Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamek szyfrowy na drzwiach
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu atakuje się Prezydenta ?
A może dzięki komu....
Czy ktoś może na tym zyskać....
***
antybiotyk napisał:

Przypomina mi się historia z pewnym dyrektorem do którego przyszli "wierzyciele" ze światka przestępczego. Po tamtej wizycie wspomniany dyrektor też założył sobie zamek szywrowy na drzwiach.

Jakoś nie wydaje mi się byś był zatroskanym mieszkańcem [miasta ościennego] lecz przeciwnikiem politycznym. Takie jest moje zdanie, co w/w cytat zdaje się to potwierdzać. I ta ksywka "anty....."
***
secundo napisał:

Zamek szyfrowy: symboliczna sprawa. Są prezydenci, którzy deklarują, że drzwi ich gabinetów pozostaną "szeroko otwarte". A co komunikuje nasz prezio? Won, durnie, od proga i wara, bo mam ważne tajemnice!

Z tego co pamiętam to popierasz PiS, który popiera p. Adama. Ale na poważnie to może zamek jest bo
secundo napisał:
... dokumenty wymagające specjalnej ochrony w UM są zabezpieczone ...

***
A teraz zupełnie na poważnie, rzeczywiście zamontowanie zamka szyfrowego jest trochę niefortunne.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego się boi nasz Prezydent Miasta.....?
A może kogo...?
Czy coś mu zagraża ...?
- wiele pytań nasuwa mi się po tym co zobaczyłem.

Kochani, prezydent Rams jeździ samochodem służbowym zapięty pasami bezpieczeństwa.
Nie ufa kierowcy? Nie ufa innym knurowianom - użytkownikom drogi? Nie wierzy w umiejętnosci knurowskich chirurgów?

PS
Śniło mi się że obudziłem się w kraju w którym ludzie są sobie bliscy i życzliwi i wspólnie dbają o wspólne dobro, pracują, są rzetelni i nie szukają haków i nie pierd... głupot.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichnął napisał:


PS
Śniło mi się że obudziłem się w kraju w którym ludzie są sobie bliscy i życzliwi i wspólnie dbają o wspólne dobro, pracują, są rzetelni i nie szukają haków i nie pierd... głupot.

Martin Luther King ?
***
Ale inwencja w szukaniu haków nie zna granic Prayer , przyznaj Super Super
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A prezydent do teraz nie wypowiedział sie w sprawie budowy Tesco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszą mnie głosy, w których zarzutem dla krytyków prezydenta ma być polityczne podłoże krytyk. Przecież władza w samorządzie toż to polityka par excellance! Pora wbić sobie do głowy, że czasy moralno-politycznej jedności narodu skończyły się w Polsce już 17 lat temu. Żyjemy w demokracji i o politykę ociera się każde zainteresowanie obywatela sprawami publicznymi.
lucjanszolajski: I co z tego, że głosowałem na PiS? Czy uważasz, że to się wyklucza z moją osobistą krytyką prezydenta albo posiadaniem jakiejkolwiek innej opinii? To nie jest PZPR w którym wszyscy MUSIELI mówić jednym głosem. Ani Platforma Obywatelska, w której krytyków pozbawia się funkcji!
Śmieszy mnie to, ale i przestrasza, jak mocno tkwią w ludzkich głowach stereotypy ugruntowane w PRL-u.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie śmieszą wypowiedzi których podłożem intelektualnym(?) jest teoraia spisku (vide: zamek u prezydenta)

@ secundo, zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o sytuację w Polsce i też nie widze nic dziwnego w tym aby popierać jedno ugrupowanie w wyborach krajowych a inne na szczeblu lokalnym, nie mówiąc już o konkretnych politykach...
sam zresztą jestem wyborą PO, choć na temat np. Maćka K. miałem delikatnie mówiąc krytyczne zdanie Wink

a tak apropos - czy słyszał ktoś o liście posła Gałażewskiego (z Gliwic) do Gazety Wyborczej i jego specyficznej wizji Śląska - bardzo warszawskiej - na tyle abym nigdy więcej nie popełnił błędu z ostatnich wyborów oddając na niego swój głos...

a wracając do poparcia dla różnych partii na różnych szczeblach - ciekaw jestem co o tym sądzicie - wg. mnie wybory pokazały że elektorat PO jest mniej zideologizowany od PiSowego, ponieważ z wyników można wywnioskować że wiele osób które poparły PO na szczeblu wojewódzkim, na szczeblu powiatowym i lokalnym poparło lokalne komitety, które często lepiej rozumieją lokalne potrzeby...

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki za off top ale bart pisał o Panu Pośle Gałażewskiem. Znam tego polityka i bardzo go cenię zarówno jako człowieka jak i Posła na Sejm RP , miałem okazję też z nim wspołpracować i każdemu życze tak merytorycznego wspołpracownika.

Pan Poseł jest osobą niezwykle merytoryczną i rozważną. Mówi to do czego jest w 100% przekonany.

Jako ze bart pytał czy ktoś słyszał o tym liście do Gazety WYborczej to może warto zamieścić treśc tego listu żeby kazdy z forumowiczów wyrobił sobie zdanie na na jego temat znajac jego pełną treść. Można sie z nim zgadzać lub nie - ale istotne jest to abyśmy wiedzieli o czym mówimy.

oto artykuł:


W "Gazecie Wyborczej" (16-17 grudnia 2006 r.) ukazał się wywiad Aleksandry Klich i Józefa Krzyka z senatorem i reżyserem Kazimierzem Kutzem. Tytuł "Autonomia to dla Śląska sprawa życia i śmierci" zaczerpnięto bezpośrednio z wypowiedzi sławnego reżysera. Pozwolę sobie na kilka polemicznych zdań, do których mam chyba prawo jako mieszkaniec Śląska od sześćdziesięciu już lat.

Przede wszystkim nie lubię, kiedy politycy wypowiadają się z nadmiernym dramatyzmem, sami nic nie ryzykując. Nie akceptowałem sloganu Jana Rokity "Nicea albo śmierć", które jak pocisk przeleciało swego czasu przez europejskie media i nie zgadzam się z tytułowym stwierdzeniem senatora Kazimierza Kutza. W jednym i drugim haśle jest więcej teatru niż rzeczywistości.

Odpowiedzi senatora Kutza udzielone we wspomnianym wywiadzie są mieszanką trafnych spostrzeżeń, emocjonalnych uproszczeń i całkowicie błędnych wniosków.

Zacznę od refleksji historycznej. Przedwojenna autonomia Śląska nie była, jak sugeruje Pan senator, efektem naturalnych dążeń Ślązaków, lecz była skutkiem politycznego porozumienia międzynarodowego. Należy przypomnieć fakt, że jedynie Polska zagwarantowała Śląskowi autonomię. Niemiecka i czeska część Śląska były integralnymi częściami tych państw. Przedwojenna autonomia Śląska oprócz niewątpliwych blasków miała też głębokie cienie. Poważnym problemem były szybko rosnące wpływy niemieckie i osłabianie integralności państwa polskiego.

Senator Kutz słusznie zauważa centralistyczne poczynania obecnego rządu koalicyjnego i systematyczne osłabianie roli samorządu terytorialnego. Jednak stwierdzenie, że "Państwo jest z każdym dniem coraz bardziej nacjonalistyczne, a każda forma nacjonalizmu wiedzie do piekła na ziemi" nie może być prawdziwe w odniesieniu do współczesnej Polski. Czym innym jest centralizm administracyjny, a czym innym nacjonalizm, który jest ideologią. Można bez trudu wyobrazić sobie praktykującego samorządowca i jednocześnie zagorzałego nacjonalistę.

Odpowiedzią na centralizację państwa w wykonaniu PiS jest marginalizacja tej partii w wyborach samorządowych i parlamentarnych i powrót do idei Polski samorządowej. Wzmocnienie roli samorządów wojewódzkich powinno być pierwszym celem, jaki powinna postawić przed sobą nowa władza. Polska może być silna siłą swoich samorządnych regionów, w tym także Śląska.

"Śląsk to jednak wciąż inna kraina niż pozostałe regiony Polski" - mówi Pan Senator. Inni politycy zamiast nazwy Śląsk umieszczą tam Kaszuby, Podhale lub Podlasie i każdy będzie miał rację. Warto by się zapytać mieszkańców Opola lub Brzegu, czy czują to samo, co mieszkańcy Katowic? Czy Sosnowiec połączony w jeden organizm miejski z Katowicami to też kawałek autonomicznego Śląska, czy może już Kongresówka? Po co wracać do historycznych rozwiązań nieprzystających do dzisiejszej rzeczywistości? Uważam, że nie może być zgody na wyodrębnienie Śląska spośród pozostałych polskich województw i obdarzenie go nadzwyczajnymi prawami. Mówię to, czując się Ślązakiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 2:19 pm    Temat postu: ciekawe... Odpowiedz z cytatem

....otóż ciekawe co wasze wszystkie wypowiedzi mają wspólnego z zamontowaniem 1 pierwszym roku prezydentury miłościwie nam panującego prezydenciunia zamka szyfrowego do drzwi Smile


Mam normalnie wielką ochotę wywalić ten wątek na śmietnik a przynajmniej zamknąć ... ale znowu byłoby że na WK Forum jest cenzura Brick wall Brick wall Brick wall
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tvardy, no to jeszcze jeden "offtopic":
- może się mylę, może mam staroświecką wizję dyskusji, ale wydaje mi się, że moderator, bez uszczerbku dla prawa do wyrażania swoich poglądów, powinien jednak zachować przynajmniej nominalny obiektywizm.
Słowa, typu "miłościwie panujacy nam prezydenciunio" trochę umniejszają Twojej moderatorskiej posłudze Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichnął napisał:
Tvardy, no to jeszcze jeden "offtopic":
- może się mylę, może mam staroświecką wizję dyskusji, ale wydaje mi się, że moderator, bez uszczerbku dla prawa do wyrażania swoich poglądów, powinien jednak zachować przynajmniej nominalny obiektywizm.
Słowa, typu "miłościwie panujacy nam prezydenciunio" trochę umniejszają Twojej moderatorskiej posłudze Smile


Mimo szczerych chęci nie rozumiem Twojego problemu
co to ma do rzeczy... mam swoje zdanie na temat tego Pana i koniec...

A jeśli chodzi o moderowanie... Think też jakoś nie rozumiem kolegi
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:


A jeśli chodzi o moderowanie... Think też jakoś nie rozumiem kolegi


Może ludzie myślą że to forum urzędu miasta na którym nie można krytykować władz miasta ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycju5z napisał:
tvardy napisał:


A jeśli chodzi o moderowanie... Think też jakoś nie rozumiem kolegi


Może ludzie myślą że to forum urzędu miasta na którym nie można krytykować władz miasta ?


Właśnie dlatego proszę o szersze rozwinięcie myśli
która została podana...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, od niedawna udzialam się na forach, myślałem, że "moderator" dba o jakosć dyskusji, ma jakieś zadania zwiazane z tematem (np. wyrzuca "śmieci" itd.). A tu się okazuje ze to słowo to tylko element nazwy. Sory za offtopic Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichnął napisał:
Przepraszam, od niedawna udzialam się na forach, myślałem, że "moderator" dba o jakosć dyskusji, ma jakieś zadania zwiazane z tematem (np. wyrzuca "śmieci" itd.). A tu się okazuje ze to słowo to tylko element nazwy. Sory za offtopic Smile


masz rację jest to off-topic...

oprócz moderowania moderator może chyba się wypowiadać i oczekiwać odpowiedzi na zadawane pytania ...

widzę że nastąpiło całkowite odejście od tematu... Brick wall
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka