Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przegląd Lokalny o samobójstwie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 1:10 am    Temat postu: Przegląd Lokalny o samobójstwie Odpowiedz z cytatem

niewiem jak wam sie podobal artykul w PL ale ja jestem zdegustowany. super mogli jeszcze zblizenie zrobic i wstawic zdjecia legitymacyjne. nie pomysleli ze rodzice tych chlopakow nie chcieliby ogladac zdjecia swojego syna jak wisi. wiadomo twarz zamazana- ale czy nie rozpoznaja go na zdjeciu? i jeszcze ten text... WIECEJ ZA TYDZIEN... a co beda chodzic po rodzicach itp? albo wyciagna plotki ktore chodza po osiedlu. noz w kieszeni sie otwiera! stare dewotki juz plotkowaly ze ofiar bylo wiecej bo 3 a nie 2. ehhh. pozatym co kogo obchodzi jakie mieli powody. co to jest Fuckt albo gazeta lokalna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
walt



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 74

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:12 am    Temat postu: samobójstwo Odpowiedz z cytatem

Popieram. Ktoś tutaj pomyślał tylko o sobie...
_________________
walt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstały już 2 tematy dotyczące tego zdarzenia, które zamknąłem, bo uznałem, że publiczna dyskusja o prywatnych osobach nie jest na miejscu.

Jednak Urbi zdecydował, że "do trzech razy sztuka".


Jaki z tego wniosek: to Nas interesuje, co, jak pisałem, jest normalne. Dlatego też profesjonalne media nie widzą przeszkód, aby o tym pisać. Róznica jest tylko taka, że pojawiający się w druku tekst jest typową informacją o wydarzeniu, za którą bierze odpwoiedzialność wydawca i dziennikarz, którego materiał jest zamkniętą całością i nie podlega publicznej dyskusji. Media zawsze o takich wydarzeniach pisały i będa to robić, bo od tego są - tym bardziej (co udowodniliście na tym forum zakładając az 3 tematy), że powtórzę: to Nas interesuje!


Można się jedynie spierać co do formy (np. umieszczenie tego zdjęcia), co pewnie chciał zakomunikować forumowicz Walt, którego jednak poniosły emocje i musiałem usunąć z ww. postu, mówiąc delikatnie, niestosowne i obraźliwe słowo.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to zdjęcie również przeraziło.... Niemniej zastanawia mnie fakt pozycji tej drugiej ofiary.... Jak dla mnie to nie było samobójstwo, no ale o tym się dowiemy (jeśli w ogóle) za jakiś czas.... Bardzo przykro, że tak młodzi ludzie odbierają sobie życie. Nie macie wrażenia, że na przekór czasom mamy romantyzm? Że jest fala Wertera? Tylu gimnazjalistów już nie żyje...

Adminie, najwyraźniej temat musi być w obiegu, skoro twoje zamykanie poprzednich tematów nie dało skutku. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co zamieścił PL to mały pikuś.

Widziałem dzisiaj w sklepie jednen z dzienników: tam to są zdjęcia "w całej krasie" (miejsce zdarzenia, sylwetki tych chłopaków. Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wirku, właśnie przypomniał mi się zeszły rok i tragedia w MTK. SE lub bodajże F - jeden z tych bulwarowców umieszczał przez okrągły tydzień czy też dwa sylwetki tych, co zginęli, plus oczywiście we wszystkich mediach były fotosy z hali.... i co o tym powiesz? Bo dla mnie tamto wtedy też było niesmaczne, a jednak cała polska się zaczytywała....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja widzę jedną różnicę: gazeta chciała jakby "uhonorować", "zachować pamięć" tych ludzi, którzy niewinnie zginęli.

Media piszą, bo tego oczekują czytelnicy. "F" ma największe w Polsce czytelnictwo. Dlaczego? Jednak inne, poważniejsze media nie idą tym śladem. Wniosek: można tak i tak.

Domniemuję, że Admin nie zamknął tematu, bo dotyczy on sprawy pobocznej. Dopóki piszemy o problemie relacji gazeta-czytelnik to pewnie temat będzie na forum otwarty. Jak zejdziemy na same wydarzenie i ich bohaterów - zakończymy dysputy. Tak jest OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Powstały już 2 tematy dotyczące tego zdarzenia, które zamknąłem, bo uznałem, że publiczna dyskusja o prywatnych osobach nie jest na miejscu.

Jednak Urbi zdecydował, że "do trzech razy sztuka".


co Ty za glupoty opowiadasz. nie widzisz roznicy miedzy 2 tematami? tam pytano o nazwiska i powody a ja napisalem zdegustowany tym co zobaczylem w PL.nie chce rozmawiac o powodach itp. a wlasnie taka sensacje wyweszyl PL i znajac zycie za tydzien bedzie duze zdjecie na pierwszej stronie i masa dociekan w srodku. przeciwko temu wlasnie pisze! jesli tego nie rozumiesz to wybacz. nie szukam zadnej sensacji. uwazam ze to powinno zostac w kregu tych rodzin i znajomych. mozesz zamknac temat itp. temat jest bardziej o tym co napisal Przeglad niz o samym samobojstwie. nie uwazasz ze powinni zachowac troche taktu i klasy? bo ten artykul to brak klasy! moze i sa suche fakty bo nie mieli narazie co napisac. ale sam tekst WIECEJ ZA TYDZIEN mowi ze za tydzien bedziemy "uraczeni" wieksza dawka adrenaliny. moze beda lepsze i wieksze zdjecia? te moze bylo zbyt malo drastyczne. sorry jak komus nie przeszkadza takie zdjecie w lokalnej gazecie to hmmm... chyba zapanowala totalna znieczulica...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi napisał:
Admin napisał:
Powstały już 2 tematy dotyczące tego zdarzenia, które zamknąłem, bo uznałem, że publiczna dyskusja o prywatnych osobach nie jest na miejscu.

Jednak Urbi zdecydował, że "do trzech razy sztuka".


co Ty za glupoty opowiadasz. nie widzisz roznicy miedzy 2 tematami?


Rozumiem, że możesz nie zrozumieć moich intencji, ale że nie zauważasz faktów, które wynikają z tych intencji to już jest przykro. Jeżeli nie widziałbym różnicy między pozostałymi dwoma tematami a tym, który założyłeś jako trzeci (dlatego napisałem: "do trzech razy sztuka") to przecież bym go usunął lub zamknął. Dlaczego tego nie zrobiłem? Ano dlatego, ze jest róznica, o której piszesz - że dyskutujemy nie o ludziach, którzy odeszli z tego świata, ale o mediach, które na ten temat piszą (w tym przypadku "PL"). Formowicz Wirek dobrze to ujął.

Co do oceny takiej, a nie innej treści w "PL": wyraźnie podkreśliłem, że pisanie na takie tematy nie jest niczym niezwykłym, ale zawsze można mieć swoje zdanie co do formy. Tyle.

Użyłem z pełną premedytacją zwrotu, że "NAS to interesuje", bo generalizowałem, pisząc o NAS - jako o społeczeństwie, co nie oznacza spersonifikowania, że konkretnie Ciebie czy mnie.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoj zwrot "do trzech razy sztuka" odebralem jakobym tez szukal sensacji, nazwisk, powodow tak jak autorzy tamtych tematow. zgadzam sie- pisze sie o takich zdarzeniach ale co innego dac fote np tych drzew i naokolo policja a co innego dac fote samych zmarlych. o takich rzeczach i w taki sposob pisza brukowce a ja myslalem ze PL nim nie jest.. mam nadzieje ze to jednorazowa wpadka.

taki sam niesmak poczulem gdy SE dal na pierwszej stronie zdjecie zamodrowanego Waldemara Milewicza. inne media jakos inaczej to relacjonowaly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walt



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 74

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mojego postu częściowo okrojonego : nie użyłem języka ani obelżywego ani wulgarnego co sugeruje Twój komentarz Drogi Adminie . Niemniej jednak za emocje przepraszam.
_________________
walt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie lubią tragedię dlatego gazety będą ją opisywali itp.
Czytałem PL i jakoś nic "mocnego" tam nie znalazłem, wiadomo że są gazety które wiele by dały za filmik z samobójstwa czy zdjęcia.
Jakoś im/rodzinom nie współczuje z powodu zgonu. Współczuć można gdy ktoś umiera ze starości, choroby czy też wypadku. Jeśli ktoś odbiera sobie życie to ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwestriusz



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak by nie patrząc jest to tragedia dla rodzin tych chłopców, tragedia którą powinniśmy uszanować. Dlatego też w pełni popieram decyzję Admina o zamknięciu tego tematu, podobnie jak dwóch poprzednich. Nie róbmy z tego wydarzenia medialnego szumu większego od tego jaki już jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj uwaznie temat. jest on nie o tragedii tylko o sposobie w jaki zrelacjonowal go PL.

poztym uczulam zebyscie raczej nie pisali komu naleza sie wyrazy wspolczucia itp. bo to nie jest kwestia do dyskusji na forum. nie chcialbym zeby temat zboczyl na inny tor i zebysmy zmusili admina do kolejnego zamkniecia tematu.

z niepokojem czekam na kolejny nr PL :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Smile


Ostatnio zmieniony przez Zibo dnia Sob Lut 10, 2007 12:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka