Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaka drukarka? Kto doradzi? :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 8:26 pm    Temat postu: Jaka drukarka? Kto doradzi? :) Odpowiedz z cytatem

Witam,

Poszukuję drukarki do użytku domowego. Głównym argumentem są dla mnie cena oraz ekonomia.

Zastanwiam się czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne czy po prostu drukarke laserową...

Jakie macie sprzęty i czym się one charakteryzują? Smile
Proszę napiszcie koniecznie o kosztach eksploatacji.

Z góry dzięki, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam HP 3325 i nie narzekam Smile tusz czarny nieoryginalny kosztuje ok 50 zł jest tego 20 ml i mi starcza na około rok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:48 pm    Temat postu: Re: Jaka drukarka? Kto doradzi? :) Odpowiedz z cytatem

DaDo napisał:
Witam,

Poszukuję drukarki do użytku domowego. Głównym argumentem są dla mnie cena oraz ekonomia.

Zastanwiam się czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne czy po prostu drukarke laserową...

Jakie macie sprzęty i czym się one charakteryzują? Smile
Proszę napiszcie koniecznie o kosztach eksploatacji.

Z góry dzięki, pozdrawiam.


Ogólnie jestem zwolennikiem urządzeń z rodziny HP

Kilka pytań pomocniczych Smile
1. Ile chcesz wydać przy zakupie ?
2. Potrzebujesz urządzenia drukującego w kolorze czy tylko cz-b ?
3. Ilość wydruków miesięcznie ?
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakies 2-3 tygodnie temu kupilem sobie takie cos... http://www.proline.pl/shop.php?prodid=CANON+IP1300 Smile jak narazie sprawuje sie calkiem spoko Smile
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam właśnie wielofunkcyjny HP 2210 i jestem bardzo zadowolona, bo przy tej ilości nut, jakie często musze kserować, zbankrutowałabym chodząc cały czas na ksero. Szkoda tylko, że nie mogę na razie faksu podłączyć, bo nie mam zwykłego telefonu Smile Ale poza tym, bardzo przyzwoita jakość i prędkość druku, choć oczywiście to nei typowa fotograficzna drukareczka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dosyć długo używałem Canon-a BJC-250 to jest dopiero oszczędny sprzęcik. Wink

Obecnie posiadam Lexmarka P6250 i sprawuje się super. Dużo drukowałem także na Lexmarku X5250 i też jest gitarraa, a do tego są oszczędne. Very Happy

A co do taniego drukowania to polecam zakup większej ilości tuszu (w pewnym sklepie internetowym: np. 0,25L czarny tusz do Lexmarka 36,60 zł z VAT).
I można samemu sobie napełnić kartridż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś miałem drukarke z Canona, zepsuła mi się głowica i jakoś od tamtego czasu mam uraz do tej marki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam lexmarka i jestem niezadowolony, ale po 3,5 roku można być niezadowolonym.

W chwili obecnej nie brałbym drukarki mniejszej niż a3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
Szkoda tylko, że nie mogę na razie faksu podłączyć, bo nie mam zwykłego telefonu Smile

Jest na to prosta rada a mało kto korzysta z tego rozwiązania. Fax przez komórkę. Chyba wszystkie telefony abonamentowe (i pewnie lepsze prepaidy) mają możliwość przesyłania danych i modemik w aparacie. Ściągasz programik z netu za free (np. Winfax, ale jest ich b. wiele), instalujesz na kompie, do tego klips bouetooth za 30-60 zł(który w ogóle ma mnóstwo zastosowań) albo kabelek i możesz wysyłać oraz odbierać faxy do woli za bardzo skromną opłatą.
Drukarka Epson Stylus Color 740, atrament nieoryginalny cz.b za ok. 16 zł i kolorowy +-25 zł i starcza na dwa miesiące drukowania bez większych ograniczeń. Kupiłbym laser, ale w atramentówach cena sprzętu jest jednak nie do przebicia. Natomiast możliwość kopiowania to bezcenna sprawa, więc cokolwiek ze skanerem. Chociaż wszystko zależy, jak często być kopiował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 2:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Drukarka Epson Stylus Color 740, atrament nieoryginalny cz.b za ok. 16 zł i kolorowy +-25 zł i starcza na dwa miesiące drukowania bez większych ograniczeń.


Z Epsonem Stylus tylko dwa miesiące?? Zgodzę się z tym. Widziałem taką drukarkę kilka kartek kolorowych i połowa tuszu poszła.
Z Lexmarkiem o wiele dłużej i więcej można drukować ( też w zależności od ilości drukowania).
Epson - jestem na nie, zdecydowane NIE.
A za 16zł czarno-białego tuszu to ile jest - 10ml czy 20ml ?? Wink
Do mojego Lexmarka kupuje za 36,60zł (+ wysyłka) 250ml.
Rachunek jest chyba prosty. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 2:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kris napisał:
Z Epsonem Stylus tylko dwa miesiące?? Zgodzę się z tym.

Na Twoim miejscu zacząłbym od ustalenia, o ilu stronach i jakiej gęstości druku w tym okresie mówimy. Wydajność drukarek atramentowych jest porównywalna, cudów nie ma. Pojemności cartridge'a Ci nie podam w ml, bo kupuję w sklepie fabryczne (choć nie oryginalne) a nie na allegro w opakowaniach napełnianych w garażu i jakoś nigdy nie przeliczałem;-) Małe są w każdym razie, wielkości pudełka zapałek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 3:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Pojemności cartridge'a Ci nie podam w ml, bo kupuję w sklepie fabryczne (choć nie oryginalne)


Jeśli dobrze rozumiem Twoją wypowiedź to kupujesz całego kartridża i myślę, że nie mają zbyt dużej pojemności??
Niestety, ale jestem "zmuszony" Wink zapodać reklamę: nie kupuję
secundo napisał:
na allegro w opakowaniach napełnianych w garażu

ale ze sprawdzonego sklepu www.tuszmarkt.pl (należy zapytać sprzedawcę o większe pojemności: np. o 250ml - ile kosztuje do konkretnego modelu drukarki) i sam napełniam kartridże.
Zapewniam, że takie rozwiązanie jest o wiele tańsze.
Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno masz rację, że większe opakowania to spora oszczędność. Sam bym chętnie kupił, ale musiałbym mieć pewność, że będzie to atrament dobrej jakości (przetestuję ten tuszmarkt).
Dla porównania: na allegro ten cz-b tusz, który kupuję w Knurowie za 16 zł kosztuje 3,99 a ten kolorowy (daję 25 zł) koszutje 7,99.
Pojemność mniejszego (cz-b.) to 26 ml.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Smile A kto z Was ma drukarkę laserową?

W sumie wystarczą mi czarno-białe wydruki, a laserówka jest bardzo ekonomiczna przecież.

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C8901011

http://panasonic-office.pl/e-sklep/product_info.php/cPath/171/products_id/690

Co o nich myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robik85



Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 61
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam laserówkę, w sumie starą - hp lj1000.

Przy zakupie zwróć uwagę ile stron możesz wydrukować na jednym tonerze i ile kosztuje nowy toner, ewentualnie zregenerowany, bądź w skrajności proszek dedykowany do drukarki (toner w mojej drukarce powinien wystarczyć na około 2500 wydruków, a koszt regeneracji w jednej z knurowskich firm to 60 zł (wystarczył na około 3000 wydruków), na allegro są zregenerowane tonery za 30 zł Smile) Warto zwrócić uwagę na to czy bęben jest zintegrowany z tonerem (bęben powinno wymieniać się po około 3-4 cyklach wymiany tonera). Moja drukarka ma akurat zintegrowany toner, co nie jest wadą. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka