Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podatek za psa w naszym mieście...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:31 pm    Temat postu: Podatek za psa w naszym mieście... Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ostatnio zastanawiałem się nad jedną sprawą.
Jak powszechnie wiadomo wszyscy właściciele psów płacą podatek od posiadania czworonoga.
Za rok 2006 podatek ten wynosi 60 zł.
W ciągu 2 lat podatek wzrósł o 100%

I moje pytanie brzmi:
Na co idą pieniądze płacone przez posiadaczy czworonogów?
Ciekawe jest również to, że wyprowadzając pieska na spacerek można zarobić mandacik od SM za to, że piesek narobił pod krzaczek tudzież oddał mocz pod drzewkiem.
Dla porównania w Gliwicach czy Rybniku są wyznaczone parki do wyprowadzania czworonogów. Parki te są regularnie sprzątane przez służby miejskie. A w Knurowie nie dość, że nie ma takich parków, można zarobić mandat to jeszcze ciężko jest wynająć firmę, która raz w tygodniu usunie niespodzianki pozostawione przez pupili na trawnikach.
Ponowię moje pytanie.
Na co idą pieniądze z podatków za psa w Knurowie, bo chyba nie na służby sprzątające i parki dla piesków????

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Środa Wielkopolska, lipiec 2005 r.




A kiedy w Knurowie?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W knurowie to chyba jak w grudniu będzie wiosna.
Nie na darmo w powiecie Knurów jest uważany za wieś.
Wystarczy przejechać się po "mieście" żeby stracić zawieszenie w samochodzie (wyątek stanowi droga przy UM), idąc chodnikiem też można połamać sobie kopytka albo w najleprzym przypadku złamać obczsy na dziurze chodnikowej (tutaj znowu wyjątkiem jest chodnik przy UM), nawet wielkomiejskie rondo jest jakieś wieśniackie.
Nigdy nie chciałem tego mówić ale chyba Knurów trzeba zaorać!

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał "Knurów trzeba zaorać!"

No to chyba troche przesada nie uważam żeby w knurowie było aż tak źle ale też nie chwale, tylko porównując z gliwicami (jeżdrze tam juz 6-ty rok) nie mam aż tak złego mniemania o knurowie fakt że w gliwicach pojawiły się pojemniki na psie odchody nie znaczy że są one wszedzie i wątpie żeby dużo ludzi z nich kożystało. W mniej reprezentacyjnych dzielnicach gliwic takich jak szobiszowice trudno jest przejść 200m chodnikiem żeby nie natknąć się na "minę" pozostawioną przez czyjegos pupilka, a i chodniki też nie są zbyt równe i drogi kiepskawe Wink .


Pozdrawiam acidman
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównałeś Knurów do Gliwic i napisałeś, że w Gliwicach gdzie niegdzie są takowe pojemniki. Dla mnie to już jest plus na przyszłość. Powiem więcej w Gliwicach są miejsca spacerowe dla czworonogów a w knurowie co jest? Nowy chodnika z parkingiem przed prezydium?
Tak więc ja dalej obstaję przy swoim.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 8:21 pm    Temat postu: Juz niedługo. Odpowiedz z cytatem

Przeciez niedługo beda wybory nawiedzeni bedą obiecywać gruszki na sosnach napewno niejeden podejmnie ten temat .Wystarczy rano ok 4,30 oraz wieczorem po 21 popatrzeć co sie dzieje w parkach ,na samopas biegające psy .Obserwóje to nie tylko w Knurowie czy Szczygłowicach ale nawet w Krywałdzie w tym parku przy drodze ,juz wielokrotnie gdy wracałem z 2-iej zmiany czy nocki wyskoczył na nas doberman [pies moż spokojny własciciel gorszy ] może w końcu zajma sie tym ci panowie z szachownicami na otokach ,bo ten pies jak i inne nigdzi się nie załatwi tylko w parku bo tak jest nauczony od małego .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak kultury, brak wychowania, brak wzorców itp., itd. To jest największy problem. Brick wall Violent

Pamiętacie, kto słyszał 15 lat temu o segregowaniu śmieci? Pomijając pojedyncze przypadki, większość Polaków, knurowian zaczęła to robić, (może nie w domu, jak to aż do przesady robią np. Niemcy), wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Należy po prostu rozpocząć kolejną lekcję wychowawczo-edukacyjną. Thumbsup

Jednym z takich elementów będzie na pewno zamontowanie odpowiednich "narzędzi" (jak na zdjęciu powyżej). I tutaj duży zarzut do władz miasta, do spółdzielni mieszkaniowych, że nie zrobili tego pierwszego kroku. Evil or Very Mad Zdaję sobie sprawę, że skuteczność tych pojemników na początku będzie mała, ale trzeba od tego rozpocząć. Wielu właścicieli psów będzie miała o 1 agument mniej, żeby nie sprzątać. Shame on you

Zlikwidowałbym równiez podatek od psów, bo jest on tylko skutecznym argumentem do niesprzątania ("za co ja płacę!"). Koszty poboru, pewnie są i tak porównywalne z wpływami. Zdecydowanie zlikwidować UT

Kolejnym elementem (później) będzie rozpoczęcie skutecznego karania gapowiczów, brudasów. To musi zaowowcować, oczywiście nie od razu, bo trudno zmienić przyzwyczajenia. Zróbmy to Cheers
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Knurów trzeba zaorać!



no może to troche za ostro powiedziane...

może nie jest bardzo dobrze... ale zaczyna być lepiej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat poruszono w aktualnym wydaniu "NŻR", ale na krytyce sytuacji się zakończyło. Niestety, dziennikarz nie przedstawił żadnych propozycji rozwiązań, ani nie pofatygował się do UM czy spółdzielni mieszkaniowych i nie porozmawiał z odpowiednimi ludźmi na ten temat.

Typowe - opisano sytuację, którą każdy zna, bez żadnych konstruktywnych propozycji, do których odpowiednie służby mogłyby się ustosunkować. Violent To jednak wymaga trochę wysiłku, nie takiego jak pójście do parku i porozmawianie z przypadkowym mieszkańcem, który wiadomo co powie: jest źle. Evil or Very Mad
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 1:49 pm    Temat postu: No i co !!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Niedawno pisałem o psach w parku na Krywałdzie a juz dzieci pogryzione na ul . Jordana prawie w parku o kturym pisałem .No ale panowie szachisci nie reaguja [straz miejska] łatwiej zpałowac dzieci za jedzenie słonecznika niż podskoczyć takiemu czy owemu oni potrafią pobić dziecko lecz gdy idzie trzech małolatów to robią zwrot i biegiem się oddalaja .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 7:30 pm    Temat postu: przyrodnik Odpowiedz z cytatem

Masz zupełną racje, SM w aktualnym wykonaniu to jest nieporozumienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beautiful_Picture



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 20
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w Szczygłowickim parku po stopionym śniegu widziałem dużo brązowych psich kup. Nie był to przyjemny widok, a zapach.... szkoda gadać. Myślę że pojemniki na odchody to bardzo dobry pomysł, ale bez przyszłości bo wątpie żeby ktoś sprzątał po swoim psie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mając psa sprzątałem po nim i znam jeszcze kilka osób które to robią. Właściciele psów bądźcie wzorem dla innych z drugiej strony można przecież wystosunkować list otwarty do władz z podpisami o zmiane sytuacji, nękajcie swoich radnych ktoś w końcu pęknie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wyobrazam sobie wychodzic ze swoim pieskiem na dwór na osiedle. Nie wyobrażam sobie sprzątania po ogrodzonych trawnikach, na ktorych i tak nie chodzi.

Idę do lasu i tam sobie mój milusiński biega, robi kupy i papla mu się śmieje
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cvaniaceq



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 127
Skąd: swiat i okolice

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesto slysze i widze wypowiedzi wlascicieli psow ze tak oni by sprzatali po nich nieczystosci ale miasto powinno wlasnie zadbac o specialne pojemniki i worki zeby byly dostepne i ... jeszcze najlepiej jakby ktos za to im placil, co!?
Ja powiem jedno, bedac za granica tu i tam widzialem ludzi ktorzy zbierali "to & owo" po swoim piesku, czy kocie i za jedyne narzedzie sluzyla im tzw. jednorazowa reklamowka !!! ... tak ta zwyka w ktora pakuja nam zakupy, np. Biedronka czy Tesco czy inne zwykle reklamowki. A zawartosc wyrzuca sie do zwyklych pojemnikow i nikt nie robi tego problemu.Wiec zamiast wymyslac kolejne wykrety, polecam na spacer reklamowke z smietnik znajdzie sie za kazdym rogiem.
_________________
LEPIEJ WIDOCZNY - WIDOCZNIE LEPSZY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka