Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zniknięcie danych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 2:29 pm    Temat postu: Zniknięcie danych Odpowiedz z cytatem

Mam problem. A mianowicie... wczoraj włączam sobie komputer i nim system sie załadował to automatycznie włączył się scandisk i zaczął coś tam robić(pisało coś zabezpieczanie i zastępowanie czegoś tam, nie wiem dokładnie, bo to bardzo szybko leciało takim "ciurkiem") trwało to troszke czasu, ale system sie załadował to mysle, że wszystko ok. Chce sobie posłuchać mp3, włączam winampa a tu mi pisze, że nie ma takiego pliku. No to wchodze na moją partycje E(mam 4 partycje) i patrze nie ma mojego folderu gdzie trzymałem mp3, zdjęcia i w ogóle :/Sad Wszystkie inne foldery na tej partycji sie zachowały tylko tego jednego nie ma. Nie wpadałem w panike, bo kiedyś już mi raz coś zniknęło, ale wtedy to była cała partycja. Włączam program do odzyskiwania danych, skanuje i znalazł mi pliki z innej partycji(F)!, na której trzymam gry. Skanuje więc F mysląc, że to się może podmienilo, ale znalazł mi te same pliki... rozpłynęło sie... skanując wszystkie partycje odnalazło mi na partycji D troszke zdjęć, jednak większość nie nadaje się do odczytu... nie mówiąc o mp3, które w ogóle zniknęły Sad Nie wiem co robić... może ma ktoś jakieś pomysły? Mam nadzieję, że napisałem to wszystko w miarę zrozumiale, jakby co to pytajcie. Z góry dzieki za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to muszę powiedzieć że masz niezłe zamieszanie na dysku...
skandisk naprawiając "uszkodzenie" zrobił spustoszenia w tablicy partycji

hmmm
chyba nic z ogólnie dostępnych narzędzi tutaj nie będzie w stanie pomóc...
ale mogę się mylić...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że też musiał usunąć najważniejszy folder Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj kłania się wspaniałości takiego a nie innego systemu... ja niestety od jakiegoś czasu też używam Windows, no ale cóż.. siła wyższa.

Gdy miałem Linuksa Slackware, był tam taki niepozorny programik (nazwy nie pamiętam), jego działanie polegało na tym ze tworzył od całą tablice alokacji plików z elementów znajdujących się na danej partycji.

Na pewno pod windowsem (czy choćby z partycjami FAT/NTFS) nie działał, ale warto było by poszukać odpowiednika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze jakis wirus zamieszal?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam wirusa... nie wchodze na byle jakie strony, a poza tym mam nod32, firewalla, skanuje ad-aware... a poza tym wirus nie usunąłby jednego folderu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka