Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Domy MTBS przy ul. 1-go Maja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kmob



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że kumpel zdał mi relację prawie "live" z tego losowania, i na 7 mieszkań z jego piętra do trzech zgłosiło się po jednej osobie, tak że pewnie już wiedzieli wcześniej że mają to "w kieszeni" :/ ...no ale z drugiej strony wybrać każdy mógł takie mieszkanie jakie chciał. O kopertach na stole była mowa, ale ponoć wygrywały też osoby które wybierały koperty jako ostatnie Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej nie mogli wiedzieć, bo takich informacji nikt nie udzielał. A jak ktoś jakimś cudem wiedział to może też sobie jakimś cudem zmienił mieszkanko na które nikt nie chciał iść.

Laska o której pisałem wiedziała już kilka miesięcy wcześniej przed losowaniem i jej słowa brzmiały "mam mieszkanie na 1 piętrze". Była pewna na 100%, a z tego co wiem to kilka vipów knurowskich w rodzinie ma. Mieszkanie dostała - te o którym mówiła, więc chyba ma ogromne "szczęście".

Mówisz, że niektóre osoby dostały mieszkanie, te które wybierały jako ostatnie, ale ja nie twierdze, że 41 osób dostało po znajomości.

Jednak na niektórych losowaniach można coś podejrzewać, a w naszej kochanej Polsce robi się "wałek za wałkiem", więc i tutaj w naszym mieście może dochodzić do takich rzeczy.

Jestem również ciekawy, dlaczego losowania nie odbyły się na jakiejś dużej sali, tylko w jakimś małym pomieszczeniu gdzie nikt nie mógł wejść oprócz losujących dane mieszkanie - bzdura totalna. Tak samo system losowania jakim były koperty, jest on dość prymitywny i nie trudno w nim kogoś oszukać.

Moim zdaniem wszystko powinno się odbyć na jakiejś większej sali, gdzie zebrani by byli wszyscy chętni konkurujący o mieszkanie. Przygotowane piłeczki, jakaś misa i wtedy można losować, wszyscy wszystko widzą i problemu nie ma. A tutaj jakoś dziwnie, tylko kilka osób dajmy 3, gdzie wszyscy są zdenerwowani zapatrzeni w te koperty i nawet nikt nie zwraca uwagi na to czy ktoś może dostać jakiś niepostrzeżony "znak".

Moim zdaniem tak nie powinno wyglądać "uczciwe" losowanie.

W moim przypadku, byliśmy bez szans. Jedno mieszkanko, dwie osoby do losowania . Czyli moja dziewczyna i jakiś starszy facet w zastępstwie kogoś. Podszedł do biurka, miejsca przy nim już nie było dla mojej kochanej żabci. Pani z ratusza powiedziała "proszę losować" (bez żadnej kolejności), koleś wziął od razu kopertę i to wszystko, druga nam została i zgadnijcie co w niej było ...

To już sprawiedliwszy byłby rzut monetąSmile

Jeżeli ktoś ma również jakieś pretensje, aluzje itp. to również niech pisze. Trzeba coś z tym zrobić, już kit z tymi mieszkaniami, ale żeby takie losowania się już nigdy więcej nie odbywały w przyszłości. Ma być uczciwie to niech będzie, ale nie w ten sposób. Jak nie stać ich chodź by na Kinder niespodzianki to sam je kupie:).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zainteresowany



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 8:30 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

... dziwią mnie te komentarze... myślę ze Państwo przesadzacie... jest taka stara maksyma... ze tam gdzie jest coś do zdobycia zawsze będą kłótnie insynuacje... zal i gorycz porażki no i szczęście... także najważniejsze jest wyjść z tego z twarzą i przyjąć werdykt anie roztrząsać plotki i kogoś bezpodstawnie oskarżać... pozdrawiam!
    Powrót do góry
    Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
    ccs



    Dołączył: 22 Sty 2007
    Posty: 1
    Skąd: knurów

    PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 8:44 pm    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

    zainteresowany napisał:
    ... dziwią mnie te komentarze... myślę ze Państwo przesadzacie... jest taka stara maksyma... ze tam gdzie jest coś do zdobycia zawsze będą kłótnie insynuacje... zal i gorycz porażki no i szczęście... także najważniejsze jest wyjść z tego z twarzą i przyjąć werdykt anie roztrząsać plotki i kogoś bezpodstawnie oskarżać... pozdrawiam!



      hmmm nikt tu nie przesadza........ja powiem tylko tyle w tych tbsach beda mieszkac osoby które nie spełniały warunków a mieszkanie wylosowały jak dla mnie temat zamkniety.... jedno wielkie oszustwo!!!!!!!!!
      Powrót do góry
      Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
      kopiec88



      Dołączył: 28 Lis 2007
      Posty: 480
      Skąd: Knurów

      PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 8:51 pm    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

      zainteresowany napisał:
      ... dziwią mnie te komentarze... myślę ze Państwo przesadzacie... jest taka stara maksyma... ze tam gdzie jest coś do zdobycia zawsze będą kłótnie insynuacje... zal i gorycz porażki no i szczęście... także najważniejsze jest wyjść z tego z twarzą i przyjąć werdykt anie roztrząsać plotki i kogoś bezpodstawnie oskarżać... pozdrawiam!


        Zdaje mi się, że Pan zainteresowany takowe mieszkanie dostał lub wie kto dostał po "znajomości".

        Dzisiaj dowiedziałem się, że dwie osoby dostały również mieszkanie po znajomości - jedna jest to osoba dajmy na to w Knurowie "publiczna" (niestety nie powiem co robi itd.) - druga osoba załatwiła sobie mieszkanie w UM (zapewne kogoś znała, kto brał udział w losowaniu)...

        No cóż - jeżeli nie można dostać w Knurowie 10 "Jajek Niespodzianek" żeby zrobić z nich piłeczki to coś tu nie gra Shame on you

        "Przez parę chwil myślałem o odwołaniu" (tzn. osoba z mojej rodziny, za która byłem losować - słowa członka rodziny - lecz jeżeli precedens naprawdę ma miejsce to odwołanie nic nie da...

        Ja już w tej sprawie pasuje - może za następne 20 lat w Knurowie powstanie w końcu TBS dla Wszystkich Smile

        Wylosowanym po znajomości - życzę samych dziur i popękanych rur.

        Wylosowanym uczciwie - szczęśliwego mieszkania w nowym lokum.
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
        zainteresowany



        Dołączył: 13 Lut 2008
        Posty: 2
        Skąd: Knurów

        PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        ... a Pan Kopiec... widzę bardzo rozżalony że brak mu szczęścia... no cóż... może za 20 lat... życzę szczęścia w losowaniu... powodzenia

        a tak poważnie... to dajcie sobie już spokój... i tak nic nie wskóramy... nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem... życzę sobie i Wam szczęścia w następnym losowaniu... powodzenia wszystkim zainteresowanym...


        Ostatnio zmieniony przez zainteresowany dnia Sro Lut 13, 2008 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
        djbit



        Dołączył: 26 Cze 2007
        Posty: 91

        PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Panie zainteresowany, użytkownik ccs wyraźnie chyba napisał. Widać wie o czym pisze i nie są to jakieś plotki. Może gdyby wymienił nazwiska stało by się to trochę jaśniejsze.

        Cytat:
        hmmm nikt tu nie przesadza........ja powiem tylko tyle w tych tbsach beda mieszkac osoby które nie spełniały warunków a mieszkanie wylosowały jak dla mnie temat zamkniety.... jedno wielkie oszustwo!!!!!!!!!


        Tak mi się zdaje, że jest Pan jakimś urzędnikiem Smile

        Ja też znam pewną maksymę i zakładam Panu ona jest też znana:
        "W każdej plotce jest ziarenko prawdy"

        Powiem Panu, że z "twarzą" można wyjść wtedy kiedy by było zorganizowane to wszystko uczciwie. Dla mnie wyjście z tej sytuacji z "twarzą" to znaleźć kogoś i ukarać, tego kto nie postępuje uczciwie i nie umi rywalizować tak jak inni.

        Znam jedną sytuację z tych tbsów, gdzie sobie dam rękę obciąć i nie tylko, że zostało to nie uczciwie zrobione. Niby mała rzecz, ale znajomości trzeba miećSmile, niech mi Pan wieży na słowo.

        Teraz niech mi Pan powie, kto zadecydował w moim przypadku o takiej uczciwości:
        Bylem z dziewczyną na losowaniu, tzn czekałem na korytarzu, a moja dziewczyna i jakiś starszy facet weszli losować. Tak jak pisałem koleś z 90 kilo wagi moja niunia 45 i stanął sobie przy biurku centralnie przed kopertami. Pani powiedział proszę losować. Niech mi teraz Pan powie gdzie ta "twarz" tego faceta, zachował się odpowiednio? Moim zdaniem nie. Wziął pierwszy kopertę i drugą zostawił. Teraz niech mi Pan powie takie coś, dlaczego on akurat pierwszy losował?

        Pozdrawiam
        [/code]
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
        kopiec88



        Dołączył: 28 Lis 2007
        Posty: 480
        Skąd: Knurów

        PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        zainteresowany napisał:
        ... a Pan Kopiec... widzę bardzo rozżalony że brak mu szczęścia... no cóż... może za 20 lat... życzę szczęścia w losowaniu... powodzenia

        a tak poważnie... to dajcie sobie już spokój... i tak nic nie wskóramy... nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem... życzę sobie i Wam szczęścia w następnym losowaniu... powodzenia wszystkim zainteresowanym...


        Nie był bym rozżalony gdyby wszystko przebiegało jak należy...

        Ale tak nie było...

        Poczekam kolejne 20 lat - może w końcu wygra sprawiedliwość...

        Tak jak kolega wyżej pisze - gdyby zaczęły Padać nazwiska może ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i zorganizował losowanie na nowo z wszystkimi prawidłowymi regułami.
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
        Pesio



        Dołączył: 13 Lut 2008
        Posty: 68

        PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Tak jak kolega wyżej pisze - gdyby zaczęły Padać nazwiska może ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i zorganizował losowanie na nowo z wszystkimi prawidłowymi regułami.



        Uważam, że właśnie o to wszystkim im chodzi. Dopóki nikt nie wystąpi z wnioskiem o ponowne i jawne losowanie to nic się nie zmieni. Będą budowane kolejne tbsy i będą kolejne oszustwa. Ja z chęcią bym chciała się spotkać z wszystkimi osobami, które uważają tak jak ja, że to było nie fer. Samemu się nic nie zdziała, ale wiadomo że im więcej osób tym większe szanse.
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
        kmob



        Dołączył: 07 Wrz 2007
        Posty: 20
        Skąd: Knurów

        PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Przy powtórzonym losowaniu bardziej zostało by ukaranych parę osób, które załatwiły sobie mieszkania, czy większość która wylosowała je uczciwie? Jak myślicie? Smile
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
        arc



        Dołączył: 23 Cze 2006
        Posty: 994
        Skąd: Knurów

        PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Fajni jesteście Smile przeczytałem część postów i widzę że żal u hu hu aż buzuje.
        Piszecie tak jakby dawali coś za darmochę. Ludzie spokojnie, czy wszyscy użytkownicy TBS są naprawdę takimi szczęśliwcami. Oj chyba nie. Takie jest moje zdanie.
        Oczywiście LOSOWANIE i dusza hazardzisty tkwi w każdym, ten wygrał , tamten dostał, jeszcze ktoś tam załatwił ??? No jasne
        Po co te komentarze ? Niech wszyscy dostaną, a potem słono płacą. Pocieszcie się , z mojego punktu widzenia TBS to nie koniecznie super szczęśliwy los na loterii. (czy po znajomości, czy z losowania)
        A jeżeli już kogoś stać na TBS, to niech i tak z 2x pomyśli czy warto . Czy nie lepiej jednak poszukać jakiejś alternatywy. Nie koniecznie tańszej

        Pozdr
        Mądrala Arc Smile
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
        Pesio



        Dołączył: 13 Lut 2008
        Posty: 68

        PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Tu nie chodzi o to czy komuś żal czy też nie, ale o to w jaki sposób ludzie są traktowani. Jak zwykle mieszkania dostali Ci którzy mają kasę i dają w łapę ,lub Ci którzy mają w rodzinie znajomości. Mnie niestety nie stać na wykup mieszkania za jakieś 150.000 złotych i wiem, że nie jestem jedyna. Takich osób jak ja jest pełno i była to dla nas szansa. Moim zdaniem powinno być jeszcze jedno losowanie, gdzie wszyscy wszystko by widzieli i mieli prawo do uczciwego losowania. Gwarantuje, że po takim losowaniu to połowa osób która otrzymała mieszkanie dzięki znajomością musiałby zrozumieć że każdy ma prawo do uczciwego podziału. Niestety wszyscy tylko dużo piszą zamiast działać. Moim zdaniem powinniśmy walczyć o to by ponowili losowanie, bo jeśli znów sprawa ucichnie to za parę lat będzie powtórka z rozrywki.
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
        kopiec88



        Dołączył: 28 Lis 2007
        Posty: 480
        Skąd: Knurów

        PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Kto jest za złożeniem petycji o ponowne losowanie mieszkań ? Jak najbardziej uczciwe - koszyczki, kuleczki itd. - nie może być tak, że są mieszkania gdzie losowanie było 1 do 1 ! A takich mieszkań było kilka na 46 do przydziału.

        Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego !

        Ps. Co do kosztów - mimo, że ludzie nie mają pieniędzy wolą TBS ! Własny kąt ! To jest ważne ! Nawet za życie za minimalne pieniądze, ale w własnych 4-kątach !

        Ps.2.

        Doszły mnie słuchy, że wczoraj lub przed wczoraj pękła (i ponoć rozsypała się) jedna ze ścian - jednego z budynków - czy ktoś wie coś więcej ?
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
        Pesio



        Dołączył: 13 Lut 2008
        Posty: 68

        PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Kto jest za złożeniem petycji o ponowne losowanie mieszkań ? Jak najbardziej uczciwe - koszyczki, kuleczki itd.

        Ja jestem jak najbardziej za i moja znajoma również. Czyli są już chętne 3 osoby a co dalej??
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
        kopiec88



        Dołączył: 28 Lis 2007
        Posty: 480
        Skąd: Knurów

        PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

        Co dalej ? Idziemy do Urzędu Miasta lub kontaktujemy się z TBS Tarnowskie Góry i pytamy się ich co oni chcą z tym zrobić ! Najlepiej nagłośnić sprawę w Przeglądzie Lokalnym lub Dzienniku Zachodnim - Dziennik z miłą chęcią by się za to wziął bo już nie raz pisano w nim o podobnych perypetiach !
        Powrót do góry
        Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
        Wyświetl posty z ostatnich:   
        Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
        Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
        Strona 4 z 9

         
        Skocz do:  
        Nie możesz pisać nowych tematów
        Nie możesz odpowiadać w tematach
        Nie możesz zmieniać swoich postów
        Nie możesz usuwać swoich postów
        Nie możesz głosować w ankietach


        Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
        statystyka