Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam prawo wiedzieć

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aneta Nowak



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 224

PostWysłany: Wto Maj 02, 2017 10:28 am    Temat postu: Mam prawo wiedzieć Odpowiedz z cytatem

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku z siedzibą w Knurowie
wraz ze Stowarzyszeniem61 z siedzibą w Warszawie

serdecznie zaprasza Radnych i Mieszkańców Miasta Knurów

na spotkanie

dotyczące współpracy przy tworzeniu portalu
www.knurow.mamprawowiedziec.pl

celem rozpowszechniania wśród mieszkańców naszego miasta wiedzy o działaniu samorządu,

które odbędzie się
8 maja 2017 roku w godzinach 17.30-18.30
w Klubie Kultury Lokalnej SZTUKATERIA przy ul. Kosmonautów 7a w Knurowie.

Wstęp wolny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Kapitan MAGIC



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 20

PostWysłany: Pią Sty 11, 2019 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przeczytać

Były prezes sądzi się ze spółdzielnią

Autor: ELŻBIETA SKWARCZYŃSKA
2002-09-25, Aktualizacja: 2004-12-18 00:11 źródło: Dziennik Zachodni
Bogusław Tyszkowski, od niedawna prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów w Knurowie, przez kilka lat kierował jedną z większych spółdzielni mieszkaniowych w Gliwicach.

Bogusław Tyszkowski, od niedawna prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów w Knurowie, przez kilka lat kierował jedną z większych spółdzielni mieszkaniowych w Gliwicach. Ledwie odszedł z piastowanego stanowiska, do redakcji nadszedł list, którego autorzy odsądzają byłego prezesa "Domatora" od czci i wiary. Kopie listu otrzymali prezydenci obu miast, gliwiccy radni, nowy zarząd spółdzielni, KWK "Sośnica" i media.

Wszystkie, niezwykle poważne zarzuty pod adresem byłego prezesa przesłaliśmy mu z prośbą o komentarz. Zadane pisemnie przez naszych reporterów pytania prezes skwitował bardzo lakonicznie:

- ... nigdy nie odpowiadałem ani nie ustosunkowywałem się do anonimów, ale w związku z faktem, iż obiecałem telefonicznie, że ustosunkuję się do faksu, który otrzymam, oświadczam: że zarzuty zawarte w ww. faksie są zwykłymi pomówieniami i podają nieprawdę... - stanowczo oświadcza prezes Tyszkowski.

W obecnym zarządzie spółdzielni potwierdzono aż pięć z siedmiu zarzutów skierowanych pod adresem byłego prezesa. Zarząd twierdzi między innymi ten, że prywatne mieszkanie Bogusław Tyszkowski wyremontował za cudze pieniądze.

Z inicjatywy WZZ "Sierpnia 80" sprawa trafiła wtedy do prokuratora, lecz ten nie skierował jej do sądu. Prawdziwy jest, według nowego zarządu, również fakt, że na skutek dodania aneksu do umowy o pracę po rozwiązaniu tejże byłemu szefowi "Domator", oprócz ustawowej odprawy, miał wypłacić dodatkowe, dwunastomiesięczne odszkodowanie (w sumie niemal 200 tysięcy PLN!). Nowe władze spółdzielni pieniędzy nie wypłaciły, co spowodowało natychmiastowe wystąpienie zainteresowanego do sądu. Sprawa trwa.

Przeprowadzanie przez byłego prezesa kosztownych, specjalistycznych badań lekarskich na koszt spółdzielni, jak twierdzą w "Domatorze", też miało miejsce, choć teoretycznie mógł z nich korzystać każdy pracownik spółdzielni. Mógłby, gdyby o takiej możliwości był poinformowany. Pracownicy twierdzą jednak, że nic o takiej możliwości nie wiedzieli.

- O nadzwyczaj wysokich premiach i uposażeniach sekretarki i kierowcy byłego szefa nie wiedziała nawet rada nadzorcza i były zarząd - mówi obecny prezes "Domatora" Grzegorz Jasnowski, uprzednio pełniący funkcję wiceprezesa, potwierdzając też fakt wypłacenia sobie przez Bogusława Tyszkowskiego, bez wiedzy Rady Nadzorczej, gigantycznej nagrody jubileuszowej. Choć przyznaje, że wypłacono ją zgodnie z regulaminem nagród górniczych. Dla informacji, "Domator" powstał na przełomie 1997 i 1998 roku z dawnej "mieszkaniówki" Kopalni Węgla Kamiennego "Sośnica".

Dwóch faktów nie udało nam się w spółdzielni potwierdzić. Są to zarzuty, jakoby pieniądze na kupno prywatnego samochodu były prezes pożyczył nielegalnie ze spółdzielczej kasy i, że przetargi na większe prace wygrywano fundując zainteresowanemu kosztowne, zagraniczne wojaże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aneta Nowak



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 224

PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałam... Tongue
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiziamizia



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 107

PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam i będę śledziła dalsze losy tej kariery. Tylko nie wiem jak taki facio dostał lukratywna posadę w NASZYM mieście. To jest nasze miasto i MY ŚLĄZACY nie chcemy tutaj szemranych interesów i szemranych charakterów.
_________________
kiziamizia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Nie Sty 20, 2019 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiziamizia napisał:
Przeczytałam i będę śledziła dalsze losy tej kariery.


A co robiłaś przez ostatnie 17 lat??? Ten tekst jest z 2002 roku!!!

Wzorcowy przykład na bezkrytycyzm internautów. Nawet pani detektyw daty nie zauważyła tylko przeczytała resztę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aneta Nowak



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 224

PostWysłany: Nie Lut 09, 2020 6:59 pm    Temat postu: O rekrutacji Wolontariuszy Odpowiedz z cytatem

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku (SCPR) z siedzibą w Knurowie (śląskie) potrzebuje do społecznej współpracy (wolontariat) mieszkańców Knurowa w wieku 16+ do następujących zadań (jedna osoba = jedno zadanie) w ramach projektu pn. „Knurów. Mam Prawo Wiedzieć”:

1)przygotowywanie postów w ramach Aktualności na fanpage’a i www;
2)publikacja postów na fanpage’u;
3)publikacja postów na www;
4)obserwacja sesji zwyczajnych knurowskiej Rady Miasta;
5)obserwacja sesji nadzwyczajnych knurowskiej Rady Miasta;
6)obserwacja posiedzeń Komisji Gospodarki, Ochrony Środowiska i Finansów knurowskiej Rady Miasta;
7)obserwacja posiedzeń Komisji Oświaty i Kultury knurowskiej Rady Miasta;
8)obserwacja posiedzeń Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia knurowskiej Rady Miasta;
9)obserwacja posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych knurowskiej Rady Miasta;
10)obserwacja posiedzeń Komisji Skarg, Wniosków i Petycji knurowskiej Rady Miasta;
11)obserwacja posiedzeń Komisji Rewizyjnej knurowskiej Rady Miasta.

Zainteresowane/-i mogą się kontaktować telefonicznie (+48 609 108 694) z Anetą Nowak – Prezes Zarządu SCPR. Wówczas dostaną więcej informacji i/lub załatwią formalności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gafhproject



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 64

PostWysłany: Nie Lut 09, 2020 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani prezes szuka jeleni, którzy odwalą za nią robotę za darmo?
Proszę ich szukać w lesie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka