Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rada Miasta - rozpoczęcie nowej kadencji [2006-2010]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rudolf napisał:
Alu, przykro mi to stwierdzić, ale Twoja wypowiedź nie trzyma się kupy Smile

Chyba nie chcesz powiedzieć, że burmistrz czy prezydent nie ponoszą osobistej odpowiedzialnosci za swoje działania? (vide: przykład burmistrza Czerwionki i in.).


@Rudolf
Nie widzę związku "przyczynowo - skutkowego" (mylna decyzja=tragedia ludzka lub jej groźba).

Pozdrawiam.
O zaczynają graćBIAŁO-CZERWONII
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
@Rudolf: Ja za stary jestem, żeby się nabrać na takie numery, że coś będzie droższe, ale w sumie tańsze.
1) Wolałbym dyskutować mając protokół z sesji. Ty znasz jej przebieg, a mam wrażenie, że nie poszedłeś jako zwykły mieszkaniec, ja jeszcze nie znam. Mimo podwyższenia diet już nie wykonano pierwszego obowiązku publikacji sprawozdania z obrad. Mam nadzieję, że nie będę czekał po 4 miesiące, jak w zeszłej kadencji.


Secundo:

Jezeli sugerujesz, ze jestem radnym czy w jakiś inny sposób powiazany z władzą to jesteś w błędzie, po prostu jestem uważnym obserwatorem sceny samorządowej. Natomiast z chęcią przeczytam o Twoich powiązaniach np. z liderami opozycji (może z liderami opozycji z powiatu powiedzmy - kiedyś tak ciepło się wypowiadałeś o nich) Smile

Co do ostatecznego rozrachunku, poczekajmy parę miesięcy aż się wszystko ukonstytuuje. Ale jak możesz zauważyć na tym forum w rachunkach jestem dość dobry (np. byłem najblizej w ocenie wyników wyborów) Smile

Jeśli zaś chodzi o ideę zmniejszenia rozbieżnosci pomiędzy radnymi funkcyjnymi a tymi bez komisji nie jest to wcale hołdowanie nieróbstwu. Każdy radny zawsze chciał być w jak najwięcej komisji bo była z tego kasa. Nie chodzi tu o to. Zmniejszenie dysproporcji uważam za dobry pomysł. Dodatkowo wyrównuje się szanse radnych opozycyjnych.
Jeśli chodzi o zarzut dlaczego dopiero w tej kadencji - trudno mi to powiedzieć, moze układ koalicyjny nie pozwalał wcześniej tego zrobić. Ale lepiej późno niż wcale.

Pozdrawiam
_________________
Rudolf


Ostatnio zmieniony przez Rudolf dnia Pon Gru 04, 2006 11:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 6:28 pm    Temat postu: już po sesji Odpowiedz z cytatem

Witaj Rudolfie
Czekałem na Twoją odpowiedź (...dlaczego nie w poprzedniej kadencji...) z pewną ciekawością i zainteresowaniem,ale to co mi zaserwowałeś skłania mnie do odpowiedzenia Ci stylem Pana Zagłoby:"...mów mi wuju...".
Pozdrawiam - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ secundo & panna
myślę że warto głębiej sie przyjrzeć sytuacji z dietami jaka była i jaka będzie - w ostaniej kadencji do komisji nie załapało się jedynie kilku radnych(4 - jeśli sie mylę to mnie poprawcie) reszta miała realnie wyższe diety dzięki sprawowaniu funkcji w komsjach...
tamten system służył do karania opozycyjnych radnych (bowiem nie uczestniczyli w obsadzaniu komisji), ten z tym zrywa, więc nie co sprowadzać go do absurdu...

@panna odnośnie tego że ustalane jest to po wyborach - nieznam ekipy politycznej która zajmował by się sprawami swoich płac przed wyborami, ponieważ dostarczyliby punktów zaczepnych zabawnym panom ogłaszającym że "oni już byli, a xxx musi odejść" i żądającym żeby "w ogóle nic nie było"...

mimo wszystko podwyżka diet o 150% to bardzo dużo... ciekaw jestem jak to wygląda w innych sąsiednich gminach i miastach - jak ktoś zna te dane to niech może umieści je na forum, ale koniecznie z informacją jak to wygląda razem z komisjami, bo jak widać bez tego - nie mamy całego obrazu...

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
@Rudolf: Ja za stary jestem, żeby się nabrać na takie numery, że coś będzie droższe, ale w sumie tańsze.
1) Wolałbym dyskutować mając protokół z sesji. Ty znasz jej przebieg, a mam wrażenie, że nie poszedłeś jako zwykły mieszkaniec, ja jeszcze nie znam. Mimo podwyższenia diet już nie wykonano pierwszego obowiązku publikacji sprawozdania z obrad. Mam nadzieję, że nie będę czekał po 4 miesiące, jak w zeszłej kadencji.
2) Podwyżka wynagrodzeń powinna mieć uzasadnienie. Czy po 11. listopada wzrosła inflacja, podniesiono najniższe pensje, wzrosły średnie wynagrodzenia w budżetówce, przybyło pracy, zmniejszyła się liczebność rady? Nie. Jest dla mnie zupełnie jasne, że prezydent (a dlaczegóż właśnie on się troszczy o diety w radzie?) - który wystepuje z takim projektem na pierwszej sesji - chce radnych kupić za publiczne pieniądze. Jeśli premiuje się radnych-szaraków a aktywni z komisji relatywnie tracą, i jeśli jak mówisz są plany cięć w komisjach, to cel może być tylko taki, żeby rada nie działała zbyt aktywnie. To znaczy, nie zajmowała sie rządzeniem i nie wchodziła prezydentowi w paradę. Zupełnie proste.
3) Prezydent nie powinien zarabiać więcej, niż dyrektor kopalni. Porównanie w ogóle bez sensu, bo kopalnia to spółka komercyjna a gmina to budżet publiczny. Jak prezydent chce mieć pensję dyrektora holdingu, to niech nim zostanie (co w jego przypadku byłoby jednak dużo trudniejsze, niż fotel w ratuszu)! Gdyby prezydent ściągnął do miasta inwestycje, wykreował nowe miejsca pracy, otworzył gminie źródła "zysku"-wzbogacenia, wtedy rzeczywiście moglibyśmy zastanawiać się, czy nie zasłużył na uczciwą "prowizję". Póki jednak jego prezydentura kręci sie wokół reprezentacyjnej rutyny, mowy o podwyżce być nie może. Zwłaszcza, że 4 lata tamu obiecywał wręcz obniżanie swoich poborów i ponieważ zarabia bardzo przyzwoicie.
W sumie cieszy mnie, że Rams - z właściwym sobie wyczuciem i elegancją - tak otwarcie na progu kadencji pokazuje swoje priorytety: stłamsić radę, zamienić w stado potakujacych marionetek a następnie poza wszelką kontrolą w gminie chapać coraz więcej. Może szybciej się mieszkańcom pootwierają oczy.


Smutne, ale prawdziwe... Sad
Pozostaje zgodzić się z tym postem - szczególnie pkt 2 i 3 w większości Wink i choć takie praktyki (ustalanie wynagrodzeń na pierwszych posiedzeniach rady) mają historię tak długą, jak długo istnieje samorząd gminny, trudno nie odczuwać niesmaku z powodów j.w.
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 8:40 pm    Temat postu: hmmm do przemyślenia Odpowiedz z cytatem

cały czas pisane jest o Radnych i Panu Prezydencie...
...ciekawe co będzie gdy większość pracowników UMu odejdzie z tej firmy ponieważ nie będzie miała ochoty pracować za oferowane pieniądze
a do tego w atmosferze pozostawiającej wiele do życzenia...

...ciekawe kto wtedy będzie wykonawcą świetlanych uchwał super zarabiających radnych...

no ale o maluczkich się raczej nie pamięta... do czasu
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrócę do tematu wiceprezydentów. Wszyscy dotychczasowi (czyt. dwaj) wiceprezydenci pożegnali się z tą funkcją. Jest to pewny ewenement, biorąc pod uwagę, że publicznie i oficjalnie są bardzo dobrze oceniani przez Prezydenta, a przecież nie trzeba było robić miejsca dla współkoalicjantów. Więc dlaczego nie pełnią już swojej misji?

Najbardziej logiczne wytłumaczenia ze wszystkich są samonarzucające się:
- nie sprawdzili się,
- nie spełnili oczekiwań pana Prezydenta,
- znalazł pan Prezydent innych, lepszych współpracowników.

Do tej pory niektórzy, którzy się wypowiadali na forum używali tylko tego pierwszego wytłumaczenia. Ja uwazam, że po prostu pan Prezydent w czasie swojej kadencji znalazł ludzi, którzy w tych samych obszarach lepiej nadawali się do swojej roli lub po prostu lepiej się z tymi nowymi Panu Prezydentowi będzie współpracowało. I muszę przyznać mu rację.

Od kultury zamiast trochę zbyt powierzchownego (że tak się wyrażę) i konfliktowego (takie mam odczucia) p. Kachla - jest młody i aktywny p. P. Surówka. Od inwestycji, gospodarki - rzutka, dynamiczna i na pewno kompetentna oraz "medialnie" dobrze odbierana - p. B. Zwierzyńska. Po prostu lepsi.

Muszę pogratulować tych zmian. Są to pod względem merytorycznego przygotowania i lepszej prezencji - lepsze kandydatury.

Równiez sama zmiana na tych stanowiskach przebiegła niezwykle sprawie - wręcz idealnie. Żaden "z byłych" nie został na lodzie. Mało tego - iedalnie to zostało zagrane. Obaj nadal pełnią ważne role. To się nazywa "majstersztyk". Kiedyś na taką sytuacje mówiono, że dostali "kopa w górę". Panu Prezydentowi nie tylko udało się zmienić obsadę na lepszą, ale dotychczasowi wiceprezydenci nie tylko nie poszli w odstawkę i zamiast mieć za to "wewnętrzną pretensję" do Prezydenta, zostali jego sprzymierzeńcami w dwóch kluczowych stanowiskach - szefa rady miasta i szefa powiatu.

Bez względu na opcję i na poglądy o pracy Prezyednta Ramsa, trzeba mu przyznać, że odniósł po prostu fantastyczny wynik wyborczy. Wygrał maksymalnie wszystko co mógł. Ma warunki idealne, wręcz cieplarniane do pełnienia swoich obowiiązków. Nikt mu nie będzie przeszkadzał. W Radzie opozycja to garstka, w powiecie trochę gorzej, ale żaden Prezydenta tak dobrze nigdy nie miał. Trudno będzie tłumaczyć się za 4 lata, ze ktoś mu wkładał kij w szprychy.

Panie Prezydencie proszę to wykorzystać w pełni dla naszego miasta. Mam na mysli podejmowanie decyzji, które wyjdą po za rutynowe administrowanie. Potrzeba nam wiele decyzji, które popchną nas na nowe tory (chodzi o inwestycje nie tylko upiększające miasto, ale takie które wpłyną na rozwój gospodarczy).


---

Co do Rady Miasta. Widać, że koalicja ma 14 (2/3) "twardych" głosów.

Przypomnę rozkład głosów:

- Wspólnie dla Knurowa - 7
- PiS - 5
- Razem Stowarzyszenia - 2

- PO - 2

- Forum Samorządowe Moja Gmina - 3
- SLD-UP - 2

PO - trudno określić, ale raczej popierają, 2 ostatnie to opozcja. Oczywiście podział trochę sztuczny, bo prawie zawsze cała Rada (jak dochodzi do głosowania) popiera wszystkie uchwały. Jedynie formalnie jest koalicja/opozycja przy podziale stanowisk (funkcje w Radzie i w komisjach).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3776983.html

Pierwsza sesja w Knurowie - diety w górę
Jacek Madeja 2006-12-06, ostatnia aktualizacja 2006-12-06 19:51:35.0

Podwyżką wynagrodzeń zainaugurowali nową kadencję knurowscy radni miejscy. Jednogłośnie opowiedzieli się za ponaddwuipółkrotnym podniesieniem najniższej diety.

Do tej pory w Knurowie najniższe diety pobierali tzw. radni niefunkcyjni, to znaczy ci, którzy nie byli przewodniczącymi ani zastępcami w żadnej z komisji. Za pracę w samorządzie dostawali 20 proc. przeciętnej płacy (w zeszłym roku to około 500 zł miesięcznie). W znacznie lepszej sytuacji byli ich koledzy, którzy w samorządzie pełnili rozmaite funkcje. Tutaj wynagrodzenia były kilkakrotnie wyższe. Najmniej dostawali zastępcy przewodniczącego komisji - ok. 1200 zł (55 proc. przeciętnej płacy), najwięcej przewodniczący rady - 1890 zł (75 proc.). Taki system opłacania pracy radnych ustalili knurowscy samorządowcy w 1998 roku.

- To było ewidentne działanie polityczne, zemsta lewicy, która sama poobsadzała wszystkie stanowiska w radzie, nic nie dając opozycji, po czym obniżyła wynagrodzenia radnych niefunkcyjnych z 65 proc. do 20 - wyjaśnia Kazimierz Kachel, przewodniczący obecnej rady miejskiej.

Wtedy w 21-osobowej knurowskiej radzie szeregowych radnych, którzy pobierali najniższe wynagrodzenie, było czterech. W następnej kadencji 2002-2006 tyle samo. Z tą różnicą, że tym razem role się odwróciły. Większość miała prawica, dlatego najniższe płace przypadły samorządowcom z SLD-UP.

Tomasz Reginek, przewodniczący poprzedniej rady miasta: - To był spadek po naszych poprzednikach. Kilkakrotnie próbowałem to zmienić, ale bez rezultatu. Radni nie chcieli się zgodzić.

Podwyżkę wynagrodzeń udało się przeforsować nowo wybranym samorządowcom. Na pierwszym posiedzeniu rady jednogłośnie opowiedzieli się za podwyższeniem minimalnego wynagrodzenia dla radnych bez funkcji z 500 do 1165 zł (odpowiednio z 20 do 45 proc. przeciętnego wynagrodzenia). W nowym samorządzie jest ich siedmiu. - To w końcu jedna trzecia rady, a 500 zł miesięcznie to nie jest zbyt dużo. Sprawę trzeba było rozwiązać od razu i nie widzę w tym nic niestosownego. Pozostali radni będą pobierać takie samo wynagrodzenie jak w poprzedniej kadencji - mówi Kachel.

Jacek Madeja

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Wrócę do tematu wiceprezydentów.(...)Więc dlaczego nie pełnią już swojej misji?

Najbardziej logiczne wytłumaczenia ze wszystkich są samonarzucające się:
- nie sprawdzili się,
- nie spełnili oczekiwań pana Prezydenta,
- znalazł pan Prezydent innych, lepszych współpracowników.

(...)dotychczasowi wiceprezydenci nie tylko nie poszli w odstawkę i zamiast mieć za to "wewnętrzną pretensję" do Prezydenta, zostali jego sprzymierzeńcami w dwóch kluczowych stanowiskach - szefa rady miasta i szefa powiatu.



No cóż co do oceny nowych wiceprezydentów, to wolałbym poczekać... na razie mogę tylko powiedzieć że p. Surówka wydaje się być najbardziej odpowienią osobą jeśli chodzi o sport. Czy będzie tak w przypadku oświaty, która jest sporym wyzwaniem w przypadku naszego miasta... zobaczymy...

jeśli chodzi o motywy zmiany wiceprezydentów, myślę że implicite nakreśliłeś czwarty możliwy powód wymiany w-ceprezydentów - chodziło o obsadzenie kluczowych stanowisk zaufanymi i sprawdzonymi osobami, przy lansowaniu nowych osób z ze swojej opcji...
faktycznie - polityczny majstersztyk, tymbardziej że choćby ostanie wybory pokazały że WdK nie ma wyraźnych liderów poza p. Ramsem...

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 9:38 am    Temat postu: Uchwały RM Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Odbyły się już trzy sesje Rady Miasta Knurowa, na których radni podjęli szereg uchwał; czy ktoś mi może powiedzieć gdzie można się zapoznać z treścią tych uwał - mam na mysli strony internetowe; a może są to (te uchwały) rzeczy tajne i trzeba specjalnych starań, aby się z nimi zapoznać?.
Pozdrawiam - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bombel



Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panna, ale Ty masz wymagania D'oh! A o nowych podatkach dowiesz się, jak ci je przyjdzie zapłacić. Think


bombel Banana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@panna

http://www.knurow.pl/index.php5?lg=pl&fr=articleShow&art=51

http://www.knurow.bip.info.pl/index.php?idmp=646&r=o

Miłego czytania Think

PS. W razie kłopotów,
http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=220&idmp=410&r=o
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nie wiem, o co Wam chodzi? Uprawiacie awanturnictwo polityczne!
Przecież nasz urząd - "Przejrzysta Polska" - zapewnia nam taką lekturę, jaką powinniśmy czytać, np:
"Knurowski Urząd Miasta otrzymał certyfikat ISO 9001:2000 za wdrożenie systemu jakości. Tym samym dołączył do grona siedmiu tysięcy podmiotów stosujących wysokie standardy międzynarodowe."
"Lasy, alejki i ścieżki rowerowe, place zabaw, tory saneczkowe na górkach, zalew, a przy nim trawiasta plaża – tak za 20 lat ma wyglądać otoczenie KWK „Szczygłowice”"
"Prace remontowe ulicy Jęczmiennej idą pełną parą."
"Wtórował mu Ryszard Osdarty, wieloletni wójt Wielowsi, który na otwarcie basenu przybył w imieniu włodarzy gmin powiatu gliwickiego. To najpiękniejszy obiekt w powiecie - stwierdził wójt Osdarty."
"Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców realizowane są co raz to nowe miejsca parkingowe przy różnego rodzaju obiektach miejskich"
"Nakładem knurowskiego urzędu ukazał się folderek zachęcający do dbałości o zieleń i upiększanie przyblokowych skwerów. Autorami ulotki są: Małgorzata Foik, Iza Kirszensztejn, Ewa Wyrostek i Kazimierz Kachel. Przedstawia ona m.in. interesujący kontrast miedzy typem roślinności występującej na obszarach osiedlowych a roślinnością charakterystyczną dla domków jednorodzinnych."
Mniam, mniam, miłej lektury!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 3:22 pm    Temat postu: uchwały RM Odpowiedz z cytatem

Witam Alę, Bombla i Secundo
Przepraszan, że zadałem pytanie jak wyżej, ale jakoś mi się tak "wymsknęło" spod klawiatury...
1. Alu: pod tymi adresami, które podajesz jest pusto jak w sklepie za
czasów komuny - niema nawet octu; wiem, że to nie Twoja wina,
2. Bombel: mam nadzieję, że uchwalone przez obecnną Radę- na
wniosek Pana Prezydenta Ramsa - podatki będą nie wyższe niż te z
ubiegłego roku,
3. Secundo: Twoje spostrzeżenia są bardzo cenne - prześlij je do PL, do
Urzędu Miasta, do Pana Prezydenta i nie wiem gdzie tam jeszcze...
może Teleekspres się nimi zainteresuje; wybacz te moje zgryźliwe
uwagi - one nie dotyczą Ciebie...trafiłeś w dziesiątkę!. Zgadzam się z
Tobą w 100%!.
Pozdrawiam wszystkich - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:


PS. W razie kłopotów,
http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=220&idmp=410&r=o



trochę te informacje nie aktualne...

p. Ela Piotrowska od chyba pół roku nie jest szefem BRM Think
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka