Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Życie po śmierci
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 12:42 pm    Temat postu: Życie po śmierci Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałbym Was zachęcić do dyskusji na tak niecodzienny temat by mnie i Nam pokazać jakie jest postrzeganie Knurowian tego tematu. Oczywiście wielu może oprzeć swoje twierdzenia i przekonania na podstawie religii chrześcijańskiej, która jest myślę wielu nam znana ale może są i tacy, którzy mają swoje oryginalne przekonania.
A może ktoś ma jakieś doświadczenia związane z kontaktami z tymi, którzy odeszli. Zachęcam do dyskusji
Pozdrawiam
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam potrzeby kombinować z poglądami "oryginalnymi". Chrześcijańskie spojrzenie (które wyznaję) ma świetną koncepcję "życia wiecznego". Rzadko to sobie uświadamiam, ale wiara "gwarantuje" mi to, że nigdy nie umrę, że jest coś więcej od zgnitego ciała.

Myślę, że jednym z najwspanialszych skutków takiego spojrzenia na "życie po życiu" (obok abstrakcyjnego - dla wielu - ujrzenia Boga) jest możliwosć spotkania ukochanej osoby, którą nie nacieszylismy się w czasie tego ziemskiego życia: dziadka, z którym nie zdążyliśmy pójść na ryby, mozliwość ponownego skosztowania niepowtarzalnego kołocza babci, być moze spotkanie się i wspólne życie wieczne ze zmarłą żoną...

W tym kontekście długotrwała "nirwana", czy "nie bycie wieczne" przekonuje mnie mniej, choć nieraz chiałbym osiagnać ją na chwilę Smile

PS
Świetny temat, i trochę inny od tych powszechnie rzucanych Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid napisał:
Nie mam potrzeby kombinować z poglądami "oryginalnymi". Chrześcijańskie spojrzenie (które wyznaję) ma świetną koncepcję "życia wiecznego". Rzadko to sobie uświadamiam, ale wiara "gwarantuje" mi to, że nigdy nie umrę, że jest coś więcej od zgnitego ciała.

...



>gwarantuje< - tylo ( jesli zalozyc ze tak jest NAPRAWDE ) to czy to jest plus czy minus Smile


ja osobiscie jakos nie potrafie slepo wierzyc chrzescijanstwu
wiara/swieci/cudy/objawienia <-
jesli zalozyc ze sa prawdziwe , to niby o czyms swiadcza , ale w innych religiach jest to samo - ludzie slepo wierza , ze to ICH religija jest to prawdziwa , to jedyna


moze podejde do tematu innaczej...
osobiscie wierze w >TO< nazwijmy to bogiem /stworca czy jak tam chcecie - dla mnie to jest nie do podwazeia , bo gdyby nie to to co by bylo?

nic? - w sensie proznia? - ale proznia to tez jest cos , to jest brak powietrza - ale jest dalej czyms - , przestrzenia
gdyby nie >TO< to by nie bylo nic , totalnie nic - nie potrafie sobie wyobrazic tego niczego i kto by stwierdzil , ze nie ma niczego jakby nikt nie istnial?


pozatym , skoro przyjmuje za pewnik istnienie > TEGO < to nie koniecznie znaczy , ze to chrzescijanstwo ma racje - rownie dobrze moze to byc buudyzm czy islam - i co wtedy?Smile
generalnie wszytkie 3 wielkie religie sa do siebie dosc podobne , wiec to jeszcze da sie przezyc , ale co jesli powstala najpierw cywilizacja <gdzies/kiedys> ktora istniala jako jesdna z pierwszych ( nie wykluczone , ze jest ich wiecej ) i jesli taka cywilizacja przeprowadzila sobie eksperyment? taki jak przeprowadzaja ludzie


przeciez za czasow np nazwijmy to indian wynalaziki przywiezione z europy byly przez nich traktowane jak czar/cuda/dzialanosc boska

wiec istnieje wg mnie pewna sznsa ,ze ta cywylizacja to jakis expermyment prowadzny przez troche madzrejszych ludzi - jesli tak zalozymy , to zadajmy sobie pytanie - czy te wszytkie cuda , nie sa mozliwe do przeprowadzenia przez zaawansowana technicznie cywilizacje?

zmienmy temat , to powyzej to tylko przypuszczenia podsumowujac


w >TO< wierze
w chrzescijanstow/inne religie - hmm przyjmuje mozliwosc , ze maja racje ale tez jestem sceptyczny
w zyciu staram sie kierowac wlasnymi nakazami ( nazwijmy to moralnoscia - tak wiem moralnosc , to raczej wytwor naszego srodowiska niz >duszy< , wiec poprostu nie mam pojecia co jest prawda , a co nie jest - lecz niestety moj umysl nie pozwala mi na slepa wiare , znaczy na wiare tak Smile tylko nie koniecznie na slepa wiare w zapewnienia ludzi , szczegolnie ze ci ludzi to juz inna bajka , nikt nie jest bez grzechu , ale wg mnie bardziej sie liczy honor - a co robia/robili niektorzy ma z honorem niewiele wspolnego , chyba ze rozmawiamy o odwrotnosci , no wtedy mozna powiedziec ze sie kieruja odwrotnoscia/przeciwienstwem honoru Smile


to na tyle narazie , musze leciec bo sie spoznie , potem dosmaruje reszte

pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juta669



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wierzę, że jedyne nasze życie, to to które mamy tutaj. Więc należy je przezyc tak by na łożu śmierci móc sobie powiedziec "Nie żałuję, może nie zrobiłam wszystkiego co chciałam, ale... miałam wspaniałe życie..."

Ważne jest to co jest teraz, nie to co być może a nie jest pewne. To co jest tylko naszym gdybaniem...
_________________
Wszystko na co mam ochotę jest nielegalne, nieetyczne albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jeśli te życie to tylko wyimaginowany świat wymyślony przez chorą istotę (zaburzającą nasze myśli i wpływ na nasze czyny) leżącą obok każdego z nas w gigantycznej chłodni chroniącej nasze ciała przed całkowitą śmiercią podtrzymując mózg przez kilkadziesiąt lat.......... ;]




Polecam książkę Ubik , PhilipaDicka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys to czytalem , jesli mnie pamiec nie myli Smile ale daaawno , moze by warto odswiezyc pamiec Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wszystkie książki Dicka Smile A jeśli chodzi o meritum wątku to zgadzam się z Jutą669, nie przekonują mnie opowieści żadnych proroków czy innych boskich posłańców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat w którym ważną częścią jest problem religii, wiary w Stwórce itp.
Wiemy że przykazania i "prawdy" religijne wyznaczają nam światopogląd na różne sprawy, także na "Życie po Życiu". Zatwardziały ateista i fanatyczny katolik nie przyjmie do wiadomości argumentów drugiej strony; więc na takiej płaszczyźnie nie ma co dyskutować.
Jednak pomijając tzw. "beton" wyczuwamy lęk przed śmiercią, a właściwie co po niej będzie. I tutaj religia ma tą przewagę że daje jakąś alternatywę [niebo, piekło] a nie wierzący "nie wiedzą" co się stanie z nimi po zejściu z tego świata. I już Blaise Pascal stwierdził że warto wierzyć w Boga w słynnym Zakładzie Pascala
Kod:
Zakład Pascala (Gra Pascala) - oparte na statystyce rozumowanie przedstawione przez Blaise'a Pascala wykazujące, że warto wierzyć w Boga.

    * jeśli wierzysz w Boga i Bóg istnieje, twoja wygrana jest nieskończona (idziesz do nieba);
    * jeśli wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje, twoja przegrana jest skończona, a więc pomijalna;
    * jeśli nie wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje, twoja wygrana jest skończona, a więc pomijalna;
    * jeśli nie wierzysz w Boga i Bóg istnieje, twoja przegrana jest nieskończona (idziesz do piekła).

***
Co do samego zgonu.
Chyba bardziej się boje samego odchodzenia, umierania niż co się stanie później z ciałem. Na śmierć czekamy przez całe życie a ona i tak nas zaskakuje.
***
Co do wydawnictw poświęconych w/w problemowi, kiedyś czytałem książkę Raymonda A. Moody "Życie po Życiu". Kiedyś to uważałem za super książkę teraz wzbudza u mnie uśmiech politowania; białe Światło na końcu tunelu, nie ! choć czasami warto poczytać humorystyczną książkę.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oriana



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 137

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierze ze po śmierci jest zycie wieczne,wolne od wszelkich zmartwien.Ze spotkamy tam wszytskich zmarłych ktorych chcemy spotkac np. jak to napisal Dawid dziadka ktorego nie znalismy....
_________________
**WiEcZnIe KoChAc**WiEcZnIe ZyC**WoLnĄ ByC**SoBą ByC**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 10:04 pm    Temat postu: zaskocze Was Odpowiedz z cytatem

hmmm... a ja z innej strony tej samej beczki: http://fakty.interia.pl/nauka/news/zmarly-od-75-lat-wraca-do-zycia,856143,2943 i jeszcze więcej wiadomości w jez. ang; http://blog.360.yahoo.com/blog-6qj8LIk2brROSr8TVidqGotsKYKma6JsXA--?cq=1&p=75 . Ta wiadomość obiegłą jakiś czs cały swiat i była na stronch nie tylko takich gazet jak polski "super expres". Dość mocno zdziwieni są naukowcy. A co Wy na to?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako katolik wierzę w "życie po śmierci" a sama śmierć jest dla mnei czymś naturalnym. Śmierci samej w sobie się nie boję , czym innym jest kwestia w jaki sposób umrę. NIkt nie zna dnia ani godizny ,ale chyba lepiej umrzeć w spokoju i we śnie niż gdy np śmierć bedzie wynikiem dotklwiego pobicia przez bande zbirów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@lucjanszolajski


no nie wiem - przeciez to , ze ktos nie wierzy w boga - a bog istenieje , nie jest pprzeciez rownoznaczne z pieklem ..... jesli przyjmiemy taka wersje , to raczej sie liczy jaki ktos byl za zycia niz czy wierzyl


sa ludzie , ktorzy wierza w boga a i tak robia >rzeczy<


co ma byc to bedzie i tyle Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drosophila melanogaster



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzenie w Boga i życie wieczne jest wygodne. Łatwiej jest opanować strach przed śmiercią, życie nabiera sensu, strata najbliższych jest lżejsza do zniesienia, gdy wierzymy, że spotkamy ich ponownie.
Natomiast to jak będziemy się czuli "po tamtej stronie" moim zdaniem zależy od naszego podejścia. Wiele razy zastanawiałam się nad tym jak to jest, że "podobno" <bo tego stwierdzić za życia nie można"> człowiek, który całe swoje życie był nikczemnikiem, w ostatnich chwilach żałuje, dostaje rozgrzeszenie i idzie do nieba, a ten który całe życie był dobry i z jakiś powodów w pewnej chwili staje się zły i kończy gorzej od pierwszego. Doszłam do wniosku, że to zależy od stanu psychicznego, który towarzyszy przy umieraniu. Jeżeli ktoś w takiej chwili czuje się pogodzony ze światem, wypełniają go pozytywne emocje powinien czuć się po tamtej stronie równie dobrze.
Tak uważam i nie zamierzam robić rzeczy wbrew własnemu sumieniu <czy tam moralności>, ponieważ to musi być okropne umierać ze świadomością, że zrobiło się rzeczy, których się człowiek wstydzi. To powinno zagwarantować spokój duszy...
Uff.. rozpisałam się bardziej obszernie niż zwykle...
_________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj. Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego co jest i gdzie się znajdujemy po śmierci to dowiemy się dopiero po...a ja tak osobiście myślę, że jesteśmy nadal na ziemi tylko w postaci "ciała astralnego"(tzn ducha), latamy sobie po ziemi i odwiedzamy sobie różne zakątki na świecie, które zawsze chcieliśmy zobaczyć i opiekujemy się swoimi bliskimi...ale o tym czy pójde do nieba, czy zostanę w próżni, czy będę duchem krążącym po ziemy dowiem się dopiero wtedy jak umrę. A teraz nie ma się co zastanawiać tylko czerpać z życia to co najlepsze Super i wrazie czego nie poipełniać zbyt wiele grzechów ]:->.


Pozdroo...BLESS Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymek



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 53

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko szerzeniu herezji ( księża również mają w tym swój udział ). Mianowicie Pismo Świete ( które jest dla mnie dużo większym autorytetem niż wszyscy papieże razem wzięci podniesieni do entej potęgi) mówi wyraźnie że człowiek nie ma nieśmiertelnej duszy.
.

To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu. Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie. Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie. Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł. JAN 11,11-14 (BW)


Ostatnio zmieniony przez Szymek dnia Sob Lip 27, 2013 11:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka