Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem tu czegos. najpierw mowisz ze z wyniku gwaltu jest malo takich przypadkow a pozniej mowisz o usuwaniu tasmowo. przeciez nikt nie chce zlagodzenia przepisow. ja tylko zaprostestowalem bo ty chcesz ich zaostrzenia. jak juz napisalem w swoim pierwszym poscie w tym temacie problem tkwi nie w tym czy ustawe zmienic, wpisac pare artykulow do konstytucji. trzeba sie zajac wlasnie tymi przypadkami ktore wykonywane sa na masowa skale w zacisznych gabinetach za grube pieniadze. ustawy nie powinni sie dotykac bo jest ona w moim przekonaniu dobra. trzeba dobrac sie do tylkow tych ginekologow ktorzy zrobili z tego nielegalny interes

"Ginekolog, szybko i dyskretnie"- to jest najwiekszy problem a nie zmiana ustawy! ani zaostrzyc ani zliberalizowac! ustawa jest dobra!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Ewelinasz



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wam powiem krótko: jeśli nasze mamy byłyby za aborcją, być może nie mielibyśmy teraz możliwości dyskutować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze kilka słów w temacie:

Dziś Marek Jurek na konferencji poświęconej ochronie życia powiedział, że prawo do życia (również dziecka nienarodzonego) musi być zapisane w Konstytucji, gdyż tam jest właściwe miejsce na zapisanie tak podstawowych praw. Nie można ochrony życia traktować jak ustawy budżetowej i regulować co rok inaczej.
Trudno się z tym nie zgodzić, pod warunkiem, że uznaje się, że człowiek jest człowiekiem od samego poczęcia.
A zatem moze źle postawiliśmy problem, może należy dyskutować nad tym czy płód jest człowiekiem i od którego momentu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy płód jest człowiekiem i od którego momentu?Kiedy maleńki ludzki organizm rozwijający się w łonie matki rzeczywiście staje się istotą ludzką?
Od kiedy jest on prawdziwą osobą, człowiekiem, któremu przysługują wszystkie fundamentalne prawa należne istotom ludzkim, a szczególnie prawo do życia?
Są to pytania jakie często sobie zadajemy obserwując toczące się polemiki wokół tematów takich jak aborcja, klonowanie i badania przeprowadzane na embrionach. Od chwili poczęcia nienarodzeni są biologicznie istotami ludzkimi i genetycznie jedynymi w swoim rodzaju. To jest fakt, a nie propaganda. nie można nawet marzyć o tym, by odmówić nienarodzonemu indywidualności i człowieczeństwa. Ci, którzy odmawiają indywidualności i człowieczeństwa nienarodzonym, czynią tak, by usprawiedliwić usuwanie ciąży.Podczas rozwoju w łonie matki dziecko rozwija się jako osobny organizm. Ma własny krwiobieg oddzielony od układu krwionośnego matki. Życie dziecka nie jest życiem matki, lecz jego własnym, indywidualnym życiem.
Zarówno dziecko jak i matka mają takie samo prawo do swego życia, jak każda ludzka istota niezależnie od wieku.
Prawo do życia jest najbardziej podstawowym prawem osoby ludzkiej. Gwałcenie tego prawa, zabijanie ludzi w jakimkolwiek stadium rozwoju, czy to w łonie matki, czy poza nim - jest zbrodnią przeciwko Bogu i ludzkości.
Zatem dla mnie już od momentu poczęcia powstaje absolutnie unikalna, całkowicie niepowtarzalna osoba ludzka. Od tego momentu zaczyna się nowe życie. Dalsze kształtowanie się tej osoby polega jedynie na rozwoju, wzroście i dojrzewaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysiaaa napisał:
Czy płód jest człowiekiem i od którego momentu?Kiedy maleńki ludzki organizm rozwijający się w łonie matki rzeczywiście staje się istotą ludzką?(...)

Przepraszam że się tak wtracę w dyskusję, ale podaj może skąd to wkleiłaś/przepisałaś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam artykuły, które odnośnie życia nienarodzonych dzieci zamieszczane są w Gościu Niedzielnym. Po ich przeczytaniu refleksje same sie narzucają, ale masz rację, jest to z tej gazety jedynie przeze mnie sparafrazowane.Sama bym tego lepiej nie ujęła. Moje stanowisko w tej sprawie jest dokładnie takie samo jak autorów tego artykułu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:

3) Ciezko upośledzone dziecko - takie dziecko można pokochać (zalezy co dla kogo znaczy cięzko upośledzone dziecko). Tylko czy rodzice będą w stanie temu sprostać ? P.S. przyszedł mi tu na myśl Zespół Downa
[/code]


Witam.

Do dyskusji o aborcji chciałbym przytoczyć słowa pani Andrei Halder, osoby dotkniętej zespołem Downa, uczestniczki apelu „Nie zabijajcie nas”, jaki w grudniu 2003 r. Europejskie Stowarzyszenie Osób z Zespołem Downa skierowało do Parlamentu Europejskiego. Pani Halder powiedziała wówczas: „Ile razy słyszę, że stwierdzenie u dziecka zespołu Downa jest podstawą do aborcji, tyle razy czuję się tak, jakbym była atakowana osobiście. To tak jakby mówiono do mnie: również ciebie byśmy usunęli, tylko nie spostrzegliśmy się w porę, że masz zespół Downa”. – (Rzeczpospolita 24.03.2007)

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki asterix za poruszenie tej sprawy, to bardzo ważny aspekt, w ogóle się o nim nie mówi. Gdy niedawno zaczęto opisywać zespół ocaleńca aborcyjnego, media z Gazetą Wyborczą na czele natychmiast wyśmiały ten problem. Dziecko (czasem w dorosłości) dowiaduje się np. że jedno z rodziców chciało aborcji - to jest czytelny komunikat "on/ona chciała mnie zabić". Jak z tym żyć, jak przeżywac miłość, poczucie wartości itp?
Gdy także niedawno fetowano "sukces" Polski przed trybunałem w Strasburgu nikt w mainstreamie nie zająknął się, co czuje dziecko? (Na marginesie uważam, że prawo nie powinno dopuszczać żadnych roszczeń tego rodzaju - o odszkodowanie za uniemożliwienie aborcji - po urodzeniu dziecka i jestem pewien, że wcześniej czy później prawo zamknie możliwość ubiegania się o takie odszkodowania). Jestem też przeciwnikiem dopuszczalności aborcji ze względu na wady prenatalne. Płód niezdolny do życia obumiera bez pomocy chirurga, nie trzeba wyręczać natury. Jeśli wychowanie dziecka upośledzonego miałoby być zbyt wielkim ciężarem dla matki/rodziców, z reguły znajduje ono rodzinę pragnącą adopcji. Jest wielką bzdurą rozpowszechnianie takich twierdzeń, że chorego dziecka nie da się pokochać itd. Zapędzamy się po prostu w barbarzyństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poprzedniej wypowiedzi pytajac czy płód jest człowiekiem, posłużyłem się małą prowokacją. Ale z radoscią przyjmuję do wiadomosci, ze zasada dziecko poczęte = człowiek jest niepodważana.

Tym bardziej zastanawiam się jak bardzo trzeba się gimnastykować intelektualnie żeby znaleźć jakieś argumenty "za" aborcją nawet w najbardziej skrajnych okolicznosciach.

Swoją drogą zauyważam ze generalnie (z paroma wyjatkami) mówimy na tym forum bardzo zbliżonym głosem w tym temacie. I nie wiem czy to knurowianie mają taki poglad, czy ogólnie zwolennicy aborcji zweryfikowali swoje poglady w duchu "ochrony życia"...

Natomiast nie do końca odpwoeidzieliśmy na pytanie czy zmiana Konstytucji w tym temacie jest potrzebna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 9:19 pm    Temat postu: wszystko o aborcji Odpowiedz z cytatem

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć na ten temat znajduje się w portalu http://pro-life.pl/ . Znajdują się tam obszerne opracowania dotyczące szkodliwości antykoncepcji, a szczególnie aborcji.

Szczególnie polecam Tobie kolego Secundo, bo jako forumowy autorytet nie zamierzasz chyba brać odpowiedzialności moralnej za promowanie na forum rosyjskiej ruletki zwanej pigułką postkoitalną, która tak naprawdę albo nie dopuści albo spuści (śmiertelnie).

Badania naukowe dawno już dowiodły, że w chwili zapłodnienia mamy do czynienia z człowiekiem (zapłodniony zarodek potrzebuje do rozwoju tylko pożywienia i ciepłego gościnnego miejsca u mamy).

Jako ojciec dwóch synów oraz człowiek wierzący i myślący opowiadam się za całkowitym zakazem aborcji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 2:06 am    Temat postu: Re: wszystko o aborcji Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanem pigułki "po", ale pamiętaj, że pisałem o niej jako o prostej możliwości uniknięcia aborcji po gwałcie. Żeby nie było tak słodko uważam, że daleko posunięty maksymalizm (żeby nie powiedzieć fundamentalizm) nie jest dobrym sposobem na problemy dot. rozrodczości. Każda kobieta i mężczyzna powinni korzystać z pełniej wolności i chodzi tylko o to, żeby to była wolność odpowiedzialna i konsekwentna. Dlatego m.in. pochwalam antykoncepcję (oczywiście nie wszystkie jej środki jak np. spirale domaciczne, de facto poronne), nie tylko naturalną. Wydaje mi się też, że nieprawdziwe jest równanie dziecko poczęte=człowiek, bo bardzo trudno wyobrazić sobie człowieka w dwóch komórkach, w zygocie. Nawet doktorzy Kościoła analizowali filozoficznie, w którym momencie ciąży "zaczyna się" człowiek. Jasne, że można z powodzeniem dowodzić, że istniejemy właściwie nawet przed poczęciem a już na pewno tuż po zapłodnieniu powstaje odrębna istota ludzka, ale miliardy ludzi posługują się raczej intuicją, która szuka w macicy człowieka-zjawiska, wykształconego, odrębnego, podobnego kształtem do cżłowieka, z układami zdolnymi do w miarę samodzielnego fukcjonowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juta669



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundo wypowiadasz sie przeciw aborcji a w zamian proponujesz srodek wczesno poronny, czyli promujesz wywołanie poronienia... Czyli jeden ze sposobow aborcji...
_________________
Wszystko na co mam ochotę jest nielegalne, nieetyczne albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juta669 napisał:
Secundo wypowiadasz sie przeciw aborcji a w zamian proponujesz srodek wczesno poronny

To jeden z rozpowszechnionych błędów: nieodróżnianie pigułki wszesnoporonnej od pigułki postkoitalnej. Ta druga nie jest środkiem aborcyjnym tylko antykoncepcyjnym, w ten sposób że utrudnia dotarcie plemnika do komóki jajowej lub - jeśli doszło do połączenia gamet - zagnieżdżeniu się komórki zygotycznej w śluzówce macicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
...ta druga nie jest środkiem aborcyjnym tylko antykoncepcyjnym, w ten sposób że utrudnia dotarcie plemnika do komóki jajowej lub - jeśli doszło do połączenia gamet - zagnieżdżeniu się komórki zygotycznej w śluzówce macicy.


czyli w drugim przypadku pozbawia małego człowieczka warunków do rozwoju. Tym samym wywołuje jego śmierć.
Nazwałem wspomnianą pigułkę rosyjską ruletką, bo nigdy nie jesteś w stanie stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia. Jeżeli doszło to masz następnego dzidziusia na sumieniu. Makabra.
Nie ufaj koncernom farmaceutycznym - mają na tym zbyt wielką kasę.

Kod:
...Mowa o tych, włączając w to niektórych katolików, którzy zaprzeczają, że ludzkie embriony to istoty ludzkie. Utrzymują oni, że embrion to tylko "potencjalne" życie ludzkie, a nie życie ludzkie in statu nascendi. Ale w istocie problem związany z tym stanowiskiem nie jest teologiczny, lecz po prostu naukowy - podkreśla prof. George. A prace z zakresu embriologii człowieka czy biologii rozwojowej dowodzą, że ludzki embrion nie jest czymś z natury różnym od istoty ludzkiej - jak różnią się od nas skała, ziemniak czy aligator. Embrion ludzki jest człowiekiem w szczególnym, bardzo wczesnym, etapie rozwoju. Embrion, nawet w stadium przed implantacją, jest integralnym, osobnym przedstawicielem gatunku Homo sapiens. Człowiek embrion potrzebuje do przeżycia dokładnie tego, czego potrzebuje człowiek w każdej innej fazie rozwoju, a więc odpowiedniego żywienia i otoczenia wystarczająco przyjaznego, aby podtrzymać życie. Od momentu połączenia gamet mamy do czynienia z nową istotą ludzką, a nie zwykłym skupiskiem komórek. "Ty czy ja nigdy nie byliśmy plemnikiem czy komórką jajową; one były genetycznymi i funkcjonalnymi częściami innych ludzi. Ale każdy z nas był kiedyś embrionem, tak jak każdy z nas był kiedyś młodzieńcem, a wcześniej dzieckiem, niemowlęciem, płodem" - zauważa prof. George. Stąd od momentu poczęcia człowiekowi przysługują podstawowe prawa, "które ludzie mają po prostu na gruncie tego, że są ludźmi - włączając w to przede wszystkim prawo do życia".


Pomyślałem, że jeżeli nikt o to nie zapyta, nie będę pisał jakie to niesie za sobą konsekwencje z punktu widzenia wiary i kościoła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, że jestem za ochroną życia. Ale przyszło mi do głowy, że gdyby Pan Bóg obdarzył plemniki i jajeczka takim majestatem, to nie mielibyśmy ani menstruacji ani polucji nocnych u ludzi. Myślę, że świętość życia tkwi trochę gdzie indziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka