Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrole legalności oprogramowania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:23 pm    Temat postu: Nowe oblicze marketingu Odpowiedz z cytatem

Jak już co roku przy okazji wzmożonych zakupów (święta Bożego Narodzenia) znowu kraj obiegła plotka, bo tak to naprawdę należy traktować. Jeżeli nie ma dowodu nabycia nielegalnego oprogramowania (podejżenie o paserstwo) lub nie udostępnia się oooogromnych zasobów ekonomicznych wersji oprogramowania (bez licencji) lub multimediów to na jakiej podstawie organy ściagania miałyby przeprowadzać kontrole, chyba razem z księdzem podczas kolędowych wizyt. Zresztą poco ten stres przecież wszyscy jesteśmy w porządku z prawem.

Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:52 pm    Temat postu: Re: Nowe oblicze marketingu Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Jak już co roku przy okazji wzmożonych zakupów (święta Bożego Narodzenia) znowu kraj obiegła plotka, bo tak to naprawdę należy traktować. Jeżeli nie ma dowodu nabycia nielegalnego oprogramowania (podejżenie o paserstwo) lub nie udostępnia się oooogromnych zasobów ekonomicznych wersji oprogramowania (bez licencji) lub multimediów to na jakiej podstawie organy ściagania miałyby przeprowadzać kontrole, chyba razem z księdzem podczas kolędowych wizyt. Zresztą poco ten stres przecież wszyscy jesteśmy w porządku z prawem.

Pozdrowienia




tiaaa , jak ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bombel



Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich cykorów i ciężko wystraszonych - W KNUROWIE NIE MA ŻADNYCH KONTROLI ODNOSNIE LEGALNOŚCI OPROGRAMOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!! Shame on you
Ludzie dajcie se na luz, opamietajcie się i nie powtarzajcie roznoszonych przez kogoś, a zasłyszanych gdzieś plotek Prayer

****
Jak na razie to chodza tylko po Jastrzębiu i Wodzisławiu, i to tylko dlatego, że w tych miastach namierzyli sklepy, które z komputerami sprzedawały "pirackie" windowsy. Maja listę adresów na podstawie faktur i chodzą tylko pod te adresy. Poza tym jeśli chodzi o to z czym policjanci wchodzą do domów np. w Jastrzębiu, z uwagi na KRĄŻĄCE PLOTKI I LEGENDY jak to policjanci wykopują drzwi i takie inne p***doły, rzecznik wydał nawet stosowne oświadczenie. Mam nadzieję, ze skończy to całe te głupkowate wywody na temat nakazów, srakazów i innych wymyslanych przez co niektórych dyrdymał. D'oh! Akurat dostałem linka od kumpla z Jastrzębia...
Policja dementuje
W nawiązaniu do szeroko komentowanego tematu zabezpieczania komputerów przez jastrzębską Policję dementuję informacje, że po Jastrzębiu poruszają się osoby podszywające się za policjantów i dokonujące kradzieży komputerów pod legendą ich zabezpieczenia. Dotychczas nie odnotowano żadnego zgłoszenia o tym charakterze. Jednocześnie informuję, iż zabezpieczania komputerów dokonują funkcjonariusze w ubiorze cywilnym i poruszający się nie oznakowanym pojazdem służbowym. Posiadają oni jednak oryginalne Postanowienia o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu wydane przez prokuratora z jego imienną pieczęcią i podpisem. Postanowienia wydane są na konkretny adres i osobę zamieszkałą pod wskazanym adresem. Policjanci winni też okazać legitymacje służbowe. W przypadku dalszych wątpliwości wiarygodność osób, które przyszły zabezpieczyć komputer można zweryfikować telefonicznie dzwoniąc pod numer 997.
Oficer Prasowy KMP w Jastrzębiu Zdroju nadkom. Bronisław Wójcik (www.jasnet.pl) I to by było na tyle. Jak widać gliniarze też już mają pełne "uszy" pierdół na temat całej tej "akcji".

Bombel Banana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patka



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Knw/Glw

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No No Bombel dzieki za info jeden poinformowany chociaż :] Ulżyło mi bo już chciałam kompa wywalic przez okno heheeh joke Pozdrawiam :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:

a tak sie sklada ze przewazajacej czesci gier porostu ma klienty tylko pod linuxa ( ew. pliki serverow pod linuxa/unixa )

wiec jakbym uzywal linuxa to bym kompa praktycznie nie uzywal Razz
pozatym oem xp pro pl 520 zl kosztuje Smile)) i uwierz nie trzeba kupowac kompa zeby go kupic Smile


To poczytaj o tym
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wine

Tu link do tego programu:
http://www.winehq.com/

Do tego jest jeszcze Cedega, która została stworzona głównie do uruchamiania gier pisanych pod Microsoft z poziomu linuksa
Za dostęp do supportu cedegi trzeba zapłacić ale nie jest to dużo. W zamian za to wybierasz sobie gre z listy, klikasz i nic nie musisz konfigurować Smile.
http://www.transgaming.com/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=2&meid=-1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NKS



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 207
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to wszystko nazywam poprostu "kolejny trik marketingowy microsoftu" Smile Puscili w mediach informacje ze policja sprawdza itd Smile i teraz sprzedarz Bill'owskiego oprogramowania wzrosł i to ladnie ladnie...
_________________
|| www.myspace.com/nksknw ||
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
deeking



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 11
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurów i reszta trzesie portami a Bill pieniadzami Mr. Green


Bombel chwala Ci za tego posta Prayer
_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania.
Benjamin Franklin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bombel



Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ proszę bardzo i do usług.
Jakby co, to znalazłem jeszcze też coś takiego Wave

www.radioexpres.pl/archiwum.php?porcja=1&id_newsa=3741#tresc


bombel Banana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymek



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 53

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 2:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale muszę zaprzeczyć. Sam jeszcze kilka dni temu banalizowałem sprawę. Kontrole są przeprowadzane w sposób wyrywkowy ( a więc kto ma pecha ten wpada ) (tyle wiem z relacji znajomego z Pilchowic gdzie już takowe kontrole. przeprowadzono).


P.S Linuks naprawdę nie gryzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bombel



Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 2:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZYMEK napisał - "Kontrole są przeprowadzane w sposób wyrywkowy ( a więc kto ma pecha ten wpada ) (tyle wiem z relacji znajomego z Pilchowic gdzie już takowe kontrole. przeprowadzono)."

... a od moje cioci znajomy, kolega kuzynki i szwagier wujka brata żony zrelacjonował mi, że... LITOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prayer Brick wall
no właśnie i tu się zaczyna cały cyrk. Ktos cos słyszał, od kogoś, kto słyszał z relacji kogoś. Szymuś dziecko - Pilchowice to też gliwicka policja. I nikt nie chodzi ani tam, ani gdzie indziej sprawdzać komputerów. Shame on you
Ja już tyle przeczytałem na temat - gdzie i komu zawinęli kompa, a tymczasem jeszcze żaden policjant u nikogo w domu na terenie Knurowa, Pilchowic czy Gierałtowic, że o innszych miastach i wsiach nie wspomnę, NIE BYŁ.
Ludzie sami siejecie panikę, podwyższając przedświąteczne obroty w sklepach komputerowych. Prayer
To tyle Szymuś panikarzu Dancing
A dla odstresowania się WESOŁYCH ŚWIĄT wszystkim.


bombel Banana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 1:05 pm    Temat postu: Szymek Odpowiedz z cytatem

Daj spokój i nie napędzaj paniki, chyba że masz udziały w sprzedaży licencji na systemy operacyjne Smile. Jeszcze raz napiszę kto miałby środki by przeprowadzać takie kontrole wyrywkowo (znaczy się bez powodu tak profilaktycznie).
Z drugiej strony ludzie miejcie troche szacunku dla czyjejś pracy, ktoś wymyślił, wyprodukował i chce teraz zarobić norma, ale Polak to i żebraka by jeszcze oskubał. Jeżeli kogoś nie stać na taki czy inny sprzęt to niech poszuka alternatywy.
Wesołych wszystkim życzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to niech beda albo

1. normlane ceny
2. normlane zarobki


a nie ceny jak na zachodzie przy polskich zarobkach

jak dla mnie 1200zl za 1 plytke to troche sporo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:04 am    Temat postu: Johny Odpowiedz z cytatem

Ad. 1. Czy w przypadku zakupu systemu przy nowym komputerze cena 350 zł (w przypadku WindowsXP) to dużo, moim zdaniem nie bo jest to cena wręcz symboliczna jak za sprzęt który jest elementem komputera a tak możemy traktować system operacyjny.

Ad. 2. Wiesz z tego co obserwuję za jakie kwoty przeciętny człowiek kupuje komputer (sam doradzam i konfiguruję na zlecenie) to uważam że tak źle to Polacy nie zarabiają. Inaczej się ma sprawa do jakości sprzętu jaki kupujemy, bo kupujemy (my jako przeciętny człowiek) drogi i raczej badziewiaty sprzęt.

Z drugiej strony jak nie mam na Windows'a to czemu nie wybieram Linuksa? Ludzie się tłumaczą że nie będą się umieli znaleźć w tym, powtarzając obiegową plotkę z przed kilku dobrych lat. Następnie po kilku dniach dzwonią z podstawowymi pytaniami dotyczącymi osbługi Windows'a, czyli też nie potrafią się w tym znaleźć. Na zakończenie zacytuję zasłyszaną rozmowe (kobieta i mężczyzna w autobusie):
[K] Wiesz ten "Fotoszop" co go kolega mi zainstalował to rewelacyjny program, rewelacyjnie się nadaje do obróbki zdjęć.
[M] Tak, a co dokładnie z tymi zdjęciami robisz?
[K] No takie tam, zmieniam rozmiar, lub nazwę fotki.
(...) pozostawiam to bez komentarza, dalsza część rozmowy zeszła na prywatne tematy, ale to mi poprostu utkwiło w pamięci.

Zaznaczam, że nie jestem uprzedzony płciowo, tak było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie 350 zł to dużo... a może znajdzie sie ktos mi zasponsoruje windowsa, hmmm ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:17 am    Temat postu: lukas2401 Odpowiedz z cytatem

A ile dałeś choćby za procesor i czy będziesz wymagał od niego ciągłego rozwoju funkcjonalności ?? Bez jaj ludzie, czyli jak dla mnie dużo to jest okiej że kradne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka