Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Notariusz
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarma



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 32

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 9:25 pm    Temat postu: Notariusz Odpowiedz z cytatem

witam poszukuje sprawdzonego notariusza na terenie knurowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zależności do jakiej sprawy ,każdy z nich jest pewnego rodzaju specjalistą ,jedni od spraw karnych inni od rozwodowych ajeszcze inni od spadkowych i gospodarczych.
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Riina



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście korzystałam z usług Kancelarii Notarialnej p. Genowefy Kasperczyk na Szpitalnej 8 w byłym hotelu p. 417. Obsługa bardzo miła, chętnie udziela dokładnych informacji. Nawet osobie nie obytej w temacie wszystko wyjaśniają. Istnieje możliwość wizyty p. notariusz w domu klienta. Jeśli chodzi o cennik to trudno mi powiedzieć, gdyż ja korzystałam z usług rok temu.
W związku z tym polecam tą Kancelarię.

W Knurowie jest chyba jeszcze tylko notariusz Katarzyna Śliż-Żurowska na Dworcowej 10 (obok starej poczty). Jednak ja nie mam pozytywnych wspomnień z tego miejsca.

przyrodnik: ale notariusz nie zajmuje się tym obszarem o którym wspominasz. Jest on od sporządzania wszelkiego rodzaju aktów, protokołów, poświadczeń itp. Chyba pomyliłeś notariusza z adwokatem lub radcą prawnym.
_________________
"Nie przegrywa ten kto upada, lecz ten kto nie chce powstać"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 9:54 pm    Temat postu: Wybacz , Odpowiedz z cytatem

Ale przy korygowaniu aktu notarialnego są taki kruczki o kturych tylko wyspecjalizowani notariusze wiedzą [. , i lub jeżeli ] niby nic a czasami zmienia istote aktu .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Notariusz na szpitalnej fajna babka, ale niestety zdarzaja jej sie błędy w aktach i to naprawdę poważne.

Kilka miesiecy temu podarowałem zonie polowe mieszkania i czynna ta zatwierdzila wlasnie ww notariusz, niestety w akcie pojawily sie bledy - pierwszy to takie glupstwo, ale jednak zakwalifikowano piwnice do powiezchni uzytkowej, przez co zwiekszyl sie metraż mieszkania o 3,5m2 - byla korekta. Przy sprzedazy wlasnie tego mieszkania pojawiły sie kolejne bledy i tu juz powazne, do kancelarii przynioslem moj i zony PIT 11 - gdyz tylko na tych dokumentach mialem potwierdzone nasze nr NIP - niestety referant spisał nr naszych pracodawcow i taki akt poszedl do US. Na szczęście przy sprzedazy mieszkania zauwazylismy ten blad.

Ogolnie bardzo miło, sympatycznie, punktualnie i przedewszystkim tanio, ale trzeba wnikliwie sprawdzac co sie podpisuje.

Mogę polecić również Kancelarie Notarialna Joanna Warzecka i Justyna Drewko S.C.Górnych Wałów 7, 44-100 Gliwice 32 231 30 32‎ (niestety kancelaria wiecej bierze za swoje usługi - chyba, że wcześniej sprawdzi sie ceny u innych i już na wstępie ustali się cenę), podczas sprawdzania dokumentow kobieta znalazla blad, przeoczony wczesniej przez spadkobierow, biuro nieruchomosci, przez nas samych oraz analitykow kredytowych z banku, ze w orzeczeniu sadowym o spadku jest literowka w nazwisku.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Staszek78



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 1

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio korzystam z usług kancelarii notarialnej w Knurowie przy ulicy Dworcowej 10 i jestem bardzo zadowolony. Fachowa, szybka i miła obsługa godna polecenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy orientuje się ktoś jaki jest koszt opłaty notarialnej za wykup mieszkania od gminy?Czy jest tak, że co notariusz to inna cena?Może miał ktoś z forumowiczów do czynienia z wykupem mieszkania i może coś doradzić na ten temat.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientuje się ktoś może ile sobie notariusze winszują za potwierdzenie zgodności dokumentu z oryginałem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się orientuję to coś 7 zł za stronę Wink
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bystryyy



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 686

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do którego notariusza polecacie się zwrócić w sprawie sporządzenia aktu notarialnego sprzedaży działki? Długo trzeba czekać na spotkanie i załatwienie wszystkich spraw?
Jeśli ktoś się orientuje w cenach na chwilę obecną prosił bym o wiadomość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zdzihu



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 73

PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos sie orientuje, moze korzystal nie dawno, tani i dobry notariusz w Knurowie i okolicy? Kupno mieszkania.

Ostatnio zmieniony przez zdzihu dnia Sro Mar 28, 2012 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem. Notariusz to notariusz. Nie wiem czego oczekujesz bo chyba nie porady prawnej. Ja mam miłe wspomnienia od Pani notariusz na Szpitalnej (dawny hotel) Plus za doradzenie jak należy daną sprawę załatwić, ale w tym przypadku sprawa była nieco skomplikowana. W większości przypadków takich spraw chyba nie ma, przynajmniej tak mi się wydaje na przykładzie choćby zakupu mieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledze tutaj chodzi raczej o kwestie ceny gdyż ta może się różnić u różnych przedstawicieli tego zawodu.
Najlepiej pochodzić i popytać by mieć rozeznanie. Sam korzystałem z usług Iwony Samorzewskiej z Gliwic przy zakupie mieszkania bo po prostu było najtaniej. Warto wcześniej podejść i zapytać o dokładną cenę co i za ile, gdyż przy przepisywaniu mieszkania kolegi okazało się ze cena jest o kilka stówek wyższa jednak po "interwencji" ile miał takowy zabieg kosztować, okazało sie że Pani w sekretariacie się "pomyliła" i ostateczna cena za usługę była w takiej wysokości jaką informację dostałem wcześniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abigali



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 27

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też polecam panią Iwonę Samorzewską szybko i bardzo dokładnie. Kiedy kupowaliśmy mieszkanie to tam podpisaliśmy i teraz kiedy sprzedajemy też.
_________________
Arkadiusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alberrtt



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 164

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze na pw o kontakt do tej pani Samorzewskiej . Dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka