Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opinie o Biurze Compent
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dark-warez



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 9:40 pm    Temat postu: Opinie Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:

Jeżeli zostałeś źle obsłużony/-na poinformuj nas o tym ale nie siej fermentu.


To zdanie raczej wskazuje na to, że jednak jesteś a po drugie powiedziałam jak było. Dziękuje za dyskusje. Pozdrawiam Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas - forumowiczów. Może faktycznie niezbyt jasno napisałem i mogłaś to w ten sposób odebrać, że jestem choć nie jestem.

Również pozdrawiam. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poszkodowany



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 10:17 am    Temat postu: Zdecydowanie ODRADZAM kontakt z biurem Compent s.c. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Na wstępie od razu przestrzegam i odradzam jakiekolwiek kontakty z tym biurem!!!

Według stanu na dzień dzisiejszy tj. 29 listopada 2010, godz. 9:18 ich zobowiązania wobec mnie sięgają blisko 40 000 PLN !!!
Mijają 2 tygodnie od terminu zwrotu zaliczki i prowizji za nie wykonaną usługę (zagwarantowane w umowie przedwstępnej).

Jestem niedoszłym klientem biura, który chciał kupić dom, jednak ze względu na zły stan techniczny bank nie zgodził się na udzielenie kredytu.
Dom został sprzedany innemu kontrahentowi, natomiast biuro Compent s.c. nie zamierza oddać pobranych pieniędzy.

pozdrawiam
Adam W

-------------
p.s. Chodziło mi oczywiście o zwrotną zaliczkę nie zadatek.


Ostatnio zmieniony przez poszkodowany dnia Czw Gru 30, 2010 8:40 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna osoba od której wyłudzili kase. Ciekawe jak oni maja dalej zlecenia jak robią takie przekręty Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dlaczego nie chcą oddać zadatku????
jak to tłumaczą, argumentują?

słyszałam na ich temat negatywne opinie ale pierwsze słyszę o wyłudzeniach pieniędzy ;-(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dino



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 96
Skąd: Knurów 1000-lecia

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega kupił mieszkanie przez tą agencje i okazało się że w mieszkaniu jest zameldowana kobieta Smile Opowiadał ile go nerwów kosztowało żeby to wszystko odkręcić :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to za agencja?! Każdy pisze o nich bardzo negatywnie....to jak to biuro funkcjonuje tyle lat????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chce nikogo bronic, ale ZADATEK nie jest zaliczka i przepada w chwili zerwania umowy, jesli byla umowa kupna sprzedazy - przedwstepna i dodatkowo zostala ona zabezpieczona zadatkiem, to w sytuacji kiedy kupujacy odstepuje od umowy traci owy zadatek na rzecz sprzedajacego - nie biura nieruchomosci (ktore jedynie posredniczy w sprzedazy), jesli umowe zerwie sprzedajacy musi byplacic ow zadatek plus drugie tyle zadośćuczynienia

proste, trzeba wiedziec co sie podpisuje, lub dac zaliczke z mozliwoscia jej wycofania w sytuacji np. nie udzielenia kredytu przez bank, ale trzeba pamietac ze nie kazdy sprzedajacy zgodzi sie na zamrozenia ogloszenia na okres nawet 2-3 miesiecy do czasu rozpatrzenia wniosku przez bank, jak ja sprzedawalem mieszkanie to tylko i wylacznie forma potwierzdenia umowy przedwstepnej byl zadatek 10% wartości tranzakcyjnej
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, masz rację MefKM jesli to ZADATEK a nie zaliczka zwrotna to co innego.

w sytuacji kiedy była podpisana umowa przedwstępna z ZADATKIEM to niestety....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dino napisał:
Kolega kupił mieszkanie przez tą agencje i okazało się że w mieszkaniu jest zameldowana kobieta Smile Opowiadał ile go nerwów kosztowało żeby to wszystko odkręcić :/


tu akurat wine za zaistniala sytuacje ewidentnie ponosi biuro, bo to ich zas... obowiazkiem jest dopilnowanie calej tranzakcji - do momentu podpisania umowy notarialnej, w koncu biora 3% za swoje uslugi

akurat w moim przypadku, bazujac na wczesniejszych doswiadczeniach (przy pierwszym mieszkaniu kilka tygodni wydzwanialem do sprzedajacego z prosba o wymeldowanie 5 osób, dopiero postraszenie sadem administracyjnym zadzialalo), zażądałem od sprzedających zaswiadczenia o wymeldowaniu wszystkich osob z mieszkania i w dniu podpisywania umowy notarialnej miałem pewność, że mieszkanie jest czyste od zobowiązań
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poszkodowany



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już sprostowałem w moim poście, chodziło o zwrotną zaliczkę nie zadatek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chcą oddać zaliczki???

jakim prawem?!

z którą z pań załatwiasz sprawę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, niech do Was dotrze - biuro nieruchomości NIE MA PRAWA pobierania zaliczek na poczet zapłaty ceny nieruchomości (przypuszczam, że to o to chodzi bo raczej 40 tys. zł to nie zaliczka nie na poczet prowizji). Może to zrobić notariusz, ale w praktyce jest to niewykonalne.

Do czasu kiedy nie będą w PL funkcjonować rachunki powiernicze takie sytuacje będą miały miejsce.

Do pokrzywdzonego - zgłoś sprawę do komisji odpowiedzialności zawodowej przy BCK SPON. www.bck.pl

A jeżeli chodzi o ZADATEK - dostaje go sprzedający a nie agencja. Nie mylcie tego. W przypadku umowy przedwstępnej (cywilnej - spisanej w BN) jeżeli transakcja nie dojdzie do skutku z winy:
- sprzedającego - kupujący może żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości,
- kupującego - traci on zadatek na rzecz sprzedającego.

Dlatego warto napisać w przedwstępnej, że jeżeli nie dojdzie do umowy przyrzeczonej z winy niezależnej od kupującego (brak kredytu) zadatek podlega zwrotowi.

W przypadku przedwstępnej w formie aktu notarialnego jeżeli nie dojdzie do przyrzeczonej z winy:
- sprzedającego - kupujący może złożyć pozew cywilny o wydanie przedmiotu umowy,
- kupującego - traci on zadatek na rzecz sprzedającego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, biuro nie ma prawa pobierać zaliczki, ale tak się bardzo często dzieje.
jeśli pobierają to co w przypadku gdy nie chcą oddać???

link bardzo ciekawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poszkodowany



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
biuro nieruchomości NIE MA PRAWA pobierania zaliczek na poczet zapłaty ceny nieruchomości (przypuszczam, że to o to chodzi bo raczej 40 tys. zł to nie zaliczka nie na poczet prowizji). Może to zrobić notariusz, ale w praktyce jest to niewykonalne.


W moim przypadku jest trochę inna sytuacja, w pierwszym poście nieco ją uprościłem. Chodzi o to, że zaliczka została przekazana sprzedającemu, który zdeponował ją w agencji nieruchomości (tak miało być bezpieczniej, ponieważ sprzedający mieszka za granicą).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka