Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy jesteśmy rasistami?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian87pl napisał:
Film przeczy wszystskiemu co mówią handlarze.
Więc sądzę że znam prawdę, patrząc na DOWODY w postaci filmu (który nie umie skłamać) i zeznań Policjantów oraz ludzi postronnych które są zgodne, oraz zeznać grupy handlarzy których zezanie nie dosć że się całkowicie mijają z wersją innych świadków to jeszcze są słabo spójne ze sobą. No i jeszcze jak dla mnie są zbyt absurdalen zeby mogły być prawdziwe.
Film, który kolega Raqoo wylinkował nie jest dowodem na jakąkolwiek wersję wydarzeń. Sorka ale nic poza chaosem nie przedstawia. Cały czas widać, że jeden z policjantów łapie się za broń. Czy robi to by postraszyć czy ze strachu? Niewiemy. Wersja wydarzeń podana przez policję może się zgadzać z owym filmikiem ale nie musi. Bo raz; film kiepskiej jakości, dwa prawie nic nie słychać a trzy można różne wersję do tego dopasować. To, że Ty dopasowujesz taką jak wcześniej zaprezentowałeś to już Twoja wola ale na pewno nie prawda, którą trzeba jeszcze wyjaśnić. Także dowodem w żadnym wypadku filmik nie jest.

damian87pl napisał:
Nigdzie nie twierdzę że sa ludzie i podludzie ze względu na uwarunkowania jakiekolwiek. Natomiast twierdzę że są ludzie lepsi i gorsi ze względu na to co czynią, czy popełniają przestępstwa.
Poroszę o czytanie ze zrozumieniem tego co piszę a nie przekręcania żeby pasowało każdemu!
staram się ale Ty też się postaraj. Pisz wyraźniej bo czasem robisz to gorzej niż jakiś emigrant. Przykład? – poczytaj siebie w tym samym poście poniżej. Błędów ort już się nie czepiam. Swoją drogą mógłbyś jednak coś z tym zrobić – sorka za dygresję ale lepiej się będziemy rozumieć.

damian87pl napisał:
Co do rasizmu pisałem (i to nie tylko tutaj) że działa on w obie strony.

Jak najbardziej potwierdzam. Co nas wcale nie usprawiedliwia (o ile my jesteśmy rasistami) – prawda?

damian87pl napisał:
U nas murzyni i żydzi przedewszystkim nie ciesza się zbytnim uznaniem, za to Polacy nie cieszą się ani dobrym imieniem ani samym bytem na Wyspach.
To także rasizm tylko że narodowosciowy a nie "kolorowy". Ta sama bajka i Polaków dużo mordują w UK i nikt z nich nie robi męczenników. Każdy wie co tam czeka i jakie są zagrożenia, co się może stać i jak ludzie będa do nich nastawieni a mimo wszystko decydują się tam jechać, choć nikt im nie kazał.
Bzdura! Mieszkam na Wyspach już prawie 5 lat i wiem jedno, to co piszą w gazetach to obraz kawłaka, wycinka rzeczywistości a nie sama rzeczywistość. Nie kwestionuje, że opisywane tragiczne przypadki wykorzystywania pracowników istnieją. Ale na dziesięć takich negatywnych zdarzeń istnieje tysiąc, gdzie pracodawca jest naprawdę porządku, zupełnie inaczej niż w Polsce. Ale tego w mediach nie uświadczysz bo dla nich takie przypadki są nudne i nikt o nich czytać czy słyszeć nie chce. Tak to działa – więc nie sugeruj się tym co przypadkowo przeczytasz, usłyszysz czy obejrzysz.

damian87pl napisał:
Piszę że poczekamy do procesu, lecz już zaczynają się niedobre ruchy społeczne w obronie w sumie nie wiadomo kogo, a raczej byleby przeciwko Policji (którą o ironio porównóje się do ruskiej Milicji, chyba ktoś na głowę upadł).
Nikt tu chyba polskiej policji do rosyjskiej milicji nie porównywał. A ruchy społeczne w obronie skrzywdzonych są zupełnie normalne w demokracji. Problemem były w PRL. Ale Ty chyba nie lubisz PRL i wszystko co się z nim wiąże? A proces, o którym mówisz może się rozpocząć po działaniach prokuratora, który może sprawę zakończyć bez udziału sądu. Po prostu może nie zebrać dostatecznych dowodów na popełnienie przestępstwa. BTW uje się nie kreskuje – nie pamiętasz ze szkoły? Wink
damian87pl napisał:
A hasło: wpuszczajcie do nasz wszystkich chętnych imigrantów to mnie zwaliło z nód jak grom z jasnego nieba. Lud/grupa zwykle jest poniżej średniej inteligencji jednostki, lecz takie absurdalne żądania podcinania sobie samemu skrzydeł to zawiewa śmiechem lub zgroza jeśli Ci ludzie naprawde w to wierzą.
nie wiem skąd Ci takie hasło do głowy przyszło. Ja co do emigracji wypowiedziałem się jasno kilka postów wyżej.

damian87pl napisał:
Słucham jednego z drugim altruistów, ile Wy oddacie pieniędzy z kieszeni na wszystkich obcych którzy zwalą się do nas po lepsze darmowe życie.
ILE?!
Już drugi raz to powtarzasz i myślę, że czegoś nie rozumiesz. Imigrantów jak na razie jest tyle w Polsce, że nie stanowi to żadnego problemu. Przydałby się więcej ze względu na podtrzymanie systemu emerytalnego. Więcej ale oczywiście w rozsądnych granicach! Nikt nigdzie pieniędzy nie rozdaje. Nawet na bogatym Zachodzie. Nadmierny socjal to jest pewnego rodzaju rozdawnictwo ale nie polega to na tym jak wyżej napisałeś.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błędy otrograficzne nie zmieniają przesłania wypowiedzi.
Faktem jest że staram się ich nie popełniać (i nie jestem dyslektykiem!, zbyt mało czytam i piszę, więc zapominam podstawowe rzeczy) to zdaża mi się je popełniać ale chyba rzadko w porównaniu do literówek.
Wdzięczny będę za zwracanie uwagi bo nie lubię kaleczyć naszego pięknego języka Smile

Ja nie uważam Polaków za rasistów. Homofobów tak ale coraz mniej. Ale to akurat dobra cecha tak jak islamofobia, bo dopóty jest to nie damy sobie wejść na głowę takim marginesom społecznym.
I od razu wyprzedzam wszystkie komentarze - nie lubieć to nie nienawidzić, nie lubieć to nie pozwalać na agresję wobec tych grup.
Po prostu ich nie popieram. Nie zgadzam się z ich postulatami.
Tak jest postrzegana niestety tolerancyjność. Albo pozwolisz mi na wszystko albo jesteś rasistą/seksistą/homofobem/itp. - sic!

O porównywaniu Policji i najeździe imigrantów pisało w artykule który był w linku w poprzednim poście.
A chetniej się dowiem o zdemaskowaniu samego siebie Jonasie.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto przykład jacy wdzięczni sa imigranci za danie im lepszego miejsca do życia i bycia wobec nich super tolarencyjnymi:
http://www.wykop.pl/link/376655/francuska-dziewczyna-zostaje-zaatakowana-przez-murzyna/
Gdyby komuś nie działało tak jak mi to można ściągnąć filmik tutaj:
http://www.multiupload.com/X0OUWHZWPP

Jeden z komenatrzy mówi wszystko:
"Politycznie poprawni idioci pewnie uważają, że to wina tej dziewczyny - zraniła delikatne muzułmańskie uczucia idąc bez chusty.

Żaden człowiek nie jest nielegalny - otwórzmy granice dla naszych czarnych przyjaciół."

I co z tego że to jeden wyjątek, omawiana sprawa z handlarzem to tez jeden wyjątek ale chodzi o "biednego" murzyna więc sprawa jest rozdmuchana.
Głupota a nie tolerancja, tfu!
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Insomniacc



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA nie będę wtrącał swych kilku groszy w waszą dyskusję, ale myślę, ze mogę odnieść się do tematu przewodniego, a mianowicie: Czy jesteśmy rasistami?

Z róznymi narodowosciami, kolorami skóry, odmienną seksualnością od mojej, etc... Spotykac się zaczałem kiedy poszedłem do Liceum i tam regularnie rozpocząlem treningi FUTSALU w Sośnicy, pozniej klub na hali, czarnoskórzy koledzy z ekipy, żółci... homoseksualiści, doslownie cała mieszanka:)
Wiadomo chłopak 16-17lat spotkał sie z "nowymi" i myślał, ze w ogole nie należy im się akceptacja, mało tego... trzeba ich mieszac z błotem i nie szanowac, ale po 10godzinach treningów razem dostrzega się, ze to tacy sami ludzie jak My, a czasami wręcz nawet bardziej życzliwsi i otwarci na świat, na innych ludzi.
I nie mnie chyba ocniac czy rasista to dobry człowiek czy nie, czy rasistą jestesmy my czy też nie, wiem tylko, ze jedno boli mnie baardzo...
Często siedząc gdzies na piwie poruszane sa rózne tematy, nagle ktos wyskakuje z tekstem, ze nienawidzi murzynów, żydów itp...bo są inni.
Pytając takiego kogos jaki przedmiot w szkole najbardziej go interesował, on odpowiada: WF, INformatyka.
Pytając obcokrajowca, on odpowie: Język Polski jest fascynujący jak żaden inny, trudny jak żaden inny, ale chcę się go nauczyc.
Jak tu nie szanowac obcokrajowców, którzy w wielu przypadkach władają lepiej naszym ojczystym językiem niż w wielu przypadkach Polacy?
Pytając o drugi przedmiot, odpowiada: Interesuje mnie historia Polski, interesuje mnie kraj w którym żyję, z którym prawdopodobnie będe się utożsamiał.
Przy czym wielu młodych ludzi z naszego kraju Polską interesowac się zaczyna kiedy mu źle lub kiedy głowy panstwa giną w katastrofie.
Śmieszne jest dla mnie pojęcie rasizmu tym bardziej w Polsce, kraju...który wedlug mnie "uważa" się za bardzo religijny, co jest paradoksem biorąc pod uwage wszystkich homofobów, rasistów i Bóg wie kogo jeszcze.
Nie podoba mi się, ze ktoś mówi: Nie lubię murzynów, jestem rasistą.
Mówi to bez racjonalnego uzasadnienia Swego poczynania i swych poglądów, moze jestem głupi? Ale chyba nawet tak "błacha" rzecz jak ludzkie poglądy na świat są poparte FUNDAMENTAMI?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmiać mi się chce jak czytam Twój post.
Sam nie spotkałem takiego pustaka ale coraz więcej o nich słyszę.
"nie lubię, bo nie!" ot proste i zadowalające uzasadnienie dla co poniektórych ziomków ...
No ale wychodzi brak wykształcenia i inteligencji oraz nieumiejętności przyswajania wiedzy na jakikolwiek nowy temat, słów brak pozostaje zalecić terapie wstrząsową, żeby wiedzieli ile cierpienia sami stwarzają.
A najlepszy fenomen to polscy neofaszyści TFU!

O imigrantach o których wspominasz można mówić w samych superlatywach.
Lecz zauważ że legalnie u ans przebywają, są wykształceni i inteligentni (co zwykle idzie w parze). Niczym nie odbiegają od normalnego bywatela.
A handlarze z tego wątku to niewykształceni, często nielegalni i obracający w szarej strefie ludzie którzy nie podzielają poglądów "Towich" imigrantów. Są odpowiednikami naszych dresów i gdyby byli u siebie tez pewnie byli by rasistami dla imigrantów w swoim kraju. Ponieważ ludzie niewyszktałceni, lub kształceni totalitarnie mają takie tendencje. Tak było i będzie wszędzie.
Mówisz że my jesteśmy irracjonalnymi homofabami, zobaczcie to, podobno autentyk a nie występ komiczny:
http://www.wykop.pl/link/377472/dlaczego-w-afryce-nie-chca-gejow-big-wtf/

A powiedz mi jak gorliwy katolik ma się godzić na homoseksualizm, grzech na który musi patrzeć? Chyba jesteś katolikiem, lecz raczej z przymusu niż z ochoty skoro takie bzdury pleciesz.
Teraz już sie to nie zdarza ale pamiętam początki homoseksualnej rewoluji w Polsce, wtedy ksieża z abony nawoływali do potępiania tego grzechu gdyż obojętnosć wobec niego to też grzech :>
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o tym gościu?
http://nasygnale.pl/gid,12329939,title,Pozarl-91-kapsulek-i-przylecial-do-Polski,galeria.html?ticaid=6a465
Też przyleciał w celach biznesowych całkiem legalnych?
Według toku myślenia co nie których tu przedmówców to by go należało nakarmić napoić i wypuścić bo to humanitarne Brick wall a potem zapytać swoje dzieci po ile koka w szkolnym sklepiku.Jeśli ja jestem u kogoś w gościach stosuję się do jego zasad,prawa,regół i nie ma od tego żadnego ustępstwa koniec i kropka...
P.S.
sorki jest jedno wyjście powrócić do siebie Not talking
Oczywiście że każde użycie broni przez gliny i nie tylko powinno być wyjaśnione ale nie należy od razu linczować gliniarza tylko dlatego że oddał strzał do gościa o innym kolorze skóry od tego jest wydział spraw wewnętrznych aby to wyjaśnić.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze inny aspekt tej samej sprawy: http://wiadomosci.onet.pl/2682,2189986,sikh_mial_zdjac_turban_na_okeciu_to_zniewaga,wydarzenie_lokalne.html . Tak nas za nasze pieniądze kompromituje Straż Graniczna na świecie.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dalszy bieg tej samej sprawy, gańba na cały świat za nasze pieniądze oraz kilka błędów w artykule od kiedy sikh jest pochodzenia hinduskiego? Mam nadzieję, że po tym fakcie wielu odkryje, że sikhowie to nie muzułmanie.
_________________
كافر INFIDEL


Ostatnio zmieniony przez Jonas dnia Pią Wrz 10, 2010 1:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twoj link nie dziala ale moj - http://wiadomosci.onet.pl/2219265,28350,wiadomosceu.html
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rasizm na sportowo na tle Euro 2012
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasizm nigdy nie był ideologią jednolitą, zmieniał się i ewoluował, toteż nie istnieje modelowy wzór rasizmu

Czy ja jestem rasistą ? Think . Cholera, Shame on you sam nie wiem.

- Nie lubię czarnoskórych, ale nie czarnoskóre. Speak to the hand
- Nie lubię żółtych, ale chętnie kupuję ich sprzęt. D'oh!
- Nie lubię Romów, ale chętnie słucham ich muzyki. Dancing

Gej, lesbijka podpadają mi pod homofobię, a żydzi pod antysemityzm, ...... e to chyba nie ten dział. Brick wall

Przypomniała mi się pewna Historia, być może jest ona z tzw. Legend Miejskich.
Jedną z Krakowskich ulic spacerował czarnoskóry student, przechodząc nie opodal ogródka piwnego usłyszał hasło rzucone w jego stronę przez podchmielonego gościa, mniemam polskiego rasistę. Murzyn, Murzyn, czarnoskóry student nie zmieszany podszedł do gościa i czystą polszczyzną odpowiedział: Murzyn to ty jesteś, ja jestem Afrykańczykiem, koledzy od piwka mieli nie zły ubaw, a skonfundowany rasista nabrał zupełnie innych przekonań. 2 man down
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do dzisiaj na widok czarnoskorego ludzie w Polsce sie obracaja to nie z powodu rasizmu ale z ciekawosci bo wielu oprocz telewizji zadnego w realu nie widzieli taki to nowoczesny swiat Mr. Green ale jak widze takie nagranie to sie pytam kto tu na drzewo powinien skakac -> http://www.youtube.com/watch?v=01Y7bJ89HUg ..... tak sie robi z ludzi pajacow tak potrafi tylko polak - http://www.youtube.com/watch?v=6IOpGoBJ9pA&NR=1 Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarnoskóry poseł ?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/11633305/University-union-officer-who-wrote-kill-all-white-men-tweet-will-remain-in-post.html

A gdyby tak biały napisał to samo o czarnych albo muzułmanach ? Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ndie.pl/szwecja-biali-mezczyzni-nie-sa-mile-widziani-w-policji/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka