Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opinie o Biurze Compent
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 9:22 pm    Temat postu: Opinie o Biurze Compent Odpowiedz z cytatem

Witam
mam pytanie jakie są wasze opinie o biurze nieruchomości Compent z Knurowa. Pytam się bo chce sprzedać mieszkanie za ich pośrednictwem. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego chcesz sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości ?? Jestem pewien na 100%, że prędzej sprzedasz mieszkanie sam !!! Bardzo dużo ludzi nie chce płacić więcej za to, że mieszkanie jest sprzedawane przez biuro nieruchomości, które ogólnie nie robi nic z czym osobiście obie strony transakcji sobie nie poradzą, wiec po co przepłacać. Oprócz tego cena jest wtedy zawyżona i ciężej o klienta. Sam mam znajomych, którzy szukają mieszkania ale tylko bez pośredników gdyż jest wtedy po prostu taniej. Zresztą zaraz jak nawet wystawisz osobiście mieszkanko zgłosi się do Ciebie "milion" pośredników, którzy chcą zarobić na Twoim mieszkanku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewa



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 10

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 12:51 pm    Temat postu: nigdy Odpowiedz z cytatem

odradzam z całą stanowczością. NIE IDŹ W TE PROGI!! naprawdę mam okropne wspomnienia. I nie jestem z konkurencji (wolę to zaznaczyć), tylko miałem już wielką nieprzyjemność korzystania z usług wątpliwych..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 2:28 pm    Temat postu: do ewy Odpowiedz z cytatem

Witam możesz mi napisać o co chodzi ewa z nimi bo jestem ciekawy. Z góry dzięki i pozdrawiam. PS dzisiaj też usłyszałem negatywną opinie o nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pukpuk



Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 7:37 am    Temat postu: moje doświadczenie.. Odpowiedz z cytatem

mieszkanie, które miało już być moje, kupowałem ponad pół roku. I problem z płatnościami. Za ich pośrednictwem wpłaciłem sprzedającemu dużą kwotę z tytułu sprzedaży a oni zamiast kasę od razu przelać sprzedającemu to sobie zatrzymali na jakiś czas, wmawiając sprzedającemu, że nie wpłacilem (wiem od sprzedającego). I było tego więcej, ale nie chce mi sie rozpisywać. Miałem wrażenie, ze właścicielki chcą mnie jakoś urobic, były bardzo miłe (aż za!) ale nie ze mną takie numery
_________________
pukpuk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 8:26 am    Temat postu: Zaczyna robić się ciekawie Odpowiedz z cytatem

No to już raczej nie skorzystam z ich usług ale zaczyna robić się ciekawie Smile jeśli was też próbowały "wydymać" to napiszcie to będzie przestroga dla innych. Pozdrowionka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedawaj mieszkanie na wlasna reke ... bo co dawac zarabiac tym darmozjada !?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie spokój z pośrednikami to hieny które wydoją Ciebie z kasy praktycznie za nic!!!
Daj ogłoszenie do gazety,rozwieś ogłoszenia po Knurowie,Gliwicach.Zapewniam że szybciej znajdziesz chętnego na Twoje mieszkanie kupujący w większości wolą dokonać transakcji bez pośredników.
Życzę powodzenia.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem pośrednik NIE MA PRAWA pobierać żadnych depozytów od klientów. Można to zrobić prawnie za pomocą notariusza ale nie wiem czy któryś takie depozyty przyjmuje, bo do tego powinien służyć raczej rachunek powierniczy prowadzony przez tego notariusza a nie jego sejf. A skoro w PL nie funkcjonuje instytucja rachunków powierniczych to jak zwykle mamy martwe prawo. D'oh!

Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest z działaniem biura Compent. Słyszałem wiele niepochlebnych opinii ale być może to są informacje, że znajomy znajomego usłyszał od kolegi, którego ciotka słyszała, że sąsiadka stała w kolejce i podsłuchała, że ktoś mówił do kogoś...

Mogę natomiast powiedzieć, że są też dobre biura, które działają skutecznie. Znajomy bujał się z mieszkaniem przez kilka m-cy aż w końcu znalazł się pośrednik, który przyprowadził klienta i w tydzień sprawa była załatwiona (od umowy pośrednictwa do przedwstępnej). Byłoby szybciej gdyby nie weekend i termin do notariusza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
compent



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 11:46 am    Temat postu: opinia Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy bardzo za każdy komentarz. Jesteśmy zmuszone stanowczo zaprotestować przeciwko opiniom określającym osoby pracujące w naszym biurze jako ,,hieny,,, ,,darmozjady,, itp. A co do Pana/pani o nicku ,,puk puk ,,, którego miałybyśmy ,,wydymać,, a skoro ,,nie z panem/panią te numery,, to bardzo chętnie zapraszamy do konfrontacji. Jak to zwykle bywa klienci myślą o sprzedaży nieruchomości jak o handlu ,,ciepłymi bułkami,, w sklepie nie zdając sobie sprawy z ryzyka przeprowadzenia transakcji z wadliwą prawnie nieruchomością. Drodzy państwo, żaden klient nie wyszedł z naszego biura bez pomocy niezależnie w jakim zakresie ona miałaby być. Zapewniamy również że to my wielokrotnie jesteśmy ofiarami nieuczciwych klientów, którzy do dnia dzisiejszego są naszymi dłużnikami z tytułu niezapłaconej prowizji za wykonane usługi bądź też w beszczelny sposób wyłudzając informacje i myśląc że ,,zacwaniakują,, i będą do przodu te parę złoty. Gratulujemy toku myślenia wszystkim byłym ,,kombinatorom,,Nigdy nasze biuro nie pobrało wynagrodzenia za niewykonaną usługę, a jeżeli kiedykolwiek to ,,My,, jako biuro popełniliśmy błąd to również ,,błędy,, są u nas bezpłatne. Każda transakcja jest indywidualna rodząca wiele czynników,które muszą zostać wyjaśnione do dnia Aktu Not aby strony jak i kupująca i sprzedająca była bezpieczna. Żaden klient nie został przez nas ,,wydymany,,, ,,***,, a miłe/mili jesteśmy dla każdego kto wejdzie w nasze progi. A poziom niektórych tu wypowiedzi świadczy o adresacie i tylko żeby podkreślić właśnie ten ,,poziom,, zmuszeni byliśmy do własnego komentarza. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy każdemu sprawiedliwego i obiektywnego opiniowania, a najlepiej po własnych doświadczeniach. [/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu posta forumowicza Compent zdecydowałem się wypowiedzieć w kilku kwestiach (pozwolę sobie zacytować):

"Jak to zwykle bywa klienci myślą o sprzedaży nieruchomości jak o handlu ,,ciepłymi bułkami,, w sklepie nie zdając sobie sprawy z ryzyka przeprowadzenia transakcji z wadliwą prawnie nieruchomością."

Proszę napisać mi do jakiej więcej informacji na temat nieruchomości macie Państwo dostęp do jakiej nie ma zwykły Kowalski?? Wszystko można osobiście sprawdzić, trzeba tylko troszkę pochodzić, popytać lub nawet czasami uda się coś dowiedzieć nawet nie ruszając się z miejsca np ostatnio został udostępniony elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych. Osobiście uważam takie stwierdzenia za "straszenie" przed osobistym zakupem nieruchomości.

"Zapewniamy również że to my wielokrotnie jesteśmy ofiarami nieuczciwych klientów, którzy do dnia dzisiejszego są naszymi dłużnikami z tytułu niezapłaconej prowizji za wykonane usługi bądź też w beszczelny sposób wyłudzając informacje i myśląc że ,,zacwaniakują,, i będą do przodu te parę złoty"

Zdecydowanie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Państwo pobierają za swoje usługi "parę złoty". Wiadomo wszędzie znajdą się kombinatorzy i osobiście wcale się im nie dziwię. Moim zdaniem jest to kwestia ceny za Państwa usługi, lekko licząc jest to dodatkowe kilka tysięcy złotych, które dla zwykłego Kowalskiego, jest wypłatą z kilku miesięcy lub dodatkowych kilku rat jeśli bierze się kredyt. Nikt nie mówi, że macie Państwo pracować za darmo gdyż "za darmo już dawno umarło", proszę tylko troszkę zrozumieć kupujących, którzy czasami wysupłują ostatnie oszczędności do zakupu własnego "M" i teraźniejsza prowizja wg mnie jest zdecydowanie zbyt wygórowana w stosunku do oferowanych usług. Niestety Państwo (ogólnie raczej całą branża) też nie są "kryształowi". Notoryczne zawyżanie ceny danego mieszkania aby prowizja była wyższa jest już na porządku dziennym. Bardzo często jedno mieszkanie można znaleźć w kilku cenach i są one zdecydowanie wyższe u danego pośrednika w porównaniu do oferty sprzedającego. Oprócz tego, spotkałem się osobiście dokładnie u Państwa, z moim zdaniem nieetycznym działaniem jakim jest dołączanie do swojej bazy ogłoszeń znalezionych np w gazecie lokalnej bez jakiejkolwiek umowy ze sprzedającym czy choćby porozumieniem z nim. W tym momencie może dojść do sytuacji, że kupującemu podoba się mieszkanie ale nie może go kupić gdyż sprzedający nie chce sprzedać z Państwa pośrednictwem bo nie zamierza płacić za niechciane pośrednictwo a kupujący ma już wpisany ten adres w umowę pośrednictwa więc bez Państwa teoretycznie nie można go kupić.

Reasumując, każdy za uszami ma małe lub większe grzeszki, osobiście oprócz wspomnianej sytuacji byłem u Państwa dobrze obsługiwany jednakże pozostał mały niesmak, który minął po niedługim czasie gdyż sam znalazłem i kupiłem mieszkanie w lepszej lokalizacji i lepszej cenie. Ogółem nikt nikogo nie zmusza do pośrednictwa biura nieruchomości, każdy ma wybór czy płacę i "nic mnie nie obchodzi", czy załatwiam wszystko samodzielnie i muszę sobie wszystkiego dopilnować.

Pozdrawiam i życzę wielu zadowolonych klientów i jeszcze więcej przeprowadzonych prawidłowo transakcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
compent



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 1:54 pm    Temat postu: opinia po raz drugi Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra uwaga ,,nikt nikogo nie zmusza do skorzystania z usług biura,, ale mylnie jest pojęcie aby klient nie chciał aby usługa była darmowa, wręcz przeciwnie klienci wymagają więcej niż biuro ma w obowiązku dla klienta wykonać. I to właśnie nasze biuro wykonuje więcej niż powinno, a w zamian dostaje opinie o zbyt wysokiej prowizji,która notabene zawsze jest negocjowana dla każdego. Bardzo bym chciała zarabiać w tysiacach jak to zostało zasugerowane i niejednokrotnie nasz wkład,pomoc i zaangażowanie nijak się ma do naszego wynagrodzenia.
A co do wartości rynkowych, to często inni wystawiają ceny z ,,kosmosu,, nawet sami klienci a potem szybkie i drastyczne obniżenie ala negocjacja. Nasze Biuro nigdy nie zawyża wartości nieruchomości wręcz przeciwnie, to my sugerujemy zawsze realne wartości w celu szybkiej sprzedaży. Cieszę się że ,,mały niesmak,, minął szybko bo na pewno po analizie nie biuro było przyczyną tego stanu. Proszę wierzyć sytuacje z jakimi mamy styczność do których sami klienci się doprowadzają to bardzo często włos się jeży ale jak ,,trwoga to do........ ,, pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie natomiast zastanawia ta część wypowiedzi:
compent napisał:
....A poziom niektórych tu wypowiedzi świadczy o adresacie i tylko żeby podkreślić właśnie ten ,,poziom,, zmuszeni byliśmy do własnego komentarza.....


Adresat jest tu opisywany, a opisujący jest nadawcą. Wink

Tak na poważnie to kilka miesięcy temu w tym biurze pytałem o mieszkanie w Knurowie. Podałem podstawowe informacje, pani zapisała sobie dane kontaktowe do mnie i do tej pory zero odzewu. Zastanawiam mnie sytuacja, dlaczego biura gliwickie posiadają większą ofertę mieszkań z Knurowa niż knurowskie biuro. Powinno być chyba na odwrót ? Gliwickie biura może bardziej dbają o interesy wszystkich stron.


compent napisał:
....dostaje opinie o zbyt wysokiej prowizji,która notabene zawsze jest negocjowana dla każdego....

Hmm, dzisiaj od np. p. Nowaka weźmiemy 3% prowizji od wartości mieszkania, jutro od p. Dobrowolskiego 2% od wartości mieszkania. Czy tak to ma wyglądać?
ps. zbieżność nazwisk przypadkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
compent



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 2:27 pm    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

I tu właśnie Pan ,,kris,, ma odpowiedz na wartości i ilości ofert, które biura mają. Bo same biura gliwickie (oczywiście nie wszystkie) zawyżają ceny w celu przyciągnięcia sprzedającego kusząc większymi pieniędzmi a później wystawiona cena nijak się miała do końcowych ustaleń z potencjalnym kupujący, i następuje roszczarowanie i opinia że biura to darmozjady za darmo zarabiające. Nie będę się rozpisywać w celu szczegółowych analiz bo jak już pisałam każdy przypadek jest indywidualny.
Nasze biuro zawsze posiada zgodę właściciela na oferowanie nieruchomości i jej sprzedaż bo jeżeli klient sam się oferuje to też automatycznie zawiera informację czy wyraża zgodę na kontakt biura czy nie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
compent



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 2:33 pm    Temat postu: dotyczy prowizji Odpowiedz z cytatem

Prowizja za usługi w branży nieruchomości jest regulowana przez biura ustawę. ustawa pozwala maksymalnie do 3 % plus 22 %Vat. Tak więc Pan Nowak ,który ma płacić 3 % plus vat, często gęsto tyle nie płaci bo jest zawsze negocjacja. A Pan Dorowolski np. często nie płaci bo tak ma ustalone z agencją. Więc nie widze powodów aby każdą ze stron transakcji informować kto i ile mi i za co płaci bo to już lekka przesada
(oczywiści nazwiska są przypadkowe.) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka