Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wulgaryzacja życia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 11:55 pm    Temat postu: Wulgaryzacja życia Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat kultury słowa lub raczej jej braku wśród naszej knurowskiej młodzieży. Zdaję sobie sprawę, że nie dotyczy to wszystkich młodych ludzi ale obawiam się, że zjawisko jest dość powszechne. Na placach zabaw, na klatkach schodowych, na przystankach, w autobusach bez przerwy słyszę głośne i bez skrępowania wymawiane słowa: kur..., chu... itp. To nic, że w pobliżu są małe dzieci czy osoby starsze. Wulgaryzmów używało się od zawsze ale to co się słyszy obecnie to już gruba przesada. Do tego zaobserwowałem jakąś nową modę wśród młodych, spacerowanie i rozmawianie z butelką piwa w ręku. Nie wiem co o tym sądzicie ale mnie ten poziom kultury po prostu przeraża. Mam tylko nadzieję, że tak jak powoli przebija się moda na niepalenie tak w końcu przyjdzie czas, kiedy bycie trendy będzie oznaczało także posługiwanie językiem bez wulgaryzmów.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo iż jestem dalej z gatunku młodzieży (2 klasa LO) to używam tych słów w sytuacjach ekstremalnych gdy nic innego mi nie pozostało.

Mnie bardziej przeraża to, że taki uczeń 2-3 klasy podstawowej w jednym zdaniu używa 5 słów ku... i 7 chu...
Zdarzyło mi się to ostatnio, szedłem z kolegą chodnikiem i musieliśmy iść pojedyńczo przed siebie, żebyśmy razem z tym małym się zmieścili się na jednym chodniku. Otarłem się lekko od niego, bo nie dość, że chodnik mały, to ja troche szeroki jestem;) to co poleciało w moim kierunku totalnie mnie zaskoczyło - "Ty ku... ch... poj... jak ku... chodzisz, chcesz w pie... dostać?"
Szczerze? Zatkało mnie...

Kultura zachowania świadczy tylko i inteligencji człowieka. Wielu takich wyrostków wzoruje się na jakis Pejach i innych badziewiach, który był u K.Wojewódzkiego i użył tyle przekleństw, że po cenzurze w ogóle nie zrozumiałem co on chciał przekazać odbiorcom.

Może to jest trendy, albo sweet ? Kto tam wie...
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nawiązaniu do tego co napisał Arivoy. Obniżanie standardów językowych i wzrost liczby p rzekleńśtw które w nim na codzień można spotkać wiaże się z wpływem popkultury ,kina i telewizji zwłąszcza an młdsze pokolenie.

Zaczęło się niewinnie . Początek lat 90 tych, film Pasikowskiego "Psy" gdzie później wiele z tych cytatów zawierajacych przekleństwa przenikneło do zycia codziennego. Następnie amerykańskie filmy gdzie słowo "fuck" jest jednym z lżejszych.

Zniknął też wstyd przed przeklinaniem publicznym. Kto pamięta Michała WIśniewskiego który w Opolu krzyczał do publiczności : "jesteście zajeb***i"??

Potem natezenie przekleństw w "Dniu Świra" , kóre z apierwszym razem mogło bawić poźniej - przynajmniej mnie- żenowało.

NIe obwiniam o wszystko telewizji ,czasopism i kina ale nasz czesto bezkrytyczny stisunek do tego co jest nam podawane. a granice zachowań ludzkich często stanowi ludzka rekacja. TYlko co w wypadku gyd tej reakcji nie ma??

Czyżby dla wielu oznaczało to brak granic??

Mam nadzieję że nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyto



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 36

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w "dniu swira" pokazali nasze spoleczenstwo jakim naprawde jest. nie ma co tu ukrywac, ze wulgaryzmy byly, sa i beda. nikt tego nie zmieni. nie zmienia tego napewno ludzie, ktorzy twierdza, ze przeklinaja sporadycznie. to tak jakby alkoholik mowil, ze juz nie jest alkoholikiem bo pije sporadycznie. albo pijesz albo nie. tych maluchow nikt inny ni enauczyl przeklinania jak tylko dorosli. jesli sie w domu przeklina to trudno zeby dziecko mowilo idealna polszczyzna. dom, szkola...to sa epicentra wulgaryzmow!! z tym powinno sie walczyc....walczyc za mocno powiedziane, powinno sie tlumaczyc. kazdy z nas ma cos takiego, ze jesli cos mu sie kaze to robi na przekor, moze po prostu wystarczy ladnie poprosic...czasem nagrodzic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie zasadnicze...

...dlaczego istnieje przyzwolenie ze strony przede wszystkim rodziców
na to aby dzieci oglądały filmy i programy które niekoniecznie są dla nich przeznaczone ??
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzice coraz częściej nie interesują się swoimi pociechami, są zajęci pracą, a nie wychowaniem, sami w domu używają takich słów to potem nie należy się dziwić. Sam często słyszę jak moja sąsiadka z dołu krzyczy na swoje dzieci w wieku 8 i 3 lat. Co słowo to ku... chu... pier... itp. I jak te dzieci mają potem nie przeklinać jak w domu się używa takich słów. Dzieci potem to powtarzają, choć zapewne same nie wiedzą co oznaczają. Często idąc sobie słysze jak dzieci w wieku 6-7 lat mówia do siebie. Choć ja stary nie jestem, bo mam dopiero 20 lat, ale za moich czasów nie przypominam sobie, żeby było takie słownictwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeklinanie wsrod mlodzierzy obecnie to trend ktory wywodzi sie z obecnej muzyki RAP w ktorej teksty polegaja wlasciwie na brutalnosci slow, ale to dopiero poczatek bedzie jeszcze gorzej, to samo jest z piciem oficjalnym w USA za to mozna isc do wiezienia w europie obecnie mozna wszedzie mlodziesz spotkac z butelka piwa w jednej a z papierosem w drugiej rece to sie dzisiaj nazywa COOL ! i zaden rodzic nic tutaj niezrobi to media i spoleczenstwo ksztaltuja tego mlodego czlowieka !

amen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
tracer



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zwalajcie wszystkiego na rap czy inna muzyke...kilka lat słuchałem takiej muzyki i wcale nie chodze z piwem po miescie... nie rzucam kurw... i chu.. na lewo i prawo......uwazam ze to wina głownie rodziców! brak kontroli i bezstresowe wychowanie modne od kilku lat. Najwiecej takich wyrostków wypuszczają obecne gimnazja......nie wroze dobrze na przyszłosc pod tym wzgledem;]
_________________
just me
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patka



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Knw/Glw

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tracer napisał:
Nie zwalajcie wszystkiego na rap czy inna muzyke...kilka lat słuchałem takiej muzyki i wcale nie chodze z piwem po miescie... nie rzucam kurw... i chu.. na lewo i prawo......uwazam ze to wina głownie rodziców! brak kontroli i bezstresowe wychowanie modne od kilku lat. Najwiecej takich wyrostków wypuszczają obecne gimnazja......nie wroze dobrze na przyszłosc pod tym wzgledem;]



Hmm wiesz to nie jest tak do końca bo dzieciak w domu może mówić poprawnie a poza domem może klnąć jak szewc i często jest tak że rodzice nawet nie wyobrażają sobie że jego dziecko może klnąć. Przeciez nie zapyta go wprost czy to robi nawet jakby zapytała to wątpie żeby się dowiedziała Wink

Pozdrawiam Patka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
Przeklinanie wsrod mlodzierzy obecnie to trend ktory wywodzi sie z obecnej muzyki RAP w ktorej teksty polegaja wlasciwie na brutalnosci slow, ale to dopiero poczatek bedzie jeszcze gorzej, to samo jest z piciem oficjalnym w USA za to mozna isc do wiezienia w europie obecnie mozna wszedzie mlodziesz spotkac z butelka piwa w jednej a z papierosem w drugiej rece to sie dzisiaj nazywa COOL ! i zaden rodzic nic tutaj niezrobi to media i spoleczenstwo ksztaltuja tego mlodego czlowieka !

amen



Jeżeli dobrze pamiętam to Polskie prawo zabrania spożywania alkoholu w miejscach publicznych szczególnie jeśli chodzi jak to nazywasz "picie oficjalne"
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka