Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
secundo
Dołączył: 06 Maj 2006 Posty: 2899 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:06 pm Temat postu: Knurów szczegółowo w map24 |
|
|
|
Jakiś czas temu krytykowałem, że Knurów jest fatalnie odwzorowany na popularnych mapach. Otóż, proszę państwa, zmieniło się! Polcam mobile map24. Przepięknie, wszystkie ulice i uliczki! Aż miło! |
|
Powrót do góry |
|
|
Reklamiarz
|
Wysłany: Temat postu: Reklama Google |
|
|
|
|
|
Powrót do góry |
|
|
tvardy Moderator
Dołączył: 14 Cze 2006 Posty: 2364 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:09 pm Temat postu: Re: Knurów szczegółowo w map24! |
|
|
|
secundo napisał: | Jakiś czas temu krytykowałem, że Knurów jest fatalnie odwzorowany na popularnych mapach. Otóż, proszę państwa, zmieniło się! Polcam mobile map24. Przepięknie, wszystkie ulice i uliczki! Aż miło! |
widać kolega trochę mało zna zasoby Internetu
polecam http://mapa.szukacz.pl/
może nie ma takich wodotrysków jak map24 ale jest od dawna bardzo dokładny _________________ Pozdrawiam
-= tvardy =-
|
|
Powrót do góry |
|
|
secundo
Dołączył: 06 Maj 2006 Posty: 2899 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 2:40 am Temat postu: Re: Knurów szczegółowo w map24! |
|
|
|
tvardy napisał: | widać kolega trochę mało zna zasoby Internetu
polecam http://mapa.szukacz.pl/
może nie ma takich wodotrysków jak map24 ale jest od dawna bardzo dokładny |
No to może porównajmy tę dokładność. (W map24 zbliżenie nie jest tu maksymalne):
A co do meritum, na znajomość nie narzekam. Ale nie zajmowałem się porównywaniem internetowych serwisów topograficznych tylko nawiązałem do wątku z lipca br. "Knurów z lotu ptaka", gdzie pokazywałem, jak słabo Knurów wypadał w zestawieniu z okolicą oraz że miasto nie dorobiło się map cyfrowych. To się nagle zmieniło, dlatego śpieszę z informacją. Jeśli w poprawie tego stanu rzeczy jest zasługa władz (powiatowych?, miejskich?), bardzo się cieszę i gratuluję! |
|
Powrót do góry |
|
|
Anonim
Dołączył: 11 Lip 2006 Posty: 1502
|
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 4:26 am Temat postu: |
|
|
|
@secundo - czy Wzgórze to Twoje tereny? Pytam, bo to pierwsza mapa, którą zamieściłeś w swoim poście. Ja trochę te tereny znam i myślę, że w map24 jest błąd - między Cichą i Polną nie ma żadnej drogi - dobrze przedstawiono to na szukaczu.
Jakoś bardziej się przyzwyczaiłem do map na pilot.pl (czyli mapa.szukacz.pl).
Mimo wszystko cieszy, że Knurów jest w miarę dokładnie przedstawiony w necie... no może poza tą ulicą KRN w map24 |
|
Powrót do góry |
|
|
patrycju5z
Dołączył: 18 Maj 2006 Posty: 989 Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E
|
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 10:37 am Temat postu: |
|
|
|
Takie małe anomalia na map24:
Aby wjechać z Dywizji Kościuszkowskiej w kierunku centrum, musimy zjechać na chodnik alejii lipowej, potem przejechać chodnikiem obok budek i wyburzonej ciepłowni. Następnie chodnikiem obok kościoła i zjeżdżamy za pewexem na ulicę Kosmonautów. Jako, że ludzi już przejechaliśmy i nadal doskwiera nam potrzeba podwyższonej adrenaliny... skręcamy pod prąd na Ulicę Stefana Batorego |
|
Powrót do góry |
|
|
ala
Dołączył: 30 Paź 2006 Posty: 1102
|
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 1:53 pm Temat postu: |
|
|
|
Witam.
Ja znalazłam wersję testową map geodezyjnych:
http://www.geoportal.gov.pl/mapy/?tx_geoportalmap_pi1%5BDATA%5D%5Bteryt%5D=2405011
A co do dokładności map w internecie:
- map24 jest to mapa w oparciu o zdjęcia dlatego "wydeptane" trakty są zaznaczone jako drogi,
-mapa.szukacz jest ubogą wersją AUTO MAPY (mapa współpracująca z GPS) która jest aktualizowana na bierząco (non stop).
Pozdrawiam |
|
Powrót do góry |
|
|
Mateusz
Dołączył: 14 Lis 2006 Posty: 337
|
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 2:21 pm Temat postu: |
|
|
|
IMHO całkiem niezłą jakoś prezentują maps.google.com, nie wiem czy wszystkie miejsca w Polsce są dobrze odwzorowane, ale jak do tej pory mi potrzebne znalazłem. Poza tym pokazuje kierunek dróg jednokierunkowych |
|
Powrót do góry |
|
|
tvardy Moderator
Dołączył: 14 Cze 2006 Posty: 2364 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 2:26 pm Temat postu: |
|
|
|
ala napisał: |
A co do dokładności map w internecie:
- map24 jest to mapa w oparciu o zdjęcia dlatego "wydeptane" trakty są zaznaczone jako drogi, |
więc raczej nie można im wierzyć jako narzędziu do wytyczania tras...
ala napisał: | -mapa.szukacz jest ubogą wersją AUTO MAPY (mapa współpracująca z GPS) która jest aktualizowana na bierząco (non stop).
|
no jakby to powiedzieć... nie trudno się domyślić... zważywszy że na stronie jest to napisane... _________________ Pozdrawiam
-= tvardy =-
|
|
Powrót do góry |
|
|
secundo
Dołączył: 06 Maj 2006 Posty: 2899 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 2:45 am Temat postu: |
|
|
|
Anonim napisał: | myślę, że w map24 jest błąd - między Cichą i Polną nie ma żadnej drogi - dobrze przedstawiono to na szukaczu. |
Jednak jest tam droga dojazdowa, stoją przy niej domy:
Ważniejsze było dla mnie, że w szukaczu pominięto zakończenie Rakoniewskiego i drogi do osiedla w lesie. Poza tym miałem na myśli mapy dostępne na telefony komórkowe i nie zaprzeczam, że szukacz ma swoje zalety, ale w wersji mobile nie jest dostępny. KRN to oczywiście błąd (po 1990 r. ulica nazywa się Szarych Szeregów). Chociaż przynajmniej pokazano układ ulic na WPI, gdy w szukaczu mamy tylko kikutki.
W sumie jednak: nie zachwalam map24 (przy geodezyjnych może się schować), lecz odnotowuję znaczącą poprawę do stanu z lipca br. |
|
Powrót do góry |
|
|
ala
Dołączył: 30 Paź 2006 Posty: 1102
|
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 11:36 am Temat postu: |
|
|
|
tvardy napisał: | ala napisał: |
A co do dokładności map w internecie:
- map24 jest to mapa w oparciu o zdjęcia dlatego "wydeptane" trakty są zaznaczone jako drogi, |
więc raczej nie można im wierzyć jako narzędziu do wytyczania tras...
ala napisał: | -mapa.szukacz jest ubogą wersją AUTO MAPY (mapa współpracująca z GPS) która jest aktualizowana na bierząco (non stop).
|
no jakby to powiedzieć... nie trudno się domyślić... zważywszy że na stronie jest to napisane... |
Dlatego nie widzę sensu porównania map, nie mających wspólnego źródła ani zastosowania.
Pozdrawiam _________________ Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem. |
|
Powrót do góry |
|
|
patrycju5z
Dołączył: 18 Maj 2006 Posty: 989 Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E
|
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 12:27 pm Temat postu: |
|
|
|
Znacie jeszcze inne mapy www ? |
|
Powrót do góry |
|
|
Anonim
Dołączył: 11 Lip 2006 Posty: 1502
|
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 11:22 pm Temat postu: |
|
|
|
Faktycznie między Polną i Cichą jest ścieżka ale to bardziej wygląda na rozjeżdżony trawnik niż drogę. Tam ledwo zmieści się jedno auto. Górą na upartego można dojechać do Polnej ale trzeba mieć jeepa. De facto jest to dojazd do jednego domu więc raczej ścieżka prywatna niż droga publiczna. |
|
Powrót do góry |
|
|
|