Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzorowa rodzina ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 3:24 am    Temat postu: Wzorowa rodzina ? Odpowiedz z cytatem

Wzorowa rodzina musi mieć co najmniej 4 dzieci
"Metro": Co najmniej czwórka dzieci, pracujący ojciec i matka zajmująca się domem - to idealny model rodziny według posłów PiS.
Dziś w Polsce według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jest ponad milion rodzin wielodzietnych (troje lub więcej dzieci). Wychowuje się w nich blisko 3,5 mln dzieci. Ale zdaniem polityków rodzin wielodzietnych jest za mało. Posłowie PiS z sejmowej komisji rodziny i praw kobiet będą więc zachęcać rodziców do prokreacji. - Wprowadzimy dla nich ekstra rozwiązania - chwali się poseł Marian Piłka.
Warunek jest jeden. Rodzina musi mieć najmniej czwórkę dzieci, pracującego ojca i matkę pozostającą w domu, wychowującą swoje pociechy. I to za spełnienie tych kryteriów czeka nagroda. Poseł Mariana Piłki wyjaśnia, że każda taka rodzina, powinna dostać specjalną kartę. Ta będzie uprawniać do bezpłatnych wejść do muzeów, kin i teatrów. Dodatkowo dzieci miałyby ulgę na wstęp na pływalnię czy halę sportową.
Na tym jednak nie koniec. Tam, gdzie dzieci będzie więcej niż sześcioro, posłowie proponują dać tysiąc złotych pensji miesięcznie dla matki na wychowanie.
- Jeśli chcemy, aby rodzina była zdrowa moralnie, nie widzę możliwości, aby matka pracowała - argumentuje Anna Sobecka, posłanka niezrzeszona.
Nikt w parlamencie nie obliczył, ile poselski pomysł kosztowałby budżet państwa. Niedługo sprawą zajmie się rząd - zaznacza "Metro".
***
Cytat:
Warunek jest jeden. Rodzina musi mieć najmniej czwórkę dzieci, pracującego ojca i matkę pozostającą w domu, wychowującą swoje pociechy.

Ciekawe co zrobią z odwrotną sytuacją, pozbawią ich praw ? Ja znam kilka rodzin w których to kobieta więcej zarabia [niekiedy dużooo więcej], co wtedy ? Czy to nie jest kolejne zmniejszanie praw ojca w sfeminizowanym świecie ?

Cytat:
Ta będzie uprawniać do bezpłatnych wejść do muzeów, kin i teatrów. Dodatkowo dzieci miałyby ulgę na wstęp na pływalnię czy halę sportową.

Pewnie tylko państwowych, bo jakoś nie wyobrażam sobie by tę karte uznawały firmy prywatne np. Multikino. Ciekawe czy wejście na "kartę" będzie bez ograniczeń czy powiedzmy 4 wejścia na miesiąc ?
P.S - pewnie karty trafią też do rodzin z problemem alkoholowym gdzie ową kartę będzie można kupić za przysłowiową flaszkę. Co robić z takimi handlarzami ? Odbierać im te karty ?

Cytat:
Tam, gdzie dzieci będzie więcej niż sześcioro, posłowie proponują dać tysiąc złotych pensji miesięcznie dla matki na wychowanie.

Wyżej wspomniałem o rodzinach z problemami alkoholowymi. Co robić z rodzinami które pensję przewalają na wódkę ? Może lepszym pomysłem jest dawać w naturze [jedzenie, opał] ?

Cytat:
Nikt w parlamencie nie obliczył, ile poselski pomysł kosztowałby budżet państwa. Niedługo sprawą zajmie się rząd - zaznacza "Metro".

***. Gdy budujesz dom zawsze sprawdzasz czy Cię na niego stać. No chyba że wydajesz nie swoje pieniądze.

Cytat:
- Jeśli chcemy, aby rodzina była zdrowa moralnie, nie widzę możliwości, aby matka pracowała - argumentuje Anna Sobecka, posłanka niezrzeszona.

Ciemnogród. Przez tę Panią cofamy się do średniowiecza. Pisał nic więcej nie będę bo szkoda klawiatury by opisywać takie bzdury [ale mi się rymło Smile ].



Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie ręce opadają.... Brick wall Brick wall Brick wall

nie mam pomysłu nawet na komentarz do tego
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja podepne sie pod temat.... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3881935.html
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 5:35 pm    Temat postu: Metro Odpowiedz z cytatem

Panie lucjanszolajski pisze Pan między innymi:
"...Ciemnogród. Przez tę Panią cofamy się do średniowiecza. Pisał nic więcej nie będę bo szkoda klawiatury by opisywać takie bzdury..."
W pełni przyznaję Panu rację - jeżeli będzie Pan czytał tylko taką "literaturę" (Metro), to cofnie się Pan nie tylko do średniowiecza, ale i do wcześniejszych epok...
Pozdrawiam - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ze premier powinien jak najszybciej wziąć się do roboty i dac dobry przykład Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej żeby premier nie brał się do roboty bo jak liczba Kaczyńskich zwiększy się o czterech to Polska na pewno tego nie przetrzyma Brick wall Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta będzie uprawniać do bezpłatnych wejść do muzeów, kin i teatrów

I to ma niby zachęcać pary do wydawania na świat czwórki dzieci?? Już widzę ten przyrost naturalny w 2007 roku Mr. Green

Może Andzej z Łyżwą się na to pokusili, a teraz mają problem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymając się tych kryteriów najbliższa ideału jest niemal cała Afryka. Czyż zycie nie jest tam piękne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dziewczyna_Szamana



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Panno myślę, że wielu z nas czyta "Metro" bo jest gazetą darmową, a fakt "prawidłowej rodziny" nie jest akurat jedną z pierdół o jakich Metro pisze, ale wiadomością podaną we wszystkich mediach.
Osobiście uważam, że to świetny pomysł... niektóre kobiety nie powinny mieć aspiracji zawodowych, a juz zwłaszcza niektóre kobiety nie powinny byc dopuszczane do partii a co dopiero do Sejmu! Jeśli ktoś zagwarantuje mojemu mężowi, że będzie zarabiał tyle, żeby utrzymać dom i rodzinę z 4 dzieci na przyzwoitym poziomie, a nawet tak, żeby czasem wyjechac na wakacje, to ja mogę siedzieć w domu i rodzić...Roflguy Roflguy Roflguy Pomysł wart zastanowienia!

A co powiecie na nową propozucję senatorów o przyznawaniu dodatku ciążowego i "ukulturalniania" rodzin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam, że w Niemczech rodziny mają dostawać po 25 tys euro rocznie zasiłku na narodzone dziecko.

Porownanie:
Niemcy: 1 dziecko i 25k euro rocznie
Polska: 4 dzieci i bilet do teatru
Brawa dla PiS'u. Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Dodam, że w Niemczech rodziny mają dostawać po 25 tys euro rocznie zasiłku na narodzone dziecko.

Porownanie:
Niemcy: 1 dziecko i 25k euro rocznie
Polska: 4 dzieci i bilet do teatru
Brawa dla PiS'u. Super


To się nazywa Polityka PIS-pro-Rodzinna
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Nie można budować sobie zdania o polityce prorodzinnej aktualnego rządu jedynie na podstawie artykułu w bezpłatnym „Metrze” należącym do Gazety Wyborczej.

Zachęcam do poczytania:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/0/4E4F02197E6D3C91C12571EF004C56A5/$file/968.pdf

http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/0/F4DA2C046E6E0F42C1257194002B93FE/$file/679.pdf

http://www.rodzina.gov.pl/

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 1:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek jest banalny: jak ktoś lubi być manipulowany, to ekscytuje się podobnymi rewelacjami, jak te z "Metra". Manipulacja polega na przedstawieniu ubocznego pomysłu na kartę do muzeów, kin i teatru jako kluczowego rozwiązania planowanej polityki prorodzinnej. To wszystko.
Dziś rano radio podawało inny kwiatek: otóż premier miał powiedzieć zdaniem PR, że "nie ma mowy, aby Gronkiewicz Waltz została komisarzem Warszawy". Puszczono tę "informację" kilka razy od 7.30 do 11 rano.
A oto, co premier powiedział naprawdę: "W trakcie tej rozmowy w jednej sprawie była zgoda. Donald Tusk wyraźnie powiedział, że nie ma mowy o tym, żeby komisarzem została pani Gronkiewicz-Waltz". Niemożliwe, żeby tak przekręcać wypowiedzi? Jeżeli tak myślicie, to nie znacie jeszcze polskich mediów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można prowadzić normalną rozmowę na temat, a nie zacząć na temat polityki czy ktoś czyta taką lub taką gazetę ? Panie i Panowie przejdźmy do meritum !!

Jutro więcej napisze bo już jestem zmęczony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Podpinam się do apelu Lucka. Rozmawiajmy na temat a nie pieprzmy trzy po trzy o polityce!

Do rzeczy więc...

Czytam "Metro" w miarę regularnie, nie jest to jednak jedyna prasa jaką czytam, równie często sięgam po prasę "z drugiej strony".
Pomysł przedstawiony przez PiS, któremu przyklaskuje cała koalicja jest totalnie absurdalny i nadaje się na świetny film (lub książkę) z gatunku ciężkiego Science Fiction.
Swoją rodzinę założyłem w 2002 roku, obecnie jestem ojcem dwóch wspaniałych synów i zarazem jedynym żywicielem rodziny. Gdybym powiedział, że utrzymać rodzinę z jednej pensji jest ciężko to było by to zbyt delikatne ujęcie sprawy.
Owszem pomysł jest świetny, bo perspektywa kraju w którym nie ma kto pracować na emerytów z powodu niżu demograficznego to iście apokaliptyczna wizja, a do tego niewątpliwie dojdzie (prędzej czy później).
Obecnie prawda jest taka, że swoje dzieci widuję kilka (w sensie 2-4) godzin dziennie i to wieczorem kiedy kładą się spać. To śmieszne!
Jako ojciec mam prawo (tak jak każdy inny ojciec) do wpływu na wychowanie dzieci a pomysł PiS i reszty kliki przy obecnych zarobkach ewidentnie mi to prawo zabiera (uniemożliwia mi skorzystanie z niego).
Fajnie by było gdybym nie musiał "gonić" żony do pracy, ale pod warunkiem, że będę mógł pracując ustawowe 40 godzin tygodniowo zarobić tyle aby zapewnić godziwe życie bieżące, zapewnić start w dorosłe życie swoim dzieciom i mieć możliwość wyjazdu na jakiś urlop (kilkudniowy).
Niestety karta do kin i teatrów mi tego nie zapewni, nie zapewni mi tego również dodatek ciążowy i inne tym podobne bzdury.

Na zakończenie mojego nieco przydługawego (i może nudnego) postu zaapeluję do osób, które mają takie pomysły:

Ludzie więcej realizmu, trzeźwego myślenia i samokrytycyzmu. Obyśmy wszyscy zdrowi byli....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka