Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) na stronie UM
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 7:28 pm    Temat postu: O BIPie UM KNurów... Odpowiedz z cytatem

...już nawet w telewizorni mówią Wink

Dzisiaj w Aktualnościach na TVP 3 było
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A o czym dokładniej łozprawiali w tej telewizorni? Czyżby jakaś krytka naszego przejrzystego UM-u?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto szuka ten znajdzie:

http://ww6.tvp.pl/video/2007/03/15/113468/film.asf
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie jakaś telewizja to zauwazyła Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link do pliku z nagraniem pewnie po jakimś czasie przestanie działać, więc dla potomności warto zachować (ku pamięci i ku przestrodze) treść audycji. Poświęciłem kilka minut i umieściłem poniżej.


Zapowiedź redaktora Aktualności

Informacje Publiczne... niepubliczne. Tak przynajmniej wygląda to w Knurowie, gdzie Biuletyn Informacji Publicznej, w skrócie: BIP, publikuje wiadomości mocno nieświeże. Czasem są to informacje sprzed dobrych kilku miesięcy. Skąd takie opóźnienia i jak mają się one do prawa do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej, zapewnionego w ustawie?


Materiał filmowy

Dostęp do informacji publicznej zamknięty, przynajmniej w Knurowie, gdzie Urząd Miejski publikuje w swoim Biuletynie Informacji Publicznej wiadomości sprzed kilku miesięcy. Mieszkańcom trudno znaleźć tego wytłumaczenie.

Jerzy Miszczyn - mieszkaniec Knurowa:
- Świadczyć to może o złym przepływie informacji lub o... zamierzonym działaniu.

Władze jednak twierdzą, że ze swoich obowiązków się wywiązują i o żadnym spisku mowy nie ma.

Prezydent Knurowa - Adam Rams:
- Staramy się niezwłocznie, a więc w możliwie najkrótszym czasie, informować, podawać do publicznej wiadomości wszelkie istotne sprawy, które mają miejsce w Urzędzie Miasta Knurów.

Jednak gdy informacje o uchwale z dnia 20 kwietnia 2006 r. publikuje się 9 miesięcy później, trudno mówić o niezwłocznym działaniu. Sekretarz miasta Anna Karwot w takim opóźnieniu problemu nie widzi, jak twierdzi: wszystko ma pod kontrolą.

Sekretarz miasta - Anna Karwot:
- Przeprowadzamy taką ogólną kontrolę, nie mnozna tego nazwać kontrolą - analizą, analizą jak te informacje są wprowadzone, w jakim terminie i żeby jeszcze jakieś takie niedogodności, czy nieścisłości po prostu usprawnić.

A takich nieścisłości jest bardzo dużo.

Tomasz Twardawa - były pracownik UM w Knurowie:
- Jestem jeszcze wśród osób, które są redaktorami, a de facto nie są już nawet pracownikami urzędu miasta.

Nie wiadomo zatem ile spośród listy 65 osób, które rzekomo redagują knurowski BIP, jest tak naprawdę za niego odpowiedzialnych.

Według profesora Czesława Martysza, kontrole nad publikacją informacji publicznych może sprawować każdy obywatel. Za opóźnienia w publikacji takich informacji może grozic kara grzywny, ograniczenia lub pozbawieniea wolności do roku.

Prof. Czesław Martysz - specjalista prawa samorządowego:
- Po co nam informacja publiczna, która jest informacją nie aktualną, a zatem jest to podstawowy obowiązek zamieszczenia tych informacji, które ustawa określiła jako powszechnie dostepne.

Wygląda na to, że w Knurowie jeszcze długa droga, aby informacje publiczne rzeczywiście publicznymi się stały i by ich aktualność nie pozostawiała wiele do życzenia.


Paweł Gregorczyk

Aktualności

15.03.2007 r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wirek napisał:
Link do pliku z nagraniem pewnie po jakimś czasie przestanie działać, więc dla potomności warto zachować (ku pamięci i ku przestrodze) treść audycji. Poświęciłem kilka minut i umieściłem poniżej.


a ja sobie nagrałem na VHS'a Smile
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antybiotyk



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 16

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm serdecznie,
informacji na BIP brak z dość prostego powodu!
W urzędzie trzeba otrzymać zgodę "Ramzesa" na publikację nawet najbardziej błachej informacji.
a to skolei jest dosyć opóźnione (urzędnicy więc mają związane ręce więc odpuśćmy urzędnikom - Oni muszą być Jemu posłuszni).
Oj, co myśmy zrobili głosując na tego Pana ....! Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antybiotyk napisał:
Oj, co myśmy zrobili głosując na tego Pana ....!


A ja na niego nie głosowałem, bo od dawna czułem pismo nosem. Kwestia czasu, kiedy to wszystko się rypnie i król będzie nagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też na niego nie glosowałem a ostrzegałem i co macie teraz za swoje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem, świetny materiał. Czarno na białym udowodniono lekceważenie ustawy natomiast wypowiedzi Ramsa i sekretarz Karwot były wprost oburzające! Prezydent w żywe oczy zaprzeczał i skłamał, że nie ma żadnych opóźnień a informacje są umieszczane "niezwłocznie"! Wszyscy mogli zobaczyć, jak się to ma rzeczywistości. Sekretarz miasta też plotła bzdury, że wszystko ma pod kontrolą.
Uważam, że tak bezczelnymi kłamstwami powinni się teraz zająć radni, bo Rams skompromitował się przed kamerami.
PS. Każdy propagandysta w pewnym momencie tak oddala się od rzeczywistości, że zaczyna wierzyć w to, że jego słowo staje się automatycznie faktem. Powiedział, znaczy tak musi być... nawet jeśli publiczność obserwuje coś dokładnie innego. Smutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antybiotyk napisał:

Oj, co myśmy zrobili głosując na tego Pana ....!


ja na tego pana nie głosowałem... nie poczuwam się do odpowiedzialności za taką kompromitację
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak....teraz się okaże, że na Ramzesa nikt nie głosował Liar
Brzydko, bardzo brzydko, że on i wszechwiedząca w ten sposób się tłumaczyli ( czyt.: kłamali ). Żal mi tylko tych szaraczków, co teraz po łbie za to dostaną. Ponoc w UM-ie już popłoch... he he. Zastanawia mnie też, kto dał telewizji "cynk"......... Super

PS. Gwiazdo "małego ekranu" - Tomaszu zwanym Tvardym, proszę o autograf!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joasiap napisał:
No tak....teraz się okaże, że na Ramzesa nikt nie głosował Liar
Brzydko, bardzo brzydko, że on i wszechwiedząca w ten sposób się tłumaczyli ( czyt.: kłamali ). Żal mi tylko tych szaraczków, co teraz po łbie za to dostaną. Ponoc w UM-ie już popłoch... he he. Zastanawia mnie też, kto dał telewizji "cynk"......... Super

PS. Gwiazdo "małego ekranu" - Tomaszu zwanym Tvardym, proszę o autograf!!


To co piszę jest zgodne z moim sumieniem...

Fakt... żal tych osób... ale większość jeśli mi dobrze wiadomo mają odpowiednie "alibi" Wink

a co do autografów... proszę bez przesady...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Tvardego moje wielkie gratulacje i wyrazy poparcia. Swoją malutką satysfakcję mam też i ja;-) Ciekawi mnie, czy dziennikarz sam wpadł na temat buszując po necie, czy dostał temacik "na tacy"? Swoją drogą, po takim materiale w tvp można się spodziewać serii powtórek z rozrywki w prasie i mediach, czego serdecznie Ramzesowi życzę, gdyż ciężko pracował na taką medialną sławę. Ciekawi mnie, co napisze na ten temat biuletyn UM (nie wiadomo czemu sprzedawany w kioskach za pieniądze, gdy powinno się go rozdawać za darmo jak każdy materiał promocyjny i reklamowy) czyli PL.
Bardzo mnie cieszy, że na tym przykładzie widać, jak świetnie może funkcjonować lokalna demokracja, wolność słowa, po prostu demokratyczna kontrola władzy. Oprócz tego, że na forum posuwamy sobie różne przyjemne tematy, to okazuje się, że sens tego forum nie ogranicza się do pogaduszek jak u cioci na imieninach, lecz że spełnia ono bardzo ważną rolę, zasadniczą w ustroju demokratycznym: jest narzędziem ulepszania władzy. Szary obywatel przekonuje się, że ma oddziaływanie na sprawujących władzę i kontroluje ich a urzędnicy dowiadują się, że jeśli bardzo starają się zamiatać brudy pod dywan, to w efekcie obraca się na ich niekorzyść, gdy media podnoszą brzeg dywanu;-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Ciekawi mnie, co napisze na ten temat PL.


A to rzeczywiście będzie ważny test dla wiarygodności tego medium. Jezeli napisze to może tylko zyskac w oczach czytelników. A tak na marginesie: wizyty telewizji w Knurowie nie robia wrażenia na Przeglądzie vide inna audycja Topiciele, nic na ten temat nie znalazłem, nawet krótkiej wzmianki. W końcu TV nie gości w mieście codziennie. No, ale rozumiem - w końcu nikt z oficjeli, czytaj: nikt wazny, tam nie wystapił. Teraz było inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka