Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy jesteśmy rasistami?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładając, iż efekt całego zajścia miał pobudki rasistowskie raczej nie wskazuje na samodzielne myślenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Zakładając, iż efekt całego zajścia miał pobudki rasistowskie raczej nie wskazuje na samodzielne myślenie.
przy założeniu, że Jarmark Europa jest nam znany tylko z ostatnich zdarzeń. Był kiedyś film dokumentalny o tym samym tytule, wiele pokazywał a przy okazji demaskował.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkażdym cywilizowanym kraju każdy kto podniesie łapsko na gliniarza powinien mieć to łapsko odcięte koniec i kropka nie ma żadnej dyskusji!.Nie przepadam za amerykańcami ale wiem że tam gliniarz jest nie tykalny i każdy obywatel o tym wie!i wie jak się zachować podczas kontroli drogowej(co robić z łapkami) czy też wylegitymowania i jestem jak najbardziej za tym aby nasi policjanci strzelali więcej i celniej do bandziorów w naszym państwie bandzior ma większe prawa niż ofiara to ewenement na skalę światową.Ale każdy jest cwany i wyciera sobie gębe humanitaryzmem dopóty dopóki on sam lub ktoś z jego rodziny nie padnie ofiarą rozboju lub przestępstwa.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co te emocjonalne określenia typu “łapsko”? Jeśli masz pracę i ta praca jest dla Ciebie jedyną alternatywą na tu i teraz to będziesz jej bronił. Będziesz jej bronił tym bardziej jeśli masz kogoś na utrzymaniu. Prawie rok temu w Wawie też była zadyma o handlarzy. Brutalność była większa a i Policja lepiej przygotowana. Wiele rannych po obu stronach ale nikomu nie przyszło do głowy aby wyciągać broń.

W mediach podano nam informację, z której jasno wynika że to Afrykańczyk jest winien bo napadł na policjanta a jego kompani utrudniali Jego reanimację. I tu zaczynają się pytania; gdzie relacja drugiej strony, czemu nagle wszyscy wierzą policji? Przecież gdyby ofiarą był nasz krajan to dociekano by prawdy w zupełnie inny sposób.

Dlaczego w tytule wątku zapytałem o rasizm? Bo w tym akurat wypadku naczytałem się na forum Onetu tyle rasistowskich wypowiedzi, że aż wstyd cytować. Każdy od razu wierzy w wersję jednej ze stron a nikt nie słucha tych co po drugiej stronie barykady stali. Czy to nie rasizm? Czy tak samo byście wierzyli gdyby zginął tam wasz ziomek?

Krzychu_Bravura napisał:
Ale każdy jest cwany i wyciera sobie gębe humanitaryzmem dopóty dopóki on sam lub ktoś z jego rodziny nie padnie ofiarą rozboju lub przestępstwa.

taaa czasem przestępstwa popełniają ludzie w mundurach.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem tak ale próba odebrania broni?

Dziwne jest to że nikt nie czeka na sprawe sądową i nie patrzy na dowody w psotaci filmów tylko SUBIEKTYWNE wypowiedzi obu stron a nie świadków postronnych. To jest właśnie dziwna rzecz że na siłe próbuje się stawiać zarzuty rasizmu. Jeśli byli oni nielegalnymi handlarzami (a tacy się boją kontroli) to czemu nikt o tym nie wspomina? Że to oni mogli zacząć przepychanki.
Żeś się Jonas uczepił tego Policjanta a nie masz dowodów jedynie wkółko powtarzasz neizweryfikowane relacje i wypowiedzi osób których tam nawet nie było.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian87pl napisał:

Żeś się Jonas uczepił tego Policjanta a nie masz dowodów jedynie wkółko powtarzasz neizweryfikowane relacje i wypowiedzi osób których tam nawet nie było.
jakie relacje ? Ja tylko chcę się dowiedzieć jak to było z drugiej strony. Zadnych relacji nie powtarzam bo ich nie znam. Czytajcie co jest napisane a nie dorabiajcie ideologii. Please boys take extra care when reading and be aware!
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Please boys take extra care when reading and be aware!


Hehehe sam się chyba nie przyłożyłeś, ponieważ podesłałem Ci linka z wywiadami osób, które twierdziły iż były świadkami. Film gdzie funkcjonariusze próbowali ratować ofiarę postrzału jednocześnie odpierając agresywne zachowanie "handlarzy". Wystarczyłoby gdybyś porzucił forum Onetu (które ma swoją "renomę") i poszukał informacji na innych portalach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestescie rasistami od gory do dolu !! przykladow jest wiele !

Bolesne spotkanie norweskich artystów z polską policją

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,7627435,Norwescy_artysci_zatrzymani_w_Warszawie___Byli_bici_.html

inne przyklady:

http://www.youtube.com/watch?v=lpUxvMqEQXc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=miqiCICCMAM

http://www.youtube.com/watch?v=KVbDvrjJLqQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=CCz9j6GZsjg&feature=related
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Nie rozumiem Was gdy zginął przypadkiem człowiek, który próbował wyrwać broń funkcjonariuszowi zastanawiacie się czy to było na tle rasistowskim.

Nie jest uczciwa Twoja argumentacja. Nie wiesz wcale, czy było wyrywanie broni, ale przyjmujesz wersję sprawcy za pewnik.
A pewnik jest tylko taki, że policjant strzelił do człowieka i zabił go.
Jest też poza sporem, że zanim doszło do strzału, nie było zagrożenia życia policjanta, więc nie oddał strzału w obronie koniecznej. W najlepszym przypadku niechcący w najgorszym - z premedytacją. A przecież najpierw wyciągnął broń z kabury i odbezpieczył. Po co?
Żadne przestępstwa tego kalibru, jak tropione na jarmarku, nie usprawiedliwiają użycia broni, bo handlarze - nawet nielegalni - to nie są żadni bandyci=niebezpieczni przestępcy.
Kara śmierci za naruszenie znaków towarowych czy przestępstwo karno-skarbowe? To się nie mieści w żadnych cywilizowanych normach.
Popieram w pełni Jonasa i wszystko, co tutaj napisał. A przerażają mnie posty typu, że policja ma więcej strzelać i zabijać więcej "bandziorów" bo jest ich dużo. Szok i zdziczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secundu ty nie szukasz wersji ty ją tworzysz następnie pare razy powtarzasz sobie i już wiesz, że tak właśnie było.
Cytat:

Jest też poza sporem, że zanim doszło do strzału, nie było zagrożenia życia policjanta, więc nie oddał strzału w obronie koniecznej.


Chociaż zaraz reflektujesz się stwierdzeniem.
Cytat:
W najlepszym przypadku niechcący w najgorszym - z premedytacją.


Nie chcę tworzyć miejskich legend czy ich powtarzać, ale należy pamiętać, że miejsca takie jak ten jarmark, często są schronieniem lub nawet teren zorganizowanej przestępczości. Dlatego potrafię zrozumieć, że policjanci pracując na tego typu obiektach wyczekują ataku w swoją stronę.

Jak napisałem wcześniej sprawę badają prokuratorzy, są prowadzone 2 śledztwa mające ustalić przebieg zdarzeń i poczekajmy do ich zakończenia z ocenami sytuacji czy nawet propagowaniem policyjnej fobii wśród społeczeństwa, która to właśnie często staje się przyczyną gorszych następstw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Secundu ty nie szukasz wersji ty ją tworzysz następnie pare razy powtarzasz sobie i już wiesz, że tak właśnie było.

"Jest też poza sporem, że zanim doszło do strzału, nie było zagrożenia życia policjanta, więc nie oddał strzału w obronie koniecznej".

Gdyby był atak na życie policjanta (i obrona konieczna) to policjant powiedziałby o tym w pierwszej kolejności. Ale nie powiedział. Twierdzi, że zagrożona była jego broń, ale nie wyjaśnia, po co ją wcześniej sam wyciągnął z kabury i odbezpieczył. Czy w ogóle jest wiarygodne, że napastnik powalony na ziemię, z rękami skutymi do tyłu próbował komukolwiek odbierać broń? A jeżeli atakował kto inny, to dlaczego zastrzelono obezwładnionego?

Dlatego nie ma wątpliwości, że strzał nie został oddany w warunkach obrony koniecznej. Bo dobro ratowane przez funkcjonariusza nie było oczywiście większe, niż dobro, które poświęcił zabijając człowieka. Dodatkowo dobro ratowane było zagrożone ewentualnie a życie człowiek stracił faktycznie.

Domysły i obawy policjantów co do miejsca, dokąd poszli, nie usprawiedliwiają wyprzedzającego ataku. Zwłaszcza, że nawet ze złą sławą jest to przede wszystkim publiczne miejsce handlu, w którym prawdopodobnie w ogóle policja nie powinna używać broni przez wzgląd na bezpieczeństwo publiczne.

Przyczyną policyjnej fobii społecznej jest powszechne doświadczanie przez społeczeństwo nieprofesjonalizmu policji a nie krytyczne oceny błędów policji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowe informacje za Onet.pl:

Maxwell nie zaatakował policjanta. Policjant powiedział: "Cofnij się" i wyciągnął broń. Wtedy Maxwell zapytał: "A co zrobisz? Zastrzelisz mnie? No to strzel". Wtedy policjant popchnął Maxwella i strzelił do niego - tak brzmi relacja świadka tragicznego zajścia w Warszawie. Podczas rutynowej kontroli policji na targowisku jeden z handlujących został śmiertelnie postrzelony przez policjanta.
Sytuacja miała miejsce w niedzielę. Gdy nadeszła policyjna kontrola, dwóch handlarzy zaczęło uciekać. Policjanci rzucili się w pościg i obezwładnili jednego z nich. Do tego momentu wersja Komendy Głównej ogólnie zgadza się z relacjami świadków.

Według policji, policjanta i jego kolegę, który biegł za nim, zaatakowała wtedy grupa mężczyzn uzbrojonych w kamienie. Podczas szamotaniny obywatel Nigerii miał próbować wyrwać broń funkcjonariuszowi i wtedy padł strzał. Świadkowie, którzy zdecydowali się porozmawiać wczoraj z mediami, twierdzą, że o żadnym wyrywaniu broni nie było mowy.

- Nie było bójki między policjantem a Maxwellem, zamieszki zaczęły się dopiero po tym, jak zobaczyliśmy że on nie żyje - mówi w rozmwie z "Gazetą Wyborczą" Kevin, świadek zdarzenia. - Złapali go i założyli mu kajdanki, Maxwell prosił, żeby go puścili. Wtedy policjant powiedział: odsuń się, albo cię zastrzelę i strzelił. Maxwell nie był agresywny, nie było próby wyrwania broni - twierdzą świadkowie. - Policjant był wyraźnie przestraszony. Prosił ludzi o pomoc. Gdy tłum zobaczył, że on nie żyje, zaczęło się zamieszanie. Afrykańczycy zaczęli rzucać kamieniami w radiowozy. Policjant uciekł, gdy zobaczył jacy ludzie są wściekli - opowiadają.

Wśród osób, które po tragedii usłyszały zarzuty, są obywatele Nigerii, Indii i Kamerunu oraz osoby z polskimi dowodami osobistymi. Łącznie w związku ze sprawą zatrzymano 26 osób - usłyszały zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i stawiania oporu przy interwencji.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bar nie
Rozumiem że skoro mówisz WY to nie uważasz sie za członka naszej społeczności, nie uważas się za Polaka, Ślązaka ani Knurowianina.
To po kiego grzyba jesteś jeszcze na tym forum społeczności lokalnej obcy człowieku.
A tak przy okazji to jesteśmy rasistami tak jak wszyscy inni europejczycy :] Pamiętaj że rasizm nie działa tylko na murzynów i żydów.

Szkoda że nie podali co to był za świadek. Bo coś mi się zdaje że sami koledzy po fachu zabitego.
Chodzi mi o całkowicie postronnych świadków.

Powiem tak, znam paru policjantów i wiem że Policja ma dziwne trochę procedury przyjmowania i że pracują tam ludzie słabo wyszkoleni.
Ale budżet Policji jest dużo mniejszy od Straży Miejskiej, tam na nic nie ma kasy, do komendy muszą wszystko swoje przynosić (nawet żarówki!), samemu sobie broń nową kupywać, prać mundury, dosłownie wszystko.
Więc ze słabym przeszkoleniem się zgodzę.

Ale nie uwierzę w tak bezmózgą wypowiedź: Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, strzelaj i bum. Raczej podczas szamotaniny broń przypadkowo wystrzeliła, lub Policjant celowo wystrzelił żeby odzyskac kontrolę.
I nigdzie nie pisało że zastrzelono skutego mężczyznę.
Jonas, chcesz to poczytaj co Raqoo napisał skoro mówisz że nie znasz opinii drugiej strony.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loretka



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 30

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie wy się boga nie boicie... Jeśli miałabym broń to na pewno bym z niej skorzystała w obronie własnej. A jeśli to była szamotanina to przecież nikt wtedy nie patrzy za co pistolet chwyta tylko się broni jak może- czysty wypadek- pistolet odbezpieczony, no i co z tego? Co to za handlarz, który widzi człowieka z bronią w ręku, sam nic nie mając zaczyna swoje? A tak w ogóle to czy jego żona przy tym była? Bo tego akurat NIE WIEM, bo jeśli nie to nie ma co oceniać sytuacji-jej zdanie w tym momencie się nie liczy. Jeśli była to ok. Ale nawet ona może bronić swojego męża rękami i nogami.

I ostatnia sprawa- jak myślicie czemu handlarze wybrali Polskę? Ok, nie musicie odpowiadać bo to chyba każdy wie- u nas można wszystko.

I nie miejcie mi tego za złe, że tak napisałam mało wiedząc o wydarzeniu. Ale słowo SZAMOTANINA mówi samo za się. Czysty wypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loretka napisał:
Ludzie wy się boga nie boicie... Jeśli miałabym broń to na pewno bym z niej skorzystała w obronie własnej. A jeśli to była szamotanina to przecież nikt wtedy nie patrzy za co pistolet chwyta tylko się broni jak może- czysty wypadek- pistolet odbezpieczony, no i co z tego?
Kto nosi w kaburze pistolet odbezpieczony? Jeśli się go odbezpiecza to tylko w jednym wypadku - aby strzelić.
Loretka napisał:
Co to za handlarz, który widzi człowieka z bronią w ręku, sam nic nie mając zaczyna swoje? A tak w ogóle to czy jego żona przy tym była? Bo tego akurat NIE WIEM, bo jeśli nie to nie ma co oceniać sytuacji-jej zdanie w tym momencie się nie liczy. Jeśli była to ok. Ale nawet ona może bronić swojego męża rękami i nogami.
With all respect ale Ciebie też tam nie było więc nie możesz oceniać sytuacji tak samo niczym Ona albo i masz do tego jeszcze mniejsze prawa. Dla mnie normalne, że żona broni męża bo raz go zna a dwa to jej święte prawo i nawet obowiązek.
Loretka napisał:
I ostatnia sprawa- jak myślicie czemu handlarze wybrali Polskę? Ok, nie musicie odpowiadać bo to chyba każdy wie- u nas można wszystko.

Wybrali Polskę nie dlatego, że tu wszystko wolno ale dlatego, że w Afryce słysząc słowo Poland ludzie myślą, że to Holland. Podobnie brzmi i kojarzy się jak każdy land z… dobrobytem. Innym powodem jest to, że granice państw zachodnich po zalewie imigrantów zaczynają być szczelniejsze a nasze jeszcze tego standardu nie mają więc za pewną sumkę płaconą mafiosom- przemytnikom można znaleźć się w Polsce – kraju tranzytowym. Celem i tak są Niemcy, Francja lub UK. Kto tu został to próbuje sobie układać jakoś życie. Często celem jest wtedy paszport jednego z krajów UE. Czyli ślub z Polką.
Loretka napisał:
I nie miejcie mi tego za złe, że tak napisałam mało wiedząc o wydarzeniu. Ale słowo SZAMOTANINA mówi samo za się. Czysty wypadek.
Nikt nie ma Ci za złe to, że uczestniczysz w dyskusji. Jak już stwierdził pewien klasyk – warto rozmawiać.
damian87pl napisał:
Ale nie uwierzę w tak bezmózgą wypowiedź: Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, strzelaj i bum. Raczej podczas szamotaniny broń przypadkowo wystrzeliła, lub Policjant celowo wystrzelił żeby odzyskac kontrolę.
I nigdzie nie pisało że zastrzelono skutego mężczyznę.
Jonas, chcesz to poczytaj co Raqoo napisał skoro mówisz że nie znasz opinii drugiej strony.
Ty nie wierzysz handlarzom a ja mogę nie dowierzać Policji czy tym z linka kolegi Raqoo. Ten sam mechanizm – prawda?

Wiem, że po fali napadów na policjantów w narodzie pojawiła się solidarność ze stróżami prawa, którzy mają niełatwą i niebezpieczną pracę. Ale mają także władzę i niebezpieczne narzędzia jak broń palna. I z tego powodu powinni być poddani kontroli cywilnej a społeczeństwo, któremu policja służy powinno mieć większy z nimi kontakt. I jeśli mamy wątpliwości to mamy prawo głośno je wyrażać. To już nie milicja obywatelska. Dobrze, że sprawą zajęła się prokuratura o przekroczenie uprawnień. Oby prokuratura działała bez uprzedzeń rasowych i bez nacisków ze strony policji. Niech nikt, nie myśli że w Polsce można sobie zabijać imigrantów nie biorąc za to odpowiedzialności. Polacy też są imigrantami i jeśli my nie szanujemy imigrantów na swojej ziemi to jakie mamy prawo do tego by domagać się szacunku wobec Polonii?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka