Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory samorządowe 2010 do Powiatu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ajulinka



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 29

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 1:07 pm    Temat postu: Wybory samorządowe 2010 do Powiatu Odpowiedz z cytatem

Macie jakieś wieści co do kandydatów na radnych do powiatu? Jak sądzicie czy będą jakieś nowe twarze? A Starosta zostaje, czy będzie jakaś zmiana? Podobno jest kandydatem na urząd Prezydenta Knurowa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio też był, przegrał a potem wygryzł starostę i zajął jego miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak podsumujecie upływająca kadencję, kto was zaskoczył? kto zawiódł? Kto najlepszy?? komu zaufamy znów??? Prosze o wasze podsumowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiera



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbinko, chyba troszkę brakuje Tobie wiedzy... nie przegrał i z tego co pamiętam zajął I miejsce jako radny do Powiatu, a starosta którego jak twierdzisz wygryzł nawet nie startował na radnego, tylko w związku z nawiązanie się kolacji, Prezydent miasta Knurowa włoży swojego człowieka.... który jak się okazało nie sprawdził się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj DOKŁADNIE post Ajulinka. Pyta o kandydowanie na stanowisko Prezydenta przez obecnego starostę gliwickiego P.Nieszporka Na to zapytanie odpowiedziałam, NIE o kandydoawnie do Rady Powiatu. A po przegraniu wyborów na stanowiko Prezydenta Knurowa zawiązał koalicję przeciwko nowowybranemu staroście i poprosu go ... zastąpił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, ze juz napewno ja obcnego starostę nie zagłosuje......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/240000/240500.html aktualne listy kandydatow do Rady Powiaty, powiedzcie co sądzicie, swoje typy, faworyci....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/240000/240500.html aktualne listy kandydatow do Rady Powiaty, powiedzcie co sądzicie, swoje typy, faworyci....

Moi faworyci są dynastyczni: młody Rams i młody Mamok. Uważam, że to właściwy kierunek, bo im więcej rodziny we władzy, tym lepiej dla rodziny. Nie wiem tylko, czemu startują z PO i z tajemniczego Porozumienia Samorządowego Ziemi Gliwickiej a nie utworzyli osobnej listy np. "Nasze dynastie - nasza władza" (mogłyby na nią wchodzić wszystkie dzieci obecnie sprawujących funkcje publiczne, byłaby to silna lista, bezpartyjna i niezależna!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeanalizowałem sobie listy kandydatów do rady powiatu z poszczególnych okręgów. Wydaje mi się, że jeszcze nie wszystkie komitety zarejestrowały swoje listy, brakuje bowiem kilku ważnych nazwisk.

Postaram się obiektywnie ocenić szanse w poszczególnych okręgach.
Generalnie stwierdzam, że z jedynkami na poszczególnych listach są obecni radni, którym moim zdaniem w większości uda się zdobyć mandat. radnych wybierzemy w sumie 23, w tym z Knurowa - 8.
numery przy kandydatach to ich numery na listach wyborczych.

Zacznę od okręgu nr 5 Toszek-Wielowieś 3 mandaty:
Jeśli nie pojawi się nikt inny to największe szanse daję kandydatom z listy KWW Zgoda i Przyszłość:
1) Andrzej Kurek - obecny radny powiatowy
2) Mariusz Poloczek - j.w.
3) Krystian Kiełbasa - barwna postać, sołtys w kowbojskim kapeluszu, właściciel "Rancza" w Proboszczowicach.

Okręg nr 4 Rudziniec-Sośnicowice 4 mandaty:
tutaj moim zdaniem mandaty zdobędą
1) Andrzej Hosz - KWW Moja Gmina Nasz Powiat - obecny radny, były przewodniczący rady, weterynarz
1) Tadeusz Mamok - PO - przewodniczący rady obecnej i poprzedniej kadencji, nadleśniczy Rudzińca
1) Marcin Stronczek - KWW Zgoda i Przyszłość - obecny członek zarządu powiatu
2) Andrzej Frejno - KWW Zgoda i Przyszłość - szef strażaków ochotników i biura AMiRR w Pyskowicach

Okręg nr 3 Gierałtowice-Pilchowice 4 mandaty:
1) Marian Sadecki - KWW Moja Gmina Nasz Powiat - obecny radny powiatowy, członek zarządu poprzedniej kadencji
1) Krystian Gogulla - KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Gliwickiej - przewodniczący rady gminy pilchowice obecnej i poprzedniej kadencji

z obsadą 2 pozostałych mandatów się wstrzymam - brakuje mi listy kandydatów KWW Zgoda i Przyszłość z nazwiskami Henryk Szary - prezes PKM Gliwice, obecny radny powiatowy (prezydium rady) oraz Waldemar Dombek - członek zarządu powiatu obecnej i poprzedniej kadencji.

Okręg nr 2 Pyskowice 4 mandaty:
w pyskowicach największe poparcie powinna zdobyć lista PO a na niej
1) Sławomir Adamczyk - wicestarosta obecnej i poprzedniej kadencji
2) Jacek Awramienko - lekarz i radny obecnej i poprzedniej kadencji

poza tym szanse ma też
2) Henryk Sibielak - KWW Zgoda i Przyszłość - dyrektor pyskowickiego miejskiego ośrodka kultury i sportu, obecny radny powiatowy

czwartego mandatu z pyskowic nie typuję


No i wreszcie - okręg nr 1 Knurów 8 mandatów:
1) Szymon Kościarz - PIS - wydaje mi się, że 16-osobowa lista kandydatów Pis-u zdobędzie dość głosów, by lider zachował opozycyjny mandat

bardzo mocną listę ma KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Gliwickiej:
1) Piotr Dudło - obecny radny powiatowy
2) Dawid Rams - co tu dużo pisać, moim zdaniem wejdzie na nazwisko i pokutujący w społeczeństwie stereotyp, że jak po KUL-u, to znaczy ksiądz Wink
3) Teresa Bochenek - obecna radna powiatowa

myślę też, że skład rady uzupełnią popierani przez PO
1) Michał Nieszporek - starosta od 2 kadencji
2) Andrzej Michalski - chociaż już 4 lata temu zdobył mało głosów i do rady wszedł dopiero za dyrektora matuszewskiego

pozostałe 2 mandaty rezerwuję dla żelaznych radnych powiatowych, których komitet chyba jeszcze się nie zarejestrował, bo nie ma listy:
Bogdan Litwin i Ewa Jurczyga. nie sądzę, żeby nie zdobyli mandatów.


A na pierwszej sesji poznamy układ sił - koalicję i opozycję, wybrany zostanie nowy (stary?) starosta i skład zarządu. przypominam, że starostę i zarząd wybiera rada (niekoniecznie spośród radnych).

Powyższa analiza jest wyłącznie moją autorską próbą przewidzenia przyszłości, bez popierania czy dyskredytowania któregokolwiek z kandydatów. Nie oceniam kompetencji, wiedzy, doświadczenia ani żadnych cech osób kandydujących. Swoje typowanie oparłem na własnym doświadczeniu i znajomości lokalnej samorządności.

Swoją drogą, ciekawe jaki % mandatów przewidziałem na miesiąc przed wyborami.


Ostatnio zmieniony przez Dede dnia Nie Paź 24, 2010 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Lolek napisał:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/240000/240500.html aktualne listy kandydatow do Rady Powiaty, powiedzcie co sądzicie, swoje typy, faworyci....

Moi faworyci są dynastyczni: młody Rams i młody Mamok. Uważam, że to właściwy kierunek, bo im więcej rodziny we władzy, tym lepiej dla rodziny. Nie wiem tylko, czemu startują z PO i z tajemniczego Porozumienia Samorządowego Ziemi Gliwickiej a utworzyli osobnej listy np. "Nasze dynastie - nasza władza" (mogłyby na nią wchodzić wszystkie dzieci obecnie sprawujących funkcje publiczne, byłaby to silna lista, bezpartyjna i niezależna!)



Nie wiem czy lista Porozumienie Samorządowe Ziemi GLiwickiej jest takie tajemnicze to jest lista która w poprzednich wyborach była o ile sie nie myle druga z ok 3,5 tys glosow jakos tak ale lista bardzo mocna i napewno interesująca. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Moi faworyci są dynastyczni: młody Rams i młody Mamok. Uważam, że to właściwy kierunek,


Ja również!!! Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ajulinka



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 29

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie trochę świeżej krwi się przyda, tym bardziej że to niezła krwawica Wink
Wiem tylko, że Powiat potrzebuje zmian... oczywiście na lepsze bo tam dopiero rządzi klika!!
Niestety nasz wpływ na to marny, jak napisał DeDe do zarządu może wejść osoba nie będąca radnym. Think'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swieza krew owszem ale musza byc tez doswiadczeni którzy troszke ich poprowadza:) jest ich Paru którzy tej kadencji sie pokazali. Mi osobiscie odpowiada Porozumienie Samorządowe Ziemi Gliwickiej i jego kandydaci odpowiadają!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
golarz_filip



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój typ to Teresa Bochenek! Głosowałem na nią 4 lata temu i się nie zawiodłem
_________________
little death for everyone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MaxWeber



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 37
Skąd: KNW

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na PKW pojawiły się już chyba ostateczne listy kandydatów do Powiatu, więc pozwolę sobie przedstawić moją "listę życzeń"- komu życzę mandatu, oraz moje typowanie kto w rzeczywistości wejdzie do RP. (odwieczne starcie marzenia versus realia Smile )

Życzenia:
1. Piotr Dudło- wykształcony, pracowity kompetentny, spokojny sumiennie wykonywał obowiązki nie wdawał się w awantury. Thumbsup

2. Andrzej Michalski- doświadczony radny, przedstawiciel służby zdrowia, myślę że przydatny w nowej kadencji

3. Ewa Jurczyga- bardzo aktywna radna, zawsze obecna również na sesjach miejskich, szacun za Uniwersytet Trzeciego Wieku Applause , również potrzebna radzie

4. Dawid Rams- młody, prawnik, człowiek oddalony od lokalnych rozgrywek politycznych, jeśli otrzyma mandat to trochę na kredyt zaufania ale na pewno go spłąci z nawiązką Smile

5. Stanisław Rudzki- nie muszę się z nim zawsze zgadzać ale człowiek aktywny, zasłużony dla knurowskiego sportu, który ma czas żeby poświęcić się pracy w powiecie.

6. Tomasz Domagała- podobnie jak D.R "świeża krew" wykształcony, nie ocenione byłyby jego zdolności w rozwoju e-urzędu i tego typu spraw. Szacuneczek za festiwal nauki i mutimediów "abstract" Super

Kto moim zdaniem zdobędzie mandat (bez komentarzy):

1. Michał Nieszporek
2. Andrzej Michalski
3. Szymon Kościarz
4. Grzegorz Michalik
5. Piotr Dudło
6. Dawid Rams
7. Ewa Jurczyga
8. Bogdan Litwin

p.s działalność nie wszystkich kandydatów z mojej "wish list" Smile jest mi dobrze znana, opieram się o pobieżne informacje z lokalnej prasy i internetu oraz jak to w Knurowie, opinii osób którym ufam. Dlatego proszę potraktować to jako podzielenie się opinią z forumowiczami, jeśli się z tym nie zgadzacie- rozumiem, ale nie zamierzam tu nikogo bronić albo mówić co powiedział na sesji x w sprawie y Mr. Green

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka