Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dopłaty do kotła CO w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loki997



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: inąd :)

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

9 lat temu jak remontowałem to wywaliłem stary piec i jakaś tam dopłata była z miasta na nowy ekologiczny, nie pamiętam jakie to były pieniądze.

Piec z podajnikiem ma swoje plusy i minusy.
Trzeba mieć na niego miejsce i kasę by go kupić.
Korzystam z pieca zasypowego od 9 lat i nie mam z tym jakiegoś problemu, wystarczy że rano dorzucę i pali się do wieczora, wieczorem dorzucam i pali się do rana.
Piec ze sterownikiem i dmuchawą.
Zajmuje mniej miejsca jest tańszy, opał do niego też jest tańszy niż do podajnika.
A to że trzeba co 12 godzin dołożyć by sie paliło, coś za coś.
_________________
sycko jest proste, ino góry som krziwe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Adamm



Dołączył: 07 Maj 2016
Posty: 6

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu masz test kotłów http://ranking.czysteogrzewanie.pl/ a ceny ekogroszku lub pelletu sprawdzisz przez http://www.gielda-paliw.com/ekogroszek-cena.html wszystko zależy ile czasu chcesz lub możesz poświęcić na palenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
philips4



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 73
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 01, 2017 11:34 pm    Temat postu: Re: Wielki guzik Odpowiedz z cytatem

przyrodnik napisał:
Stały ruszt wodny piec opalany eko groszkiem czyli węglem .Marka pieca DEFRO .Dotacje tylko do pieca firmy xxxx montowane przez firme pana M.....


Jak to jest z tym co napisał mój przedmówca? Tzn. że nie tak łatwo otrzymać dotację z UM? Jak to jest z tym rusztem wodnym? A ta firma XXX i Pan "M" to kto to taki? Smile

Tak czy inaczej jeśli mówimy o kotłach klasy 5 to równie dobrze może być taki z podajnikiem jak i bez niego?
Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto dotację otrzymał w tym roku? Jaki piec? Ile dotacji? Jak w ogóle wygląda taki odbiór instalacji pieca? Na co patrzą, co trzeba mieć?
Z góry wszystkim dzięki! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) bywaja kotły 5 generacji zasypowwe, ale niewiele jest tego na rynku
2) nie jestem na bank pewien, ale wydaje mi się że ruszt wodny wyklucza attest 5 generacji
3) w związku z ustawa antysmogową od wrzesnia tego roku nie możesz legalnie zainstalowac kotła węglowego gorszego niz 5 klasy
4) o dotacjach w Knuwie nic nie napiszę - bo nic na ten temat nie wiem


6) looki997 - zaleta kotła z podajnikiem jest taka, że w okresie grzewczym spokojnie możesz wybyć z domu na dłużej niż jedna dobę bez obawy, ze dom Ci sie wychłodzi tak, ze potem kilka dni będziesz grzał na max by uzyskac akceptowalna temperature. Dobry opał do zasypowca kosztuje więcej niż opał do podajnikowca, chyba ze palisz byle czym, to wtedy faktycznie można coś zaoszczędzić.
Ja mogłem sobie pozwolić na obsługe zasypowca raz na dobę (czyszczenie, załadunek I ponowne rozpalenie od gory) mimo to bywały momenty, że było to bardzo uciążliwe, wyjazd na weekend z domu bez proszenia kogoś o pilnowanie pieca był niewykonalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka