Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obwodowe komisje wyborcze - kpiny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zgred



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 128

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 4:36 pm    Temat postu: Re: "Łatwakasa-członek komisji" Odpowiedz z cytatem

tomek8811 napisał:
Policzmy moja komisja spotkała sie 3 h na szkoleniu 1 h na spotkaniu organizacyjnym 2,5 h na liczeniu kart do głosowania w sobote w niedzielę spotkanie o 4:45 do otwarcia o godz 6:00 ja miałem 2-gą zmiane od 13:00 do 20:00 - potem liczenie było naprawde łatwo o 23:00 wszystko jest w porządku niestety musimy czekać (zgodnie z wytycznymi) do przyjęcia protokołów przez Katowice wychodzimy z lokalu o godz 3:40 w poniedziałek (do roboty idę na 7:00 ale cóż tam LICZY się KASA)Wyliczmy dieta 135,00 PLN :19,41h=6,96 PLN/h SUPER STAWKA GODZINOWA (w tym godziny nocne w NIEDZIELE/PONIEDZIAŁEK) Gdybym sie pomylił może nawet o 1,00 PLN za godzine to naprawde warto najpierw wyborcy wieszają na mnie psy a ja sie uśmiecham a potem ktoś myśli że zbieram 200 za pierdzenie w stołek w 8 godzin Ale cóż Ja to uwielbiam. Pozdrawiam tych którzy o godz 3:40 w poniedziałek słodko spali TOM



qrcze, a teraz poproszę szmatę do wytarcia ekranu, bo zakichałem cały monitor....

A kto Ci kazał pchać się do komisji obwodowych? Ja? Czy inny śmiertelnik? A może Ktoś Cię bagał na kolanach, żebys łaskawie tam zasiadł na stołku?

Ludzie, praca m.in. właśnie w takich komisjach jest najszybszą i najłatwiejszą formą zarabiania pieniędzy, a nie wspomnę o małej odpowiedzialności na takim "stanowisku"...

Przyłazisz zielony z ulicy, wdzierasz się po znajomości na krzesełko, siedzisz, nie wyliczając 1-2 godz na szkoleniu, gdzie podejrzewam uśmiałeś się do łez z dawno niewidzianym znajomym, który jak się okazało, też nieszczęsliwie dosał się na "roboty przymusowe", potem małe spotkanko (dośc szybkie) w podgrupach, gdzie przewodniczący dzieli obowiązki, ewentualnie z całej grupy oprócz przewodniczącego jeszce parę osób (nie wszyscy) przyjedzie pobrac karty w sobotę i zaczynacie w niedzielę bardzo wczesnym rankiem otwarcie obwodu i jedna cześc lezie do domu, a druga przychodzi w połowie. Na koniec wspołne liczenie od godz. 20...


Więc zamiast narzekać, może albo nie pchajcie się na cieżkie prace w tak trudnych warunkach, albo cieszcie się z szybko zarobionego kieszonkowego...
A tak na marginesie: za udział w komisji, z tego co sobie przypominam, przysługuje dzień wolny (wprawdzie bezpłatne, bo przeciez wynagrodzenie dostaniecie), więc dalej nie rozumiem waszych płaczów Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 6:34 pm    Temat postu: Re: "Łatwakasa-członek komisji" Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czytam i dziwię się, że nikt jeszcze nie podniósł, że praca w komisji wyborczej to jest poza wszystkim taka jakby... służba publiczna, że jest to jednak jakiś zaszczyt, bo wybory nie są codziennie i że pełni się wtedy funkcję szczególnego zaufania społecznego, bo wyborcy muszą mieć pewność, że w liczeniu nie będzie kantów. Jak na moje standardy wychowawcze i edukacyjne, to mogłoby być nawet za darmo raz na 4-5 lat. A jak ktoś tego nie rozumie, to może pomylił zajęcia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
animalx



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 185
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 11:59 pm    Temat postu: Re: "Łatwakasa-członek komisji" Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przez kilku krytyków powyżej przemawia zwykła ludzka zazdrość - że my mieliśmy okazję być komisji, a Wy, miśki nie.
Cóż, życie Smile nioch nioch nioch Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eth



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 173

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 12:01 am    Temat postu: Re: "Łatwakasa-członek komisji" Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Tak sobie czytam i dziwię się, że nikt jeszcze nie podniósł, że praca w komisji wyborczej to jest poza wszystkim taka jakby... służba publiczna, że jest to jednak jakiś zaszczyt, bo wybory nie są codziennie i że pełni się wtedy funkcję szczególnego zaufania społecznego, bo wyborcy muszą mieć pewność, że w liczeniu nie będzie kantów. Jak na moje standardy wychowawcze i edukacyjne, to mogłoby być nawet za darmo raz na 4-5 lat. A jak ktoś tego nie rozumie, to może pomylił zajęcia?

Nic ująć nic dodać popieram w 100%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 12:29 am    Temat postu: Re: "Łatwakasa-członek komisji" Odpowiedz z cytatem

animalx napisał:
Wydaje mi się, że przez kilku krytyków powyżej przemawia zwykła ludzka zazdrość - że my mieliśmy okazję być komisji, a Wy, miśki nie.
Cóż, życie Smile nioch nioch nioch Smile


walni w stół...
niektórzy cieczą się z pracy zdobytej ciężką harówą a inni wolą raz na 4 lata zarobić 200 zł po znajomości.


[kolego/koleżanko
kilku krytyków powyżej ma stałą pracę zapewne dobrze płatną i woli w sobote i niedziele się opier*** niż dymać za 200zł ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
animalx



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 185
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 12:49 am    Temat postu: Re: "Łatwakasa-członek komisji" Odpowiedz z cytatem

No i nie mogę napisać, tego co chcę, bo dostanę bana...
W każdym razie, nawiązując jeszcze do tego co napisał secundo, chyba ciężko jest Wam zrozumieć, że wielu z nas robiło to nie tylko dla kasy...

PS:
Cytat:
cieczą się z pracy zdobytej ciężką harówą

hmmm...

Cytat:
zarobić 200 zł po znajomości

w moim przypadku absolutnie nie było to po znajomości.

Cytat:
kilku krytyków powyżej ma stałą pracę zapewne dobrze płatną i woli w sobote i niedziele się opier*** niż dymać za 200zł

tak, i to oznacza, że ludzie którzy siedzą w komisji i np. nie mają stałęj pracy (studenci) lub mają, ale nie zarabiają kokosów (jak Ty) i chcą sobie dorobić są co, gorsi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie ta dyskusja. Ktoś w tych komisjach musi siedzieć. Komisje trzeba powołać bo taki jest wymóg. Nie rozmumeim krytyki bo jak tkoś chce sie w niedziele op***ać to właśnie to robi a nie kandyduje do Komisji wyborzej. Ci którzey w niej są muszą mieć za to zapłacone bo taki jest wymóg - nie jest to praca społeczna. Więc o co chodzi krytykom na tym forum. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba tylko o to, że ktoś kto idzie na taką "imprezę" ma za to płacone i wie na czego może się spodziewać... Osobiście nie rozumiem "płaczu" autora tematu. Do tego odnosi się chyba cała krytyka...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo to rzeczywiście głupota żeby czekac 4 godziny na potwierdzenie protokołu przez województwoi Kilka lat temu bedąc w komisji po przyjęciu w UM szliśmy do domu. Gdy trzeba było coś poprawic szybko zdzwaniało sie komisję o w trzeba było wracać. WIdać zmieniono zasady i zapewne powiedziano o tym na szkoleniu przed wyborami. Więc ktoś kto sie na to pisał nie może teraz narzekać. Następne wybory jesienią i narzekacze pewnie znów zgłoszą swój akces do udziału w komisji - mimo wszystko. Tylko że te wybory jesienne będa po stokroć gorsze do liczenia i sprawdzania. Radzę chętnym do udziału w komisjach zastanowic sie nad swoją decyzją żeby potem nie narzekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianka70



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 15

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale nie przejmujcie sie w nastepny wekend znow was to czeka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No czeka Smile

Tylko 2 kandydatów, około godzinka liczenia może z małym haczykiem Wink

Za 2 niedziele " zmarnowane " zarobimy wsumie 270 zł.

Za 12-13h pracy Wink

Rzeczywiście marne te stawki.... jacy my jesteśmy głupi, że się zgodziliśmy...


HAHA przez niektórych przemawia taka zazdrość że aż żal to czytać.

Idź jeden z drugim do urzędu zapisz się i może to właśnie Ty będziesz w następnych wyborach w komisji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka