Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Egzekucja dyktatora - dyskusja o karze śmierci
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patka



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Knw/Glw

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Jeżeli chodzi o Husajna to jest zupełnie inny przypadek.
Proszę oto link do filmiku z dnia jego śmierci:

http://www.nothingtoxic.com/media/1167548958/Saddam_Being_Hanged_Captured_from_a_Cell_Phone

Niedawno mój znajomy miał opis dotyczący Saddama Husajna i świeczkę w opisie, spytałam z ucieszeniem czy umarł, on odpowiedział że niestety tak. Po czym stwierdził że nie mam uczuć. Spytałam więc go w ten sposób, że skoro ja nie mam uczuć wyśmiewając się z terrorysty który terroryzował, mordował i miał z tego największą frajdę to czy on ma uczucia żałować takiej osoby? Ludzie to jest chore ! Brak szacunku dla takich osób, i wiecie co? Chciałabym przed jego śmiercią go opluć prosto w twarz i spojrzeć w oczy za to co zrobił. Niektórzy nie wyobrażają sobie co to znaczy stracić kogoś bliskiego bo tego jeszcze nie doświadczyli, skoro on umiał robić to z takim uśmiechem na twarzy i radością jak przed śmiercią , to ja nie widze żadnych argumentów na to żeby potwierdzić co poniektórych zdanie że śmierć jest czymś prywatnym i bolesnym. Kpię z tego! Tacy ludzie nie powinni istnieć, a my powinniśmy to zwalczać. Sory za to w jaki sposób to określiłam, ale nie powiem że było "brutalnie" bo pokrzywdziłabym większość niewinnych osób które doświadczyły brutalnego przeżycia i śmierci przez takie własnie osoby.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście jestem za wykonywaniem kary śmierci, ale sam sposób jej wykonania był stanowczo zbyt łagodny. Z reguły powieszenie czy "uśpienie" nie odda cierpień ofiary. Kara śmierci winna być wykonywana publicznie, bez względu na brutalność, aby była przestrogą dla innych potencjalnych przestępców.

Co do powieszenia Saddama to ewidentnie zrobiono z niego męczennika. Człowiek (o ile mogę użyć tego słowa) powinien być zabity od razu przy pojmaniu, cały proces tylko podniósł jego wartość a egzekucja i szum medialny wokół niej dopełniła dzieła.
Saddam jest męczenikiem świata islamskiego i będzie powodem przelewu krwi i braku pojednania między bliskim wschodem i resztą świata.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
patka



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Knw/Glw

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż to, i o to właśnie chodzi, choć z drugiej strony powinien być męczony, gdy go powiesili męczył się chwilę niestety a inni umierali w straszliwych cierpieniach... Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara śmierci jak najbardziej.
W Polsce kilka jak nie kilkanaście razy do roku dochodzi do brutalnych mordestw. W np Usa tego nie ma. Dlaczego? bo tam ludzie boją się... że jak zabije kogoś to sam zginie.. gra nie warta świeczki.
Fakt faktem niemoralne troche zeby zabijać innego. Jak ktoś powiedział trzeba kochać. Ja potraktowałbym to dosłownie. Smile Wrzucić takiego do celi ze 150 kilogramowym gejem. Napewno wróg będzie kochany:)
W Islamie też nie ma tak jak w Polsce. Myślę że albo kara śmierci albo surowe rygorystyczne prawo, łącznie z tym że przestępca ma odebrane wszelkie prawa. wg mnie ci najokrutniejsi powinni być traktowani jak więźnie w oświęcimiu.
i też myślę że nie powinno się tak łagodnie zabijać. Preferuję raczej coś w stylu oko za oko. albo tortury. Kiedyś nabijali ludzi na pal. Człowiek umierał przez kilka godzin w okropnych męczarniach, niejednokrotnie z wycieńczenia lub upływu krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku bardzo brutalnych przestępstw kara powinna być adekwatna do cierpienia ofiary (czasem to nie możliwe).
Sama kara śmierci nie jest wyjściem, gdyż w większości przypadków winowajca sumienie ma czyste - nieużywane. Zamiast np. powieszenia czy zastrzyku (w sterylnych warunkach) można by sięgnąć po metody rodem z dalekiego wschodu (tortury chińskie) lub do metod naszych przodków ze średniowiecza (inkwizycja). Niestety, prawda jest taka, że gość odsiadujący karę pozbawienia wolności ma zapewnione jedzenie (całkiem niezłe), darmową opiekę lekarską, prawo do posiadania odbiorników rtv (w nagrodę za odpowiednie zachowanie) oraz wiele innych praw i przywilejów. Konwencja praw człowieka pozbawiła funkcjonariuszy państwowych wszelkich metod wychowawczych i możliwości działania w zamian wprowadzając nieład (delikatnie mówiąc) i wszechobecną biurokrację.
Taka jest prawda ... smutna....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.smog.pl/wideo/6619/smierc_saddama_nagranie_z_telefonu/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat widzę emocjonalny i wypowiedzi niestety także. Trudno mi tutaj będzie przebić się z myślą, że ważniejszy jest rozsądek niż emocje ale spróbuje; zbyt dużo tutaj Husajna, który powinien być przez cowboy’ów przeproszony i ponownie osadzony na stanowisku prezydenta Iraku. Tylko on trzymał krótko naród, który inaczej nie może egzystować jak tylko w warunkach przymuszenia do przestrzegania prawa. Tylko On trzymał w szachu innych przywódców plemiennych. Bush nadal chce by Irakijczycy żyli wg jego widzimisie. Narzucając prawa i obyczaje jest się nikim więcej jak tylko okupantem a nie wyzwolicielem. Przez to wszystko w Iraku długo nie będzie spokoju, którego amerykanie wraz z innymi narodami przywrócić nie potrafią. Tu nie ma rozwiązań idealnych ale trzeba wybierać te, które są najmniej szkodliwe dla ludzkości. Świat co smutne, nie jest doskonały ale pocieszające w tym to, że do doskonałości dąży.

A co do kary śmierci to można pokazać na przykładzie powiedzmy modelu społeczeństwa.
Na model ten będzie się składać pięciu obywateli, każdy trudniący się innym (potrzebnym, zasadnym) zawodem. I tak obywatel A) jest rolnikiem, obywatel B) jest młynarzem, obywatel C) jest piekarzem, obywatel D) usuwa odpadki a obywatel E) jest policjantem (strzeże porządku). Oczywiście model jest ten niekompletny bo trzeba by lekarzy, murarzy itd. Ale do pokazania pewnych społecznych zależności wystarczy. Ów model stanowi Integralną (nierozerwalną) całość (kompletność). Obywatel C) – piekarz popełnia przestępstwo, które wg Was powinno być objęte sankcją kary śmierci. Nie izolujemy go (kara wiezienia, długoletniego tak by nadal miał szanse jednak wykonywać swój zawód) lecz eliminujemy z tego modelu piekarza i nagle pozostali członkowie tego modelu przestają mieć co jeść. W tym wypadku cały model się rozlatuje, gdyż poszczególne jego elementy nie mają racji bytu samodzielnie lub w niewłaściwym (niekompletnym) ułożeniu.

To pokazuje jak łatwo niszcząc innych (nawet jeśli w naszych osądzie słusznie i zasłużenie) – niszczymy samych siebie. Niszczenie samych siebie może odbywać się również poprzez negatywne emocje wywołanie takim czy innych morderstwem. Osoba skazana musi mieć możliwość naprawy swoich czynów. Oczywiście nikt nikomu życia nie zwróci ale ileż ludzko wyglądają ci, któryż mu taką możliwość dają w porównaniu do katów. Nikt nie jest doskonały a to już jest czynnikiem eliminującym z osądzania kogokolwiek. Śmierć sprawcy nigdy nie jest wystarczającym zadośćuczynieniem złą, które wyrządził. Oko za oko, ząb za ząb nie należy do rozwiązań z naszego kręgu kulturowego. Tak samo jak Human Rights Act jest największym osiągnięciem humanistycznym ludzkości naszych lat a nie jak kolega Xander Cage pisze - hamulcowym zaprowadzenia prawa i porządku. Mamy wrócić do kodeksu Hammurabiego? Świat co smutne, nie jest doskonały ale pocieszające w tym to, że do doskonałości dąży.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale popełnił przestępstwo. na jego miejsce znajdzie się ktoś inny. poza tym hussajn nie był piekarzem ani nikim takim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietas napisał:
ale popełnił przestępstwo.

dlatego kara musi być, niekoniecznie śmierci
pietas napisał:
na jego miejsce znajdzie się ktoś inny.

oby tak skuteczny jak jego poprzednik. Zaden Amerykanin w stylu Busha nie przywróci tam porządku
pietas napisał:
poza tym hussajn nie był piekarzem ani nikim takim Smile

Kto tam wie, może jakieś tam ciasteczka piekł... a może rogaliki. A tak na boczku to tak metafora z tym piekarzem itd. na polski przenośnia byśmy powiedzieli.

Pozdrówka
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka