Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Razem do wyborów samorządowych!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akbarze drogi!
Moja kontra będzie szybka ...

akbar napisał:
Drogi Xanderze kilkakrotnie już odpowiadałem na tym forum na pytania dotyczące naszego udzialu w wyborach samorządowych.


Ja zauważyłem tylko jedną odpowiedź, ale może jestem ślepy...


akbar napisał:
Nie uważam się za karierowicza i z tego co wiem to pozostali członkowie Stowarzyszenia też nie.


I chwała Wam za to, ale z perspektywy obserwatora inaczej to wygląda (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia).

akbar napisał:
Oczywiście można robić każdemu zarzut z tego iż zamierza poddać się demokratycznym procedurom wystawiając swoją kandydature w wyborach.


Ja wcale nie zarzucam, ja tylko stwierdzam, że idziecie na łatwiznę wspierając się "starymi wyjadaczami" (czyt. karierowiczami) zamiast starać się o własnych siłach (np. jako bezpartyjne stowarzyszenie Fronda) wejść do Rady Miasta.

akbar napisał:
Jak już pisałem wybory to tylko jeden z "odcinków" naszej działalności, i niezależnie od wyniku Stowarzyszenie będzie dalej fukncjonować i robić swoje. Wstępny zarys naszych projektów które chcemy zrealizować obejmuje okres od września do czerwca.


Świetnie czekam więc z niecierpliwością na jakiś plan działania i efekty realizacji tego planu.

akbar napisał:
Czy prawdziwym karierowiczom chciałoby się coś robić po wyborach???
skoro nic z tego nie będą mieli,dzialając społecznie????


Ja też takich nie znam, bo wszyscy karierowicze siedzą na stołkach i dalej nic nie robią z tą różnicą, że teraz za "nic nierobienie" dostają kasę.

akbar napisał:
Nie znam członka "Frondy" który bedąc w niej na samej tam działalności dorobił się majątku.


Nie zarzuciłem nic takiego nikomu, ale sam przyznaj, że przy okazji działalności Frondy udało się wypracować pewne znajomości czy układy (jak zwał, tak zwał), które teraz procentują i procentowały będą także w przyszłości.




akbar napisał:
- skoro jeszcze nie przedstawiliśmy żadnego z haseł wyborczych to skąd wiesz iż będzie ono głupawe???? Chyba ze z góry to zakładasz.


Nie interesuję się polityką od wczoraj, a i kampanię wyborczą widziałem już niejedną i jeszcze się taki kandydat nie urodził, któremu by sztab głupawych sloganów i pustych obietnic bez pokrycia na transparenty i plakaty nie wsadził.

akbar napisał:
- kampania będzie merytoryczna i nie będziemy siegac po hasła populistyczne tylko po to aby się komuś przypodobać.


Przysięgam, że będę śledził kampanię z zapartym tchem i szczególną uwagą, a potem wszystko ładnie skomentuję.

Życząc powodzenia wszystkim kandydatom i ugrupowaniom.
Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
akbar



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 30
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Odpowiedź na forum w tym temacie jest rzeczywiście jedna , choć pare razy odpowiadałem na pytania związane z naszym udziałem w wyborach na priv, kilku forumowiczom i to miałem na myśli piszac iż parokrotnei o tym pisałem. Oczywiście -przyznaję rację - nie byłęm do końca precyzyjny.


No coż z perspektywy obserwatora może to tak wyglądać i każdy ma prawo do wyciągnięcia własnych wniosków i opinii. Jednakże posądzanie grupy 40 osób ( zarówno członkó jak i bliskich współpracowników) , o to iż działając przez 3 lata nie myśleli o niczym innym jak tylko o zrobieniu kariery jest lekko nie na miejscu. O naszych osiągnięciach piszemy bardzo precyzyjnie w subforum poświeconym "Frondzie"

Ci "starzy wyjadacze" o których piszesz to osoby które ze Stowarzyszeniem i jego członkami wspołpracowały bardzo blisko od momentu jego powstania i dzięki których pomocy i radzie udało sie nam przeprowadzic kilka akcji. Dlatego wspólny udział w wyborach jest niejako kontynuacją tej współpracy. Jest to Komitet Wyborczy Wyborców i skupia organziacje społeczne- a nie partie polityczne więc jest bezpartyjny.

Cały plan działania Stowarzyszenia zostanie przedstawiony na tym forum pod koneic sierpnia. Pierwszy z projektów palnujemy zacząc realizowac juz z początkiem września. Oczywiscie w czerwcu 2007 r- będziemy mogli podsumować i obiektywnei stwierdzić ile z tego planu udało nam się zrobić.

Oczywiscie ze działając społecznie zdobywa się pewne kontakty i jest to noramlne ,czego nie neguję. CZesto te kontakty pomagają w realizacji anszych projektów: np dzięki kontaktowi z prof. Jerzym Buzkiem udało sie zorganziowac konkurs o wyjazd do Brukseli. Nie uwazam aby to było jednak coś nagagnnego.

Co do haseł wyborczych- hasło jest jednym z elelmentów prowadzenia kampanii i w jakimś stopniu przykuwa uwagę wyborcy do komitetu lub osoby. Dostrzegamy jednak inteligencję Knurowskich wyborców i nie będziemy iż "obrażać głupimi hasłami"

Podtrzymuję to co napisałem iż kampanię zamierzamy prowadzić merytorycznie.

Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelka dyskusje i sugestie.

Pozdrawiam
Sebastian Mołek
Przewodniczący Stowarzyszenia "Fronda"
_________________
będzie co ma być Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 3:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akbar napisał:
Nie znam członka "Frondy" który bedąc w niej na samej tam działalności dorobił się majątku.

Bingo, akbar! Wasi obecni sojusznicy wiedzą jak się dorobić i za drobne usługi opchną wam parę sposobów, ba, stworzą Możliwości.
Nikt tu do Frondy nie ma pretensji, że idzie po władzę. Tylko że idzie po nią w takim towarzystwie.
Z Xanderem różnimy się politycznie, ale pod tym, co napisał, podpisuję się oburącz i myślę dokładnie tak samo. Bo sens waszego zjednoczenia w takim układzie śmierdzi z daleka. Uważasz, że Knurowa nie może spotkać nic lepszego, niż kolejne lata rządów facetów wymienionych w komunikacie? W takim razie Twoje przyszłe hasła i programy są dla mnie zupełnie niewiarygodne. Ponieważ niewiarygodne towarzystwo sobe wybrałeś. Howk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy prawdą jest, że ta egzotyczna koalicja już się rozpadła???
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam uważam, że wcale nie jst to żadna egzotyczna koalicja. Spójrzmy na to z góry i obiektywnie. Kogo nalezy wybierać w wyborach samorządowych? Wg mnie osoby, które sa związane z miastem, i unikać list typowo partyjnych (partii politycznych, które rządza "na górze").

Pomijając bzdurny argument o "wyjadaczach" (w rozwiniętych demokracjach tacy właśnie kandydaci są najczęściej doceniani i wybierani - wiedza i doświadczenie - to tylko może być atut, a nie wada!) to idealnie pasuje "Fronda" - ludzie działający społecznie na rzecz miasta, aby powiązali sie wyborczo z apolityczną (sa tam ludzie z różnych "strony politycznych") listą, czyli Forum Samorządowe - jedna z nielicznych list, które działają od 1990 r. Jak ktoś sie interesuje to znajdzie tam wiele znanych osób, które naprawdę mogą pochwalić się dorobkiem i działaniem na rzecz miasta.

Kogo znacie z knurowksiego PO (no znalazłoby się paru) czy PiS-u (dotychczas nie istnieje w świadomości wyoborców, teraz pewnie na szybko coś sklecają), nie mówiąc już o innych Samoobronach? I czy uważacie, że na fali popularności w sondażach "parlamenarnych" warto głosować na ludzi powiązanych na papierze z wielką polityką?

Ja wiem, ze trudno walczyć z naszym polskim myśleniem - oni już byli, trzeba nowych. A jak ktoś coś zrobił, ma doświadczenie to już stary wyjadacz. Inaczej mówiąc: stawiacie na ludzi przypadkowych, którzy na fali popularności dużych partii mają szanse wygrać na jedna kadencję, bo popularnośc tych parti zmienia się co 4 lata.

Uważam, że za logiczne powiazanie Fronda + Forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:
Uważam, że za logiczne powiazanie Fronda + Forum.


Nie zgodzę się z Tobą. W kwesti dotyczącej starych wyjadaczy również.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to Panie Patrycjuszu za odpowiedź? Sorry, ale żadna. Argumenty, argumenty, argumenty..., bo gdyby tak każdy napisał, że zgadza sie lub nie zgadza to co to by była za dyskusja i wymiana myśli?

Wytłumacz dlaczego tak napisałeś, jak napisałeś, może zgodzę się z Tobą, bo mnie Twoje argumenty przekonają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśle, że nie warto się powatarzać.

Moje argumenty nie muszą ciebie przekonywać. Wcale do tego nie dążę. Z twoimi się po prostu nie zgadzam.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.


Ostatnio zmieniony przez patrycju5z dnia Pią Wrz 15, 2006 8:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Patrycjusza. Nie ma sensu przeciwstawiać "partyjniactwa" - "apolitycznym działaczom lokalnym". Podstawowym zagrożeniem w samorządzie jest prywata i korupcja, czyli kręcenie lodów. "Apolityczny" kostium sprzyja tej zgniliźnie nawet bardziej niż partyjny mundurek a "wieloletnie doświadczenie" sprzyja wyjątkowo. Po to przed Rzymianami wymyślono kadencyjność władzy, żeby każde chapanie miało swój wyraźny koniec. Partie lub stowarzyszenia to nic doskonałego. Ale odpowiedzialność kandydata partii lub formalnej grupy jest o wiele silniej związana i podlega silniejszej kontroli niż odpowiedzialność wolnego meteora albo działacza-członka nieformalnej koterii lokalnej. To dlatego posłanka X nie może się wygłupiać, nie może kraść i musi się starać a prezydent Y może, może i nie musi... Lansowanie "sprawdzonych apolitycznych działaczy" jest największym oszustwem wokół wyborów lokalnych. Ten typ działacza nie podlega żadnej wyraźniejszej kontroli a jego sprawność służy wyłącznie zaspokajaniu - jak najbardziej politycznych! - interesów wąskiej, nieformalnej grupy wpływu, czyli lokalnej koterii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zack



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 6
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 12:30 am    Temat postu: polityka lokalna Odpowiedz z cytatem

KIlka luznych przemyslen.
1. Ostatnio, gdy Pan posel Olbrycht byl w powiecie to powiedzial, ze kazdy radny jest politykiem lokalnym. Jest w tym sporo racji i dlatego sie z nim zgadzam. Nie ma sensu wiec mowic, ze jedni to politycy a drudzy to dobrzy samorzadowcy.
2. Skoro ludzie wybieraja "wyjadaczy" to znaczy, ze sie z nimi zgadzaja a moze nawet dostana jakis 1% ochlapow, a moze lubia byc oklamywani.
3. Co do Frondy sie nie wypowiadam bo czekam na owoce ... ale slyszalem ostatnio od czlonkow, ze idealem FRONDY jest Ordynacka !? Nie chce mi sie w to wierzyc, ze mogli to powiedziec. Przeciez jest tyle uczciwych idealow stowarzyszen i bratania sie ludzi w dobrej wierze.
4. O partiach mowi sie tylko zle. Moze dlatego ze kiedys byla taka jedna partia. A moze dlatego ze co 4 lata koncza dzialalnosc i tworza cos nowego. UD, KLD, UW, PO, Demokraci a teraz zjednoczona lewica - tylko przyklad. Kto zdola to przelamac - teoretycznie jest to mozliwe jesli: nie beda krasc i robic afer; jesli sie wlasnie beda utozsamiac z partia a nie tworzyc rzesze SYMPATYKOW ktorzy po klesce moga latwo sie otrzasnac z poprzedniego przybrania.
5. Mowi sie duzo o upolitycznianiu. Mysle ze w zwiazku z pkt-em 1 nie jest to szkodliwe ale szkodliwe jest UPARTYJNIANIE i myslenie w kategorii obsadzania stolkow.
6. Wyjadacz to nie ten ktory ma doswiadczenie. Ale to ten ktory robi wszystko zeby utrzymywac sie przy wladzy. Wykorzystuje stanowisko do takich celow. Zatrudnia swoich lub kogos za cos. Ukraca dzialania innych, zeby nie wyplyneli. Dezinformuje. Ma pod kontrola scene polityczna, straszy, grozi, wycina ... itp.
To bylo kilka refleksji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do "Frondy" to stowarzyszenie się rozwija i i nabiera róznych doświadczeń,aby obrać własną dobrą drogę działania.Pozwala na to młody wiek członków i sympatyków którzy z każdą inicjatywą nabierają doświadczenia. Jako szef zastanawiam się skąd tyle emocji wokół nas???tyle ciepłych i krytycznych słów.doświadczenie nas umacnia ale i daje przekonanie że nasze stowarzyszenie powinno dalej działać i rozwijać się według włąsnej drogi a nie innego wzoru.

A porównania tego użył były członek Stowarzyszenia który opuścił nasze szeregi już 2,5 roku temu

Pozdrawiam
S.Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wronski



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 13
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam i dziwię się przecież głosowanie jest imienne i wolne dlatego też
wszyskie partie powinny uważać decyzja należy do wyborców od poniedziałku co niekturzy będą trząść portkami w trosce o synekurki Ważne dla wyborców żeby nie głosowali na przestępców i karirowiczów i
ludzi turystów PARTYJNYCH Shame on you JERZY
_________________
jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Flower



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIEKTÓRZY
_________________
Pozdrawiam Flower
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka