Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Organizacja ruchu w Knurowie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 12:16 am    Temat postu: Organizacja ruchu w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Chciałbym aby w tym temacie wypowiedziały się osoby które są poirytowane organizacją ruchu w Knurowie... na pierwszy rzut oka wszystko jest super... a wystarczy się dokładniej przyjrzeć bądź przejechać po naszym mieście i da się zauważyć pewne niedoróbki... zwłaszcza po ostatnich zmianach organizacji ruchu.

Pierwsze trzy 'wpadki inżynierów':

1. skrzyżowanie ul. Szpitalnej z ul. Kosmonautów. jadąc od strony Intermarche brak jest lewoskrętu w kierunku ul. kosmonautów co powoduje nieraz kolejki dla tych którzy chcą jechać prosto.

2 skrzyżowanie ul. 1 maja z ul. Witosa. Jadząc od strony Tesco podobny problem co powyżej choć lewoskręt jest dla piekarni i stacji benzynowej...

3. Przejście dla pieszych na ulicy 1 maja na wysokości Tesco - brak świateł, choć w mojej opinii powinny być włączone do sygnalizacji obecnej nieopodal.

Narazie tyle... mam nadzieje że osoby odpowiedzialne z taki stan choć pomyślą że mogą chceć wejść na to forum i taki wątek przeczytać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałbym jeszcze zieloną strzałkę w prawo na światłach koło Tesco
dla jadących od Wojska Polskiego...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 12:22 pm    Temat postu: Re: Organizacja ruchu w Knurowie. Odpowiedz z cytatem

Cytat:


1. skrzyżowanie ul. Szpitalnej z ul. Kosmonautów. jadąc od strony Intermarche brak jest lewoskrętu w kierunku ul. kosmonautów co powoduje nieraz kolejki dla tych którzy chcą jechać prosto.


Nie ma?
Toś mnie zaskoczył...
Przy starej organizacji ruchu był.
Dziwne...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DEMON



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 270
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest durna wysepka, która wcale tam nie była potrzebna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DEMON napisał:
Teraz jest durna wysepka, która wcale tam nie była potrzebna.


To faktycznie, jakiś myślący inaczej to wymyślił...
I to w sytuacji, kiedy Szpitalną zrobili z pierszeństwem
z powodu przewidywanego większego ruchu po połączeniu z Rybnicką.
Totalny ***...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że nie ma lewoskrętu w pewnym stopniu rozumiem.
1. jest to teraz główna droga więc są większe prędkości. A to znaczy , że ktoś jadący od basenu mógłby "trafić" czekającego na skręt - na starym skrzyżowaniu trzeba było pojechać po małym (nazwijmy go) łuku.
2. wysepka to miejsce gdzie piesi mogą "przeczekać" aż auta przejadą
3. Żeby zrobić dodatkowy pas trzeba by usunąć płot Ekonomika albo poszerzyć pas ruchu kosztem parkingu pod Śląskim.
4. Rozsądne byłoby zbudowanie świateł takich jak na początku Halemby, ale to chyba temat na przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:

2. wysepka to miejsce gdzie piesi mogą "przeczekać" aż auta przejadą


Ów wysepka jest za przejściem, służy tylko do podtrzymania znaku.

Jeśli natomiast chodzi o lewy pas skrętu z ulicy 1Maja na Witosa... Dzisiaj znowu widziałem jak zrobił się korek bo parę samochodów pomyliło wjazd z wyjazdem z przystanku. Piekarnia i stacja mają zjazdy.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycjusz napisał:

Dzisiaj znowu widziałem jak zrobił się korek bo parę samochodów pomyliło wjazd z wyjazdem z przystanku. Piekarnia i stacja mają zjazdy.....

Nie chcę się chwalić, ale zwracałem uwagę na to, że trzy ulice po kolei łączą się z 1 Maja w mylący sposób. Sam się pomyliłem zaraz po otwarciu wyremontowanego przystanku.
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=130&postdays=0&postorder=asc&start=30
25. października 2006
"Z punktu widzenia kierujących pojazdami jest tam jeszcze jeden bardzo duży bubel. Chodzi o sposób podłączenia przystanku i ulic obok do głównej jezdni. Jechałem z Bojkowa w kierunku Knurowa i przy skręcie w prawo za przystankiem mam do wyboru trzy prawie jednakowe wjazdy, trzeba skręcić w środkowy, ale od tych obok różni się on tylko malunkiem na asfalcie - zamiast paska z trójkącików jest pasek z kwadracików. Miałem spory moment zawahania. A przy dobrze oznakowanym skrzyżowaniu nikt nie powinien mieć wątpliwości, bo to grozi w najlepszym razie hamowaniem ruchu a w najgorszym stłuczką."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
To, że nie ma lewoskrętu w pewnym stopniu rozumiem.
1. jest to teraz główna droga więc są większe prędkości. A to znaczy , że ktoś jadący od basenu mógłby "trafić" czekającego na skręt - na starym skrzyżowaniu trzeba było pojechać po małym (nazwijmy go) łuku.

Że jak?
Większe prędkości?
A to jak droga główna, to nie obowiazują ograniczenia dla ruchu w mieście? Smile

Cytat:

4. Rozsądne byłoby zbudowanie świateł takich jak na początku Halemby, ale to chyba temat na przyszłość.


I to by było najrozsądniejsze rozwiązanie.
Znowu by można było uroczyste odwarcie zrobić Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przystankiem na WP II i wjazdem na Witosa to faktycznie paranoja. Raz zasadził bym zderzak w bagażniku facetki, bo chciała na wyjazd z przystanku skręcić.

Panie Plumowski - chodziło mi o to, że jak główna była Kosmonautów to ci, którzy jechali od basenu prosto musieli zwolnić, żeby nie wpakować się w tych co jechali od Powera. Teraz nie muszą zwracać uwagi skoro Kosmonautów jest podporządkowana. A nie, że w mieście nie obowiązują ograniczenia.
Oczywiście zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, ale to inny temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:


Panie Plumowski...


Panie Anonim... Zakończę tak: Wink
Lepiej...?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Panie Heńku,
chciałem napisać jak powyżej ale w czasie pisania odpowiedzi na posty nie są wyświetlane podpisy użytkoników więc nie chciałem popełnic gafy i posłużyłem się Pana nickiem Wave

Mam nadzieję, że w zawiłości mojego zdania wyłowił Pan sens tej "zwiększonej prędkości".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Panie Plumowski - chodziło mi o to, że jak główna była Kosmonautów to ci, którzy jechali od basenu prosto musieli zwolnić, żeby nie wpakować się w tych co jechali od Powera. Teraz nie muszą zwracać uwagi skoro Kosmonautów jest podporządkowana. A nie, że w mieście nie obowiązują ograniczenia.
Oczywiście zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, ale to inny temat.


Osobiście byłam świadkiem zderzenia dwóch samochodów na tym skrzyżowaniu (na starych zasadach pierwszeństwa), Mieszkaniec Knurowa jadący prosto od "fosza" trafił w bok skręcającego z Kosmonautów w lewo (miał pierwszeństwo).
Sprawca tłumaczył się:
Cytat:
Jadę prosto więc mam pierwszeństwo


Pytanie, czy zmiana organizacji ruchu poprawi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu?

Moja odpowiedź: nie poprawi (pogorszy dla pieszych), ale zwalnia z myślenia wielu kierowców (MISTRZÓW PROSTYCH).

Pozdrawiam
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie na pewno w tym miejscu potrzebna była zmiana organizacji ruchu. W obecnej sytuacji była ona nielogiczna i rzeczywiście osoba jadąca z ul. Rybnickiej szczególnie nieznająca okolicy mogła łatwo wpaść na drugi samochód.


Teraz jest ok.

Zagrożenie stanowią jedynie kierowcy lokalni jeżdżący na pamięć... ale z czasem się 'wytłuką' Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gemis napisał:


Zagrożenie stanowią jedynie kierowcy lokalni jeżdżący na pamięć... ale z czasem się 'wytłuką' Wink


Szkoda tylko tych niewinnych...

Teraz tak się zastanawiam nad kosztami budowy ronda... jak wszyscy wiemy nasze najlepsze rondo w Knurowie Wink kosztowało kilka milionów złotych... ja się pytam: nie można by było zrobić tego taniej? Wieźmy na tapetę skrzyżowanie przy kąpielisku 'Zacisze', tam też ma rondo być budowane, takie przynajmniej chodzą słuchy. Moim zdaniem wystarczyło by tam ustawić odpowiednie znaki, zrobić jakąś małą wysepkę na środku (może być to nawet namalowane koło na środku obecnego skrzyżowania, i już mamy rondo gotowe. Koszt? Kilkanaście tysięcy. Nie trzeba budować świateł za 400 tyś albo ronda za kilka milionów... pozatym skrzyżowanie mogło by nie być wogóle zamykane. Nie wiem czy takie rozwiązanie było by zgodne z wszystkimi przepisami odnośnie budowy dróg, ale warto było by się zastanowić na podobnym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka