Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Artyści?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Knurowski Trzaskprask
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

graffiti jest ok Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo sztuka ma coś przedstawiać i przekazywać.
A nie jak widziałem jedną instalację (teraz nie ma już rzeźb :]) - garderoba na kółkach z wieszakami, gdyby mi nie powiedzieli że toż to podobno jakaś sztuka to bym tam kurtkę powiesił.
Koleś co to "wymyślił" musiał być nieźle zjarany...

A fotografie są pięknę, ponieważ uchwycają piękno chwili niezauważalne w czasie rzeczywistym.

Z resztą nie będzie mi jakić pseudoartysta bez wykształcenia mówił co jest szutką i co jest piękne, bo też mam swój gust i myślę że umiem rozeznac sztukę od gniotu.
Bo jeśli film może być arcydziełem lub porażką to czemu jakoś nikt nie mówi że malowidło/rzeźba też może się nie udać bo jakieś beztalencie go wykonało.
Bzdurne jest NA SIŁĘ doszukiwanie się piękna w czymś co jest po prostu gniotem tylko dlatego że ktoś inny czegoś tam się niby dopatrzył i ja nie mogę być gorszy bo mnie wezmą za wsiowego chama i parobka, ludzie sami nakręcają się na paranoję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mystique



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest sztuka, tylko jakiś szkaradny wandalizm. Można czasem zobaczyć na murach ładne grafitti, ale te wklejone zdjęcia to totalne mijanie się ze sztuką. Poza tym widząc już ładne grafitti, chciałoby się je zobaczyć na przykład w galerii, a nie na ekranach akustycznych.. Eh?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mystique



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian87pl napisał:
To wolisz szarą bezduszną i ponurą ściąnę?
To chociaż się wyróżnia z monotonności betonowych dżungli.
A że nie każdemu się bardzo podoba, nigdy każdemu się nie dogodzi, tutaj chodzi tylko o sam rodzaj upiększenia.


Wole piękną, czystą, jasną ścianę.
Knurów to betonowa dżungla?? Może Katowice to tak, ale Knurów jest kolorowy i nie potrzebuje jakiś bazgroło-badziewnych malowideł naćpanych wandali Shame on you Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurów jest kolorowy? Masz na myśli różowy kościół i las bloków...

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,90277,7253203,Kibice_skatowani_za_namalowanie_graffiti__Gieksy_.html
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
walusss



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 383
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby Nasze miasto było naprawdę czyste i bez skazy? Kazdy z Nas napewno by chcial.
Co myslicie o zatrudnieniu firmy która zwalcza takie wandalizmy?
Znalazlem w necie taką firme która akurat sie tym zajmuje, zobaczcie sami.
http://www.antigraf.pl/index.html
_________________
"...jedni wyciągają ręce po pomoc, a przywódcy na ekranach wciąż ściskają sobie dłonie.
Kiedy ludzie się obudzą wreszcie i zobaczą, że dokoła nich cały świat płonie.... "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobny temat juz byl kiedys tutaj, chodzilo o malowanie plotu stadionu w Knurowie dla mnie graffiti to jakis durny element wandalizmu nawet gdyby Leonardo da Vinci namalowal mi Dame z gronostajem na bloku uwazam to za nieodpowiednie miejsce dla sztuki Brick wall
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Knurów to betonowa dżungla?? Może Katowice to tak, ale Knurów jest kolorowy i nie potrzebuje jakiś bazgroło-badziewnych malowideł naćpanych wandali


Knurów chyba był ładny dopóki pewien prezydent nie zaczął robić patelni z betonu i wycinać wszystkiego co zielone ....

Nie możemy wszystkiego pozamykać w muzeach ale nie możemy tak samo wszystkiego malować na blokach nie przeginajmy ani w jedną stronę ani w drugą.

Wy cały czas mówicie komu co się podoba a to jest kwestia gustu czyli temat płony na rozmowy bo nigdy się nie dogadamy.

Pytanie brzmiało czy jesteście za urozmaiceniem miasta tego typu lub innymi malunkami, obrazami, fotografiami nawet ciekawymi czy śmiesznymi pomnikami.
Byle by nie było nudno, szaro i monotonnie.
Nawet krzaki można finezyjnie przyciąć, jak się chce to wszystko się da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian87pl napisał:
A fotografie są pięknę, ponieważ uchwycają piękno chwili niezauważalne w czasie rzeczywistym.


Jeszcze 100 lat temu nie mialbys odwagi powiedziec ze fotografia to sztuka.


damian87pl napisał:
(teraz nie ma już rzeźb :])

Oczywiscie ze teraz robi sie rzezby. Powiedzialbym nawet ze wiecej niz kiedys. A instalacje to inny rodzaj tworczy.

damian87pl napisał:
Z resztą nie będzie mi jakić pseudoartysta bez wykształcenia mówił co jest szutką i co jest piękne, bo też mam swój gust i myślę że umiem rozeznac sztukę od gniotu.

To ze masz swoj gust, nie znaczy ze umiesz odroznic sztuki od gniotu. Nie rozumiem, dlaczego mowi się na nie zrozumianą sztuke gniot. Sztuka nie musi sie podobac, ale nie mozna tez nazwac sztuki gniotem. Oczywiscie mowie o profesjonalnych tworcach, artystach.

damian87pl napisał:
Bzdurne jest NA SIŁĘ doszukiwanie się piękna w czymś co jest po prostu gniotem tylko dlatego że ktoś inny czegoś tam się niby dopatrzył i ja nie mogę być gorszy bo mnie wezmą za wsiowego *** i parobka, ludzie sami nakręcają się na paranoję.


To ze ktos nie rozumie jakiegos aktu tworczego nie znaczy ze jest wsiowaty i parobkowaty. Nie trzeba wszystkiego rozumiec. Poza tym nigdzie nie jest napisane ze sztuka musi byc piekna. Nie wiem co to znaczy ze cos jest "piekne". Rozumiem ze jestesmy wyedukowani na pracach antycznych i renesansowych, ale nie zamykajmy sie na przeszlosc, przeciez zyjemy tu i teraz.

Nie bronie przedstawionych na poczatku prac ze zdjec, ale taka refleksja przyszla mi do glowy jak przeczytalem twoją wypowiedz.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
walusss



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 383
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a oto następne zdjęcia pokazujące prace naszych artystów
znajdują się na garażach przy skrzyżowaniu obok Tesco

czy są ładne czy nie oceńcie sami:




_________________
"...jedni wyciągają ręce po pomoc, a przywódcy na ekranach wciąż ściskają sobie dłonie.
Kiedy ludzie się obudzą wreszcie i zobaczą, że dokoła nich cały świat płonie.... "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te mi się nie podobają bo nic nie przedstawiają.

100 lat temu zdjęcia były brzydkie, teraz nie są.

Sztuka nie musi się podobać, nawet jeśli nikomu się nie podoba? To po co komu takie cuś jak nikt tego nie chce, wtedy to gniot, szczerze to sztuka jest rpzeliczana na pieniądze niestety.
A jak ktoś chce zarobić szybko kase to nażyga na płótno powie że to jakiś nie wiadomo jaki bohomozor i spróbuje sprzedać nowobogadzkiemu za dużą kase a głupi nowobogacki to kupi bo jego sąsiad nowobgadzki tekiego cudactwa nie ma i będzie od niego lepszy.

Prawdziwa sztuka to antyk i renesans, ja nie zamykam się na tą sztukę z przeszłości, ja nie uznaję bzdur z lat kiedy ludzkość była w dołku ciemne średniowiecze - memento mori, barok, kubizm, surrealizm itp.
Ludzie od czasu do czasu mają dołki po których następują szczyty rozwoju jak np 20-lecie międzywojenne.

Plebs ogólnie ciężko przyjmuje nowości ale nie akceptuje czegoś nienormalnego (jedna z niewielu jego zalet).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Antyk, renesans... ok. Ale czy wedlug Ciebie pozniejsze okresy nie pozwolily na powstanie rownie dobrych dziel?? Smile Zabrzmioło to jak mówienie ze muzyka jest tylko tylko muzyka powazna, klasyczna (antyk i renesans to klasyk w sztuce plastycznej).



A wracajac do malowidel ulicznych. Jak zareagowailibyscie na takie malowanie bloków jak w Bydgoszczy, Gdansku i w innych miastach:


Bydgoszcz



Bydgoszcz



Myslowice, obraz W.Sasnala na bloku




Krakow, Jan III Sobieski



Gdansk, Lecz Walesa


Chyba ladniejsze niz te knurowskie spoldzielcze bazgroly.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak średnio mi odpowiadają ale kierunek dobry.
Żeby każdy był mniej więcej zadowolony to rysunki powinny być delikatne, nawiazywać do wszystkiego i niczego, być interesujące, śmieszne, łatwe i przyjemne dla oka.
Trudno coś takiego dobrać, ale w końcu miasto ma od tego cały sztab ludzi.

A muzyka...
Klasyczna jest wieczna, a możesz to powiedzieć o dzisiejszej muzyce? 90% popu po sezonie letnim odchodzi w niepamięć na kilka/kilkanaście lat aż inny "artysta" nie zerżnie i tak już odgrzewanego pomysłu.
Ostatnia dobra muzyka to rock'and'roll choć też nie co do jednego zespołu Razz
Ja lubię metal ale sporo ludzi nic w nim nie widzi poza darciem japy.
Klasyka jest bardziej uniwersalna i ponadczasowa (gadam jak moja nauczycielka J.Polskiego z liceum Super )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remik19



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 450
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie kompletna porażka z tymi rysunkami na blokach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że są brzydkie to kwestia gustu lepiej np coś takiego zrobić:
- http://c.wrzuta.pl/wi13569/0375910000056f934783a6cb/0/smieszny%20autobus%18
- http://www.obrazky.pl/obrazky/zabity-slupkiem-277-OBRAZKY.PL.jpg
- http://www.obrazky.pl/obrazky/chodnik-rzeka-OBRAZKY.PL.jpg
- http://1.bp.blogspot.com/_7ljHLItJpxY/R4z4o4TH5EI/AAAAAAAAArI/Xdmv5zsXgfo/s400/untitled9.bmp

tyle że na blokach odpowiednio coś wymyślić w 3D bo ruchome raczej trudno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Knurowski Trzaskprask Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka