Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wieża obserwacyjna
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Knurowski Trzaskprask
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:

3. Chyba nie było to ważne okno dla mieszkańców, skoro większość się zgodziła na likwidację. Dla mnie to typowy przykład naszego egoizmu i zaściankowości. Musiał się znaleźć ktoś, kto chciał być ważny i "z zasady" postawić na swoim lub na złość zdecydował inaczej (bo tylko tak potrafię to wytłumaczyć). Violent Evil or Very Mad



Minely lata ... dopiero znalazalem ten temat.
Dlaczego odrazu zasciankowosc ?
Moze egoizmem wykazal sie ktos "ze wspolnoty" (czy co tam w tym bloku maja) i mial taka sile przebicia ,ze to jego egoizm naklonim innych do "zalepienia swych okien" .
Skad mozesz wiedziec czy ktos "z zasady chcial postawic na swoim" ? Moze poprostu jest asertywny i chial miec w tym pokoju okno do ktorego przyzwyczail sie przez lata .... moze tam stoi jego ulubiony kwiat .... ?
Moze wogole kupil to mieszkanie dlatego ,ze strasznie mu sie podobaly dwa okna w duzym pokoju ? Moze ci ,ktorzy zalepili sobie okna sa jak cielaki prowadzone na smierc ?

Zawsze myslalem ,ze ktos sobie to okno tam "wykul" bo mial znajomosci i mnie to oburzalo ... ale skoro to okno tam bylo od zawsze ... nie mam nic do niego. Fakt wyglada to moze troche smiesznie ,ale bardziej przejuje sie dziurami na Szpitalnej i studzienkami Smile
W tym policyjnym panstwie to okno od dzis nabralo dla mnie nowego znaczenia Smile


Staram sie zawsze rozumiec ludzi i nie oceniac za szybko.
Pozdrawiam i przepraszam za odgrzebywanie staroci:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram, święte słowa! W Knurowie niestety taka argumentacja nie pada na łatwy grunt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne , a bo co to kogo obchodzi czy ktoś ma czy nie ma okna ? Albo czy sobie fortepian postawi na suficie czy ścianie Smile
Może i z zewnątrz wygląda inaczej , ale czyja to wina że 4 chciało a jeden nie ???
Gościowi z pewnością dobrze mieszka się w doświetlonym mieszkaniu.

Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
W tym policyjnym panstwie to okno od dzis nabralo dla mnie nowego znaczenia Smile


Wolnoć Tomku w swoim domku. Właśnie, w swoim domku, a nie w bloku. Gdyby tak każdy sobie coś "przebił", dobudował, wybudował itp. to jakby te bloki wyglądały?

Ułańska fantazja czy też nietypowe zachowanie to wcale nie pozytywne cechy, gdy mieszka się w pewnej wspólnocie, gdzie z założenia pewne wolności są ograniczone.


A to też popierasz (wolność jednostki wobec wolności ogółu)?
http://ww6.tvp.pl/19818,20090205875737.strona
Domowy zwierzyniec w Knurowie. (od 17. minuty nagrania)

Jeżeli chodzi o logikę to podobna sprawa.


PS. Ten temat ma miec z założenia charakter lajtowy.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten zwierzyniec w bloku to zeczywiscie skandal.......w blokach powinno byc generalnie zabronione trzymanie psow kaze szczekniecie niesie sie po calym bloku to jest degeneracja spoleczna i margines !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Daria W 2



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 208

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
1. Świetny tytuł - dowcipny i tajemniczy - zachęcający do zapoznania się z tematem! Super
2. Ciekawy jestem z którego pomieszczenia jest to okno (łazienka, kuchnia)?
3. Chyba nie było to ważne okno dla mieszkańców, skoro większość się zgodziła na likwidację. Dla mnie to typowy przykład naszego egoizmu i zaściankowości. Musiał się znaleźć ktoś, kto chciał być ważny i "z zasady" postawić na swoim lub na złość zdecydował inaczej (bo tylko tak potrafię to wytłumaczyć). Violent Evil or Very Mad



Adminku ja też mam takie wrażenie... Ale z drugiej strony któż niechciałby mieć jednego okna więcej mieszkając w takiej klitce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Powazny napisał:
W tym policyjnym panstwie to okno od dzis nabralo dla mnie nowego znaczenia Smile


Wolnoć Tomku w swoim domku. Właśnie, w swoim domku, a nie w bloku. Gdyby tak każdy sobie coś "przebił", dobudował, wybudował itp. to jakby te bloki wyglądały?

Ułańska fantazja czy też nietypowe zachowanie to wcale nie pozytywne cechy, gdy mieszka się w pewnej wspólnocie, gdzie z założenia pewne wolności są ograniczone.


A to też popierasz (wolność jednostki wobec wolności ogółu)?
http://ww6.tvp.pl/19818,20090205875737.strona
Domowy zwierzyniec w Knurowie. (od 17. minuty nagrania)

Jeżeli chodzi o logikę to podobna sprawa.


PS. Ten temat ma miec z założenia charakter lajtowy.



Ale co ty mowisz ?! Przeciez wyraznie napisane ,ze te okna byly a potem ZAMUROWALI . Wiec mym zdaniem to ten kto te okno mial od poczatku mial wieksze prawo do posiadania takiego okna (bo nabyl lokal wlasnie z nim) niz inni do zamruowania !

Dlaczego wiekszosc ma decydowac o calosci ?
Jeden Pan niedawno madrze powiedzial ,ze nawet w sejmach kiedys zasiadali tylko wyksztalceni ludzie a potem kazda klasa chciala miec tam kogos swojego i nagle sie zrobilo tak ,ze sa tam w wiekszosci nieudacznicy, ktorzy udaja ,ze umieja rzadzic caloscia (a na deklaracjach podatkowych przewaznie stan swego majatku maja zerowy).

Domowych zwierzyncow nie popieram bo dobrze wiem jak to na blokach wyglada. Czesto (widzialem na wlasne oczy) ktos puszcza pieska na 4 pietrze ... zanim on dojrze do odbierajacego na parterze to zdarzy nawalic kupe ....
A potem "to nie moj piesek ! "
Znam tez doskonale przypadki jak po dlugiej nocy chcialem sie wyspac a od 5 rano jakis psiaczek usilnie chce rozdrapac drzwi wyjsciowe z "jego" mieszkania .... piszczy , wyje, szczeka .... bo "pancio " poszedl do pracy.


Ehhh
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:


A to też popierasz (wolność jednostki wobec wolności ogółu)?
http://ww6.tvp.pl/19818,20090205875737.strona
Domowy zwierzyniec w Knurowie. (od 17. minuty nagrania)



tjaaaaaaa kaczka do towarzystwa, "żeby pieski miały używanie" Przecież ona ją zamęczy! Nie ona, tylko te jej psy! Evil or Very Mad Shocked Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:

A to też popierasz (wolność jednostki wobec wolności ogółu)?
http://ww6.tvp.pl/19818,20090205875737.strona
Domowy zwierzyniec w Knurowie. (od 17. minuty nagrania)

A ja popieram wolność tej pani do trzymania zwierząt we własnym mieszkaniu. Dowiedziałem się, że płaci czynsz, weterynarz badał zwierzęta i stwierdził, że są zdrowe, szczepione i dobrze utrzymane. Nie pokazano ani jednego przykładu na zanieczyszczanie obejścia. Ale jeżeli zwierzęta brudzą, to mam pytanie:
Dlaczego nie ściga się tej pani za zanieczyszczanie klatki tylko próbuje się jej zabronić trzymania zwierząt? To jest podejście totalitarne i ja się czymś takim brzydzę. Jak brudzi, niech sprząta albo płaci kary, ale nic nikomu do jej hobby i tego, co ona robi w mieszkaniu!
U mnie na klatce często śmierdzi gotowaną kapustą, ale z tego powodu nie przyszło mi do głowy uruchamiać urzędników, żeby zakazali sąsiadom jedzenia kapusty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C.



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 33
Skąd: Knurów, obecnie: 3st 47min S; 115st 25min E

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 4:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę tylko zgadywać że stało się to kilka lat temu, kiedy o wartości swojego mieszkania nikt nie myślał, natomiast każdy liczył ile będzie go kosztować wymiana okien....

Żyjąc w bloku docenia się każde okno nie wychodzące bezpośrednio na drugi blok, a generalnie: Widne mieszkanie = lepsze mieszkanie tak do życia jak i w przypadku sprzedaży nieruchomości.
Jasne, że powinna być zgodność i blok powinien prezentować jako taką spójną całość, ale pytanie dlaczego akurat ta całość ma być po stronie zamurowanych okien?
Przecież równie dobrze można powiedzieć: jeżeli Ci państwo życzą sobie nie wydawać na remonty (koszt wymiany okien) lub chcą żyć w ciemniejszych pomieszczeniach, to powinni wybudować sobie własne domy i tak o nie dbać...

Jaki by on w naszej ocenie nie był, takiej konstrukcji bloku przyświecał pewien spójny zamysł architektoniczny i żeby to zmienić była prawdopodobnie potrzebna zgoda odpowiedniej instytucji (taka sama jaka jest potrzebna żeby sobie w odpowiedni kolor blok pomalować), ciekawe czy taka zgoda została wydana i czy uwzględnia ona aktywny sprzeciw tej osoby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Powazny napisał:
W tym policyjnym panstwie to okno od dzis nabralo dla mnie nowego znaczenia Smile


Wolnoć Tomku w swoim domku. Właśnie, w swoim domku, a nie w bloku. Gdyby tak każdy sobie coś "przebił", dobudował, wybudował itp. to jakby te bloki wyglądały?

Ułańska fantazja czy też nietypowe zachowanie to wcale nie pozytywne cechy, gdy mieszka się w pewnej wspólnocie, gdzie z założenia pewne wolności są ograniczone.


A to też popierasz (wolność jednostki wobec wolności ogółu)?
http://ww6.tvp.pl/19818,20090205875737.strona
Domowy zwierzyniec w Knurowie. (od 17. minuty nagrania)

Jeżeli chodzi o logikę to podobna sprawa.


PS. Ten temat ma miec z założenia charakter lajtowy.


Ej no bez jaj przeciez najpierw OKNA byly i wlasiciel taki lokal z OKNEM NABYL .... moze to okno bylo kluczowe w zakupie mieszkania ? A teraz mial je zamurowac ? Jakby go tam nie bylo a by wykul to inna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B3



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: knw

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
Admin napisał:


A to też popierasz (wolność jednostki wobec wolności ogółu)?
http://ww6.tvp.pl/19818,20090205875737.strona
Domowy zwierzyniec w Knurowie. (od 17. minuty nagrania)



tjaaaaaaa kaczka do towarzystwa, "żeby pieski miały używanie" Przecież ona ją zamęczy! Nie ona, tylko te jej psy! Evil or Very Mad Shocked Shocked



Kaczora juz nie ma..... za to teraz trzyma w domu koguta. Najgorzej ma sąsiad mieszkajcy nad ta pania... czy chce czy nie, pobudkę ma gwarantowaną Mr. Green Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carbon



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od zawsze się zastanawiałem dlaczego te okno jest w takim dziwnym miejscu,nie wiedziałem, że wszystkie inne zostały zamurowane.
A tytuł wątku jest najlepszy Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Knurowski Trzaskprask Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka