Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strajk nauczycieli
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2019 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to politycy decyduja o wysokości uposażeń nauczycieli to jak zorganizować strajk niepolityczny?

Zresztą śmieszy mnie to, jak np Sasin w telewizji tłumaczy, że polityczne rozwiązywanie spraw to nic strasznego (to pieprzył przy okazji przejmowania TK przez PiS), a innym razem ten sam Sasin pieprzy jak to źle, że protestujący upolityczniają protest.

Co do lepszych i gorszych nauczycieli. Zgadza się, zawsze tak było. problem w tym, ze system obecnie nie zachęca do tego, by ci lepsi pozostawali w systemie.
Tak jak w życiu, jakość wiąże się z kosztami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Obywatel008



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 137

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2019 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iro napisał:
dzięki strajkowi nauczycieli po raz kolejny można zaobserwować, jak bardzo zawistnym/zazdrosnym narodem jesteśmy i jak łatwo dzięki temu nami manipulować. Wielu z nas bardziej zależy na tym, by sąsiadowi było gorzej (w tym przypadku nauczycielowi), niż na tym, by nam samym było lepiej.

Mechanizm stary jak świat. "Dziel i rządź" działa do momentu jak ludzie nie mają świadomości że ktoś nimi rozgrywa. W linku sondaż z dnia dzisiejszego dotyczący strajku nauczycieli https://www.rmf24.pl/fakty/news-sondaz-rmf-fm-i-dgp-jak-polacy-oceniaja-strajk-nauczycieli-o,nId,2961956

Cytat:
Poparcie dla strajku nauczycieli jest zdecydowanie wyższe wśród osób lepiej wykształconych. (Osoby z wykształceniem wyższym: ZA-62%, PRZECIW-37%). Najwięcej przeciwników protestu wśród osób z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym i zawodowym (ZA-33%, PRZECIW-57%).


Iro napisał:
Różnica polega na tym, że płace w Biedronce, lub też w transporcie są w jakimś stopniu uzalezniione od zysków osiąganych poprzez poszczególne firmy. Oświata, z założenia nie wypracowuje zysku dla budżetu państwa. Nie mniej jednak to państwu powinno zależeć na tym, by w systemie zostali jak najlepsi nauczyciele, bo to z kolei jest szansa na lepsze wyniki uczniów. By zatrzymać w systemie lepszych nauczycieli, trzeba im po prostu lepiej płacić bo "pasja się nie najesz, misja nie ubierzesz..."


Im więcej ludzi do których zacznie docierać to co pogrubiłem z twojej wypowiedzi (zgadzam się w 100%) tym lepiej dla wszystkich. Moim zdaniem nauczyciel, tym bardziej w szkole podstawowej, powinien zarabiać nie średnią krajową, czy lekko ponad średnio krajową - nauczyciel powinien zarabiać bardzo dobrze, dużo więcej ponad średnią krajową. Nauczyciele w jakiś w sposób (nie mam pojęcia jak) powinni zadbać o to aby ta słabiej wykształcona cześć społeczeństwa zrozumiała dlaczego w interesie nas wszystkich jest aby nauczyciele zarabiali lepiej lub dużo lepiej.

Przykład średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego Gminy Miasta Kraków (dokument PDF) https://portaledukacyjny.krakow.pl/zalacznik/326992 - każda gmina w Polsce ma obowiązek przygotowania takiego dokumentu - jest to oczywiście informacja publiczna, nauczyciele opłacani są ze środków publicznych.

Czy na stronach UM Knurów jest gdzieś dostępny taki dokument? Pobieżnie szukałem, nie znalazłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pon Kwi 29, 2019 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel008 napisał:


Cytat:
Poparcie dla strajku nauczycieli jest zdecydowanie wyższe wśród osób lepiej wykształconych. (Osoby z wykształceniem wyższym: ZA-62%, PRZECIW-37%). Najwięcej przeciwników protestu wśród osób z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym i zawodowym (ZA-33%, PRZECIW-57%).


Też to słyszałem. Nic dodać nic ująć. Gdzieś jeszcze czytałem że dla "tępego" człeka myślenie jest takie, że do roboty to się chodzi. A skoro niemal wszyscy chodzą na 8 godz. to i nauczyciel ma chodzić na 8 godz. Skoro idzie np na 4 to jest mu za dobrze. Ciekawe że niemal wszyscy nauczyciele jesteśmy za tym żeby chodzić do roboty na 8 godz. (od 8 do 16) przeprowadzić np 4 lekcje a resztę czasu na sprawdziany, dokumentację, przygotowanie itd. Ale.... 8 godz i ani minuty dłużej. w 8 godz ma się zamknąć wycieczka, zebranie z rodzicami, szkolenia itp No i kwestia BHP. W pracy mam mieć biurko z komputerem, drukarką (wreszcie nie prywatną i z papierem zakupionym przez pracodawcę) szafkę na materiały, pomoce, książki. Tak jak w cywilizowanym świecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zatom



Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 5

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą abc,osiem godzin pracy na terenie szkoły i do domu,ale urlop płatny,tak jak w każdej innej firmie 26 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatom napisał:
ale urlop płatny,tak jak w każdej innej firmie 26 dni.


Na żądanie czyli wtedy kiedy chcę a nie odgórnie narzucony? Biorę to w ciemno....

Taka ciekawostka. Tworzy się u mnie bunt przeciwko pracy na festynie w sobotę. Pomijam że to dzień pracy bezpłatny. Ale czego nie wiedziałem? Gdybym miał wypadek w tym dniu na terenie szkoły czyli w miejscu pracy nie zalicza się to do wypadku w pracy bo to nie jest dzień pracy nauczyciela.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 6:00 pm    Temat postu: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

abc- jeżeli myślisz, że wszyscy my pracujący w innych zawodach możemy wziąć
urlop, kiedy tylko chcemy - to tylko świadczy o tym jak jesteś oderwany od rzeczywistości.Obecnie każdy pracodawca oszczędza na ilości pracowników i z urlopem trzeba się dostosować do innych.Wierz mi nie zawsze mam urlop wtedy gdy chcę, a i w czasie urlopu zdarzyło mi się być w pracy .Mamy 4 dni urlopu na żądanie,ale nie zdarzyło mi się jeszcze z takowych korzystać.Zamiast iść na chorobowe, bierze się urlop.
Powiem Ci tak - wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.
I tak masz dobrze- robisz to co lubisz - i jeszcze Ci za to płacą.Nie wszyscy mają to szczęście.
Myślę że jesteś dobry w tym co robisz, a frustracja wynika z niedocenienia.Mam tak samo, ale za dużego wyboru w ofertach pracy nie ma i trzeba się cieszyć z tego co się ma.Jak się nie ma co się lubi to się lubi to co się ma.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA nie zawsze pracowałem w szkole.... Pracowałem tez u prywaciarza więc wiem jak jest. Niemniej Ty możesz wziąć urlop (być może nie dostaniesz) a ja nie mogą choćby nie wiem co, chyba że bezpłatny i to z ważnego powodu za zgodą dyrekcji co wcale nie jest takie łatwe. Brałem to ze względu na konieczność pobytu w szpitalu z dzieckiem. Na nic moje prośby w szpitalu żeby wizytę ustalili mi w ferie czy w wakacje, takie życie.
Generalnie lubię to co robię ale są dni że rzuciłbym to wszystko w..... (nauczycielowi nie wypada się wyrażać) Frustracja wynika ze sposobu traktowania nas przez dzieci (które na wszystko mają prawo a my nie mamy żadnych praw wobec nich) , rodziców a ostatnio przez państwo które z uporem maniaka wmawiało jak to nam dobrze a jeszcze o większe pieniądze się upominamy. Po wszędobylskim hejcie widać że cel został osiągnięty. Jesteśmy nierobami zarabiającym już ponad 6000 za 3 h dziennie i mamy ponad 3 miesiące wolnego. Dodatkowo jesteśmy terrorystami chcącymi skrzywdzić biedne dzieci gdyż nasze interesy postawiliśmy wyżej niż dobro ucznia. Ale kochana władza czuwa. Broniarz skapitulował, nauczyciele dzieci nie skrzywdzili i nigdy nie skrzywdzą. Prezes wszystkich prezesów na to nie pozwoli.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem jest też w tym, że takich zawodów finansowanych ze sfery budżetowej, w których zarabia się nawet gorzej niż w edukacji jest znacznie więcej - choćby pracownicy cywilni policji, wojska, pracownicy administracji w sądach, służba więzienna i można by tak jeszcze długo wymieniać. We wszystkich tych instytucjach też są potrzebni choćby informatycy, którzy za 2000 zł na rękę średnio chcą pracować... Wiec problem dotyczy całego sektora sfery budżetowej (i nie tylko budżetowej) ale pieniądze znajdują się tylko dla tych, którzy głośniej krzyczą i mają jakieś środki nacisku na rząd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
ale pieniądze znajdują się tylko ......


Na rozdawnictwo wyborcze i to rozjuszyło nasze środowisko na maxa.... Grubo ponad miliard dofinansowania na partyjną telewizję żeby rozsiewać propagandę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
Marro napisał:
ale pieniądze znajdują się tylko ......


Na rozdawnictwo wyborcze i to rozjuszyło nasze środowisko na maxa.... Grubo ponad miliard dofinansowania na partyjną telewizję żeby rozsiewać propagandę.


Rozjuszyło wszystkie wspomniane środowiska - tyle, że egzaminy gimnazjalne w tym czasie wypadły tylko nauczycielom... Pozostali jak zwykle pomarudzili pod nosem na czym świat stoi i poszli do roboty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co to dało. Władza pokazała co może i co potrafi. Leśników, wojskowych i wszelkich innych wysłali do komisji jeszcze nieźle im zapłacili. Nauczyciele o takich pieniądzach mogli tylko pomarzyć. Władza też pokazała że jedną ustawą pisaną na kolanie wszystko obejdą. Kilkanaście godzin wystarczyło i już było uchwalone. Aż strach się bać co będzie dalej. Zakaz strajku dla nauczycieli, jak na Węgrzech? Obowiązkowa i dozgonna miłość wobec "Ojca narodu" a może obowiązkowe uznanie że tupolewa zestrzelił Tusk wespół z Putinem? A może zamiast orła w godle wpakują kota? Prezes Polski tak bardzo je kocha..... Przecież są w stanie zrobić wszystko.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale teraz nauczyciele odgrażają się tzw. strajkiem włoskim i co gorsza znowu uderzają w dzieci, w odwecie za nieprzychylne komentarze rodziców, którzy nierzadko z powodu strajku musieli wykorzystać już urlop "wakacyjny" aby zaopiekować się swoimi dziećmi.

Moje dziecko dowiedziało się od wychowawczyni, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie wycieczek szkolnych, wyjść do kina czy teatru, nie będzie organizowanych imprez w szkole typu wigilia.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No skoro wg wszystkich pracujemy TYLKO 18 godzin no to właśnie zamierzamy pracować owe 18 godzin, proste.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 16, 2019 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju jaki nasz naród jest za przeproszeniem głupi....
Najpierw jazda na nauczycieli, jak to mają fanie, jak to malutko pracują itp.
A teraz jak już nauczyciele chcą się dostosować do tego co właśnie ludzie o nich mówili to nagle zaczyna się lamentowanie Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Naprawdę trzeba być skończonym idiotą aby myśleć, że nauczyciele mają 2 miesiące wakacji i pracują po 18h w tygodniu.....
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
subim



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 115
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:

Naprawdę trzeba być skończonym idiotą aby myśleć, że nauczyciele mają 2 miesiące wakacji i pracują po 18h w tygodniu.....


Jakich godzin ? najwyżej 18 czterdziestopięciominutowych odcinków czasu Mr. Green

ps
a teraz fajnie się słucha tych samych fachowców co stwierdzają, że w tym przypadku w Wawie nauczyciele mieli np.:
- przeszukiwać uczniów, co wnoszą do szkoły,
- lepiej interweniować w przypadku wcześniejszych skarg na zabójcę,
- lepiej pilnować na przerwach,
- użyć chwytów antyterrorystów, żeby odebrać nóż zabójcy,
- obronić poszkodowanego i obezwładnić zabójcę ... itd itd ...
_________________
- Poruczniku Drebin, czy pan wie, że miasto opanowały pawiany???
- To chyba wina wyborców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka