Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurowscy posłowie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 2:15 pm    Temat postu: Knurowscy posłowie Odpowiedz z cytatem

Kto był posłem w ubiegłych latach z naszego Miasta. Ja kojarzę tylko p. Sobierajskiego. Znacie kogoś jeszcze?
I pytanie "z innej półki" - czym teraz się zajmują?
Dzisiaj usłyszałem że posłowie którzy nie weszli znowu do sejmu dostaną wysokie odprawy, bo rzekomo ich sytuacja materialna staje się bardzo ciężka. Nie mają gdzie wracać, nie mają pracy, przywilejów itd. itp.
Chciałem to skonfrontować z naszym lokalnym przykładem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
seba334



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 80

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba Pani Szulilas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilku posłów z Knurowa było, ale ja oprócz Szumilasowej i Sobierajskiego pamiętam jeszcze Masarczyka - w czasach Sejmu tzw. kontraktowego.

Oczywiście, dla leserów, którzy znają się na wszystkim, czyli niczym i mają dwie lewe ręce brak mandatu to dramat. Dla wielu wejście na Wiejską to było złapanie Boga za nogi. Nie widzę jednak żadnego powodu, dla którego mieliby dostawać sowite odprawy. Posłowanie powinno być służbą a nie sposobem na lepsze (materialnie) życie.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Posłowanie powinno być służbą a nie sposobem na lepsze (materialnie) życie.


Pobożne życzenia. Pamiętam, że Sobierajski pracował na kopalni i bardzo jestem ciekaw co teraz robi lub czy na kopalnie wogfóle powrócił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zostawił im przeciętną pensję na podstawie danych GUS, darmowy pobyt w Wwie, podróże i telefony i dałbym nawet trzy razy tyle, co dziś, ale wyłącznie jako zwrot kosztów na podstawie rozliczeń, plus bardzo szczegółowa kontrola. Żadnych diet, prawo do jednego asystenta opłacanego z budżetu i limit na wynajem jednego biura (ale nie 10 tys zł, jak dziś). Poseł mógłby wydać b. dużo, gdyby rzeczywiście działał. Natomiast dla siebie miałby tylko pensję przetrwalnikową (byliby zainteresowani podnoszeniem wynagrodzeń w gospodarce, bo ich dochód byłby z tym ściśle powiązany). Myślę, że liczba cwaniaków i karierowiczów trochę by spadła na Wiejskiej. Oczywiście jakichkolwiek odpraw, bo zwykli pracownicy też ich nie dostają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak by tak bylo jak piszecie to (prawie)nikt by nie kandydowal!tam kazdy startuje dla mamony i ukladow a nie poto zeby reszta narodu miala dobrze,pod koniec kadencji powinni kazdego (p)osla rozliczyc ze swoich przedwyborczych obietnic,co udalo mu sie z tego zrealizowac
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,13897727,wiadomosc.html?ticaid=1d35a&_ticrsn=5
Tu jest poruszony problem

Ale zjeżdżamy z tematu. Myślałem że Knurowscy posłowie to sąsiedzi, znajomi czyli wiemy co się z nimi dzieje. Dlatego ponawiam pytanie. Co teraz robią?. Pytam ot tak z czystej ciekawości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
uber alles



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 11

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ami napisał:
Anonim napisał:
Posłowanie powinno być służbą a nie sposobem na lepsze (materialnie) życie.


Pobożne życzenia. Pamiętam, że Sobierajski pracował na kopalni i bardzo jestem ciekaw co teraz robi lub czy na kopalnie wogfóle powrócił.


Na wiki znalazłem takie info:
W 1999 został członkiem PPChD. W tym samym roku pobrał około 39 tys. zł odprawy górniczej przysługującej pracownikom odchodzącym z kopalń, sprawując w tym czasie mandat poselski i będąc w Sejmie sprawozdawcą ustawy wprowadzającej to uprawnienie. Poseł również z niego skorzystał, mimo że od dziewięciu lat w kopalni, w której był zatrudniony, przebywał na urlopie bezpłatnym. Zachowanie takie, chociaż zgodne z prawem, zostało uznane za nieetyczne, co skutkowało udzieleniem mu upomnienia przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Po nagłośnieniu sprawy przeznaczył część pieniędzy na pomoc dla Kosowa[1].


Więc na kopalnie na pewno nie powrócił...a pan Czesław zdaje sie, że jest jakimś działaczem w Rybniku. W ostatnich wyborach do Sejmu startował z listy PiS-u właśnie w okręgu rybnickim...bez powodzenia


a posłem sejmu kontraktowego oprócz Joachima Masarczyka był też związany z Knurowem Jan Szlachta- minister górnictwa i energetyki w rządzie Zbigniewa Messnera (od września 1986 do października 1987)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do posła Masarczyka to pamiętam jak w trakcie trwania pierwszej kampani były plakaty-gdy Masarczyk posłem zostanie -hala sportowa w Knurowie stanie Liar .....................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadkiem trafiłem ten temat i tak myślę, że warto wspomnieć o moim byłym sąsiedzie który już nie żyje a był posłem na sejm, trudno mi określić dokładnie w jakich to było latach, ale z rozmów z Nim jakie mi pozostały w pamięci był to okres ciekawy dla osiedla i kopalni Szczygłowice, w jego wspomnieniach przewijał się ówczesny jej dyrektor i patron wielu inwestycji osiedlowych, dyrektor Tkocz. Myślę że nazwisko byłego posła większości użytkownikom nic nie powie ale warto je przypomnieć, w końcu pan Owczarek Edward, posłem był, a temat tego dotyczy.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uber alles napisał:
ami napisał:
Anonim napisał:
Posłowanie powinno być służbą a nie sposobem na lepsze (materialnie) życie.


Pobożne życzenia. Pamiętam, że Sobierajski pracował na kopalni i bardzo jestem ciekaw co teraz robi lub czy na kopalnie wogfóle powrócił.


Na wiki znalazłem takie info:
W 1999 został członkiem PPChD. W tym samym roku pobrał około 39 tys. zł odprawy górniczej przysługującej pracownikom odchodzącym z kopalń, sprawując w tym czasie mandat poselski i będąc w Sejmie sprawozdawcą ustawy wprowadzającej to uprawnienie. Poseł również z niego skorzystał, mimo że od dziewięciu lat w kopalni, w której był zatrudniony, przebywał na urlopie bezpłatnym. Zachowanie takie, chociaż zgodne z prawem, zostało uznane za nieetyczne, co skutkowało udzieleniem mu upomnienia przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Po nagłośnieniu sprawy przeznaczył część pieniędzy na pomoc dla Kosowa[1].


Więc na kopalnie na pewno nie powrócił...a pan Czesław zdaje sie, że jest jakimś działaczem w Rybniku. W ostatnich wyborach do Sejmu startował z listy PiS-u właśnie w okręgu rybnickim...bez powodzenia


(...)



(...) Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku woj. śląskiego szef klubu radnych PiS Czesław Sobierajski wnioskował o wycofanie z porządku obrad głosowania nad zrzeczeniem się mandatu radnego przez Święczkowskiego przynajmniej do kolejnego posiedzenia sejmiku. Wniosek nie uzyskał jednak wymaganej większości. (...)

http://wiadomosci.wp.pl/title,Tusk-i-Schetyna-chca-mnie-zniszczyc,wid,13983382,wiadomosc.html
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stańczyk



Dołączył: 29 Kwi 2020
Posty: 8

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2020 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poseł ze Szczygłowic, Pan Edward Owczarek. Był posłem w latach 65-69.
Potem powrócił do Szczygłowic.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka