Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Adam Szczypka nowym starostą gliwickim
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 8:46 pm    Temat postu: Adam Szczypka nowym starostą gliwickim Odpowiedz z cytatem

Na pierwszej sesji Rady Powiatu Gliwickiego III kadencji został wybrany Przewodniczący, Wiceprzewodniczący Rady oraz Starosta, Wicestarosta i członkowie Zarządu. Przewodniczącym Rady został Tadeusz Mamok. Wiceprzewodniczącymi zostali Szymon Kościarz oraz Leszek Kubiak.

Nowym Starostą został wybrany Adam Szczypka, Wicestarostą Sławomir Adamczyk a członkami Zarządu Marcin Stronczek oraz Waldemar Dombek.

Sławomir Gruszka
rzecznik prasowy

Starostwo Powiatowe w Gliwiach
ul. Zygmunta Starego 17
44-100 Gliwice
tel./fax (0-32) 332-66-70
tel. kom. 0 513 177 633
www.powiatgliwicki.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwoli pełnej informacji warto odnotować wynik głosowania na urząd starosty:

Adam Szczypka - Michał Nieszporek: 12-10

Widać więc, że jest duża polaryzacja (opozycja).

W porównaniu do tego co się dzieje "na wysokich szczeblach władzy" in plus jestem zdziwiony, że stanowisko zachował dotychczasowy zastępca Sławomir Adamczyk (nie wiem z jakiej jest "opcji" - nawet jeżeli jest z "koalicji" to przynajmniej p. A. Szczypka widzi, że warto zatrzymać kogoś kto juz wie, co i jak).


Trochę mnie rośmieszył tytuł artykułu na ten temat w "Przeglądzie Lokalnym" - "Knurowianin w powiecie" - tak jakby w Radzie nie było żadnych knurowian, czy też kontrkandydat Nieszporek też nim nie był? Nie rozumiem tego tytułu z punktu widzenia logiki. Dontknow

"Nowy starosta - ponownie z Knurowa" - to miałoby sens.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wirek napisał:
Trochę mnie rośmieszył tytuł artykułu na ten temat w "Przeglądzie Lokalnym" - "Knurowianin w powiecie" - tak jakby w Radzie nie było żadnych knurowian, czy też kontrkandydat Nieszporek też nim nie był? Nie rozumiem tego tytułu z punktu widzenia logiki. Dontknow
"Nowy starosta - ponownie z Knurowa" - to miałoby sens.

Bo to zależy, do jakich założeń logikę przyłożysz. Takie teksty są żywym dowodem na kompletną zaściankowość ludzi, którzy w naszym mieście robią za elitę. Gdzieś z tyłu głowy im się wydaje, że "powiat" a już nie daj Boże "województwo" to są jakieś niebotyczne szczeble władzy, do której dostęp mają tylko "ci lepsi", mianowani przez jakąś inną superwładzę. Takie soroństwo od lat każe nam zginać się wpół i grzecznie zajmować pozycję kolankową. A przecież Knurów i Pyskowice w tym powiecie są jedynymi miastami! Więc niby kto miałby tam piastować odpowiedzialne funkcje, jak nie knurowianie? Ale myślowe soroństwo skutkuje potem na co dzień: że jak nam zafundują jedne światła na skrzyżowaniu we wsi, to czujemy się prawie metropoliąWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Toszek i Sośnicowice to nie miasta?

Nie zawsze starostą była osoba z Knurowa (pierwszy był z Gliwic i też spoza rady).

zaściankowość elit, soroństwo - czyż to nie przesada w użyciu takich słów jako komentarz do być może niefortunnego (wg Wirka) tytułu artykułu, ale jednak tylko tytułu, a nie poglądów kogoś (elit).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 12:16 am    Temat postu: Zadupia... Odpowiedz z cytatem

Podzielam zdanie Admina - z tekstu nie przebija jakiś kompleks, poczucie niższości, czy co tam innego zaściankowego a la "o, mój Boże, powiat, szczyt i spełnienie marzeń. Nasz starosta, chwyciliśmy Pana Boga za nogi"... Ja się czegoś takiego nie doszukałem, choć nie wykluczam, że można mieć takie poczucie... Wszak prowincja mieści się w głowach... Krótkie info i tyle. A tytuł faktycznie nie idealny (Wirek stawia na precyzję, co chyba byłoby lepsze) - bo to kalka dość już wyświechtanego "Amerykanina w Paryżu" - ale też nie aż taki tragiczny, żeby rozdzierać szaty. W sumie duperela, nie problem.

A jak już jesteśmy przy temacie, to na rozluźnienie co nieco Jana Izydora Sz.:
Wszystko się w Warszawie skupia
Poza pozostają zadupia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
A Toszek i Sośnicowice to nie miasta?

Formalnie tak, ale powiedziałbym "miasteczka" i to w gminach o wiejskim charakterze. Przy tym w Toszku, Pyskowicach i Sośnicowicach razem mieszka mniej ludzi, niż w Knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 1:46 pm    Temat postu: starosta Odpowiedz z cytatem

A jak oceniacie maszego nowowybranego starostę powiatu Gliwickiego, co on sobą reprezentuje, co potrafi, jakie są jego kwalifikacje do pełnienia tej funkcji, co zdziałał w Knurowie będąc wiceprezydentem?
-Czy przypadkiem nie jest to nominacja wynikająca z pewnego układu "kumoterskiego"?,
-Co ten pan zdziałał będąc pracownikiem KWK "Knurów"?.
Proszę o odpowiedź na moje pytania.
Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 3:28 pm    Temat postu: Re: starosta Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
co on sobą reprezentuje, co potrafi, jakie są jego kwalifikacje do pełnienia tej funkcji, co zdziałał w Knurowie będąc wiceprezydentem?

O ile dobrze pamiętam, podobało mu się odśnieżanie miasta w okresie, gdy grzęzliśmy w zaspach. Nie widział żadnego problemu. Zapamiętałem też jego wypowiedzi, że "mieszkańcy Knurowa nie dorośli" do udogodnień, jakie im funduje władza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 6:46 pm    Temat postu: Re: starosta Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
A jak oceniacie maszego nowowybranego starostę powiatu Gliwickiego, co on sobą reprezentuje, co potrafi, jakie są jego kwalifikacje do pełnienia tej funkcji, co zdziałał w Knurowie będąc wiceprezydentem?
-Czy przypadkiem nie jest to nominacja wynikająca z pewnego układu "kumoterskiego"?,
-Co ten pan zdziałał będąc pracownikiem KWK "Knurów"?.
Proszę o odpowiedź na moje pytania.
Panna


Witaj

W twoim pytaniu częściowo zawarła się odpowiedzi.
Oceną czy nadaje się na starostę jest 4 lata "osiągnięć na stanowisku wiceprezydenta" Think

Pozdrawiam
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 12:47 am    Temat postu: Re: starosta Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
A jak oceniacie maszego nowowybranego starostę powiatu Gliwickiego, co on sobą reprezentuje, co potrafi, jakie są jego kwalifikacje do pełnienia tej funkcji, co zdziałał w Knurowie będąc wiceprezydentem?

pytania tendencyjne, ale cóż tam - niektórzy nie mogą inaczej Wink

jeśli chodzi o p. Szczypkę, to wszystkie jego wypowiedzi, które pamiętam były kulturalne, fachowe i spójne, choć faktycznie brak populistycznego farbowania swoich wypowiedzi i używanie trudnych słów, może być "niewystarczające marketingowo" dla osób które przywykły do retoryki Kaczyńskich czy Leppera...
jeżeli popatrzy się na sukcesy Knurowa w ostaniej kadencji to nie trudno zauważyć że przypadają na działkę p. Szczypki... to już chyba spora rekomendacja...

panna napisał:

-Czy przypadkiem nie jest to nominacja wynikająca z pewnego układu "kumoterskiego"?,

panno Macierewiczówna,
ba, co więcej to decyzja polityczna!!! ojojoj! troszkę realizmu politycznego... najpierw formuje się koalicja, potem wybiera starostę - z tego co słyszałem, starostą miał być dyrektor Matuszewski, ale nie podjął się tego zadania ze względów zdrowotnych... wobec tego rozpoczęło się poszukiwanie odpowiedniego kandydata... Jak już wirek i inni przypominali, miał być to Knurowianin... cóż - jeśli w Radzie widzisz odpowiedniego Knurowianina, to napisz... ja nie widzę - wobec czego nie dziwię się że zaproponowano to stanowisko p.Szczypce - człowiekowi kompetentnemu, kulturanemu, z doświadczeniem samorządowym i co ważne dla Knurowa - silnymi więzami z UM w Knurowie co jeszcze bardziej ułatwi współprace Knurowa z powiatem...

panna napisał:

-Co ten pan zdziałał będąc pracownikiem KWK "Knurów"?.

panno, masz jakąś propozycje jak skwantyfikować pozytywną działalność kogokolwiek na kopalni??? ...czasy 200% normy juz minęły Wink

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Penie Bart:
1. Szczypka wjechał do powiatu dzięki poparciu m.in. PiS-owi więc twierdzenie, żeSad...dla osób które przywykły do retoryki Kaczyńskich ...) wydaje mi się tutaj lekko niestosowne.
2. Sczypka w wyborach w Knurowie uzyskał niespełna 70 głosów, co go totalnie dyskwalifikuje jako człowieka "...z doświadczeniem samorządowym i co ważne dla Knurowa - silnymi więzami z UM w Knurowie...", no może silne więzy w UM to on ma!!!??? .....
3. "...panno, masz jakąś propozycje jak skwantyfikować pozytywną działalność kogokolwiek na kopalni??? ...czasy 200% normy juz minęły"
-a no mam propozycję: wrócić do czasów "200% normy" i zatrudnić w nich pana Szczypkę!
Pozdrawiam - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
Penie Bart:
1. Szczypka wjechał do powiatu dzięki poparciu m.in. PiS-owi więc twierdzenie, żeSad...dla osób które przywykły do retoryki Kaczyńskich ...) wydaje mi się tutaj lekko niestosowne.

dzindybry penno;) panno,
1. jeśli chodzi o poparcie PiSu, to w Radzie Powiatu miało one marginalne znaczenie... jeśli choć odrobinę znasz się na politycę to powinnaś wiedzieć że PiS mający jakiekolwiek znaczenie, nie pozwiliłby na przejście pod szyld innego ugrupowania, a tak się stało w zjednoczeniu z FS...
jeśli chodzi o (nie)stosowność mojej sugestii to popracuj nad logiką Wink to że PiS zblokował się z WdK nie oznacza że wszyscy zwolennicy WdK, są zwolennikami PiS;) abstrah ując od tego absurdu, polityka lokalna i centralna to dwie rózne bajki...
panna napisał:

2. Sczypka w wyborach w Knurowie uzyskał niespełna 70 głosów, co go totalnie dyskwalifikuje jako człowieka ".

2.nieźle Wink wg ciebie człowieka poznaje się po tym jaki osiągnął wynik wyborczy? Wink zgodznie z tym każdy populista który coś osiągnie w wyborach to wartościowy człowiek, a fachowcy którzy przepadają w wyborach "są totalnie zdyskwalifikowani jako ludzie"??? żenada... Brick wall jeśli nadal wierzysz w to co piszesz, to nie musisz szukać daleko dowodu na moje twierdzenie - Pan Marek(admin) nadawał się na radnego co stwierdzali wszyscy niezależnie od opcji politycznych (no może z wyjątkiem Prawa,Rodziny,Pracy;) a jednak mu się nie udało... czy to wg. Ciebie "dyskwalifikuje go jako człowieka"?? wg mnie - nie...
panna napisał:

3. "...panno, masz jakąś propozycje jak skwantyfikować pozytywną działalność kogokolwiek na kopalni??? ...czasy 200% normy juz minęły"
-a no mam propozycję: wrócić do czasów "200% normy" i zatrudnić w nich pana Szczypkę!

ręce opadają... podobnie jak powyższy wywód był w stylu Maćka K., to ten jest w stylu KWW Prawa Rodziny Pracy...
ja wolałbym żebyśmy nie wracali do czasów PRLu, i pewnie nie jestem sam, a jeśli ty nie pamiętasz czym był to nawet lepiej nie żartuj na ten temat... Speak to the hand

pozatym widze że na większość moich argumentów nie odpowiadasz, albo robisz to w sposób absurdalny i dziecinny, więc zakładam że się z nimi zgadzasz...

zachęcam do merytorycznej dyskusji (= na argumenty)
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usuwając cudzysłów słowa panny brzmią:

... co go totalnie dyskwalifikuje jako człowieka z doświadczeniem samorządowym.



Czyli bart, nie masz racji co do komentowanego faktu, ale uważam tak samo jak Ty, że panna bardzo niechlujnie tworzy swoje posty, i wtedy wypowiedzi mają niejednoznaczne znaczenie - co może tworzyć takie niejasności czy zarzuty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Usuwając cudzysłów słowa panny brzmią:

... co go totalnie dyskwalifikuje jako człowieka z doświadczeniem samorządowym.



Czyli bart, nie masz racji co do komentowanego faktu, ale uważam tak samo jak Ty, że panna bardzo niechlujnie tworzy swoje posty, i wtedy wypowiedzi mają niejednoznaczne znaczenie - co może tworzyć takie niejasności czy zarzuty.


faktycznie max, masz racje - ale absurdalność całego postu, nie pomagała w dociekaniu intencji autorki przy dodatkowo tak zawikłanym zapisie Wink
ale sam pewnie widzisz że i tak jej wypowiedź jest nieskładna - jak ma się poparcie uzyskane w wyborach do doświadczenia zdobytego wcześniej... Dontknow

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowiny Gliwickie z 06.12.2006 r.
http://www.nowiny.gliwice.pl/ng/powiat.htm

Rozłamu ciąg dalszy

Nie milkną konflikty, jakie pojawiły w Radzie Powiatu Gliwickiego na samym początku jej nowej kadencji. Pod ich znakiem minęła pierwsza sesja, a druga pokazała, że jeszcze bardziej się pogłębiają. Niemal każde głosowanie przebiega wedle tego samego scenariusza - koalicja ma inne zdanie niż opozycja. Do czego to doprowadzi? Trudno przewidzieć, ale na sali obrad czuć, że między przeciwstawnymi obozami dosłownie iskrzy.
Te dwa przeciwstawne obozy to - z jednej strony - 15 radnych koalicji zawartej przez trzy komitety wyborcze: Porozumienie Samorządowe, Zgoda i Przyszłość oraz Prawo i Sprawiedliwość, zaś z drugiej strony 8 radnych, którzy weszli do rady z komitetu Moja Gmina Nasz Powiat. Na poprzedniej sesji koalicja wprowadziła na urząd swego starostę, któremu opozycja wytknęła, iż nie posiada społecznego poparcia niezbędnego do pełnienia tej funkcji. Wybrany na to stanowisko Adam Szczypka, poprzednio wiceprezydent Knurowa nie jest bowiem radnym powiatowym, a w wyborach do Rady Miasta, startując z komitetu popierającego tamtejszego prezydenta Adama Ramsa uzyskał zaledwie 68 głosów. Z koalicji pochodzi też wicestarosta Sławomir Adamczyk, a także członkowie Zarządu Powiatu Waldemar Dombek i Marcin Stronczek. Również cały skład Prezydium Rady Powiatu Gliwickiego - przewodniczący Tadeusz Mamok oraz wiceprzewodniczący Leszek Kubiak i Szymon Kościarz - to koalicjanci. Tak więc koalicja na pierwszej sesji wzięła wszystko, nie dopuszczając opozycji do żadnego z kluczowych stanowisk ani funkcji w powiecie.



Teraz My!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka