba warstwa (wypukła). Wytrzymają o wiele dłużej Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chciałbym odświeżyć ten temat i pozdrowić kretynów ...
tych którzy na Szpitalnej w kierunku na Gliwice na wysokości Ułanów (tam gdzie z jednego pasa robią się dwa) z uporem maniaka ładują się na prawy pas, blokując wyjeżdżających z Ułanów w stronę Gliwic ... podczas gdy mogliby spokojnie jechać prosto ... bez zmiany pasa. A także kretynów którzy tak zaprojektowali ten odcinek drogi (zamiast prawy pas zrobić tylko do skręcania w prawo).
Pół biedy jeśli ci pierwsi w padną na taki pomysł od razu ... ale ostatnio strasznie mnie "obtrąbił" dziadzio który wpadł na ten pomysł w połowie tego odcinka gdy ja zacząłem już wyjeżdżać z Ułanów pewien że dziadzio jedzie lewym pasem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co zaraz wyzywać od "kretynów"?
Napisz do Starostwa, żeby postawili znak F-10, namalowali na lewym pasie strzałkę prosto, na prawym strzałkę w prawo, a od Ułanów do świateł linię rozdzielającą pasy ruchu.
O ile znam kodeks drogowy, w Polsce obowiązuje ruch prawostronny i w tym konkretnym przypadku "kretyni", o których piszesz jadą prawidłowo. Chociaż zgadzam się, że taki rozdział pasów miałby sens. Tym bardziej, że ruch na tym skrzyżowaniu zwiększy się po otwarciu nowego sklepu.

A jeżeli Twój monit w Starostwie spotka się z odmową, napisz do mediów. Do Przeglądu, Nowin, zgłoś taką potrzebę w UM. Ja jestem za.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka