Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strefa Ekonomiczna - innym się udało a czemu w Knurowie NIE?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miś



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 9:25 am    Temat postu: Strefa Ekonomiczna - innym się udało a czemu w Knurowie NIE? Odpowiedz z cytatem

W 2006 r.powstała specjalna strefa Ekonomiczna 16 ha w Knurowie jako część Katowickiej specjalnej Strefy Ekonomicznej mieli być inwestorzy miejsca pracy nowe możliwości. Widać jak Strefa kwitnie w Gliwicach a u nas nic może ktoś wytłumaczy tą rozpaczliwą nieumiejętność rozwoju tego miejsca.....a przecież nic tylko czytam jak władze KNUROWA są aktywne ale chyba zbytnio kapitału przyciągnąć nie umieją ....)To jest ważne dla rozwoju MIASTA. Wave
_________________
Miś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
hinduska



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: KNURÓW

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 8:27 pm    Temat postu: Strefa ekonomiczna innym się udało a czemu w Knurowie NIE? Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam, że 16 hektarów już nie ma, bolesne ale pewna instytucja otrzymała je w ramach odszkodowania tak przekazało źródło zaprzyjaźnione z urzędem. W sumie to ciekawy temat czemu Prezydent tak to ułożył ale to tylko on może ujawnić rąbka tajemnicy..................czekajmy..............byłyby podatki do budżetu miasta. Dontknow
_________________
Hinduska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka instytucja i z jakiej okazji dostała to odszkodowanie?

Znowu zaczyna się pisanie "coś wiem ale nie powiem". Już nieraz takie teksty przerabialiśmy na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 11:02 pm    Temat postu: Re: Strefa ekonomiczna innym się udało a czemu w Knurowie NI Odpowiedz z cytatem

hinduska napisał:
Ja słyszałam,

Jak słyszałaś to już wszystko wiemy......
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paulo



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, kolego

Tak jak już pisałem pracuje w gliwickiej strefie w 2007 r. Prezes strefy informował w prasie, iż podstrefą knurowską interesuje się trzech znaczących inwestorów. Miałem nadzieję, ze bliżej znajdę pracę i więcej czasu po pracy dla mnie tańszy koszt dojazdu!!! Dla innych młodych mieszkańców Knurowa praca. Super
_________________
PAULO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 2:08 pm    Temat postu: Re: Strefa ekonomiczna innym się udało a czemu w Knurowie NI Odpowiedz z cytatem

hinduska napisał:
Ja słyszałam, że 16 hektarów już nie ma, bolesne ale pewna instytucja otrzymała je w ramach odszkodowania tak przekazało źródło zaprzyjaźnione z urzędem. W sumie to ciekawy temat czemu Prezydent tak to ułożył ale to tylko on może ujawnić rąbka tajemnicy..................czekajmy..............byłyby podatki do budżetu miasta. Dontknow

Musi coś w tym być tajemniczego bo również obiło mi sie o uszy że na terenach Strefy miasto już nie może działać bo upomniał sie o nią ... były właściciel. Ale nie wiem czy to prawda więć może poprośy dziennikarzy Przeglądu Lokalnego by zrobili śledztwo dziennikarskie Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adalbert.



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 141

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyznaczono tereny pod strefę w pobliżu dużego osiedla. Nie może więc być prowadzona produkcja przy której powstaje duży hałas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy od września dużo się zmieniło w tej kwestii? Pytam, bo w tym materiale prezydent Zwierzyńska mówi, że jednak miasto dysponuje terenami pod Strefę.

http://www.tvs.pl/tv/video,tak_nieruchomosci,4779.html

No i oczywiście drogi w świetnym stanie. Gdybym nie wiedział jaka jest rzeczywistość to bym uwierzył Liar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po paru latach nieobecności wracam do rodzinnego domu i ze zdumieniem patrzę jak zmieniają się okolice Knurowa.
Chodzi oczywiście o autostrady a także o inwestycje realizowane na ul. Rybnickiej.
Knurów również powinien inwestować w strefę ekonomiczną, dającą nowe miejsca pracy, a także nieco ocieplając wizerunek miasta górniczego.

Pamiętajmy, że kopalnia nie będzie funkcjonować w nieskończoność.
Wiem, że to pieśń przyszłości. Jednak gdy nie będziemy inwestować w "usługi" i tworzyć dogodnych warunków dla rozwoju firm, to po wyeksploatowaniu złóż naszego Knurowskiego złota miasto będzie miało poważne kłopoty.
Trzeba wykorzystać skarb jaki otrzymaliśmy tzn. bardzo dobre położenie naszego miasta. Idealne miejsce do prowadzenia dużego biznesu. W okolicy szkoły wyższe na przyzwoitym poziomie, kształcące wykwalifikowanych specjalistów. Czyli wszystko to czego potrzeba dużemu kapitałowi.
Jestem ciekawy czy istnieją w urzędzie miasta analizy i symulację dotyczące takiego scenariusza. Często w naszym kraju nie planuje się z tak ogromnym wyprzedzeniem. A powinno. Oczywistością jest, że plan ulega modyfikacji, ale zawsze wyznacza kierunek, do którego można dążyć.

Pozdrawiam

Dawid Komuda
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może któryś z kandydatów na prezydenta ma jakiś pomysł na to jak ściągnąć inwestora. No i może w końcu dowiemy się jaka jest prawda na temat knurowskiego terenu pod KSSE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie niby jest ta strefa koło wojska polskiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
a gdzie niby jest ta strefa koło wojska polskiego?

Kawałek ziemi między ul. Wkroczenia Armii Czerwonej a ul. Rybnicką i ul. Szpitalną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie "kawałek"

Przydało by się opracowanie wieloletniej strategii i wyznaczenie takich stref jak najszybciej. Kujmy żelazo póki gorące. Na tę chwilę możemy z zazdrością patrzeć na rosnące inwestycje na Rybnickiej.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to teren nie jest już własnością miasta i ma to coś wspólnego, ze słynną ostatnio Komisją Majątkową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommekW napisał:
Z tego co wiem, to teren nie jest już własnością miasta i ma to coś wspólnego, ze słynną ostatnio Komisją Majątkową.

Bardzo ciekawe. Zdaje się, że ten teren nigdy nie był własnością gminy, należał formalnie do Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, która zgodziła się kilka lat temu wykorzystać go w KSSE. I jest to tym ciekawsze, że Komisja Majątkowa oddawała Kościołowi właśnie majątek ANR (=Skarbu Państwa). Kto jest teraz właścicielem, nie wiem. Oferta nadal wisi na stronach UM i KSSE, ale w formie sprzed kilku lat, więc aktualne to być nie musi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka