Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zagrożona demokracja w Knurowie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kapitan MAGIC



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 20

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 3:16 pm    Temat postu: Zagrożona demokracja w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Poinformowany został właśnie Komitet Obrony Demokracji w związku z niepokojącymi sytuacjami jakie miały miejsce w naszej lokalnej społeczności. Demokracja w naszym mieście jest w poważny sposób zagrożona. Przyczyniła się do tego między innym sytuacja jaka miała miejsce na obradach Sesji Rady Miasta Knurowa w dniu 21 grudnia br., na której nie pozwolono wszystkim radnym wypowiedzieć się w sprawy dotyczące jakże bardzo ważnej kwestii jaką jest Budżet Miasta Knurowa na 2017r. Pieniądze z kasy miasta jakie zostaną rozdysponowane w przyszłym roku są najważniejszą kwestią pracy samorządowców. Radni, którzy są głosem mieszkańców i pracują nad tym budżetem powinni mieć prawo do zabrania głosu, zadania pytań oraz ogólnego wypowiadania się do tej najważniejszej w mieście materii. Brak możliwość kontynuowania tej dyskusji jest nie tylko ucięciem głosu chętnym do wypowiedzenia się radnym, ale również ucięciem głosu mieszkańcom, którzy za pośrednictwem rajców chcieli dowiedzieć się potrzebnych informacji na temat powyższego przyszłorocznego budżetu. Głównym wiodącym całej sytuacji jest radny MARIAN GRUSZKA, który swoim wnioskiem formalnym agitował do zakończenia dyskusji podczas ostatniej sesji, czyli do zamknięcia ust radnym, którzy debatowali nad budżetem miasta. Większością radnych jakimi są: Adam Sobierajski, Tomasz Rzepa, Henryk Hibszer, Antoni Krzyszczuk, Franciszek Szafarz, Leszek Rejkowicz, Piotr Barchański, Andrzej Porada, Janusz Szydło, Jerzy Pach, Robert Furtak, którzy głosowali za zakończeniem powyższej dyskusji na temat budżetu sprawa rozstała całkowicie zamknięta.

Wisienką na torcie jest natomiast odwołanie z funkcji radnego miasta Knurów Marka Sanecznika. Większością głosów został on "wyrzucony" z szeregu rady. Sytuacja jest na tyle kuriozalna, gdyż radny Sanecznik swój mandat uzyskał podczas wyborów samorządowych z lokalnego komitetu "Lubię Knurów", które odbyły się w 16 listopada 2014r. zdobywszy najwyższy wynik w jednomandatowym okręgu obejmującym ulice: Józefa Janty, Adama Mickiewicza, Ogrodowa, Pocztowa, Henryka Sienkiewicza, Antoniego Słoniny, Spółdzielcza z wynikiem 233 głosów, co dało 37,34% ze wszystkim kandydatów w tym okręgu. Radni głosujący za jego odwołaniem podważyli demokrację wyborów z 16 listopada 2014r.

Powyższe sprawy zostaną przeanalizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ciąg dalszy całej sprawy nie powinien zostać bez echa. Możemy spodziewać się ostrych manifestacji pod knurowskim urzędem. Nie możemy sobie pozwolić, aby nie liczono się z głosem opozycji nie ważne czy sytuacja ma miejsce w sejmie czy naszym knurowskim ratuszu. Musimy bronić praworządności i nie możemy się poddać, bo wtedy zostaniemy całkowicie zdeptani przez władzą rządzącą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
gafhproject



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 64

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOD? nie żartuj człowieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, to się będzie musiał jakoś ten KOD dogadać z Kukiz'15, żeby się korki demonstracyjne przed ratuszem/urzędem nie tworzyły... Wink

A tak na poważnie: jestem w stanie zrozumieć radnego Gruszkę. Moim bardzo prywatnym zdaniem (z którym oczywiście nie trzeba się zgadzać) na sesję radni powinni przychodzić przygotowani, z wyrobionym zdaniem co do meritum uchwał i zdecydowani jak zagłosować.
Sesja i głosowanie powinny kończyć cykl pracy nad poszczególnymi projektami uchwał. A tę harówkę i robotę (za którą dostają kasę) winni odwalać na komisjach, podkomisjach, stolikach, podstolikach - okrągłych i kanciastych, obojętnie, i kuluarach etc. Tam się przekonywać, wykłócać, a nawet żreć, jeśli inaczej się nie da... Tam perorować, protestować, rwać szaty i rzucać się do gardeł. Ile trzeba lub ile się da - do skutku. Aż się wyklaruje jakiś kompromis albo - jeśli na to nie ma szans - utoczą się zdania odrębne do granic możliwości. Komisje są jawne, więc kto chce brać udział w takich igrzyskach, zawsze ma możliwość, bo wybór "aren" (tych komisji) jest spory...
Tak pokiereszowani (gdy się nie dogadali) bądź w braterskim uścisku (jeśli dorobili się kompromisu) powinni zjawić się w sali sesyjnej i dokończyć dzieła podnosząc ręce: "za", "przeciw" albo "wstrzymując się". Gadulstwo, odgrzewanie kotletów, wypłakiwanie się w rękaw publiczności - na to już na tym forum raczej powinno być za późno... Tylko konkret, decyzja i już: koniec, kropka. A potem działanie, za które większość oczywiście powinna brać odpowiedzialność. Wyborcy ich rozliczą...

A wracając do pana Gruszki... Może miał podobne odczucie. Przecież nad budżetem debatują wszystkie komisje. Nie jestem pewny, ale chyba ze 2-3 miesiące. Czyli dość czasu na to wszystko, co wymieniłem: propozycje, dyskusje, kłótnie i żale. Więc znudzony(?), zirytowany(?), spieszący się do domu(?), głodny(?) radny Gruszka wniosek złożył taki, jaki złożył... Miał prawo? Miał. Skorzystał z niego. I nie wydaje mi się, by publiczność wiele straciła. Przecież w ostatecznym głosowaniu nad budżetem nikt nie był przeciw, dwie osoby się wstrzymały, a reszta zagłosowała "za". Więc cóż mogli merytorycznego wnieść ci, którzy się nie zdążyli wypowiedzieć? Zapewnić, że są "za"? A po kiego? Powiedzieć, że się wstrzymają? No może, ale jakie to miało REALNE znaczenie? Moim zdaniem (powtarzam: nie mam patentu na jedyną prawdę, więc przeżyję zdania odmienne) nieprzesadne.. Szkoda słów i czasu...

Nie wiem, czy Kapitan MAGIC nie uzna mnie za schizofrenika, ale też rozumiem i szanuję Jego zdanie. Jednak nie do końca czuję się przekonany, że zamknięcie dyskusji jakoś zaszkodziło tu budżetowi. Jestem przekonany, że na słupki cyferek w dochodach i wydatkach to nie wpłynęło (inna sprawa, że te słupki i cyferki powinny do ludzi dotrzeć - jakaś szersza informacja dobrze rozpropagowana)...
Tak to widzę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LASS



Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 29

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja dobrze rozumiem? Kukiz '15, niedobitki z Prawicy RP i Ruchu Narodowego wezwały na pomoc KOD?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LASS napisał:
Czy ja dobrze rozumiem? Kukiz '15, niedobitki z Prawicy RP i Ruchu Narodowego wezwały na pomoc KOD?

Źle rozumiesz... Po prostu nasza "Lokalna Totalna Opozycja" właśnie dokonuje samozaorania na wzór tych z Warszawy. Swoją drogą ciekawe czy pan z kucykiem przyjedzie do Knurowa by stanąć w obronie demokracji...

Jezuuu ale mnie rozbawił kpt. Magic tym postem...
Fajnie będzie mieć rodzimy "Ciamajdan"...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 8:08 am    Temat postu: Re: Zagrożona demokracja w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Wytłumacz mi, bo czegoś tu nie rozumiem.....

Jak to się ma:
Kapitan MAGIC napisał:
Większością radnych jakimi są: Adam Sobierajski, Tomasz Rzepa, Henryk Hibszer, Antoni Krzyszczuk, Franciszek Szafarz, Leszek Rejkowicz, Piotr Barchański, Andrzej Porada, Janusz Szydło, Jerzy Pach, Robert Furtak, którzy głosowali za zakończeniem powyższej dyskusji na temat budżetu sprawa rozstała całkowicie zamknięta.


Kapitan MAGIC napisał:
Wisienką na torcie jest natomiast odwołanie z funkcji radnego miasta Knurów Marka Sanecznika. Większością głosów został on "wyrzucony" z szeregu rady.


Do tego:
Kapitan MAGIC napisał:
Demokracja w naszym mieście jest w poważny sposób zagrożona.


Ja rozumiem jakby mniejszością głosów... Ale większością głosów zagrożona została demokracja? A demokracja nie polega własnie na głosie większości? Mr. Green
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demokracja obecnie jest zagrożona kiedy nie przechodzą wnioski, które są po myśli jej "obrońców" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka