Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa Netto
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostszym przykładem jest, było nasze zaplecze sportowe.
Piłkarze, bokserzy, szachiści, pingpongiści wygrywali zawody w całej Polsce.
Nasza kopalnia też miała się czym pochwalić w statystykach.

Czego wy jeszcze oczekujecie od małej mieściny?
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalną sprawą chyba jest że jak jest kasa to są i kwitnące kluby sportowe. Piłkarze płaceni jak górnicy dołowi, a o dole słyszący z opowiadań. Oczywistą sprawą jest że jak główny zakład produkujący jakim jest kopalnia, a mieliśmy ich do niedawna dwie, prosperował i łożył na pewne dziedziny życia kulturalnego to kwitło. Jak zmuszeni zostali do zaciskania pasa i komercjalizacja zmusiła do oszczędności, to i zbędne wydatki zostały ukrócone.
Nie do końca się zgodzę z teorią że nic się nie dzieje. miasto przejęło na siebie zresztą swój obowiązek i moim zdaniem na ile można na tyle życie kulturalne i rozrywkowe się toczy. Świadczą o tym równego rodzaju koncerty, kabarety, wystawy, mecze bokserskie, turnieje szachowe itp. Może nie mamy się co równać z ofertą rozrywkową z DUŻYMI miastami, no ale też u nas mieszka niecałe 40 tys. ludzi , więc na ten stan moim zdaniem robi się dosyć sporo.
Czy miasto jest sypialnią ?? Może Twoją !
Ja również tutaj pracuję, bywam z rzadka, ale jednak na imprezach i tych miejskich i tych Smile barowych. Więc raczej miasta jako sypialni nie traktuje.
Z pewnością jednak znajdą się i tacy, którym taką etykietkę można przyczepić.
A wracając do tematu : O 11 dyskoncie ? Czy potrzebny ??
Z racji tego , że jestem "konsumentem" uważam że nic nie stoi na przeszkodzie. A że i przy okazji pewnie, ktoś ładną kapuchę zebrał to inna sprawa. \
Teren jest jak zapewne wiecie LWSM, więc nie szafujcie za bardzo miastowymi interesami.
Z dwojga złego jak miałbym wybierać pomiędzy placem dla psich odchodów, czy pseudo boiskiem, wybrałbym również i zdecydowanie centrum handlowe. W końcu przynajmniej jakiś kąsek wpadnie do kasy miejskiej. Kiedyś pamiętam były plany wybudowania w tym miejscu piętrowego parkingu. Ten z pewnością by się przydał, tylko czy byłby to aż tak dochodowy interes ??


Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wszystko będziemy budować tylko dla dochodu to to nie będzie miasto tylko jedno wielkie centrum handlowe.
Nie można przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.
Wszystkiego po trochu jest potrzebne, a sklepów już jest dosyć, szczególnie ze pewnie to samo wybudują więc tym bardziej zbędne.
A park do srania zwiezraczków mógłby tez być gdzieś na uboczu, placów zabaw brakuje, boisk i innych obiektów sportowych tak samo, parków już nie mamy (znowu się powtórzę, przez Ramsa).
Szkoda że nie był to teren miejski bo przynajmniej było by na kogo psy wieszać za to.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alijah



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 31

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe będę tu z pewnością piewcą "ramsowych" teorii i obrońcą zarządzających, ale jakież to parki Ci zabrano ??
Myślisz o wyremontowanym pięknie tym na Dworcowej ? Mówisz o miejscu po przedszkolu gdzie teraz jest Planeta ?? Myślisz o tzw. oczku , pomiędzy Szpitalną, a Sz.Szeregów, może plac.park ma przeciwko DG2, czy może w końcu o placu 700-lecia ?? te 2 ostatnie chyba wypadają najgorzej.
No chyba że marzy Ci się las w środku osiedla , w stylu aleji lipowej obok kościoła M.B.Cz. ??
Nie opowiadaj, skoro są chętni na inwestycje , niech INWESTUJĄ. Gorzej byłoby gdybyśmy zostali z 2 kopalniami i ręką w nocniku.
Ja tam uważam że wygląda ładnie ten Nasz Knurów i niech się buduje, zmienia, rozrasta, wtedy wielcy miastowi z innych miast będą nam zazdrościć i z pewnością wprowadzając się tutaj nie będą miasta traktować jak sypialnia.
A jak ktoś ma ochotę na wilczurka w mieszkaniu to gratulacje pomysłowości, a i dla zdrowia swego i pupila te pareset metrów można zrobić , a nie pod oknami obsrane place zostawiać.
Niestety nie każdy posiadacz czworonoga dba o higienę miasta.

Mówisz że brakuje Ci boisk ?? Orlik na MSP9, kompleks sportowy MSP7, piękne nowe boiska MG2 i MSP6, MSP2 też niczego sobie , MSP1 bosko , może i małe , ale zawsze, poza tym sale praktycznie wszystkich szkół, MOSiR w Szczygłowicach, basen w Knurowie, na Orliku lodowisko w zimie, Orlik w Szczygłowicach , stadion sportowy i boisko treningowe, basen letni na Zaciszu, korty na Dworcowej, na Mieszka ... KURNA CO BYŚ JESZCZE CHCIAŁ ???

Pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pamiętasz, ale park naprzeciw dyrekcji w lato był najprzyjemniejszym miejsce w mieście. Cień, chłód, szum wody (jak dawno temu fontanna działała) a teraz patelnia że wysiedzieć się nie da nie nabawiając udaru słonecznego.
Park na miejscu przedszkola? Eee mówisz o tym wybrukowanym parkingu, fajnnej małej fontannie prawie bez wody czy wreszcie tych psakach trawy naokoło?
Hmm oczko? Ja tam znam to pod nazwą Pajączka, bo o tym mowa? Podobna i miało być tam oczko wodne ale nie wyszło. No i poza kilometrem dróżek to żadnego cienia tylko trochę błota po deszczu.
Park na przeciw DG2. Co to jest? A nie miało być MG2? Ale gdzie tam jaki park jest? Ta trawa co czasem festyny są za sklepem rowerowym?
Jak ja mam łazić (często) po kolana w trawie, ja nie chcę się paść na tej łące.
A słynny plac 700-lecia hehe, to jest dobry do opbiegania z psem po tych nierównościach. Ale na imprezy masowe się przydaje.
Rams wszystko wycina i zalewa betonem, tak jakby mało betonu mi było mieszkając w bloku. Nie widzę żadnego nowego drzewa od początku jego strasznej kadencji, a drzewa to podstawa w parku (popatrza na Park Chopina lub Park z pomnikiem A. Mickiewicza w Gliwicach). Popatrz na Park, placa zabaw i ścieżkę leśną w Szczygłowicach, nie jest to przyjemnie się przejść tam latem?
No trzymanie zwierząt na blokach to inna kwestia, którą powinny jakieś zezwolenia regulować.

Chciałbym place zabaw bo an 40 tyś ludzi moge je wymienić prawie że na palcach jednej ręki. I boiska najlepiej przy nich, małe ale każde osiedle swój kawałek do ganiania powinno mieć, żeby z dziećmi nie walić pół miasta do piaskownicy.

Fajnie że inwestują, miasto się rozwija ale dlaczego kosztem zielini ciągle? W innych miastach umią to pogodzić.
A my pomimo że mamy sporo niezagospodarowanej ziemii to się wszystko buduje ciągle tylko w samym centurum.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kolejnego sklepu to życie zweryfikuje potrzebę posiadania kolejnego discountu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie ze budują te nowe centrum rozrywki dla knurowian ale z targiem napewno nie wygra.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Centrum rozrywki? Fakt w pewnym reportażu usłyszałem że w niedzielę po obiadku całą rodziną wybierają się do C.H. (z prawdziwego zdarzenia) pochodzić dla rozrywki Brick wall .
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EwelinaKnw



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 277

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie sklep w tym miejscu to totalna porażka, przecież tam nawet parkingu nie ma, żeby do Planety dojechać. Nie mogli np. tego placu zabaw ładnie wyremontować jakieś drzewka posadzić, nowe ławeczki, coś w tym stylu. Mało tu Biedronek i innych Tesco? A jak już ma powstać jakiś punkt handlowy to może powinno to być centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia, coś jak FocusPark, z kręgielnią i salą zabaw dla dzieci. Tego brakuje w naszym mieście. No i porządnego parku, z alejkami itd. (nie do wyprowadzania psów, choć i na to zasługują psiaki i ich właściciele- własny park!). Przy ul. Dworcowej jak dla mnie park jest piękny. Latem kiedy pogoda dopisuje latam do niego z WP II Very Happy ... Ale czas pokaże ile nowy sklepik się utrzyma. Thumbsup

P.S. strasznie jestem ciekawa centrum, które ma powstać w miejscu targowiska Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Centrum rozrywki to by się rzeczywiście przydało. Bo oprócz bilarda, bandytów-inwalidów i rzutek to u nas nie ma w co pograć.
Tutaj możliwości są bardzo duże.
Nawiasem to ciekawych klubów/kafejek/pubów zwał jak zwał to też nam brakuje. Bo tych przeciętnych to nawet wystarcza.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piknik0700



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 44

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli na placu koło C.H Planeta bedzie LIDL?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piknik0700 napisał:
czyli na placu koło C.H Planeta bedzie LIDL?

Nie, Netto.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Normalną sprawą chyba jest że jak jest kasa to są i kwitnące kluby sportowe. Piłkarze płaceni jak górnicy dołowi, a o dole słyszący z opowiadań. Oczywistą sprawą jest że jak główny zakład produkujący jakim jest kopalnia, a mieliśmy ich do niedawna dwie...



To w Knurowie jakąś kopalnię zlikwidowano? Coś przeoczyłem?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
arc napisał:
Normalną sprawą chyba jest że jak jest kasa to są i kwitnące kluby sportowe. Piłkarze płaceni jak górnicy dołowi, a o dole słyszący z opowiadań. Oczywistą sprawą jest że jak główny zakład produkujący jakim jest kopalnia, a mieliśmy ich do niedawna dwie...



To w Knurowie jakąś kopalnię zlikwidowano? Coś przeoczyłem?


Były 2 a połączyły się w jedną... czyż nie??
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Plumowski napisał:
arc napisał:
Normalną sprawą chyba jest że jak jest kasa to są i kwitnące kluby sportowe. Piłkarze płaceni jak górnicy dołowi, a o dole słyszący z opowiadań. Oczywistą sprawą jest że jak główny zakład produkujący jakim jest kopalnia, a mieliśmy ich do niedawna dwie...



To w Knurowie jakąś kopalnię zlikwidowano? Coś przeoczyłem?


Były 2 a połączyły się w jedną... czyż nie??


Wiem, ale to nie znaczy, że jedna ubyła w sensie fizycznym.
czepiaćsiętrzebaumieć Smile
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka