Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebna opinia fachowca
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kossa



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Robin Hood's homeland

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 9:39 pm    Temat postu: Potrzebna opinia fachowca Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Czy moglbym liczyc na opinie kogos kto jest w temacie sprzetu komputerowego?
Otoz do tej pory uzywalem takiego sprzetu: Athlon 64 bity 3000+ ( slot 754 )/ asus plyta glowna ( nie pamietam modelu )
Wszystko dzialalo bezrproblemowo i to zarowno nowe gry jak i programy ( nic sie nie cielo ). Jakis miesiac temu w zwiazku
z wyladowaniami atmosferycznymi plyta z procesorem przestala dzialac.
Z pomoca przyszedl mi moj przyjaciel oferujac mi swoja nie urzywana plyte asusa z procesorem Atholna 2800 ( slot 4.. - nie pamietam ile )
problem w tym ze gry nie chca dzialac tak jak wczesniej.
Zatem zmuszony jestem do zmiany sprzetu. Widzialem dzis w ofercie Plyte glowna + procesor 3.00Ghz Pentium 4 (775).
Wiem ze jest nie jest to rewelacja ale czy bedzie to chociaz dzialalo na tym samym poziomie co athlon 3000+ ???
Jedyne co przyciaga do tego to atrakcyjna cena.
( link do strony: http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=98918&DOY=21m1&criteria=CLEARANCE )


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć nie jestem na topie w obecnych trendach informatycznych to wiem, że spokojnie P4 z zegarem 3Ghz będzie działać jak Athlon 3000+ a może nawet lepiej.
Zależy to od wielu czynników ale jeśli skupić się na samej częstotliwości taktowania obu procesorów to, jeśli się nie mylę Athlon 3000+ jest taktowany zegarem 1.8Ghz (albo coś koło tego) natomiast w przypadku P4 3Ghz to realna częstotliwość taktowania rdzenia procesora.
Nie wiem jak sprawa wygląda cenowo, ale na Twoim miejscu zastanowił bym się nad kupnem płyty i proce dwurdzeniowego AMD A2 lub Intel Duo Core - inwestycja może kosztowniejsza, ale na pewno na dłużej.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
kossa



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Robin Hood's homeland

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Xander za odpowiedz. Widzisz tez sie zastanawialem nad kupnem czegos lepszego chodz z drugiej strony to zal mi tej reszty ktora mam. Gdybym zdeccydowal sie na zakup lepszego zestawu musialbym wymienic grafike i pamiec. Jak wiadomo nowe plyty nie obsluguja pamieci 400Mhz.
Sam juz nie wiem co robic. Z jednej strony nowy, mocny sprzet chodzilby rewelacyjnie na wszystkich grach i programach nie mowiac juz o szybkiej obrobce filmow. Z drugiej strony gdybym wiedzial ze ten zestaw o ktory pytalem chodzilby tylko na tym samym poziomie co moj stary - na pewno bym sie zdecydowal. Ba nawet by zostalo dosc troche grosza w kieszeni.

Oto konfiguracja o ktora biore pod uwage jezeli zdecyduje sie na mocniejsza wersje CPU AM2 x2 Athlon 4200+ / ASUS M2N4-SLI / 1Gb 4300 533MHz Ram / ATI X1950PRO 256MB/ jednakze cena 4 x to co w ofercie o ktora pytalem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze mecze o porady dot. kompow ( takie zaawansowane Razz ) znajomych , ale od siebie ci moge powiedziec tego co w trakcie meczenia wydobylem Smile

procki intela np jak sie nazywa pentium 3ghz to jest taktowany na 3ghz , a amd ma podana wydajnosc odpowiednika intela , ale ma nizsze taktowanie

ale tak naprawde intel sprawdza sie w programach np obrobka / konwersacja czy podobne , do gier to tylko amd bo intel mimio teoretycznie szybszego taktowania rdzenia radzi sobie gorzej poniewaz ehhh nie pamietam dokladnie jak to bylo , wiec napisze sens jaki z tego wynikal , jak ci bardzo zalezy to pogadam potem z gosciem i dowiem sie dokladniej

ale generalnei chodzi o to ze intelma puste przebiegi mozna by tak to nazwac - randomowo pobiera dane z ramu , przelicza je po czym okazuje sie ze przeliczyl zle , wiec wali nastepna kolejke az nie trafi - z tego wnynika ze mimo szybszego taktownaia wydajnosc w grach lepsza ma amd

pozatym generalnie stosuje sie tak
intel - ATI
amd - geforce

wiec jak jestes zainteersowany glownie graniem , to bym proponowal jakiegos amd

tak ogolnie , to jak sie chcesz bawc w wymiany tyo wez pod uwage Smile ze najkorzystniej kupic obecny standard czyli am2/ddr2/grafa pod pci-e
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby dzisiaj dobrze pograc tzn wykorzystac maksymalnie potencjal uwczesnych gier to przede wszystkim oprocz CPU jest wazna karta graficzna zaznaczam dobre karty graficzne sa wartosci dobrego kompletnego kompa, jednak minimum powino sie miec karte 512 jednak z tego co widze to chcesz tanio objechac co sie odbije predzej czy pozniej na twoich grach pamietaj ze nawet Dual core jest juz wyprzedzany przez Quad core oraz Multicore producenci gier staraj sie zrewolucjonowac rynek dlatego wychodza coraz bardziej wymagajace dobrego sprzetu gry zastanow sie dobrze w co chcesz grac ale przypuszczam ze za rok z tym sprzetem co chcesz kupic niemasz najmniejszej szansy na polu gier 3D juz niemowie o grach w HD

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

im wiecej ramu masz grafie.... tym wolniej z niego korzysta...

najlepszym wysjciem w przypadku srednich kart ( kolo 600-800zl ) to mocna karta na ddr3 256 MB

gry nie wykorzystuje paraktycznie wiecej niz 256 mb ram w grafie a ddr3 zapewnia szybkie dzialanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam mam GF6600GT, który ma 128 RAM i nie narzekam =) Jeśli chodzi o procka to polecam AMD Smile sam mam Bartona 2500+ i chodzi miodzio Smile choć taktowanie ma 1,87GHz to spokojnie można go podkręcić do 2,5 oczywiście wymieniając chłodzenie na lepsze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam karte graficzna geforce 32 MB pamiętacie jeszcze takie ? Działa wysmienicie od 6ciu lat. Jestem grafikiem 2d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycju5z napisał:
ja mam karte graficzna geforce 32 MB pamiętacie jeszcze takie ? Działa wysmienicie od 6ciu lat. Jestem grafikiem 2d

Sam miałem takiego GF Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kossa



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Robin Hood's homeland

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wszystkim za odpowedz.
Jak widac technika zmienia sie z dnia na dzien i nawet gdy dzis kupisz cos z "gornej polki" to jutro ten sam zestaw bedzie juz "mniej aktualny". Zatem biorac pod uwage sprzet ktory do tej pory byl niezawodnym ( Athlon 3000+/ Asus/ati radeon 9600/1GB ram/) zdecyduje sie na zakup duala + dobra plyta + ati.

Nie spedzam na grach godzin i nocy, a traktuje to tylko jako relaks / 2-3 godzin na tydzien - glownie Fifa Smile

Jezeli natomiast spedzalbym wiecej czasu na grach i biorac pod uwage ceny gier to na pewno zdecydowalbym sie na zakup Xbox-a360 lub PS2lub3. Jak wiadomo ten sprzet nie zmieni sie przez najblizsze 3 lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycju5z napisał:
ja mam karte graficzna geforce 32 MB pamiętacie jeszcze takie ?


Moja pierwsza karta miała 4 MB Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kossa

Napisz ile masz kasy na nowy sprzęt. Dolicz do tego ile dostałbyś za stare części (na allegro sprawdź) i napisz co zostawiasz ze starego kompa (np. obudowa, zasilacz, napędy CD).

Jak podasz ile masz kasy do wydania i co ze starego kompa chcesz sobie zostawić to Ci coś złożę Smile

P.S Apropos procesorów to teraz górują Intel Core 2 Duo - wygrywają z AMD zarówno w grach jak i programach i do tego wyśmienicie się podkręcają.
I zapamiętaj...teraz nie patrzy się na gigaherce, tylko architekturę procesora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie podaj kwotę którą chcesz zainwestować w sprzęt i przeznaczenie tego sprzętu.

Taka mała porada.

Zauważcie:
Cena sprzętu ( danego typu , producenta ) zawsze na początku rośnie liniowo. ( Np różnica w dyskach twardych 80 a 120 Gb jest śmiesznie mała )

Ale w pewnym momencie jest skok. Skok w cenie do następnego w kolei ( w górę ) modelu jest nieporównywalnie większy.

Opłaca się kupować jedynie towary tuż sprzed tego skoku. Mamy wtedy pewność że za miesiąc nowo kupiony sprzęt nie straci powiedzmy 40% na wartości lub nawet więcej.
Sprzęt ten również nie jest przestarzały, dzięki czemu zadowoli on 95% użytkowników.
Więc to jest wybór optymalny.

Podana zasada działa praktycznie dla każdego typu sprzętu komputerowego.

Co do kart graficznych to nie ma jak 512 kb trident ... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kossa



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Robin Hood's homeland

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki ze nie odpisywalemw czesniej.

Otoz sprawa juz nie aktualna - poprostu zakupilem konsole wczoraj bo mam dosc modernizowania computera co roku. ZAtem do gier mam konsole a do internetu zostanie mi sprzet na ktory obecnie pracuje ( athlon 2800 ).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka konsole?Smile

napisz cos wiecej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka